Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Dişiniz hayırlı olsuunn gözünüz aydın:) sıradan bir olay tabi ama sıkıntıları çoktuysa bir an önce çıkarmalarını istiyorsun. O yüzden bayram havası olmuştur.
Maşallah boğazı iyi demek 210 cc çok geldi bana içiyosa iyi.
Kuzu etini nasıl verdin paniccim. Ben daha kıymayla tanıştırmadım. Dişlerden pek bişiy de yemiyor. Siz böyle yazınca şüphe ettim ben doyuramıyom besleyemiyom mu bu çocuu acaba diye:KK54::KK53:

Sen öz hakiki halis muhlis anne sütü veriyorsun doyuyordur merak etme. Sırada bunlar mı var. Panik bir günü yazmışta maşallah 7/24 bebekle uğraşılıyor anlaşılan. Çalışınca bu işler nasıl olacak.

Bizde uykular haram oldu gençliğimde yalan oldu zalim geceler modunda takılıyoruz. İlk emdiriyorum, kesmiyor ağlamaya devam mamayı veriyorum. Bu sefer gaz yapıyor, gazını çıkar biraz kusuyor, üstünü değiştir, sonra hıçkırık Faslı onun geçmesini bekle, altını aç, hepsi bittikten sonra uyutma moduna geç, kucağında pış pışla ben yapıyorum yok uyumuyor, bu sefer babası kucağında tüm evi turluyor, gözler kapanırken yatağına koyuyoruz. Uyuyor 5 dakika sonra hiç uyumamış gibi gözler açık. Saate bir bakıyorum 2.5 saat geçmiş. Ee acıkma saati geldi tekrar baştan al, böyle kısır bir döngü içindeyiz.

Gazlı bir bebe oldu bizim bebe. Hamile olan arkadaşlarım bebek isteyen arkadaşlarım, dualarınızın yanına gazsız olsun diye ekleme yapın. 😁

Sen öz hakiki halis muhlis anne sütü veriyorsun doyuyordur merak etme. Sırada bunlar mı var. Panik bir günü yazmışta maşallah 7/24 bebekle uğraşılıyor anlaşılan. Çalışınca bu işler nasıl olacak.

Bizde uykular haram oldu gençliğimde yalan oldu zalim geceler modunda takılıyoruz. İlk emdiriyorum, kesmiyor ağlamaya devam mamayı veriyorum. Bu sefer gaz yapıyor, gazını çıkar biraz kusuyor, üstünü değiştir, sonra hıçkırık Faslı onun geçmesini bekle, altını aç, hepsi bittikten sonra uyutma moduna geç, kucağında pış pışla ben yapıyorum yok uyumuyor, bu sefer babası kucağında tüm evi turluyor, gözler kapanırken yatağına koyuyoruz. Uyuyor 5 dakika sonra hiç uyumamış gibi gözler açık. Saate bir bakıyorum 2.5 saat geçmiş. Ee acıkma saati geldi tekrar baştan al, böyle kısır bir döngü içindeyiz.

Gazlı bir bebe oldu bizim bebe. Hamile olan arkadaşlarım bebek isteyen arkadaşlarım, dualarınızın yanına gazsız olsun diye ekleme yapın. 😁
Evet canım doyuyor inşallah.
Evet 7 /24 onla uğraşıyorsun. Canları sağolsun. Sağlıklı olsunlar da uğraşırız napalım:))
Çalışırken de bu kadar olmaz inşallah büyüyorlar.
Hıçkırık tutunca emziriyodum tekrar. Geçiyordu.
Gaz çoğu bebede oluyor 4 ayda falan rahatladık biz. Kimisine yese de yemese de dokunuyor. Kimisine de bişiy dokunmuyor.
O uyanma seanslarını hatırlıyorum. Yatırırdım hiç uyumamış gibi gözünü açardı. Hoop tekrar, gazını mutlaka al öyle durumda.
Evet hep deriz ya onlar iyi günler diye.. ki zaten 40 yaşına gelse de çocuun derdi bitmiyor😁

