Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhabalar😊
Ooo ek gıdalara geçilmiş ne güzel😊
Biz iyiyiz, şirket izin verdi sağolsun 13 marttan beri, iyi denk geldi, hazırlıklar bitti gibi, yıkayıp ütüleme işlemi var, 33+4 deyim, 3 hafta falan ilerde gidiyor Cem bebek:) baba iri doğmuş, ona benzemiş dedi doktor:)
20 temmuz sonrası duruma göre bakılacak doğum zamanı
2-3 gündür tatlı tatlı kaşıntım var vücudumda, safra asitleri açlık testi yaptıracağım her ihtimale karşı
Sünnet olayını konuşacağım ben de bu kontrole gidişimde, doğum sonrası hastaneden çıkmadan yapılıyor mu diye
Kızkardeşimin oğlunu 1 aylıkken yaptırmıştık, çok rahat olmuştu
Öpüyorum hepinizi, iyi bakın kendinize ve bebişlerinize

panic_attack panic_attack canım, Nazillide üniversitede okurken keşfettiğim ipek hanımın çiftliği vardı, bilirsin. İstanbuldaki şubesinden çok alışveriş yapıyoruz, yeğenim ek gıdaya geçtiğinde de ordan aldık sebzeleri, siyez ununu vs
Zeytinyağını, zeytini hataydan istiyoruz
Peynir, çökelek, bal falan memleketten geliyor da
aklınızda bulunsun

Reklama girmiyordur umarım:))

Eklentiler

• BE4B7D40-828C-42D7-84DF-ABF7BBDE1A33.png
    BE4B7D40-828C-42D7-84DF-ABF7BBDE1A33.png
    794,6 KB · Görüntüleme: 30
  • F5DBA533-2C58-4AD6-8065-83957D5F3849.png
    F5DBA533-2C58-4AD6-8065-83957D5F3849.png
    684,5 KB · Görüntüleme: 35
  • C85FF6E4-128B-4721-9339-EDE4FA92DAEA.png
    C85FF6E4-128B-4721-9339-EDE4FA92DAEA.png
    646,1 KB · Görüntüleme: 28
  • B3EEB7F0-B5E2-4158-A5C7-DCAB91DFAF53.png
    B3EEB7F0-B5E2-4158-A5C7-DCAB91DFAF53.png
    793,1 KB · Görüntüleme: 28
Merhabalar😊
Biz iyiyiz, şirket izin verdi sağolsun 13 marttan beri, iyi denk geldi, hazırlıklar bitti gibi, yıkayıp ütüleme işlemi var, 33+4 deyim, 3 hafta falan ilerde gidiyor Cem bebek:) baba iri doğmuş, ona benzemiş dedi doktor:)
2-3 gündür tatlı tatlı kaşıntım var vücudumda, safra asitleri açlık testi yaptıracağım her ihtimale karşı
Sünnet olayını konuşacağım ben de bu kontrole gidişimde, doğum sonrası hastaneden çıkmadan yapılıyor mu diye
Ne kadar az kaldı kavuşmanıza :KK200::nazar: Cem ismi ne güzel, çok severim. Bakalım kaçıncı hafta hangi gün teşrif edecek Cem bey? Şimdiden iyi şans ve kolaylıklar dilerim.

panic_attack panic_attack canım, Nazillide üniversitede okurken keşfettiğim ipek hanımın çiftliği vardı, bilirsin. İstanbuldaki şubesinden çok alışveriş yapıyoruz, yeğenim ek gıdaya geçtiğinde de ordan aldık sebzeleri, siyez ununu vs
Zeytinyağını, zeytini hataydan istiyoruz
Peynir, çökelek, bal falan memleketten geliyor da
aklınızda bulunsun

Aa evet sen deyince hatırladım ben de. Siparişle de satış yapıyomuş ama eskisi kadar iyi değil diyolar. Deneriz bi ara. Kaynım da Aydın'a taşındıktan sonra bi yer satın alıp sebze meyve ekmişti. İlk ürünleri almış, dün yedik. Eski tohumlar ve sıfır ilaç. Domatesi yerken gözlerim doldu resmen. Çocukluğuma gittim. Kabak, patlıcan, salatalık, domat, biber, yeşillik vs işini hallettik yani :) Salça, zeytinyağı, tarhana, bal, peynir zaten akrabalardan geliyo. Gerisini de bulacaz artık. Sağol kuzum. Kaşıntıları ihmal etme bence de. Az kalmış yaa.. Ayy yirim. Pandemi bebeleri 😇

