Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
can09e can09e @Effective bebişlerinizi sağlıkla büyütün inşallah, Allah sağlıklı mutlu huzurlu anneli babalı uzun bir hayat nasip etsin.

panic_attack panic_attack çirkin oğlunu gördüm, maşallah ona :) 😃 çocuğa hala 5cc diyorsun yaaa 🙁 hep bi ezikleme 😃 Beğenmediğin 5cc ye aşık oldun haberin yok.
Aminn canım sağlıkla darısı başına.

can09e can09e @Effective bebişlerinizi sağlıkla büyütün inşallah, Allah sağlıklı mutlu huzurlu anneli babalı uzun bir hayat nasip etsin.

panic_attack panic_attack çirkin oğlunu gördüm, maşallah ona :) 😃 çocuğa hala 5cc diyorsun yaaa 🙁 hep bi ezikleme 😃 Beğenmediğin 5cc ye aşık oldun haberin yok.

İyi ki eziklemişim kız. 🙃 36 haftalık doğmasına rağmen tepkileriyle, hareketleriyle bu nasıl prematüre dedirtiyo doktoruna oğluşum. :nazar: Erken gelmesinin bi sebebi varmış yani, oldum ben tamam demiş 😄
Yavrum laboratuvardan beri nasıl hırs yaptıysa hızını alamadı şimdi de sütüm yetmiyo, yetişemiyorum aşkitoma :/

Eklentiler

• IMG_20200215_110036.jpg
    IMG_20200215_110036.jpg
    138,9 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20200215_100501.jpg
    IMG_20200215_100501.jpg
    173,3 KB · Görüntüleme: 42
Oranları resım attım omepa Q10 tek basına yeterli ise krilom almayayım dıorum
Aslında epa +dha 1000 olması gerekiyor osman müftüoğlunun paylaşımında yazıyordu. Bu durumda bence krilom daha iyi bende almayı düşünüyom bakalım. Rica etsem krilomun kapsülünü çekio atabilirmisin iz

Aslında epa +dha 1000 olması gerekiyor osman müftüoğlunun paylaşımında yazıyordu. Bu durumda bence krilom daha iyi bende almayı düşünüyom bakalım. Rica etsem krilomun kapsülünü çekio atabilirmisin iz
Propektüsü atmışım nette vardır aslında 50 kapsul sabah akşam tok karnına kullandım 25gun yetiyor orana bakarak almıştım
OmePa Q10 bahcecı doktoru tavsıye etmısti o sebeple alayım dedim
OmePa yı almıs oldum bu ay onu kullanayım
Krilom bende beğenmiştim

Eklentiler

• 15817604785732582757065830239038.jpg
    15817604785732582757065830239038.jpg
    91,3 KB · Görüntüleme: 29
  • 15817605063568276130920646143626.jpg
    15817605063568276130920646143626.jpg
    213,3 KB · Görüntüleme: 19
Oranları resım attım omepa Q10 tek basına yeterli ise krilom almayayım dıorum

Sadece Krilomu kullan bence. Diğerinin içeriği çok düşük. Koenzim q10'u da düşük hatta. Onun yerine Venatura Koenzim q10 alıp ayrıca kullan derim. 200 mg.
Krilom + Venatura koenzim q10 👍

Merhabalar, doktor kontrolüm vardı bugün. Miyom büyük (7 cm oldu iğnelerle), gebeliğe engel değil, rahim dışına doğru büyüyor dedi. Gebelikte sorun yaratır mı dedim, yaratabilir, istersen ilkini deneyelim tutacak mı dedi, tutmazsa alırız. Peki ya tutarsa sıkıntı yaratmaz mı dedim, alırım isterseniz, 1 ay sonra da yerleştiririm dedi, her ihtimale karşı transfer olmaya karar verirsem diye reçetemi de yazdı, başlamalıyım yarın. Eşimle konuşayım düşüneyim ararım sizi dedim
Plansız gebeliklerde miyomla daha sıkı takip yapıyorlar, daha fazla dinleniyorsun sanırım
Kardeşim 4 cm ile hamile kaldı, 6 cm ile doğurdu, hiç sıkıntı yaşamadı
Yüksek ihtimal olmayacağım ben de, Ercan bey de denemekten yana
Şuan miyom kaç cm benim de 7 cm gebelik düşünüyorum ama korkuyorum

