Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba güzel insanlar.
Hamileliğimi öğrendiğimde aşı için bugüne randevu verilmişti, sağlık ocağına gittim. El doppleriyle bebeğin kalp atışını da dinliyolarmış, öyle denedi,böyle denedi,bastırdı,büktü duyamadı. Ben bebeği hissetmesem korkudan ölürdüm ama daha sabah içerde dans ediyodu, onu düşündüm sakin olmaya çalıştım. Kasıklarıma o kadar bastırdı ki asıl ondan sonra korkmaya başladım. Neyse ordan çıkıp doktoruma gittim. Muayane olmak aklımda yoktu olmuş oldum. Bebek iyi her şey yolunda, baştan topuğa 20cm olmuş,250 gr kendisi.. :KK68:
Aklınızda bulunsun böyle bi durumla karşılaşırsanız endişelenmeyin. Bu el dopplerleri kalp atışı alamamasıyla ünlüymüş:işsiz:

aynen benım de doktor kontrolunden sonra saglık ocagında kalp atısını duymamıstı ama zaten hareketını de hıssettıgımız ıcın korkmadık, fakat arkadaımda kalp atısı duyulmuyor bebek ölmüş dıye az daha kıza gercejten dusuk yasatacaklardır. saglık ocakları cok sıkıntılı

Kizlar yaa moralm cok bozuk 😑 doktorun isaretledgi yerde bunda kese var ama cok belli deil anca alttan bakilirsa belli olur dedi. Simdiye net belli olmaz miydi yaa 😔 yarin sabah da kan vercm bi suru test yapcaklr. Siz burda keseye benzer bisy goruo musunz ?Eki Görüntüle 2303989

gec tutunmada kucuk oldugu ıcın vajınal daha ıyı goruyorlar

merhabalar guzel bacilarimmmm🥰💐😀
ikizlerin dicem yok ejderhalarin annesiiiiiiii:rolleyes:diyorum ben kendime niyeeee cunkum mide bulantısı tavan demim uzay,:rolleyes:agrilar batmalar (banyo mu bile yapamiyorum yardimsiz cogu zaman hani masada oturup bi yemek yemek o da yok. hersey yolundaymis normalmiş ama ben perisaniin perisaniyim canları sagolsun da umarim butun aylari boyle gecirmem 🤦🏻‍♀️ dogsunlar ikisini birbirine bi carparim😜🤭 🤣😅 heee bebelerimin ikiz oldugu kesinlesti kalplerini de duydum teyzeleri bugun 🥰 cok duygusal bir anmış 😢rabbim bekleyen teyzelerine de biran önce nasip etsin bu duyguyu ve dilerim kucagima alirim sağlıcakla onlari. dilerimmm ki rabbimden bu bekleyislerinizi rabbim tez vakitte kucaginiza alacaginiz sağlıklı hayırlı evlatlarla mujdeler nasip eder rabbimmmmm öyle de oldu aminnnnnn🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼💐 ( kendimi pek iyi hissetmedigim icin takip edemiyorum sizi😔 hepinizi seviyor öpüyorum bidee haftaya bugun evimizeeeee gidiyoruz biz bizler mi😀 bizler allahim bana yardım et 🤦🏻‍♀️😂 🙏🏼

maşallah canım maşallah gozunaydın

Slm kızlar, bugün kontrol vardı, 3 yumurta büyümüş, Dr gayet güzel dedi güzel tabi dedim şimdiye kadar yüksek doz hormonla da zaten buna yakın oluyordu dedim🤣😂 aylardır boşa o kadar hormon almışım neyse, bu 3 gün 75 iu merionalle bu 3 taneyi destekleyecez ptesi tekrar kontrol, şimdilik her şey yolunda inşallah böyle devam etsin 🙏🙏

maşallah ınsallah boyle guzel devam eder canım

Selam bacilar nasilsiniz?
Ben ikinci bir kurtaj olmak durumunda kaldim. Cok siddetli agrim vardi,Hcg dususu azdi vs..
Simdi iyiyim cok sukur.
Ama cok korktum, bebek fikrini bi sure dusunemiycem korkudan sanirim😞
Hayirlisi ins.