Evet canım doyuyor inşallah.
Evet 7 /24 onla uğraşıyorsun. Canları sağolsun. Sağlıklı olsunlar da uğraşırız napalım:))
Çalışırken de bu kadar olmaz inşallah büyüyorlar.
Hıçkırık tutunca emziriyodum tekrar. Geçiyordu.
Gaz çoğu bebede oluyor 4 ayda falan rahatladık biz. Kimisine yese de yemese de dokunuyor. Kimisine de bişiy dokunmuyor.
O uyanma seanslarını hatırlıyorum. Yatırırdım hiç uyumamış gibi gözünü açardı. Hoop tekrar, gazını mutlaka al öyle durumda.
Evet hep deriz ya onlar iyi günler diye.. ki zaten 40 yaşına gelse de çocuun derdi bitmiyor😁

Tam uyku moduna geçiyor gözleri o hıçkırık bizi bitiriyor. Emzirmeyi bende deneyeyim geçiyorsa.
Midesi anasına çekmiş belli ki hassas. Bunlar iyi günlerim mi :KK57: bende biraz büyüyünce düzene girer diyordum. Hamileyken bunlar iyi günlerin demişlerdi. Gerçi o da çok zordu. Bu levelde zormuş. Dün beşiğini kurdular ortalık topla kaldır ameliyat yerim ağrıyor. Ne zaman geçiyor bu ağrılar iyileşme ne zaman oluyor.

Tam uyku moduna geçiyor gözleri o hıçkırık bizi bitiriyor. Emzirmeyi bende deneyeyim geçiyorsa.
Midesi anasına çekmiş belli ki hassas. Bunlar iyi günlerim mi :KK57: bende biraz büyüyünce düzene girer diyordum. Hamileyken bunlar iyi günlerin demişlerdi. Gerçi o da çok zordu. Bu levelde zormuş. Dün beşiğini kurdular ortalık topla kaldır ameliyat yerim ağrıyor. Ne zaman geçiyor bu ağrılar iyileşme ne zaman oluyor.
Valla onu bana sorma benim hala ağrıyor yorulduğumda. Sende hassassın sen de çekecek gibisin daha.

Hayırlı olsun Senella'cığım sağlıkla büyütün inşallah.:KK200:

İlk 3 ay uyutmak için her yol mübah :işsiz: heh buldum uyutmanın yolunu dersin ertesi gün işlemez. Olabildiğince sakin kal. Gazdan biz de 4.ayın sonunda kurtulduk. Ama ben daha bunlar iyi günlerin demiyorum, bence 5.ay ve sonrası gayet tatlı. Şafak saymaya başla sen:halay:

Sizi uzaktan takip eden biri olarak bebegine kavuşmana sevindim.bebegini iyi gunlerde mutlulukla kolaylikla büyütmen dilegiyle bugünlerin zor bir süre sonra daha rahat olursun 💙💙💙💙

Merhabalar güzellikler 💐Bir sürü msj birikmiş okuyabildiğim kadar geriye gittim 😅 giremiyorum gözlerim bir kac aydan beri berbat.Gözlüklerimi degistirmem gerekiyor korona belasindan korkup gidemiyorum( burda muayeneleri cokkkk fazla teffaruatlı uzun suruyor ve benim yavru da durmaz.orda oturup kalkip numara almamin bir oldugunu dusununce cok uzun geliyor bana🤣Anılacağınız baya okuma zorluğu yaşıyorum. Hepinizi öpüyorum biz ana ogul iyiyiz sağlıcakla kalın 💐🙏🏼💋❤️

