Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar selam
Bugün görüş günüydü. Göstermedi yüzünü bu defa. Elleriyle kordonla kapatmıştı. Haftaya kontrol verdi sezaryen yerim incelmiş daha da, cumartesi de alabilirim dedi ya da pazartesi gibi.. hayırlısı inşallah.. sıra bize geldi galübaa🤗

Hadi hayırlısıyla gelsin inşallah. 😃 Sende sağlıklı bir şekilde kavuşursun küçük hanıma. O da hem anne babasına hem ablasına 😁

Acaba sırada kim var diye sorsam mı? 😉

Oğlan sarılık oldu. Dün 15 değerle hastanede fototerapi gördü, bu sabah 5e düşmüş olarak teslim aldık. Onsuz ilk gecede resmen bunalıma girdim ağla ağla içim çıktı. 3 günde ne çabuk alışmışım meğer sıpama, kokusuna. Bi de yüzde 80 beklenen bi durumdu hem benim kolestazdan hem erken doğmasından dolayı. Ona rağmen yamuldum. Sütüm bi anda azaldı onu toparlamaya çalışıyorum ve ek olarak mamaya başladık. Aşığım 💙 Son durum böyle. 😊

Geçmiş olsun canım. Sanki ilk günler beslenemiyor da, sarılık bundan oluyor gibi. Benim kızkardeşim de de annesini emecek diye 2 gün aç bıraktılar hastanede hemşireler yeğenimi çocuk sarılık oldu hemen. O mamayı eninde sonunda alıyor, annesini de emiyor gene çok zorlamamak lazım sanki.

Oyy burda çok fena oğluşum da oğluşum diyecek potansiyel kaynana adayı var 😁

Kızlar selam
Bugün görüş günüydü. Göstermedi yüzünü bu defa. Elleriyle kordonla kapatmıştı. Haftaya kontrol verdi sezaryen yerim incelmiş daha da, cumartesi de alabilirim dedi ya da pazartesi gibi.. hayırlısı inşallah.. sıra bize geldi galübaa🤗
Hayırlısıyla sağlıkla gelsin minik 🙏🙂

Hadi hayırlısıyla gelsin inşallah. 😃 Sende sağlıklı bir şekilde kavuşursun küçük hanıma. O da hem anne babasına hem ablasına 😁

Acaba sırada kim var diye sorsam mı? 😉

Geçmiş olsun canım. Sanki ilk günler beslenemiyor da, sarılık bundan oluyor gibi. Benim kızkardeşim de de annesini emecek diye 2 gün aç bıraktılar hastanede hemşireler yeğenimi çocuk sarılık oldu hemen. O mamayı eninde sonunda alıyor, annesini de emiyor gene çok zorlamamak lazım sanki.

Oyy burda çok fena oğluşum da oğluşum diyecek potansiyel kaynana adayı var 😁
Hayırlısıyla sağlıkla gelsin minik 🙏🙂

Amin amin kızlar 😘

Oğlan sarılık oldu. Dün 15 değerle hastanede fototerapi gördü, bu sabah 5e düşmüş olarak teslim aldık. Onsuz ilk gecede resmen bunalıma girdim ağla ağla içim çıktı. 3 günde ne çabuk alışmışım meğer sıpama, kokusuna. Bi de yüzde 80 beklenen bi durumdu hem benim kolestazdan hem erken doğmasından dolayı. Ona rağmen yamuldum. Sütüm bi anda azaldı onu toparlamaya çalışıyorum ve ek olarak mamaya başladık. Aşığım 💙 Son durum böyle. 😊
Geçmiş olsun Uzayım. Geçmiş olsun panikim. Minik pürüzler olur öyle.
Ben de aynı hisleri yaşadım,aynı şekilde dile getirdim. 3 günlükken yoğun bakıma girdiğinde hayatımda ilk kez onsuzmuşum gibi gelmişti.
Canım bebeler! Hep mutlu sağlıklı olsunlar.

can09e can09e Bu hafta mı? Vaktini beklese şaşardım zaten. Zamane çocukları işte napıcaksın.
Hazırlıklar tamam mı? Esincim nasıl?
Yok canım 8i 10u arası gibi. Benimki önceki sezaryenden kaynaklı önceye alındı ya.. yoksa dururdu yani:)
Hazırız inşallahh.. Esin de iyi yarın okulu başlıyor heyecanlı bekliyor. Siz iyisiniz inşallah Deniz bebek de iyidir umarım😘

Öncelikle tebrikler, gözün aydın @flx77 Sağlıkla ilerlesin tüm süreç. iyi düşün ki iyi olsun her şey kuzum. 🥰:nazar: Çok güzel yazmışsın, gözlerim dolu dolu okudum. Gerçi ota boka doluyo da :) Lohusalık hamilelikten daha tuhaf. Hatta hamilelikte bile odunmuşum. :/

Bu arada hepinize güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim yoldaş arkadaşlarım. 💙 Nerdeen nereye be 🙃

Gelelim benim gelişmelere ☺

Salı saat 16'daki randevuda nst'de düzensiz sancı çıkınca ve açılma 4 cmyi geçmeye başlayınca doktorum artık yatış yapalım bebek yolda dedi. Direkt hastaneye geçtik. Eşyalar arabadaydı zaten. Pilates topumu bile götürdüm odaya 😆 Eşim eve annemi almaya gittikten sonra ben geceliğimi falan giydim, yerleştim hafiften. Sonra tatlı bi ebe geldi lavman yaptı, nstye bağladı, muayene etti, açılma 5 cm olmuş dedi. Oo tamam o zaman kalkayım da yürüyeyim, pilates topuna bineyim diye bi ayaklandım şarrrr suyum geldi. İnsan gerçekten suyu gelince anlıyomuş yani 🤣