Ne güzel çok sevindim sizin adınıza bende balik burcuyum başak burcu benimle çok zıt çevremde Başak çok fazla hiç biriylede anlaşamıyorum bakalım neler olacak . Bari yükselen burcundan kurtarsam 😀😀😀😀. Kaç senedir bekliyoruz sagsalim olsunda gerisi teferruat gibi geliyor şu an

benim bebegım de allah omur verırse sayet belkı de bır basak olacak :) basakla arkadas olarak anlastım sımdıye dek, ama anne-evlat olarak anlasmama vey farklı bır durum dusunemıyorum hıc dert etme bence burc ısın gırgırı, saglıklı olsunlar, oncelıkle ınsan olsunlar, hayırlı ve kalbı guzel varlıklar olsunlar, bız onu yaradana kurban oluruz. saglıkla gelsınler ınsallah. burc nedır kı zaten gokyuzundekı her harekete gore kısılıgımız kayıyor burcumuz oynuyor retrosu da bızı gerıyor tutulması da burc teferruat :)

Arkadaşlar birşey sormak istiyorum hamile pantolonu alırken kendi bedeninizdemi aldınız yoksa bir beden büyük mü mesela ben 36 benden giyiyorum M veya 38 beden mi almam daha doğru olur sizler nasıl yapmıştınız? Henüz 10.haftadayim ama pantolonlar sıkmaya başladı şu an için elbise vs idare ediyorum ama 1 ay sonra bahar gelecek kislik kıyafetler fazla gelir yazlık veya baharlık almak lazım, önerilerinizi bekliyorum

Arkadaşlar birşey sormak istiyorum hamile pantolonu alırken kendi bedeninizdemi aldınız yoksa bir beden büyük mü mesela ben 36 benden giyiyorum M veya 38 beden mi almam daha doğru olur sizler nasıl yapmıştınız? Henüz 10.haftadayim ama pantolonlar sıkmaya başladı şu an için elbise vs idare ediyorum ama 1 ay sonra bahar gelecek kislik kıyafetler fazla gelir yazlık veya baharlık almak lazım, önerilerinizi bekliyorum
Ben pantolonlarımı kendi bedenime göre , evde giymek için aldığım taytları bi beden büyük aldım. Taytlar bol olsun istedim, hamilelikte ekstra daralıyo insan.
10.haftada aldığın pantolonu tahmini 6 aylık olana kadar giyersin diye düşünüyorum, yine de denemeden alma tabi.

Nasıl gidiyor selozy selozy ? Kıdemli anne :nazar:
Ben de bugün Meryem nerelerde acaba diyodum.
İyiyim ama çok yorgunum. Artık fiziki yorgunluk da eklenmeye başladı. Sırtım filan çok fena. Bi de regl mi olcam nedir çok ağrım var.
Bu ne gereksiz doğurganlık,bikaç ay olmasa olurdu. Süt sağmaya devam ama artık iyi emiyor. Elektrik kesilse aç kalmayacak kadar kendini kurtardı :KK70:
Siz neler yapıyosunuz ana oğul ?

Ben de bugün Meryem nerelerde acaba diyodum.
İyiyim ama çok yorgunum. Artık fiziki yorgunluk da eklenmeye başladı. Sırtım filan çok fena. Bi de regl mi olcam nedir çok ağrım var.
Bu ne gereksiz doğurganlık,bikaç ay olmasa olurdu. Süt sağmaya devam ama artık iyi emiyor. Elektrik kesilse aç kalmayacak kadar kendini kurtardı :KK70:
Siz neler yapıyosunuz ana oğul ?
Ay bi de regl diye birşey vardı di mi! Ben de doğumdan beri arta azala lekelenme var zaten ondan bile yıldım. Benim de uykusuzluğa direncim azaldı.

Genelde iyiyiz ama bugün hiç yapmadığı deli deli ağlamalar, iştahsızlık falan var. Dün hepatit aşısı oldu dün hazırlıklıydım ama bugün böyle. Gece ne yapacağız bilmiyorum. Bugüne kadar iş gören hiçbir yöntem fayda etmedi şimdilik.

Onun dışında ben de sağmaya devam ama mama da devam azaltsam da. Bazen emip bırakıp melek gibi uykuya dalıyor bazen de doymadım diye ağlıyor o zaman mecbur mama. Pompayı bunca zamandır mememe küçük flanşla kullanıyormuşum bu arada, yeni farkettim.. Bugün daha yeni çaplısını aldım inşallah farkeder. Bizimki de emiyor ama sık bırakıyor tekrar tutturuyorum.