Sizler nasilsiniz?

gecmıs olsun canım, parca mı kalmıs ıcınde, ınsallah hızlıca kendıne gelırsın. psıkolojık olarak da bıraz daha sogursun normal olarak bebek fıkrınden ama ıyıce dınlenıp ruhen de hazır hıssettıgınde saglıklı bır bebege kavusursun allahın ıznıyle ınsallah canım.

gecmıs olsun canım, parca mı kalmıs ıcınde, ınsallah hızlıca kendıne gelırsın. psıkolojık olarak da bıraz daha sogursun normal olarak bebek fıkrınden ama ıyıce dınlenıp ruhen de hazır hıssettıgınde saglıklı bır bebege kavusursun allahın ıznıyle ınsallah canım.
Insallah felixim.
Hakkimizda hayirlisi olsun insallah. Evet parca kalmis temizlememiz lazim dediler.
Vardir bunda da bi hayir dedim artik.

Son düzenleme:
Selam bacilar nasilsiniz?
Ben ikinci bir kurtaj olmak durumunda kaldim. Cok siddetli agrim vardi,Hcg dususu azdi vs..
Simdi iyiyim cok sukur.
Ama cok korktum, bebek fikrini bi sure dusunemiycem korkudan sanirim😞
Hayirlisi ins.

Sizler nasilsiniz?
Geçmiş olsun canım. Ben de hala hcg sıfırlandı mı diye kan veriyorum. Gerçekten bu işlerde en temizi negatif almakmış. Negatif al yola devam et ne kadar basit..

Geçmiş olsun canım. Ben de hala hcg sıfırlandı mı diye kan veriyorum. Gerçekten bu işlerde en temizi negatif almakmış. Negatif al yola devam et ne kadar basit..

Ben anlamadim bu isi dennisgo dennisgo ve NorthCarolina NorthCarolina Kurtaj yapiliyo temizleniyo ustune parca kaldi diye birdaha temizleniyo (kurtaj) ve hala HCG takibi yapiliyo. Nasil oluyo bu is? Burda bana ilac yoluyla dusuk yaptirdilar iki hafta sonra ulturasonla baktilar temizlenmis sukur fakat hic hcg takibi yap falan demedi hatta uzerine sordum vurgu yapa yapa. Kendini hazir hissettiginde yeniden deneyebilirsin dedi. o_O

Selam kızlar. Benim Bat beklenenden 1 hafta önce geldi ve pıhtılı parça parça düşüyor yoğun birşekilde. Bugün düşen parçalardan korktum ciğer gibi. Normalmi bu durum sizce?

Sağol canım ilk seferde olursa pek bi güzel olur ama olmazsa da devam edicem sonuna kadar 💪🍀

Bestem ya çok sevindim, yumurtalar ilaçsız hormonsuz büyüyormuş çok şükür. Çok takip edemiyorum ben, hala fizik tedaviyle uğraşıyorum, hareketler ister istemez tedbirli bende. İnsallah güzel haberini alırız 😘 Unutmazsan etiket yapar misin opunu. Çok öpüyorum seni, gönlünden geçeni yaşadığın yıl olsun💃🏻

Ben anlamadim bu isi dennisgo dennisgo ve NorthCarolina NorthCarolina Kurtaj yapiliyo temizleniyo ustune parca kaldi diye birdaha temizleniyo (kurtaj) ve hala HCG takibi yapiliyo. Nasil oluyo bu is? Burda bana ilac yoluyla dusuk yaptirdilar iki hafta sonra ulturasonla baktilar temizlenmis sukur fakat hic hcg takibi yap falan demedi hatta uzerine sordum vurgu yapa yapa. Kendini hazir hissettiginde yeniden deneyebilirsin dedi. o_O
Canım
Haftaya doktor randevum var patoloji sonucunu orada öğreneceğiz ama muhtemelen alınan dokularda bebek yoktu çünkü operasyondan sonra hcg yükselmeye başladı tekrar. Sonrasında düşük iğnesi vurdular ultrasonda da kontrol ettiler bir sorun yoktu. yarın 6 hafta olacak iğne vurulalı hala sıfırlanmadı. Bu arada iki kere de Regl oldum :) saçma sapan bir süreç yaşıyorum kısaca. Sana neden hcg bakılmadı bilmiyorum ama bana iki negatif alana kadar devam edecek kan testi.

X