Selam annişler :21:
Bende anca fırsat bulup yazabildim çok şükür herkesin bebesi iyi bizim kızda iyi şimdi de üst yan dişlerini çıkarıyor üst ortayı beklerken garip ama her bebekte aynı sıralama olmayabilirmiş
Haftaya 8 aylık oluyor bugün tarttım 8.900 olmuş ama ek gıda pek verimli gitmiyor 6 aylık olınca 3 gün kuralıyla başlamıştım şimdi yumurta çorba yoğurt meyve ,kıyma daha başlamadım haftaya bi düzen oturtmak istioyrum ama minnacık bebe istemediği şeylere ağzını kitliyo resmen ya yoğurt bayılarak yerdi şimdi açmıyo ağzını meyveyle karıştırıp veriyorum
Geçen hafta bi kabız oldu çok zordu kuzum sabahtan akşama kadar ellerini sıka sıka ağlayarak az az yaptı terler döktü yavrucak inşallah bidaha olmaZ hiç bi bebe kabız olmasın 3-4 günde bi yapıyor artık şeftali muz vermiyorum günlük salatalık gün kurusu yediriyorym pütürlüyle pek arası yok öğürüyor nasıl eline falan veriyorsunuz yani büyük kopardığında korkuyorum
Gündüz 4 uykı uyuyor hepsi 45 dakikalık uykular bazen 1 saati geçiyo bi uykusu geceleri inanılmaz fazla uyanıyo çok uykusuz kalıyorum sizlerinde diş çıkarken öyle oldu mu emzik kullanmıyo gece her uyandığında emmek istiyor yani bi emzik alıp gece deneyesim var ama şimdi bide dişler çıkarken ona alışması iyi olur mu bilemedim
Böyle işte tatlı anneler virüs yüzünden de endişeliyim inşallah güzel sağlıklı günler görelim

Bende anca fırsat bulup yazabildim çok şükür herkesin bebesi iyi bizim kızda iyi şimdi de üst yan dişlerini çıkarıyor üst ortayı beklerken garip ama her bebekte aynı sıralama olmayabilirmiş
Haftaya 8 aylık oluyor bugün tarttım 8.900 olmuş ama ek gıda pek verimli gitmiyor 6 aylık olınca 3 gün kuralıyla başlamıştım şimdi yumurta çorba yoğurt meyve ,kıyma daha başlamadım haftaya bi düzen oturtmak istioyrum ama minnacık bebe istemediği şeylere ağzını kitliyo resmen ya yoğurt bayılarak yerdi şimdi açmıyo ağzını meyveyle karıştırıp veriyorum
Geçen hafta bi kabız oldu çok zordu kuzum sabahtan akşama kadar ellerini sıka sıka ağlayarak az az yaptı terler döktü yavrucak inşallah bidaha olmaZ hiç bi bebe kabız olmasın 3-4 günde bi yapıyor artık şeftali muz vermiyorum günlük salatalık gün kurusu yediriyorym pütürlüyle pek arası yok öğürüyor nasıl eline falan veriyorsunuz yani büyük kopardığında korkuyorum
Gündüz 4 uykı uyuyor hepsi 45 dakikalık uykular bazen 1 saati geçiyo bi uykusu geceleri inanılmaz fazla uyanıyo çok uykusuz kalıyorum sizlerinde diş çıkarken öyle oldu mu emzik kullanmıyo gece her uyandığında emmek istiyor yani bi emzik alıp gece deneyesim var ama şimdi bide dişler çıkarken ona alışması iyi olur mu bilemedim
Böyle işte tatlı anneler virüs yüzünden de endişeliyim inşallah güzel sağlıklı günler görelim
Selam canım aynı çoğu şeyimiz 😁
Bizim gız daha çıkaramadı dişiniii ama felakett durumdayız.
Eline öyle kopartır diye bişiy vermiyorum bende.
Öyle olurmuş diş sırasında kuzum sadece meme ve sıvı tüketmek isterlermiş.
2 gecedir meme harici ağlayarak uyanıyor.. yazık yavrumm köpek dişi de kabarmış hepsi birden çıkıyor mu acabası?
Bizim gızın yapmadığı 1 gün oldu. Onda da gene cıvık yaptı.
Emziği almadıysa daha verme işte bence canım.
Ezgi alıyordu 4 5 ayda kendiliğinden almamaya başladı. Hem sevindim hem üzüldüm. Ek gıda da yemediği için bitişik geziyoruz diyebilirim.
Esin rahat çıkarmıştı. Ezgi zorlanıyor zorluyor. Babası geç kalmazdı hiç geçen geç kaldı :))
Virüs için de önlemler yeterli geliyor inşallah mesafe temizlik. Gerekmedikçe dışarı çıkmamak.. sınırlamalar gelecek gibi..
Dila kıza da maşallahh canım.. güle güle büyüsünler inşallah.