Aa evet sen deyince hatırladım ben de. Siparişle de satış yapıyomuş ama eskisi kadar iyi değil diyolar. Deneriz bi ara. Kaynım da Aydın'a taşındıktan sonra bi yer satın alıp sebze meyve ekmişti. İlk ürünleri almış, dün yedik. Eski tohumlar ve sıfır ilaç. Domatesi yerken gözlerim doldu resmen. Çocukluğuma gittim. Kabak, patlıcan, salatalık, domat, biber, yeşillik vs işini hallettik yani :) Salça, zeytinyağı, tarhana, bal, peynir zaten akrabalardan geliyo. Gerisini de bulacaz artık. Sağol kuzum. Kaşıntıları ihmal etme bence de. Az kalmış yaa.. Ayy yirim. Pandemi bebeleri 😇
Süper olmuş kaynının tarla işine girmesi😊ayy sorma bahçeden koparır ekmekle yerdik mis gibi kokan domatesleri, şimdi köye gidince yine yiyorum hem kayınvalidemin bahçesinden, hem teyzemin:))
Evet ya pandemi bebeleri😊
Safra asidim ve karaciğer enzimlerim iyi çıktı, bir tane enzim biraz yüksek o da plesantadan dedi gastoentroloji ve dahiliye, yarın kadın doğum doktorumda randevum var

T tunserD12 Bacım naptın nettin? Hangi doktora gittin anlat bakem :)
Benim işler biraz karışık ilerledi. Medinovanin bizim özel sağlık sigortası şirketiyle anlaşması birden durduruldu.Ayrica yeni doğan sünneti de yapılıyormuş üstelik liva kapanınca hastane sempt pazarı gibi oldu.Bizde kusadasinda gövdeye gittik .Hem hastane sakın hem sigorta ile anlaşması var hemde yeni doğan sünneti yapılıyor. Cuma günü kan uyuşmazlığı testi için gideceğiz onuda hallettik mi doğumu bekleyeceğiz. Hazırlıklar tamam herşey alındı sadece yıkama yerleştirme kısımları kaldı 34.hafta gelince onlarında yavaştan yaparım. Göbeğim dünya haritası gibi oldu ne sürduysem kurtaramadım. Bu ara ona biraz canım sıkılıyor.
.

Benim işler biraz karışık ilerledi. Medinovanin bizim özel sağlık sigortası şirketiyle anlaşması birden durduruldu.Ayrica yeni doğan sünneti de yapılıyormuş üstelik liva kapanınca hastane sempt pazarı gibi oldu.Bizde kusadasinda gövdeye gittik .Hem hastane sakın hem sigorta ile anlaşması var hemde yeni doğan sünneti yapılıyor. Cuma günü kan uyuşmazlığı testi için gideceğiz onuda hallettik mi doğumu bekleyeceğiz. Hazırlıklar tamam herşey alındı sadece yıkama yerleştirme kısımları kaldı 34.hafta gelince onlarında yavaştan yaparım. Göbeğim dünya haritası gibi oldu ne sürduysem kurtaramadım. Bu ara ona biraz canım sıkılıyor.
.

Çok mu kilo aldın ki? Suyla aran nasıl? Hamileliğimde acayip susuyodum ben. Çok su içtim. Bi de hergün lierac sürdüm günde 1 kere. Sıfır çatlak. Ya da şans bilmiyorum ama krem de işe yaramıştır mutlaka.

Çok mu kilo aldın ki? Suyla aran nasıl? Hamileliğimde acayip susuyodum ben. Çok su içtim. Bi de hergün lierac sürdüm günde 1 kere. Sıfır çatlak. Ya da şans bilmiyorum ama krem de işe yaramıştır mutlaka.
Krem bitkisel yağlar ne denediysem olmadı. Normalde 1 bardak su zor için biriyim şu anda 2 lt içeriyorum. Toplam 6 kilo aldım ama göbeğim 9 aylık gibi gören doğum yakın herhalde diyor. Yapacak birşey yok oluşan çatlaklar tedavi edilmiyor diye biliyorum

selozy selozy canım rotavirüs aşısının 2. dozu ile 6.ay aşıları arasında 1 ay olması gerektiği söylendi mi sana? Aile hekimliğinden aradıklarında dediler ama konuşma kesildi şimdi de ulaşamıyorum, evden de çıkamıyorum. Bu gün ikinci dozu vereceğim (5 ay 12 günlük) bu durumda 6.ay aşılarını da 6 ay 12 günlükken yaptırsam farkeden mi? Sonra 1 yaşına kadar aşı yok gözüküyor zaten.

