Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
gozun aydin olsun saglicakla buyut yavrunu💐 gohus kapakları ise yarıyor denedin mi ?
Amin hepimiz inşallah Armincim🙏🏻 Gümüş kapak da aldım ama onu kullanırken göğsün renkli kısmının etrafı isilik gibi minik kabarcıklar oldu, acaba kapak alerji mi yaptı diyip kullanmayı bıraktım,daha onlar bile geçmedi tam. Mama, süt nasıl besliyosun miniğini?doyduğunu nasıl anlıyosun?

🤔 Bilmem ki.

Bu arada sma mamaya geçtik biz. Gaz durumu azaldı. Tadını sevdi. Kaka güzel. Şu ana kadar en iyi gelen sma oldu.
Ben şimdi iki marka dönüşümlü vererek bir çeşit kür deniyorum :dua: Golden goat kabızlık yaptı ama gaz yapmıyordu, Aptamil gaz yapıyor ama kabızlık yapmıyor. Ağırlık Aptamilden yana, sabah akşam iki kere de G.Goat vererek deniyorum bakalım. En az 3 günde 1 kaka sloganıyla yol alıyorum şimdilik.

Merhaba Meryemcim, pek siteye giremiyorum.. ben de spinal doğum yaptım, 24 martta. Uğraşıyoruz, bebek ilk günler ememedi mama başlandı, sarılık oldu. Hala tam geçmiş değil renk olarak yüzünde var hala. Doktora götürsek bi türlü götürmesek bi türlü.. ebe hemşire arkadaşın söylediği buna uzamış sarılık deniyormuş, 3 aya kadar bile renk geçmeyebiliyomuş, tehlikeli dönem geçtiği için endişe etmememi söylüyo. Gözünde çapaklanma var onun için de masaj önerdiler yapmaya çalışıyorum. Emme kısmı çok şükür daha iyi ama doyup doymadığına emin olamadığım için gün içinde birkaç kez de mama veriyoruz. Haftaya aşıya götürcez. Stres, çaresizlik hissi lohusalıkla birleşince zor bir süreçten geçiyorum.. üstüne göğüs yaralarım da tuz biber oldu. Baya fena. Lansinoh bana mısın demiyo. Garmastan a başladım bugün. Ama tedirginim, iyi temizlemek gerekiyomuş karbonatlı su vs.. sizin öneriniz var mı?sizler nasılsınız nasıl gidiyo?
Hayırlı olsun kuzum, analı babalı büyüsün. Burda gördün, çoğumuz aynı şeyleri çektik. Geçiyor, her dönem başka mevzular oluyor, ama özellikle ilk iki ayın biraz flu geçtiği gerçek :işsiz: O çapaktır, kızarıklıktır bebenin yeme ve uyuma düzeni biraz oturduğunda geçiyor, yorgunluktan onlar. Meme ucu için emzirme bitince göğüste kalan bir iki damla sütü sür ondan iyisi yok demişti doktorum, o kurtarmış da olabilir. Çaresizlik demeyelim amatörlük diyelim ilk haftalarda panik yaptıran şeylere, üzme kendini öyle böyle öğreniliyor iş başa düşünce.

ana oldum iki bisi ogrendim benn 😀meryemim biz iki hafta hastanedeydik ya hergun poposundan derecenin metal kısmını yaga batırıp ateşini ölçtürüyorlardi! ya o an yada 5 dakkada yada o an kakasi yoksa sonrasindaki kakayi cok rahat yapmasini da kolaylastiriyordu cok elime ustume kaka fışkırtti😍😀 kaka fiskirinca da seviniyormus insan 😂 neysa demem o ki eve gidince de bana hergun atesini popodan olcmemi istedi doktoru ayrrica ve bize eve iki gunde bir ebe geliyor oda dediki cok sancilandiginda kaka yapamiyorsa derceyi yagla atesini olcer gibi yap biraz da dairesel oynat hemen yapar demisti cidden cok ise yariyor bizim kaka sorunumuz olmuyor boylelikle zarari yok dikkatli yaparsan dediler bilmem sen ne dersin
Yerim senin anneliğini. Batının ilmini taşı bize bacım :KK45:Evet ben de ikidir mecburen totoyu yokladım. Ama selozy selozy nin de dediği gibi müdahalesiz yapamaz olmasından korktuğum için pek istemiyorum. Epey egzersiz yaptırıyorum, mamalara da zeytinyağı ekliyorum ama.. olacağı varsa oluyor işte.