🧿GÜNCELLEME 2: 2020 Şubat'ından bildiriyorum. Oğluşuma 36+4'te normal doğum ile kavuştum. Ve evet kova burcu oldu. 😄 Topikteki diğer arkadaşlar da teker teker hamile kalıp patır patır doğurmaya başladılar. :rolleyes: Demek ki sabretmek lazımmış. Darısı tüm isteyenlerin başına. 🙏

🧿GÜNCELLEME: Bu başlık 2018 Mayıs için açılmıştı ama pozitifi görmek için tam 1 yıl beklemem gerekti. :)
2 ay doktor kontrolünde yumurta takibi, 1 aşılama ile de gebelik gerçekleşmeyince bir sürü test yapıldı ve yine bir problem bulunamayınca Nisan ayında tüp bebek tedavisine başladık. Malum amacım Şubat'ta anne olmaktı :)
Rahim dinlendirmeden sonra Bahçeci Fulya'da 1 adet orta kalite 6. gün embriyosu transfer edildi. Transferin 7.günü pozitif sonucu aldık. Her şey yolunda gider ve bir aksilik çıkmaz ise Şubat 2020'de anne olacağım inşallah.:nazar:

Bu 1 yıllık süreç boyunca hem bu başlık altında hem "ileri yaşta doğal yolla hamile kalmak" başlığı altında anne ve anne olmak için çabalayan bir sürü güzel insanla tanıştım. Çok faydalı paylaşımlar yaptık. Yabancı makaleler okuduk, çevirdik, paylaştık. Doktorlarımızdan bilgiler taşıdık. Test sonuçlarımızı değerlendirdik. Takviye ürünleri didik didik ettik. Totemler yaptık. Yumurtlama günlerimizdeki aktivitelere "lambada" dedik. Kendimizle dalga geçtik ama asla umutsuzluğa kapılmadık. Gardımız düşünce birbirimizi toparladık, her ay yeniden başladık.

Bu topik; yaş, deneyim, doğal yollar, tüp bebek tedavisi, çocuklu veya çocuksuz ayrımı olmayan ortaya karışık bir topic. Nihai hedef gebe kalmak o kadar. :)

O yüzden aşağıdaki tablo da ortaya karışık bir tablo. Hamile kalanlar, bat gününü bekleyenler, yaşlarımız ve şehirlerimiz yazacak.

Güncellememiz ve tablomuz mübarek olsun gençler.

NICKNAME ❤YAŞ🤓ŞEHİR 🌍MEVCUT ÇOCUK SAYISI 👼BAT 👀
panic_attack panic_attack 38Aydın-:emir_bebek: KOVA
@Marjo38Yurtdışı2:emir_bebek: YAY
cilekliturta_33 cilekliturta_33 38-:emir_bebek: OĞLAK
@kayipdunya:emir_bebek:KOVA
Madam Seyyan Madam Seyyan 38İstanbul-:emir_bebek:OĞLAK
@flx77421:anneadayı: BAŞLAN :)
@Birumutbekleyen
suvesu suvesu 43Adana1
@Efembahya40Karabük-
can09e can09e 40Ankara1:emir_bebek: KOVA
@NorthCarolina35Yurtdisi1:anneadayı: BOĞA
@Ozgur06:emir_bebek: BALIK
Armin Armin 38Yurtdışı-:anneadayı: KOÇ
@seheryeli7742İstanbul-:anneadayı: ASLAN
@almasy42-
@Zeyneppp8336Antalya-
selozy selozy 28İstanbul-:emir_bebek:OĞLAK
Senella Senella 41İstanbul-:anneadayı:ASLAN
@Kanguru ve Koala30Yurtdışı-
@dvtb39Urfa-
@dennisgo37Yurtdışı-
@bi prenses annesi25Konya1:anneadayı: YENGEÇ
@Effective41Antalya-:emir_bebek:KOVA
@Perfect Match38İzmir-
@nur0606421