Bu hafta gidebilirsek doktora soracağım ama önce sana sorayım taze taze yapıyorsun madem :
ek gıda öğününü sabah mı öğle mi akşam mı vermeyi tercih ettin? 2-3 kaşık günde bir kere mi?
Haşlandıktan sonra tam püre mi yaptın sebzeleri?

Bizimkinde de hareket bol, hop hemen yüzüstü dönüp denizaltı gibi dikiyor kafayı. Ayaklarını emmeye çalışıyor. Ben de kendime vakit ayırma seanslarına daha dikkat etmek istiyorum artık. Zaten işten de görev geliyor, geceleri sert halde TV ya da pc karşısında kafa dağıtmaya çalışıyorum ama o zamanları da haftada birkaç kez çalışmaya vermem lazım. Tam zamanlı işe başlama zamanı yaklaştıkça kaçıyorum o düşüncelerden, ben bakıcı bulup emanet etmek zorunda olacağım çünkü. Sevin valla o kayınvalidelerinizi :KK45: Anneler zaten ceptedir diye söylüyorum.

Süt meselesine gelince haklısın selozy selozy . Ama ne demişti sayın eski cumhurbaşkanımız , benzin vardı da biz mi içtik?
:KK14: Senin güzel hatırın için bugün bir ara yine sağayım bari, ama önce beni görünce balkonundan bahçeye 'emiyor mu' diye seslenen komşumu boğazlamam gerek. Sen emmişin de ne olmuş bu mu sonuç diyemiyorum ya ona yanıyorum:KK47:
bana da her onune gelen slm vermeden emiyormu sütün yetiyormu mama veriyomusun diyor😂🤣 mama da veriyorum arada diyorum aa sutun yetmiyor diyor sevgiliiiiiii cok bilmis merakli komsularim. bu bilgileri edinince ne oluyor acaba kendimi yeterli yetersiz eksik kabahatli hissettiriyor👽dun kocam kişisi birini hakladı😂 ortu alinboyle yap sunu alin saydi saydi bide erkek he var aldik burda oda var buda var evet oyle yapiyoruz boyle derkennn aaa dedi yeter ne cok sordun konuştun abarttınız iyice arkadaşım ben kimsenin ozeline müdahale etmiyorum tavsiye guzeldir ama sizinki var olan seylere gereksiz mudehale dedi 😅 ben şok oldum bebek arabasini patinaj edasiyla surdu gecti adamin yanindan 😂😂😂😂

Merhabalar😊
oyyy baya büyümüş herseyin yolunda olmasina cok sevindim 🥰 ismine karar verdiniz mi ? bide ne soylucem ben trden aldirdim ya kiyafetlerini. ablam yikadi utuledi gönderdi cunku benim vaktim halim yoktu . demem o ki dalindi galiba deterjanı cok kokuyordu surekli hapşırıyordu oda ev heryer dalin kokusu sarmıştı 🤣 baktim olcak gibi degil tekrar yikadim emegi bosa gitti . burdaki bebe deterjanları sıfır koku nerdeyse🙏🏼. deterjan alırken beni hatirla😅

selozy selozy canım rotavirüs aşısının 2. dozu ile 6.ay aşıları arasında 1 ay olması gerektiği söylendi mi sana? Aile hekimliğinden aradıklarında dediler ama konuşma kesildi şimdi de ulaşamıyorum, evden de çıkamıyorum. Bu gün ikinci dozu vereceğim (5 ay 12 günlük) bu durumda 6.ay aşılarını da 6 ay 12 günlükken yaptırsam farkeden mi? Sonra 1 yaşına kadar aşı yok gözüküyor zaten.
Tabii. Ya aynı anda yapılacak, ya da arasında 4 hafta olacak. Çünkü 6.ayda bir canlı aşı daha var. İki rotavirüs aşısı arasında en fazla 10 hafta olabiliyor, çok geciktirme hemen ver Meryemim. Ben 5 ay bitince verdim.
Özel aşı var sadece, menenjit. Yaptırmak istemezsen 1 yaş bitince tek doz da yapılabiliyor. Ben yaptırırım diyorum.

