Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bizim kontrol ve kalça ultrasonu vardı bugün. 4300 olmuş. Boy 57 cm. Dr yaldır yaldır serpilecek bu çocuk tutamayacaz dedi.

Gaz için Nurse Harvey's şurup önerdi. 20 gün işe yaramazsa başka bi şeye geçecekmişiz. Bi de mamayı değiştirdik. Hipp'ten Aptamil Comformil'e. Pek sevmedi gibi ama bakalım. Belki gazdandır. Son 5 saattir uyuyamıyo çocuum. Ne lanet gazmış yaa.

can09e can09e Bize lambada doğumdan itibaren 2,5 ay yasak. Dikişlerden ötürü. 😬
Maşallah bebişe..
Bizim de salı günü aşı ve kilo kontrolü var.
Yarın işitme testine gidicez.
Aptamile gaz yapıyo diye duydumdu. Aman diyim. Daha fena olmasın.
Bizim 25 gün oldu. Hala kanamam var yoğun olmasa da.. zaten zihnen de çok çok hazır değilim.

@mutina , Armin Armin sürpriz yapmazsa sıran gelmiş :KK200: güzel bir doğum olur inşallah :dua:

Armin Armin sen gayet de güzel normal doğum yapabilirsin, bünyen hassas ama doğum heyecanında gözün birşey görmüyor, bir avazda kurtul inşallah, çok da güzel olur, daha hızlı toparlanırsın ve dolu dolu yaşarsın o duyguyu. panic_attack panic_attack gibi. Kendini şartlama psikolojim zayıf diye.

@nur0606 kendini harap etme, nedendir çözemedik ama malum bebelerin peşi bırakıldığı zaman gelmek gibi bir huyu var.

Bu arada sevgili doğuranlar ve az palazlananlar @selozy panic_attack panic_attack cilekliturta_33 cilekliturta_33 can09e can09e E Effective ... bebeleri alıp baş başa dışarı çıkma işleri nasıl? Ben kanguruyu kullanmak için sabırsızlanıyorum ama şimdilik içinde pek rahat değil gibi (50.gün). Artık hareketlenmek istiyorum ama henüz hımbıllıktan ve endişeden kurtulamadım.
@nur0606 Kuzum neden salıyosun ki kendini bakiim sen? Üzme kendini bu kadar. Vardır bi zamanı. Hem Madam Seyyan Madam Seyyan ın da dediği gibi belli olmaz bu işler, vazgeçtiğin an ya da umudun yokken gelir bu bebeler genelde. Bırak akışına..

Armin Armin Arminto sende çatır çatır doğuracak potansiyel var yiğidim. 😏 Hiç korkma azıcıktan biraz fazla acıcek sonra geçicek 🙃

Madam Seyyan Madam Seyyan Hastane dışında dışarı çıkmışlığımız yok :) Çünkü enerjim de yok. Pazar 40ımız çıkıyoring. Bi Pazar kahvaltısına Kuşadası'na açılalım diyoruz. Ertesi gün de arkadaşıma gidecem ev gezmesine, tabi üşenmezsem. :/
Kanguru değil de sling aldıydım ben ama hala denemedim.
Bi de benim sütüm azalıyo sanki yaa. Saldım zaten. İstediğinde biraz emiyo, günde 3 kere falan sağıyorum. 60 cc anca çıkıyo ki öncesinde emmemiş olursa. Ne rezene ne malt ne emzirme bi işe yaradığı yok.

cilekliturta_33 cilekliturta_33 kız sen nerelerdesin bakiim hu huuuu?
gelicek cuma kontorolum var :confused: bakalım ne diyecekler gidisatimiz neyi gösteriyor. ben bu vurus olayından baya korkuyorum be meryemim😔normal dogursam ertesi gun eve yollarlarmış . sezeryan olursam 3,4 gun kalıyorsun dedi burdaki hatunlar🤣 normal dogurup hemen eve gelmek bize nasip olur insallah 🙏🏼 panic tüyleerimi diken diken ettin azciktam biraz fazlaaa ha bide sen sansliydin cok bekletmeden geldi senin koc🧿 ablam suyu patlamis sekil de bir bucuk gun arti sunni sanciyla cok çekmişti🤣 bakalim şans🙄