Hayırlı olsun kuzum, analı babalı büyüsün. Burda gördün, çoğumuz aynı şeyleri çektik. Geçiyor, her dönem başka mevzular oluyor, ama özellikle ilk iki ayın biraz flu geçtiği gerçek :işsiz: O çapaktır, kızarıklıktır bebenin yeme ve uyuma düzeni biraz oturduğunda geçiyor, yorgunluktan onlar. Meme ucu için emzirme bitince göğüste kalan bir iki damla sütü sür ondan iyisi yok demişti doktorum, o kurtarmış da olabilir. Çaresizlik demeyelim amatörlük diyelim ilk haftalarda panik yaptıran şeylere, üzme kendini öyle böyle öğreniliyor iş başa düşünce.
M mutina ben de doğumdan beri kendi sütümü sürmek dışında hiç bir şey yapmadım. Hiç sorun yaşamadım. En iyisi kesinlikle.

Merhaba Meryemcim, pek siteye giremiyorum.. ben de spinal doğum yaptım, 24 martta. Uğraşıyoruz, bebek ilk günler ememedi mama başlandı, sarılık oldu. Hala tam geçmiş değil renk olarak yüzünde var hala. Doktora götürsek bi türlü götürmesek bi türlü.. ebe hemşire arkadaşın söylediği buna uzamış sarılık deniyormuş, 3 aya kadar bile renk geçmeyebiliyomuş, tehlikeli dönem geçtiği için endişe etmememi söylüyo. Gözünde çapaklanma var onun için de masaj önerdiler yapmaya çalışıyorum. Emme kısmı çok şükür daha iyi ama doyup doymadığına emin olamadığım için gün içinde birkaç kez de mama veriyoruz. Haftaya aşıya götürcez. Stres, çaresizlik hissi lohusalıkla birleşince zor bir süreçten geçiyorum.. üstüne göğüs yaralarım da tuz biber oldu. Baya fena. Lansinoh bana mısın demiyo. Garmastan a başladım bugün. Ama tedirginim, iyi temizlemek gerekiyomuş karbonatlı su vs.. sizin öneriniz var mı?sizler nasılsınız nasıl gidiyo?

Sarılık mevzusu o lohusalıkta insanı iyice yamultuyo çok iyi anlıyorum seni. Bir buçuk ayda geçti bizimki. O kara sarı bebe meğer beyazmış :) İlk günleri atlatmışsınız artık. Eninde sonunda iyileşecek kendiliğinden hiç endişelenme. Sık beslenmesi lazım o kadar.
Meryem'in de dediği gibi ilk 2 ay insan ne olduğunu anlamıyor. Acemilik, yorgunluk, uykusuzluk, çaresizlik ve hatta eyvah ben neden anne oldum ki hissi insanı perişan ediyo. Hormonlar toparladıkça ve bebişin dünyaya uyumu düzene girdikçe sen de toparlayacaksın. Birbirinizi tanıdıkça kolaylaşacak. Bizim oğlan kolik olmayan, geceleri düzenli uyuyan bi bebek olmasına rağmen, emdi emmedi, sarılık oldu, sütüm kesildi, mama yaramadı, uyutamadım vs derken ben de yamulmuştum. Ne zaman stresli yoğun bi dönem yaşasam o zaman ortaya çıkan ritim bozukluğum da başladı. Baktım geçmiyo başladım antidepresan kullanmaya. 3 aydır evdeyim zaten. Paniğim atmadan hazırlığımı yapayım dedim. Daha iyiyim şimdi son 1 haftadır.
Analık çok zor işmiş vesselam :)
Göğüs yarası için gümüş kapak ve avent krem kullanmıştım ben. Hiç yara olmadı. Ama en iyisi yine süt diyolar.

Hayirli olsun.sağlıklı hayirli evlat olsun insAllah.Benim sürecimden ve kizimdan bahsettin sanki.65 günlük olduk hala sarilik var'uzayan sarilik've doktora götüremeden geçiriyoruz bu süreci maalesef. Bol bol beslensin. Çiş ve kakayla atacak sarılığı. Doymadığını düşünüyorsan ver gitsin mamayi da.canları sagolsun.göğüs ucu yarasından çok cektim.kan revan içinde sağdım sütü. Her seyi denedim ama Lansinoh à döndüm sonunda. Onu sürdükten sonra kapakla kapat ki emsin derin ve bir yere temas etmesin meme ucun.geçmiş olsun

Zararı olmasa bile dışardan destekle yapması bağırsaklarını daha da tembelleştirip kronik kabızlığa neden oluyor. Nadiren lazım olabilir ama bence sen de sürekli yapma arminim.
Ne kadarlık şuan,sadece anne sütü mü alıyor?
44 günlük oldu🐥 emziriyorum arti sagiyorum sagdigim sutume mama kristiriyorum bide oyle veririyorum🙄 kucuk dogduya teyzesi bide iki hafta gecmedi sariligi 2120 kg di galiba zayifladi sariliktan iki haftalikken kaloriye basladik suan 3700 lerde belkide 4 olmustur 4 kg olunca sadece anne sutuyle devam dendi . yag konusunda haklisin olabilir düşünmemiştim bak tembbellige sebeb olabileceğini 🤣 bana haftada 3 defa ebe geliyor beni ve oglumu takip ediyor atesini ölçtürüyor ben yapmasam geldinlerinde yapiyorlar 🙄 ama cok mecbur kalmadikca yapmicam kulagima kule olsun sagolasin💐💋☺️