2018 -

Merhaba arkadaşlar.
Sanki biraz heyecanlıyım ve ilk yazım biraz uzun olacak gibi. Çünkü süreci birileri şu an en baştan bilsin istiyorum. Sonra sosyal deney gibi hep beraber değişkenleriyle beraber karşılaştırmalarımızı yapar tecrübelerimizi paylaşırız diye düşünüyorum. Hem hatıra da olur. Yazılanları yaşananları, hayal kırıklıklarımızı ve sevinçlerimizi ilerde okuruz. Askerlikteki aynı devreler gibi belli bi dönem oluşmuş olur. :)

Ben evlilikten korkan ve kendini işine, gücüne, gezip araştırmaya, dünyayı tanımaya adamış bir gençlik yaşadığım için biraz geç yani geçen sene evlendim ve şu an 37 yaşındayım.

Hamilelik için sırasıyla bütün ön hazırlığımı ve kontrollerimi yaptırdım.
-7 ay önce sigarayı bıraktım.
-Normalde de sağlıklı beslenirim ve hazır gıda, fastfood tüketmem. Bu yüzden beslenmemde bi değişiklik yapmadım ve şimdilik herhangi bir sağlık problemim yok.
-İyi bi kadın doğum uzmanı araştırdım ve ona gittim.
-Kan tahlilleri yapıldı. Hormon düzeylerim ve kan değerlerim normal.
-Yumurtalıklarım, rahim ve rahim ağzı sağlıklı.
-Yumurta rezervim de yaşıma göre gayet iyi seviyedeymiş, endişe edilecek bir azlık yokmuş.
-3 aydır folik asit kullanıyorum.
-Tam bir kedi manyağı olduğum için ve eskiden dışarda çok iyi pişmemiş et ve iyi yıkanmamış yeşillikler yemiş olabileceğim için toksoplazma testi yaptırdım. Neyse ki önceden bu enfeksiyonu habersiz atlatmışım ve bağışıklığım varmış.
-Hamilelikte yaptırmak istemediğim için tetanoz aşımı iki hafta önce tamamladım.
-Diş ve diş etlerim de hamilelikte artan problemlere önlem olması açısından bakıma girdi çıktı.
Özetle ben tam tekmil hazırım ama eşimdeki durumu henüz bilmiyoruz çünkü o şimdilik rahat bi adam :)

Bu arada daha önce eşimle hamilelik için hiç risk almadık ve korunmayı yeni bıraktık. Bu benim ilk deneme hikayem yani.
Ben özellikle Mayıs ayında hamile kalmayı çok istediğim için ilk ve bütün kozlarımı bu ay içinde ovülasyon testi ve yardımcı jel ile birlikte kullanacağım. :)

Haziran başında sonucu sizlerle paylaşırım. Tutturamazsam Haziran'ı pas geçip çalışmalara Temmuz'da devam edeceğiz bakalım 7 ay süre tanıdık kendimize. Hayırlısı..

Aranızda bu aydan itibaren hamile kalmayı planlayan varsa tanışmak, birlikte bu heyecanlı ve gergin süreci paylaşmak isterim. İsteyen herkese bol şans..
Merhaba,

Beni de ekleyebilir misiniz BAT 29/09 .

teşekkürler.