Şu an gece mesaisinden bildiriyorum 🙄 bizim arada gaz sıkıntımız oluyor gece gündüz 2 saatte bi emmek istiyor ve beni emzik olarak da kullanıyor ben artık sağmıyorum dr tartısına ve bezlere göre sütün yettiğini düşünüyorum sabah akşam rezene kimyon anason 3lüsü içiyorum uykusuzluk beni benden alıyor hiç alışık değilim 🤦🏻‍♀️
Bide her emdikten sonra gaz çıkarma olayı var ya uykusunu açıyor bazen de çıkmıyor bi yerde okudum çıkmayan mide gazı bağırsağa iniyormuş bu sefer onu çıkarmak daha zorlaşıyor doğrumudur 🤔
1,5 saattir 4 kez yerine koydum uyandı meme de yaşama isteği var gözlerim kapanıyor 🥺
cidosum senin ictigin uçlu karisim hazirmi yoksa ayri ayri mi alip karistirdin mı ? benim koca trye gelicek iyi geliyosa aldirim 👂

Hmm anladım 1 bira içebilirim o zamann😊
Peki lambadayı naptınız kızlar senin nezdinde diğer kızlara da sorayım.. benim adam 4 dönüyo 😆
40 dolunca bir kere denedik oğlanın ağlamasıyla yarım kaldı :işsiz: Önceki düşükle beraber ben nerdeyse 1 seneyi hamile geçirdim, artık neydi unuttum bu konulara girmeden önceki halim.

Bizim kontrol ve kalça ultrasonu vardı bugün. 4300 olmuş. Boy 57 cm. Dr yaldır yaldır serpilecek bu çocuk tutamayacaz dedi.

Gaz için Nurse Harvey's şurup önerdi. 20 gün işe yaramazsa başka bi şeye geçecekmişiz. Bi de mamayı değiştirdik. Hipp'ten Aptamil Comformil'e. Pek sevmedi gibi ama bakalım. Belki gazdandır. Son 5 saattir uyuyamıyo çocuum. Ne lanet gazmış yaa.

can09e can09e Bize lambada doğumdan itibaren 2,5 ay yasak. Dikişlerden ötürü. 😬
Oy maşallah. Bu boy pos işini uzama hızından mı yoksa vücudunun oranlarına falan mı bakıp anlıyorlar ya? Bizim oğlanın da el ve ayakları büyük, boyu uzun olmayıp da böyleyse yandık :KK70:babası 1.88, ona çekmiş olsa bari.

gelicek cuma kontorolum var :confused: bakalım ne diyecekler gidisatimiz neyi gösteriyor. ben bu vurus olayından baya korkuyorum be meryemim😔normal dogursam ertesi gun eve yollarlarmış . sezeryan olursam 3,4 gun kalıyorsun dedi burdaki hatunlar🤣 normal dogurup hemen eve gelmek bize nasip olur insallah 🙏🏼 panic tüyleerimi diken diken ettin azciktam biraz fazlaaa ha bide sen sansliydin cok bekletmeden geldi senin koc🧿 ablam suyu patlamis sekil de bir bucuk gun arti sunni sanciyla cok çekmişti🤣 bakalim şans🙄
Yaparsın kız evelallah :rapci:

özgürrrrrrrrrrrrrr😀 doğurmuşsun güzel bacım🙏🏼💐🧿 ne mutlu sana yavruna saglicakla kavuşmuşsun. rabbim anali babalı saglikla sihatle huzurla büyütmeyi nice yillarini gormeyi nasip etsin 🙏🏼 masallahhhhh ikinize 💐👏🏼 darısı başımıza
Sağol arminim. Darısı Sana ve bekleyen tüm arkadaşlara canım benim

Tebrikler Ozgur06 Ozgur06 :KK200::nazar: Kolaylıklar diliyorum. Sırası geldikçe herşey öğreniliyor.
Teşekkür ederim.zor zamanlar geçiriyoruz.
Kızım sarilik oldu.doktorun hafif deyıp 5.gün kontrolünde yolladigi çocuğum 11.gün sağlık ocağına tesadüfen kilosunu kontrol için götürdüğüm sırada çok ilerlemiş şekilde farkedildi.hastaneye yattik.fototerapi aldı :KK43:
Bugün kan alındı yine.çocuk delik deşik oldu yoğun bakım da zaten.simı değerin düşmesini bekleyeceğiz bakalım. Allah beterinden saklasin
Sayfada bebeği fototerapi alan oldumu acaba

