Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Teşekkür ederiz canım. Allah razı olsun.

Evet ne gibi bir hazırlık yapmalıyız biraz fikir verin.
B vitaminim ve d vitamini takviyelerimi aldım inşallah yukselticegim.
Saçımı kestirecegim bunu transferde idrak ettim iyice çünkü saçlarım acayip döküldü sanırım ilaçlardan. Bir dişimde problem var ona da gideceğim. Kabızlıkla ilgili ilaçları temin ettim. Önceden ise yarama durumunu teyit edeceğim.

Şu anda beslenme şeklimde pilav makarna ekmek (çok az sadece sabah) çıkardım. Yoğurt süt meyve domates salatalik çorba tüketmeye çalışıyorum. Çok düzenli olmasa da, önceki beslenme şeklim pek yok.

Bunun dışında sizler ne yediniz transfer sürecinde transferden sonra? Bugün bir başlıkta acıbadem hastanesinin yenmemesi gerekenler listesini gördüm. Çay kahve kola soda çikolata ananas nar hurma çiğ et maydonoz tüketmeyin yazmis.

Maydonoz hurma çiğ et hadi bildiğimiz şeylerde çikolataya şaşırdım. Onun dışında nar suyu rahmi kalinlastiriyor neden yasak ki? Hepsini geçtim ananas yiyin deniyor transferden sonra en bilinen şeydir heralde. O neden yasak ki.
Canım ben ilk tedavide ananas yedim sonra biyerde okudum ödem sökücü etkisi var transferden sonra yemeyin diyordu ki İnan iki günde yediğimiz içtiğimiz şeylerle bişey olmuyor.sen şimdi transfer öncesi dikkat etmeye başlıyorsun zaten ,ben yumurtaya çok dikkat ettim günde iki tane yedim transfer öncesi ve sonrası protein hücrenin yapı taşı bu nedenle bizim daha yeni hücre olan embriyolarımıza iyi geldiğini düşündüm karbonhidrat tüketme yiyeceksen de tam buğday ekmeği ye ,ev yoğurdu ,süt ,ceviz yada badem,kara üzüm kurusu yedim bide bol su içtim ,transfer sonrası nar suyu rahim kalınlığı için içtim hamileyken önermiyorlar narı,aklıma gelen bınlar biz elimizden geleni yapalım takdir Allah’ın ,inşallah kabız falan olmadan stressiz bi süreç geçirip hayırlı haberle sevinirsiniz 🙏🙏

senella ben de ananas almistim ama youtube de hatunun biri 2ci tup bebek tedavisin de nasil kaldigi hamileligini anlatirken, ilk transferin de ananas yedigini olmumsuz sonuc aldigini, ikincisin de yemedigini filan anlatiyordu o ara misafir geldi iizleyemedim amaa yemekten de korktum yemedim. kavrulmamış!!!! kabak çekirdeği yedim her aksam bir avuc birde kavrulmamış cig badem. kefir ictim hergun bir bardak , cay cokk acık sadece kahvaltida bir bardak ictim. bol bol su ictim ki 3 litre kadar. 3 gun banyo yapmadim kafami yikadilar vücudumu sildim sildiler. sonrasin da ayakta ılık dusun altinda yikandim. bu transferin sana kucagina alacagin bebeginin mujdesini tattırsın nasibin olsun insallah oyle de oldu aminnnnnn🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼💐
Ben ananasla diyetlerde ödem atarak kilo verdiğim için transferlerde tercih etmedim. Bana göre maydanoz neyse ananas da o.. ama şu an içinden geçtiğim sürece bakınca da yeseymişim de olumsuz bir etkisi olmazmış zaten. Bir haftadır her gün Yeşilçay, maydanoz suyu gibi ödem atıcı şeyleri içiyorum beta hcg 30 düşmüş.

Dua edin kızlar yarın Acıbadem Fulya ile tüp bebek tedavimle ilgili görüşmem var
Amh ölçmemi istemişti ön görüşmede
Kasım/2017 de 3.90 dı dün tekrar baktırdım 3.19 neyseki çok fazla düşmemiş
Çok iğneli bir tedavi olmaz umarım😔😔

Eklentiler

• 7DCA9D49-B831-48DD-978C-8160710AAE54.jpeg
    7DCA9D49-B831-48DD-978C-8160710AAE54.jpeg
    85,9 KB · Görüntüleme: 29
Dua edin kızlar yarın Acıbadem Fulya ile tüp bebek tedavimle ilgili görüşmem var
Umarım iyi sonuçlar alırsın . Bizi de güzel gelişmelerden haberdar et :KK25:

Allah yardımcın olsun bence gayet iyi amh ,inşallah sağlıkla hayırlısıyla bebişine kavuşursun

Evet atarsan çok iyi olur canım. Bakayım ona da.
Resim atmada sıkıntı var sanırım bendeki şaseyi çektim ama olmadı Senella Senella cım adı NBL probiotik toz şeklinde şase. Ben yoğurda katıyorym iyice karıştırıp sonra kaşıkladım. İnternette araştır istersen, için rahat etsin. Ben haftada 3 kez kullandım. 1 kutu bitmeden düzene girdi çok şükür