Amin hepimiz inşallah Armincim🙏🏻 Gümüş kapak da aldım ama onu kullanırken göğsün renkli kısmının etrafı isilik gibi minik kabarcıklar oldu, acaba kapak alerji mi yaptı diyip kullanmayı bıraktım,daha onlar bile geçmedi tam. Mama, süt nasıl besliyosun miniğini?doyduğunu nasıl anlıyosun?
ben aventin plastik kapaklarindan almistim yorumlara bakip.ilk zamanlar sagdigim sürede hic aci yara olmadi bisey kullanmadim emzirmeye basladim yara kivamina gelmeden kapagi takip uyudum bida gerek kalmadi kullanmaya yara olmadan atlattim. kendi sutume kalori karıştırıyor veriyorum ve emziriyorum. ebemiz bana 15 20 dakika emzirmeye calis dedi 15,20 dakika emerse doyar demisti. ayricaa bi seffer annem emzirirken denk gelip görüntülü aramisti bana bi bağırdı 🙄😀 cingeneler gibi emzirmeeeeeeeeee cocu gu mememin ucu var burnu kapanmiyor gece tutarak emziriyorum dedim ne kızıyorsun ki🙄 memeni makas yapip tutmazsan cenesini yorarsın az emer yorulur uyur doymaz dedi 😇 cidden daha cok emmeye basladi aaa baktim ki mememi yuk ediyomusum garibime

Yerim senin anneliğini. Batının ilmini taşı bize bacım :KK45:Evet ben de ikidir mecburen totoyu yokladım. Ama selozy selozy nin de dediği gibi müdahalesiz yapamaz olmasından korktuğum için pek istemiyorum. Epey egzersiz yaptırıyorum, mamalara da zeytinyağı ekliyorum ama.. olacağı varsa oluyor işte.
kiz meryem soylucem soylucem firsat olmadi yada unuttum😀 actin şom agzini beni doguma yolladin sen 😂 kime dedin birine armin belki senden once dogurur dogurdum😂🙈😀🤣😀 batının ilmi ilim degil sen yine bizimkinden şaşma. benim oglum bir lokma bisi ama bazen bi sinirleniyor agliyor ödümü koparıyor 😂 bide prematüresin olmasan napcan diyorum yagla diyorum dereceyi kizim🙄😂

44 günlük oldu🐥 emziriyorum arti sagiyorum sagdigim sutume mama kristiriyorum bide oyle veririyorum🙄 kucuk dogduya teyzesi bide iki hafta gecmedi sariligi 2120 kg di galiba zayifladi sariliktan iki haftalikken kaloriye basladik suan 3700 lerde belkide 4 olmustur 4 kg olunca sadece anne sutuyle devam dendi . yag konusunda haklisin olabilir düşünmemiştim bak tembbellige sebeb olabileceğini 🤣 bana haftada 3 defa ebe geliyor beni ve oglumu takip ediyor atesini ölçtürüyor ben yapmasam geldinlerinde yapiyorlar 🙄 ama cok mecbur kalmadikca yapmicam kulagima kule olsun sagolasin💐💋
O eklediğin protein dimi? muhtemelen zor sindiriliyor o yüzden kabız oluyordur. Senin durumun farklı. Yapamazsa dürtmeye devam o zaman :)
Benim kızıma da iki gün verildi. Burada pek önerilmiyor. Hemen kestiler. 2.5 kiloydu.
Sen de şimdi bırakacakmışsın rahat kaka yapar. Anne sütü içen bebek pek kaka sorunu yaşamıyor

Raporum bitiyor geldi iş başı😞
Ama tabi başlamıcam. Muhtemelen rapor verirler diye düşünüyorum. İşte yıllık izin süt izni rapor ücretsiz izin derken 1 yaşını bulayım istiyorum. Az bi süre kalsaydı emekliliği evde beklerdim. Bütün şartlar tamam bir yaşı bekliyorum. Ya da işi batsın deyip evde oturup evimin kadını çocuklarımın anası olacağım🙃