Kızlar merhabalar. Ben bu ay 5 gün erken kırmızıyı gördüm. Ağır grip geçiriyom ilaç kullanıyom artık ondanmı yok sa propolis arı sütü bal karışımı anlamadım yoksa dengemi bozuldu bilemedim, olmadı olmuyor sanırım kenara çekil diyo reglde 2 aydır ya erken geliyor ya geç buda beni ürkütüyora açıkçası telafuz bile e tmek istemiyorum ama aklımageliyor. Yaza doğru belki tüp bebek düşüneceğim tabi tüp bile olurmu oda sıkıntı😔 bu ay umutluydum sözde ama yine yıkıldım. Artık umudum kalmadı açıkçası. Burada çok moral buldum dağıldığım anda hamilelik haberleri bana umut oldu toparladım kendimi bak hamile kalınabiiliniyor yaşı rezervi takma dedim, umutla bekledim ama bu yine kırmızyı götünce çok kötü oldum hastalığın vermişolduğu bi duygusallıkmı nedir kendimi hiç iyi hissetmedim rapor aldım 1 haftadır okula gidemedim sürekli gözlerim doluyor, çocuğum sürekli anne kardeşim olmayacakmı benim hiç diyor o beni dahada yıkıyor işte. Susup kalıyorum eşim devreye giriyor ozaman ben odaya gidp ağlıyorum. Bilemedim bukadar zor olacağını dedimki istediğim anda korunma bırakınca hemen hamile kalırım ama olmadı. Son 2 yılda dış gebelik ve kimyasaldan bŞka normal gblik olmadı.kusuruma bakmayın çok yazdım içimi dökeyim dedim azda olsa,herşey için hepinize çok tşk ediyorum, panic_attack panic_attack Senella Senella @flx77 can09e can09e @seheryeli77 Ozgur06 Ozgur06 meryem armin bebişlerinizle sağlıklı bir ömür diliyorum, dualarınızda benide eksik etmeyin
Dualarım hepimiz için. Umudunu kaybetme canim

Kızım sarilik oldu.doktorun hafif deyıp 5.gün kontrolünde yolladigi çocuğum 11.gün sağlık ocağına tesadüfen kilosunu kontrol için götürdüğüm sırada çok ilerlemiş şekilde farkedildi.hastaneye yattik.fototerapi aldı :KK43:
Bugün kan alındı yine.çocuk delik deşik oldu yoğun bakım da zaten.simı değerin düşmesini bekleyeceğiz bakalım. Allah beterinden saklasin
Bizim sarılık 12ye kadar hızlı çıkıp orda durmuştu. 16 olursa fototerapi yaparız demişlerdi. Fototerapi kesin çözüm, bir daha olmaz artık. İnsan kıyamıyor iğneye falan ama bazen kaçınılmaz oluyor malesef. Geçmiş olsun.

Canım Bebişini sağlıkla büyüt inşallah geçmiş olsun çabucak iyileşsin 🤲🏻

cidosum senin ictigin uçlu karisim hazirmi yoksa ayri ayri mi alip karistirdin mı ? benim koca trye gelicek iyi geliyosa aldirim 👂
Canım ayrı ayrı toz hali değil de tane şeklinde büyük bi kupaya birer çay kaşığı üstüne sıcak su demleniyor ,ne yesem gaz olduğu için bu karışımın iyi geldiğini düşünüyorum

Bizim sarılık 12ye kadar hızlı çıkıp orda durmuştu. 16 olursa fototerapi yaparız demişlerdi. Fototerapi kesin çözüm, bir daha olmaz artık. İnsan kıyamıyor iğneye falan ama bazen kaçınılmaz oluyor malesef. Geçmiş olsun.
Teşekkür ederim.bizim de 17.7 di ilk değeri hastaneden 9.99 la çıktık. 2 gün sonrasında 9.68 é düşmüş .yavaş yavaş düşüyor. Tekrar yükselmesinde Allah korusun.sana da geçmiş olsun.kendiliğinden atlatması çok daha iyi olmuş

Teşekkür ederim.bizim de 17.7 di ilk değeri hastaneden 9.99 la çıktık. 2 gün sonrasında 9.68 é düşmüş .yavaş yavaş düşüyor. Tekrar yükselmesinde Allah korusun.sana da geçmiş olsun.kendiliğinden atlatması çok daha iyi olmuş
Cok geçmiş olsun inşallah çabucak düşer aklınızdan tamamen çıkar

Merhaba kızlar bugün doktor kontrolümüz vardı. Çok şükür herşey yolunda. Doktor erkek görünüyor ama bir sonraki gelişinde netleşir dedi.2 test yaptirnayacagim için sadece olcumleri yaptı herşey normal çıktı. Derin bir nefes aldım 1 hafta sonra nifty yaptıracağım sonrasında güzel haberi çevremizle paylaşırız inşallah. Hepinize iyi hafta sonları diliyorum

Geçmiş olsun canım. Dikkat et bebişe. İnşallah çabucak düşer değeri de.
Alan olmuştu sanki bayağı hastanede kalmıştı sanki.