Sonrası seri şekilde 5 dakkada 1 dalga dalga zınk diye gelen sancılar. O adet sancıları su geldikten sonra birden şekil değiştirdi yani. Sonra gittikçe sıklaştı. Ben küfretmeye başladım. 😬 Açılma hızlandı ve 8 cm olunca doğumhaneye aldılar. O sırada artık ağlıyodum acıdan. 😬 Doktorum geldi başladım saydırmaya "hani dayanabilirdim, hani uygundum normal doğuma vs vs" 😄 Eşimi çağırdı doğumhaneye dedi birlikte çekeceksiniz şimdi. :) Eşim, hemşireler, fotoğrafçı, çocuk doktoru ve benim kurtarın artık feryatlarım eşliğinde 3. Ikınmada oğluşum geldi. Sonrası inanılmaz bi rahatlama, gözyaşı, sanki az önce can çekişmemişsin gibi anında hayata dönüş. 😊

:nazar: :nazar: :nazar: Tam niye ağlamıyo dediğim anda ağlamaya başladı kuzum. 36+4'te doğdu 3 kilo 51 cm boyla. Doğduktan 1 saat sonra memeyi tutmayı, eve dönünce de yani 1 gece sonra da emmeyi öğrendi. Sürekli bu çıkan daha süt bile değil, yetmiyodur diyorum ama işeyip sıçtığına ve uslu uslu uyuyup uyandığına göre yetiyordur heralde diyorum. :/ Tam bir kova burcu bebesi oğluşum. Sakin, yormuyo. 😇 Bu sabah doktor kontrolümüz var bakalım doktor ne diyecek.:nazar::nazar::nazar:

İşte böyle.. Salı akşam 5te hastaneye girip 8de sonlanan doğum maceram bu şekilde. Benim bikaç dikişim var onun dışında iyiyim. 2-3 saatte bir emzir, bez değiştir, gaz çıkart, yatır rutinlerine de alıştım sayılır.

Darısı tüm bekleyenlerin başına. 🙏 Arada gelip yazacam. Okumaya devam ediyorum. 😊
Tebrikler canım beraber geçireceğiniz uzun sağlıklı bir ömrünüz olsun.

Yok canım 8i 10u arası gibi. Benimki önceki sezaryenden kaynaklı önceye alındı ya.. yoksa dururdu yani:)
Hazırız inşallahh.. Esin de iyi yarın okulu başlıyor heyecanlı bekliyor. Siz iyisiniz inşallah Deniz bebek de iyidir umarım😘
Senin minik kuzu da gelecek artık demek. Zaman ne çabuk geçti canım. Sağlıkla gelsin kucağına ve evinize neşe getirsin kızın..

Kızlar selam
Önce sezaryen olunca böyle bir şey mi oluyor canım ya. Ondan erken alıyorlar belki de sezeryan bebelerini..

Senin minik kuzu da gelecek artık demek. Zaman ne çabuk geçti canım. Sağlıkla gelsin kucağına ve evinize neşe getirsin kızın..
Ayy geliyor inşallah canım.. evet çok çabuk geçti dün gibi çalın davulları dediğim testimi attığım😘
Amiinn inşallahh canım sağlıkla gelsinn..💓

Önce sezaryen olunca böyle bir şey mi oluyor canım ya. Ondan erken alıyorlar belki de sezeryan bebelerini..
Benim önceki ameliyat da iyi olmamış sanırım onun da etkisiyle daha önceye çekildi gün. Evet ama normalde de erken alıyorlar etkisi büyüktür.

Ayy geliyor inşallah canım.. evet çok çabuk geçti dün gibi çalın davulları dediğim testimi attığım😘
Amiinn inşallahh canım sağlıkla gelsinn..💓

Benim önceki ameliyat da iyi olmamış sanırım onun da etkisiyle daha önceye çekildi gün. Evet ama normalde de erken alıyorlar etkisi büyüktür.
Ben de o testi dün gibi hatırlıyorum. Şimdi de doğumunu hatırlayacağız herhalde. Ne zaman büyüdü Doğumu dün gibi diyeceğiz sanırım :)

panic_attack panic_attack Tebrikler tekrar, sağlıklı, uzun, güzel bir yolculuğunuz olsun. Öğreteceğimiz ve öğreneceğimiz bir dönem başlayacak. Kardeşimden örnek veriyorum hep çünkü yakınım olarak yaşadığım tek hamilelik süreci ve doğum anıydı :) 2 defa çığlığını duyunca koridorda nasıl Allahım yeter, lütfen canı yanmasın diye volta attığımı biliyorum :) sonra doğdu zaten:)Darısı bizlerin başına
can09e can09e sağlıkla gelsin kuzum, hazırız, bekliyoruz :)
cilekliturta_33 cilekliturta_33 kavuşuyorsun bugün miniğine, sağlıkla

Cok geçmiş olsun ,çok şükür bir gece ile atlatmışsınız. Demek aşık oldun 😊aşk insanı gençleştirir derler 😀😀😀allah bize de aşk nasip etsin mis kokulu, tatlı mı tatlı melek bize de nasip etsin

Bugün ilk kontrole gideceğim 8.hafta içindeyiz.Acaba bizi ne bekliyor, olumsuzu çağırmayacağım diyorum ama... İnşallah bebegimle ilk tanıştığım an olur.
Umarım bebeğinle keyifli bir bulaşma yaşarsın.. geçmişte ne yaşandı ise geride kaldı bence her hamilelik yeni bir başlangıç ve bu kez her şey olması gerektiği gibi gitsin..

X