Bugün bu saate kadar 15 dakika uyudu. Bizde gündüz uykusu baştan beri yok, yorgunluktan bayılma var. Ay içim geçmiş deyip kalkıyor :KK70:
Diş çıkarma dönemi gece uykuları bölünüyor evet.. Ara ara olacak.
Bizim alt iki diş çıktı.. Üstler gelecek gibi. Sıkıntılıyız.
Aşırı hareketli ya başa çıkamıyorum. Eskiden kucakta gezdirirken yorulduğumu zannediyordum. Şimdi yere bırakınca öyle yoruyor ki dinlenmek için kucağıma alıyorum. Eğil kalk atla zıpla tut. Kas yaptım

Selam canım aynı çoğu şeyimiz 😁
Bizim gız daha çıkaramadı dişiniii ama felakett durumdayız.
Eline öyle kopartır diye bişiy vermiyorum bende.
Öyle olurmuş diş sırasında kuzum sadece meme ve sıvı tüketmek isterlermiş.
2 gecedir meme harici ağlayarak uyanıyor.. yazık yavrumm köpek dişi de kabarmış hepsi birden çıkıyor mu acabası?
Bizim gızın yapmadığı 1 gün oldu. Onda da gene cıvık yaptı.
Emziği almadıysa daha verme işte bence canım.
Ezgi alıyordu 4 5 ayda kendiliğinden almamaya başladı. Hem sevindim hem üzüldüm. Ek gıda da yemediği için bitişik geziyoruz diyebilirim.
Esin rahat çıkarmıştı. Ezgi zorlanıyor zorluyor. Babası geç kalmazdı hiç geçen geç kaldı :))
Virüs için de önlemler yeterli geliyor inşallah mesafe temizlik. Gerekmedikçe dışarı çıkmamak.. sınırlamalar gelecek gibi..
Dila kıza da maşallahh canım.. güle güle büyüsünler inşallah.
Sağol canım evet vermiyim emzik zaten bizim kız emzik yerine beni emdiği için onu istemeyebilir ezgi kendisi bırakmuş iyi olmuş bıraktırma derdin olmaz inşallah bi bakmışsın çıkmış inci gibi dişler
Sen işe dönecekmisin

Bugün bu saate kadar 15 dakika uyudu. Bizde gündüz uykusu baştan beri yok, yorgunluktan bayılma var. Ay içim geçmiş deyip kalkıyor :KK70:
Diş çıkarma dönemi gece uykuları bölünüyor evet.. Ara ara olacak.
Bizim alt iki diş çıktı.. Üstler gelecek gibi. Sıkıntılıyız.
Aşırı hareketli ya başa çıkamıyorum. Eskiden kucakta gezdirirken yorulduğumu zannediyordum. Şimdi yere bırakınca öyle yoruyor ki dinlenmek için kucağıma alıyorum. Eğil kalk atla zıpla tut. Kas yaptım
Alem senin kız bide kendisi uyuyordu dimi o da büyük avantaj sizin de hayırlı olsun dişler sıradaki gelsin
Hareketli olması iyi derler sağlıklı bebek hareketlidir ama analar ne yapsın bizim kız daha emeklemiyo yüzüstü koyunca hemen başını yere koyuyor yoruluyor sanırım:KK48:

Sağol canım evet vermiyim emzik zaten bizim kız emzik yerine beni emdiği için onu istemeyebilir ezgi kendisi bırakmuş iyi olmuş bıraktırma derdin olmaz inşallah bi bakmışsın çıkmış inci gibi dişler
Sen işe dönecekmisin
Şimdilik dönecek gibiyim canım. Hayırlısı bakalım.

İnşallah çıksın bianönce de rahatlayalım.

Ben pek şeftali ve muz vermiyorum ona rağmen bazen kabız olacak gibi oluyor ben yumurta sarısından işkillendim bu konuda. Bizim de ek gıda işi yine çetrefillendi birkaç gündür. Biraz geç başlamıştık arayı hızlı kapattık derken iki gündür ne versem anca 3 tatlı kaşığı yiyor. Kıyma işi pek iyi gitmedi zaten. Bugün et aldım çok uzun haşladım yarın çok ufalayıp deneyeceğim. Devamlı ayakta, asla yerde durmuyor, emeklemeyecek belli.

😅 disler yoldami
FB96FC59-616D-40AF-A177-1ED6F2CA4E80.png
dersiniz yada kacı yolda kac dis cikariyor bi cocuk kör gozlerimle bakinca sanki hepsi cikiyor😂😂😂

X