Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Geleneksel / modern karma model en güzeli bence de :KK50: mutlu anne mutlu çocuk madem, nasıl başedebiliyorsak öyle yapıp edip kendimizden memnun olacağız.
Bu arada 27.günüm, daha bugün bir tanıdık gösterdi de gaz çıkarmayı iyice kavradım... en az bir 10 -15 dk. full aerobik bir işmiş, ama sonrası cennet. Ben erken bırakıyormuşum beşiğe, dalana kadar durup durup vıyaklıyordu yavrum. Bakalım bundan sonra nasıl olacak.

Nasıl bişimiş o bana da öğret. Ben de erken bırakıyorum demek ki. Bi de karnı doyunca uyuyup kalıyo hiç kıyamıyom yav gaz çıkarma faslına geçiş için. Ağlamıyo diye heral. Asıl sancılar başlamadan öğrenmem lazım. Ben anca sırtına pıt pıt, oğlandan da nadiren gak guk o kadar.

Nasıl bişimiş o bana da öğret. Ben de erken bırakıyorum demek ki. Bi de karnı doyunca uyuyup kalıyo hiç kıyamıyom yav gaz çıkarma faslına geçiş için. Ağlamıyo diye heral. Asıl sancılar başlamadan öğrenmem lazım. Ben anca sırtına pıt pıt, oğlandan da nadiren gak guk o kadar.
Belki de
gazlı olmucak senin kuş neden çağırıyosun ki😆

Valla bebek yogası gibi cins şeyler değil Allahtan :-)sırta pıt pıt kısmı avuç içini biraz çukurlaştırarak, ayakta hafif yaylana yaylana ve o minyatür osuruk seslerini duymadan bırakmayarak... Ayaklarını da bu esnada yukarı doğru itip totosuna birleştirdi, oğlan bacaklarını açıp germeye çalıştıkça zart zort çıktı çıkan. Yetmezse yatırıp bacakları karnına doğru çekip bırakmalı da olur ama sabırla tümünü ayakta yapmak daha bereketli sonuç veriyor. Tabi sabaha karşı falan zor biraz artık olduğu kadar. Suratı zaten kırmızı ve huzursuz halinden uyku dinginliğine geçiyor iş bitince. Uykuya daldığı zaman boşver zaten ne uyandıracaksın, doğrudan sonuca ulaşılmış...
Herşey bir yana dünyaya adapte oldukça devamlı huy değiştiriyor bunlar, heh anladı ulen dediğin birçok şey boşa çıkıyor, şaşırma. Ben şimdilik bunu öğrendim.

Selam kızlar 🙋🏻‍♀️
Kızımız 24 günlük oldu evindeki 6.günü çok şükür iyiyiz gözüm sürekli üstünde tedirginlikleri hemencecik üstümden atamıyorum ,düzgün nefes alıyor mu kustu mu bazen süt genzine kaçıyor bazen tükürüğü aklım çıkıyor 😣analık zormuş daha yolun başındayım tabii Allah’ım hepsini korusun dün geceye kadar gaz sıkıntısı yoktu tabii ben mercimek çorbası içince sabahı sabah ettik 😔 bide hanfendi memede yaşıyor her istedğinde ver kafasıyla memesiz uykuya geçemiyor bugün emzik verdik tuttu umarım erken bi hamle değildir bende haberler böyle 🙂
Zamanla, tecrüben arttıkça, kaygılanan annelere deneyimlerini anlatacaksın. Şimdi anneliği öğrenme zamanı canım. Kaygıların korkuların zamanla azalsın yerini çocuğunu keyifle büyütmenin rahatlığı gelsin :)

Doğurdu doğuracak olanlar iyi şanslar kızlar E Effective can09e can09e :KK3:
Bir avazda kurtulun inşallah. Bekleyenleri piste alalım biraz da, maceralarını dinleyelim.
@cilekliturta_33 evhamdan, uykusuzluktan, yorgunluktan kaçış yok bu dönemin bedeli de bu, her yeni anne için aynı şeyler, içini olabildiğince ferah tut.

Ben ilk üç hafta boğuştuğum garip anam çilekeş anam triplerini bir kaç gündür bıraktım daha teslimiyet halindeyim. Sütüm bi yetiyor bi yetmiyor, olabildiğince emziriyorum ve sağıyorum ama mama vermeden tam doymuyor bebe ne yapayım artık. Uykuları bazen 3 - 3,5 saat bazen 1er saat kesik kesik. Emzik eve geldiğimizden beri verdim uykuya dalarken yardımcı oluyor diye. Uykuya dalabilmesi için her yol mübah. İlk günler ağlamasını hemen susturamazsam korku basıyordu, artık daha sakinim. Günde 1-2 küçük fincan kahve içiyorum, hamileyken de bırakamadım, şimdi de. Sabaha karşı çoook terliyorum doğurduğumdan beri. Hamileliğimde olduğu gibi lohusalığımda da iyi beslenemiyorum ya. Neyse. Benden de haberler böyle.