Merhaba kızlar bugün doktor kontrolümüz vardı. Çok şükür herşey yolunda. Doktor erkek görünüyor ama bir sonraki gelişinde netleşir dedi.2 test yaptirnayacagim için sadece olcumleri yaptı herşey normal çıktı. Derin bir nefes aldım 1 hafta sonra nifty yaptıracağım sonrasında güzel haberi çevremizle paylaşırız inşallah. Hepinize iyi hafta sonları diliyorum

Hadi gözün aydın. İyi yapmışsın yaptırmamakla.
Yaştan dolayı riskli çıkıyor zaten. Bu sene erkek senesi zaten. Benim de 2 hafta önce kıza benziyor dedi şimdi kız diyecek diye beklerken oğlan dedi. Mide bulantılarından kız diye istatistik yapmıştım ama tutmadı. Hayırlısıyla sağlıkla gelsinler inşallah.

Kızlar merhabalar. Ben bu ay 5 gün erken kırmızıyı gördüm. Ağır grip geçiriyom ilaç kullanıyom artık ondanmı yok sa propolis arı sütü bal karışımı anlamadım yoksa dengemi bozuldu bilemedim, olmadı olmuyor sanırım kenara çekil diyo reglde 2 aydır ya erken geliyor ya geç buda beni ürkütüyora açıkçası telafuz bile e tmek istemiyorum ama aklımageliyor. Yaza doğru belki tüp bebek düşüneceğim tabi tüp bile olurmu oda sıkıntı😔 bu ay umutluydum sözde ama yine yıkıldım. Artık umudum kalmadı açıkçası. Burada çok moral buldum dağıldığım anda hamilelik haberleri bana umut oldu toparladım kendimi bak hamile kalınabiiliniyor yaşı rezervi takma dedim, umutla bekledim ama bu yine kırmızyı götünce çok kötü oldum hastalığın vermişolduğu bi duygusallıkmı nedir kendimi hiç iyi hissetmedim rapor aldım 1 haftadır okula gidemedim sürekli gözlerim doluyor, çocuğum sürekli anne kardeşim olmayacakmı benim hiç diyor o beni dahada yıkıyor işte. Susup kalıyorum eşim devreye giriyor ozaman ben odaya gidp ağlıyorum. Bilemedim bukadar zor olacağını dedimki istediğim anda korunma bırakınca hemen hamile kalırım ama olmadı. Son 2 yılda dış gebelik ve kimyasaldan bŞka normal gblik olmadı.kusuruma bakmayın çok yazdım içimi dökeyim dedim azda olsa,herşey için hepinize çok tşk ediyorum, panic_attack panic_attack Senella Senella @flx77 can09e can09e @seheryeli77 Ozgur06 Ozgur06 meryem armin bebişlerinizle sağlıklı bir ömür diliyorum, dualarınızda benide eksik etmeyin

Madem yaza tüp bebesi düşünüyorsun bu süreçte kafanı boşalt çocuğunu al gez toz bebek olunca bunları yapamayacaksın çünkü (şekil a markette 2 dolanınca pilim bitiyor) önümüzde bahar her hafta bir plan yaparsın. Bu sayede de bakarsın bebiş gelmiş olur. Hamile olduğumu öğrendiğim gecenin sabahında bir tüp bebek merkezine gittim tesadüf. Bir saatten fazla konuştuk sorduk. Sonra o doktorun yazdığı bir kitap var onu kurcaladım. Normal hamile kalma oranları yazıyordu. Benim normal hamile kalma şansım tüp bebekten fazlaymış niye olmadı diye dert ediyorum ki dedim. Demekki normal olabilir diyerek mutlu olmuştum. Meğer hamileymişim. 😃 Kitabı buraya ekliyorum. Şansımız çok yüksek hiç korkmaya gerek yok.

Eklentiler

• IMG_20200115_231545.jpg
    IMG_20200115_231545.jpg
    156,8 KB · Görüntüleme: 45
X