Maşallah amh çok iyi. Pcos varmı sende? Ben burda şunu gördüm amh çokta önemli değilmiş kaliteli düzgün yumurtaya bakıyor. İnşallah iğne ilaca çok gerek kalmadan bebişine kavuşursun canım🙏🙏işin rast gitsin

senella ben de ananas almistim ama youtube de hatunun biri 2ci tup bebek tedavisin de nasil kaldigi hamileligini anlatirken, ilk transferin de ananas yedigini olmumsuz sonuc aldigini, ikincisin de yemedigini filan anlatiyordu o ara misafir geldi iizleyemedim amaa yemekten de korktum yemedim. kavrulmamış!!!! kabak çekirdeği yedim her aksam bir avuc birde kavrulmamış cig badem. kefir ictim hergun bir bardak , cay cokk acık sadece kahvaltida bir bardak ictim. bol bol su ictim ki 3 litre kadar. 3 gun banyo yapmadim kafami yikadilar vücudumu sildim sildiler. sonrasin da ayakta ılık dusun altinda yikandim. bu transferin sana kucagina alacagin bebeginin mujdesini tattırsın nasibin olsun insallah oyle de oldu aminnnnnn🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼💐
Canım ben ilk tedavide ananas yedim sonra biyerde okudum ödem sökücü etkisi var transferden sonra yemeyin diyordu ki İnan iki günde yediğimiz içtiğimiz şeylerle bişey olmuyor.sen şimdi transfer öncesi dikkat etmeye başlıyorsun zaten ,ben yumurtaya çok dikkat ettim günde iki tane yedim transfer öncesi ve sonrası protein hücrenin yapı taşı bu nedenle bizim daha yeni hücre olan embriyolarımıza iyi geldiğini düşündüm karbonhidrat tüketme yiyeceksen de tam buğday ekmeği ye ,ev yoğurdu ,süt ,ceviz yada badem,kara üzüm kurusu yedim bide bol su içtim ,transfer sonrası nar suyu rahim kalınlığı için içtim hamileyken önermiyorlar narı,aklıma gelen bınlar biz elimizden geleni yapalım takdir Allah’ın ,inşallah kabız falan olmadan stressiz bi süreç geçirip hayırlı haberle sevinirsiniz 🙏🙏

Şimdi bu durumda ananas yok bu kesin.
Badem ceviz kabak çekirdeği süt yoğurt kefir yumurta var ve bol su. Nar suyunu transfere kadar mi kullandın, Yoksa transfer sonrası demişsin kaç gün mesela? Ben korkup içemedim nar suyunu.
Amin inşallah canım. Yumurta evlendiğinden beri nerdeyse her gün yiyorum. 6 aydında organik alıyorum kendime (Gerçi marketin organiği nasıl organiktir)

Et tavuk ya da sebze yemeği yemediniz mi? Yemeksiz mi geçti süreler?

Seheryeli bunları sende not et canım.

Sağol Nbl probiyotik toz şase. Hamileyken zararı olur mu acaba. Aret hoca da yeni vitamin çıkacak piyasaya onda probiyotik olacak ondan alırsın demişti.
Vitaminle beraber olması daha iyi artı probiotik almana gerek kalmaz canım ozaman. Ama tranfere kadar barsaklarını düzene sok kefir kuru kayısı ne varsa artık yranferden sonra rahat olursun o vitamin çıkınca o daha mantıklı ozaman

Şimdi bu durumda ananas yok bu kesin.
Badem ceviz kabak çekirdeği süt yoğurt kefir yumurta var ve bol su. Nar suyunu transfere kadar mi kullandın, Yoksa transfer sonrası demişsin kaç gün mesela? Ben korkup içemedim nar suyunu.
Amin inşallah canım. Yumurta evlendiğinden beri nerdeyse her gün yiyorum. 6 aydında organik alıyorum kendime (Gerçi marketin organiği nasıl organiktir)

Et tavuk ya da sebze yemeği yemediniz mi? Yemeksiz mi geçti süreler?

Seheryeli bunları sende not et canım.
Pardon senellacım Nar suyunu transfer öncesi içmiştim benim de dondurulmuştu rahim kalınlığı kontrolünde kalınlık az görünüyordu 4-5 gün içtim hergün bi bardak çünkü Dr estrofemi de arttırmıştı fazlası da çok olmasın dedim .tavuk yemedim hiç hala da yemiyorum hormonlu olduğu için köy tavuğu olmadığı sürece tercih etme ,nohut fasulye haftada İki yedim ,haftada bi balık yedim, doktor yeşil yapraklı sebzeler tüket demişti aklıma gelirse yine yazarım canım

Çıktım görüşmeden, ekim adetiyle başlayacağız tedaviye, 2 kutu vitamin yazdı
@nur0606 pko yok, sayı da önemli ama daha önemlisi kalite bence de
Umarım tedaviye gerek kalmadan güzel haberi alırsın canım. Ama Ekim adeti gelirse de senin için yeni bir süreç başlayacak. Her şey kolay olsun ve bir an önce hamilelik haberini alalım.

Değerin gayet güzel canım, inşallah ilk tedavide sonuca ulaşırsın 🙏🙏

X