Valla siz yazmazsanız bizim her gün aynı olan lohusa günlüklerimizi okursunuz içiniz şişer böyle kızlar :KK70:sesiniz çıksın.
Biraz salmak biraz doğrulup sıkmak düzene girmek gerekiyor herhalde.. ama her şey yerli yerine oturduğunda keyifle, neşe ile bebeğinizi büyüteceksiniz hepiniz. Sağlık olsun yeter ki, kalan her şey çözülür, çözülmeyecek şeyler de öylece kabul edilir ve yola devam edilir :KK54:

Emzik ben de veriyorum. Bebek seviyosa sakıncası yok dedi doktor. Uykuya dalarken ve gazı varken rahatlatıyo. Uykusunda ıkınıyo, söyleniyo, bacaklarını karnına çekiyo, yüzünü ekşitiyo ama henüz gazdan ağlamışlığı yok. :nazar: 2-3 haftaya başlar deyolaa 😬 Belki hiç başlamaz? Olabilir mi öyle bi şey lütfen olsun çünkü. ☺

Bahsettiğin tedirginlik bende de var. Çift kişilik yatakta yaşıyoruz oğlumla. Bi wcye bi yemeğe kalkıyorum onda da kamerayla gözüm üzerinde.

1 haftadır biberon kullanmamıza rağmen son 2 gündür tekrar emmeye başladı evde halay çektim. 😄:nazar: Kilo aldıkça çenesi de güçlenmeye başladı sanırım. Allaam çok şükür amin.
Büyüyor ve o da öğreniyor annesi. Sen anne olmayı öğrenirken, o da yaşamaya, doymayı, derdini sana anlatmayı öğreniyor.. birlikte ortak bir dil geliştiriyorsunuz böyle böyle :)

Biraz salmak biraz doğrulup sıkmak düzene girmek gerekiyor herhalde.. ama her şey yerli yerine oturduğunda keyifle, neşe ile bebeğinizi büyüteceksiniz hepiniz. Sağlık olsun yeter ki, kalan her şey çözülür, çözülmeyecek şeyler de öylece kabul edilir ve yola devam edilir :KK54:
Eh öyle olur inşallah.

Sende durumlar nasıl dennisgo dennisgo ? Kendini nasıl hissediyorsun şimdilerde ? Hayatta her dönemin ayrı bir keyfi var - varmış. Son 'sadece kendinden sorumlu olduğun' günlerin olabilir artık her günün. :KK50: Tadını çıkarıyor musun?

Eh öyle olur inşallah.

Sende durumlar nasıl dennisgo dennisgo ? Kendini nasıl hissediyorsun şimdilerde ? Hayatta her dönemin ayrı bir keyfi var - varmış. Son 'sadece kendinden sorumlu olduğun' günlerin olabilir artık her günün. :KK50: Tadını çıkarıyor musun?
İyiyim canım. Biraz hastayım ona rağmen kendimi fiziksel olarak çok iyi hissediyorum. Bence yaptığım sporların faydasını görüyorum. Dediğin gibi kendimden sorumlu olduğum, sorumsuzluğun dibine vurduğum günlerin tadını çıkarıyorum :)

Günaydın kızlarrrr. Ay ne güzel bebişlerimiz çoğalıyor hepsine sağlık sıhhat uzun ömür diliyorum. Allah yardımcınız olsun uykusuz geceler, gazlar cazlar:mad::halay: geçer geçer ve ararsınız o günleri tadını çıkarın. Benim yerime de öpün koklayın minnoşları oh mis kokulular:emir_bebek::emir_bebek::KK200::KK200::KK200::KK200:

Aminn amin inşallah sağlıkla kavuşuyoruz canlarım.
Ayyy canım rabbim kolaylık ile bir açmazda sağlıkla kucaklamasi nasip eylesin daha dün gibi ovulasyon deneyimleriniz adlı konuda seni takip edersin herkese okadar yardımcı biriydinki ilgimi çekmiştin ve bu meleğin müjdesini vermiştin diyorum ya sanki dün gibi 😂 büyüsün gelin olsun o haberlerini alalım aaa dün gibiydi doğmuştu diyelim inşallah...

Kızlar bebişimiz dün gözlerini açtı dünyaya, darısı isteyen herkesin başına , birtakım sıkıntılarımız var tabii sonra yazıcam yine inşallah, sevgiler hepinize
hoşgelmiş sefalar getirmiş 😍gözün aydın olsun💐🙏🏼🧿 dilerim o sıkıntilar biran evvel aydinliga kavuşsun🙏🏼 rabbim birlikte sağlıkla sıhhatle huzurla yuvaniza dönmeyi nasip etsin🙏🏼😘

X