O eklediğin protein dimi? muhtemelen zor sindiriliyor o yüzden kabız oluyordur. Senin durumun farklı. Yapamazsa dürtmeye devam o zaman :)
Benim kızıma da iki gün verildi. Burada pek önerilmiyor. Hemen kestiler. 2.5 kiloydu.
Sen de şimdi bırakacakmışsın rahat kaka yapar. Anne sütü içen bebek pek kaka sorunu yaşamıyor
aynen protein 🙄 bide bu bebeklerin hepsimi boyle emziriyorum bırakmıyor doyunca. emzik te sevmiyor pek ama , emzik ediyo beni kendine. birakmiyorda sinirleniyor😂 bu hep böyle mi olacak 😂🙄🤣

kiz meryem soylucem soylucem firsat olmadi yada unuttum😀 actin şom agzini beni doguma yolladin sen 😂 kime dedin birine armin belki senden once dogurur dogurdum😂🙈😀🤣😀 batının ilmi ilim degil sen yine bizimkinden şaşma. benim oglum bir lokma bisi ama bazen bi sinirleniyor agliyor ödümü koparıyor 😂 bide prematüresin olmasan napcan diyorum yagla diyorum dereceyi kizim🙄😂
Sende erken doğuracak göz vardı valla ne diyeyim :KK48: heyecanlı tipsin anacım. Neyse çok da güzel oldu pek de güzel oldu.

Raporum bitiyor geldi iş başı😞
Ama tabi başlamıcam. Muhtemelen rapor verirler diye düşünüyorum. İşte yıllık izin süt izni rapor ücretsiz izin derken 1 yaşını bulayım istiyorum. Az bi süre kalsaydı emekliliği evde beklerdim. Bütün şartlar tamam bir yaşı bekliyorum. Ya da işi batsın deyip evde oturup evimin kadını çocuklarımın anası olacağım🙃
off içimi karabasanlar basıyor bu iş muhabbetinde. Ben de 1 yaşını dolduracağım galiba ücretsiz izin alıp. Yoksa 8 aylıkken başlayacaktım ama gözüm kesmiyor.

aynen protein 🙄 bide bu bebeklerin hepsimi boyle emziriyorum bırakmıyor doyunca. emzik te sevmiyor pek ama , emzik ediyo beni kendine. birakmiyorda sinirleniyor😂 bu hep böyle mi olacak 😂🙄🤣
İşte bunu bilemem çünkü biz meme reddini yeni yeni aşacak gibi oluyoruz. Hiç doğru düzgün emmediği için öyle bişiy yaşamadım. Bazen meme bağımlısı olmasından iyi mi acaba diye düşündüğüm oluyor. Meme ağzından çıktığı an uyanan bebeler var..

off içimi karabasanlar basıyor bu iş muhabbetinde. Ben de 1 yaşını dolduracağım galiba ücretsiz izin alıp. Yoksa 8 aylıkken başlayacaktım ama gözüm kesmiyor.
Sorma çalışsan bi türlü bıraksan bi türlü. Yine iyi 8 ay 1 sene. Esinde 4 aylıktı başladığımda kuzum.
Eşim bırak diyor ama nereye bırakıyorum. Bakıcı da dert kime nasıl güvencen?
Memur olmak varmış valla☺
2 çocukla nerdeyse 5 sene işe gitmezdik🙃
Annem Muğlaya taşındı babanne bakamayacak. Hayırlısı bakalım Rabbim bunu da bi yoluna koymuştur.

Sorma çalışsan bi türlü bıraksan bi türlü. Yine iyi 8 ay 1 sene. Esinde 4 aylıktı başladığımda kuzum.
Eşim bırak diyor ama nereye bırakıyorum. Bakıcı da dert kime nasıl güvencen?
Memur olmak varmış valla☺
2 çocukla nerdeyse 5 sene işe gitmezdik🙃
Annem Muğlaya taşındı babanne bakamayacak. Hayırlısı bakalım Rabbim bunu da bi yoluna koymuştur.
:işsiz: babaanne yok. Annemde demans başlangıcı var kendine hayrı yok garibimin. İşi bırakmak gibi bir seçeceğim madden manen yok. Ben de hayatımın en kaderci işini yaptım doğurarak. Bakalım göreceğiz.

:işsiz: babaanne yok. Annemde demans başlangıcı var kendine hayrı yok garibimin. İşi bırakmak gibi bir seçeceğim madden manen yok. Ben de hayatımın en kaderci işini yaptım doğurarak. Bakalım göreceğiz.
Çok geçmiş olsun geri dönüşü yokmu? Tetikleyen bişeyler mi oldu?
Her şey kolay olur inşallah hepimiz için. 😒

Geri dönüş olamıyor canım, en fazla yavaşlatma. 72 yaşında, üşengeç ve yabanidir biraz, ben de evlendikten sonra yalnız yaşamaya başlayınca iyice bıraktı kendini maalesef. Kafa ve ruh hali fazla inişli çıkışlı.
İnşallah mahalleden 'aaa ben bakarım ayol noolcek' diyen nurlu teyzeler fışkırır ne diyeyim :dua::KK33:

X