4 kg.yu geçti, henüz 40ı çıkmadı ama kanguru kullanılır mı? Sen denedin mi?

Ay bi de regl diye birşey vardı di mi! Ben de doğumdan beri arta azala lekelenme var zaten ondan bile yıldım. Benim de uykusuzluğa direncim azaldı.

Genelde iyiyiz ama bugün hiç yapmadığı deli deli ağlamalar, iştahsızlık falan var. Dün hepatit aşısı oldu dün hazırlıklıydım ama bugün böyle. Gece ne yapacağız bilmiyorum. Bugüne kadar iş gören hiçbir yöntem fayda etmedi şimdilik.

Onun dışında ben de sağmaya devam ama mama da devam azaltsam da. Bazen emip bırakıp melek gibi uykuya dalıyor bazen de doymadım diye ağlıyor o zaman mecbur mama. Pompayı bunca zamandır mememe küçük flanşla kullanıyormuşum bu arada, yeni farkettim.. Bugün daha yeni çaplısını aldım inşallah farkeder. Bizimki de emiyor ama sık bırakıyor tekrar tutturuyorum.

4 kg.yu geçti, henüz 40ı çıkmadı ama kanguru kullanılır mı? Sen denedin mi?
Benim kanama sonrası akıntım devam ediyodu şimdi de regl belirtileri yaşıyorum. Çok mutsuzum sanki çok da ağrılı olacak.
Hepatit aşısı hafifmiş,kızıma da yan etki yapmadı. 2.ay aşıları kötüymüş.
Deniz de tahminim 4.200 civarı, artık emzirirken ve taşırken zorluyo. Bir de omurilik hastasıyım malum. Napıcaz bilmiyorum. Daha küçücükler çok daha ağırlaşacaklar.
Kanguru önerilmiyo ama belki sling kullanabilirsin?

Ben pantolonlarımı kendi bedenime göre , evde giymek için aldığım taytları bi beden büyük aldım. Taytlar bol olsun istedim, hamilelikte ekstra daralıyo insan.
10.haftada aldığın pantolonu tahmini 6 aylık olana kadar giyersin diye düşünüyorum, yine de denemeden alma tabi.

Benim transferden bir hafta önce karnım sişmeye başladı progesteron hormonu karın şişliği yaptı giderek daha da arttı. Hala fitil ve iğne olarak progesteron kullanıyorum. Karnım 5.5 aylık gibi hiç inmedi.15.haftadan sonra progesteron hormonu vücutta giderek azaliyormus Nisana kadar kislik kıyafetler idare eder sonra da senin dediğin gibi yaparım. Teşekkürler

ben bebeğim 5 ayı tamam edene kadar hamile kıyafeti almadım hiç rahatsız etmedi sende acele etme bence almak için ilk üç ay şişlik oluyor biraz sonra geçiyor.

Benim kanama sonrası akıntım devam ediyodu şimdi de regl belirtileri yaşıyorum. Çok mutsuzum sanki çok da ağrılı olacak.
Hepatit aşısı hafifmiş,kızıma da yan etki yapmadı. 2.ay aşıları kötüymüş.
Deniz de tahminim 4.200 civarı, artık emzirirken ve taşırken zorluyo. Bir de omurilik hastasıyım malum. Napıcaz bilmiyorum. Daha küçücükler çok daha ağırlaşacaklar.
Kanguru önerilmiyo ama belki sling kullanabilirsin?
Sling almıştım bir iki denedim kafasını bir türlü rahat ettiremedi, ama ısrarla deneyeceğim yine, daha pes etmedim. Evet uzaktan kolay geliyordu taşımak, tek kolda emzirmek falan, bana da şimdiden ağır gelmeye başladı oğlan. Emzirme yastığı gereksiz demiş almamıştım, Allahtan bir tanıdık getirmişti de şimdi hayat kurtarıyor, ama yine de her zaman değil. Bizimki bütün günü hırçın geçirince şükür gece bayılır gibi uyudu bir anda, sabaha kadar kolay geldik ama sabah uyanıkken biraz yanından ayrılınca yine aynı etinden et kopuyormuşcasına ağlama. Gerildim vallahi.

X