merhaba, sık gıremıyorum gec gordum yanlıs anlamanı ıstemem. doktorum ölçümlerde rısk gormedıgı soyledı, "nıfty gereklı degıl ama sen streslı oldugun ıcın baska turlu rahat edemezsen ıstersen yaptır ben sonucunun ıyı gelecegını bılıyorum , ama down ıcın olanı yaptırman yetrelı dıgerlerıne gerek yok" dedı, yaptırdım dusuk rısk geldı sonuc, "detaylı ulutrasonu ıstersen yaptır benım gorudgum su ankı tum olcumler gayet saglıklı" dedı onu yaptırmadım. dusunmuyordum ama zaten korona muhabbetı gırınce doktorlar da gelmıyormus ölcume. yanı doktorum saglıklı goruyprum dedıgı ıcın ıcımı ferah tutuyorum, seker yuklemem yapıldı o da temız sukur, elımden gelenı yapıyorum vıtamınımı ıcıyprum kontrolume gıdıyorum, ınsallah Allah saglıkla kavusturacak hepımızı yavrularımıza ona da ınanıyorum, ıcını ferah tut yoksa 9 ay gecmez, kendım stres yaptıgım ıcın bılıyorum, ılk hamılelıgımde degıl de dusukten sonra bu stresı kazandım. sakin ol 41 yasındasın masallah yasın guzel, benden gencsın benım yasımda belkı de bu bebegıne kardes ıcın hamıle kalıyor olacaksın saglıkla
masallahhhhhhhhh size ikinize de 🧿🧿 kac aylik oldunuz 😍

oyyy baya büyümüş herseyin yolunda olmasina cok sevindim 🥰 ismine karar verdiniz mi ? bide ne soylucem ben trden aldirdim ya kiyafetlerini. ablam yikadi utuledi gönderdi cunku benim vaktim halim yoktu . demem o ki dalindi galiba deterjanı cok kokuyordu surekli hapşırıyordu oda ev heryer dalin kokusu sarmıştı 🤣 baktim olcak gibi degil tekrar yikadim emegi bosa gitti . burdaki bebe deterjanları sıfır koku nerdeyse🙏🏼. deterjan alırken beni hatirla😅
Parfümsüzler de var. Ama bilindik markalar parfümlü tabii. Sen gelecek misin buralara?
Nasıl gidiyor Armincim?

Parfümsüzler de var. Ama bilindik markalar parfümlü tabii. Sen gelecek misin buralara?
Nasıl gidiyor Armincim?
3 cocuk buyuten ablam dusunur diye düşünmüştüm 🤣🙄 suan hersey guzel gidiyor cok şükür ☺️ sizde ne var ne yok ? ahhh koronaaa. gelmeyi cok istiyorum bizimkilerde görsünler istiyorum ama korkuyorum gelmeye. ya bisey bulasirsa ya tasirsam oaraya buraya😔onca badire atlattık tam hayatimiz duzene girdi kafam bedenim yorgun ( bide taşındım) risk almak istemiyorum ama onlara da tatilede ihtiyacım var. bi yandan yazliga gitsek orda evden cikmayan insanlara haksizlik. anam gilde kalsam biyere gitmeye korkarim da evde de bunalırım. sen napardin ?

Tabii. Ya aynı anda yapılacak, ya da arasında 4 hafta olacak. Çünkü 6.ayda bir canlı aşı daha var. İki rotavirüs aşısı arasında en fazla 10 hafta olabiliyor, çok geciktirme hemen ver Meryemim. Ben 5 ay bitince verdim.
Özel aşı var sadece, menenjit. Yaptırmak istemezsen 1 yaş bitince tek doz da yapılabiliyor. Ben yaptırırım diyorum.
Sağol canım. Rotanın ilk dozunu 3 ayı geçmişken verebilmiştim bugün de ikinciyi verdim, artık 6.ay aşıları da 12 gün rötarlı olacak olsun. Özel aşıları da yaptıracağım zamanı geldikçe, doktorum rotavirüsten bahsetmemişti derken pandemi girdi araya falan orada bir gecikme oldu. Neyse. Onun dışında keyifler iyi. Birkaç gündür diş sıkıntısına rağmen yüzüstü yatmayı sevdi, yatağına koyup gittiğim zaman biraz mızmızlanıp bir anda kendi dalıyor uykuya. 360 derece dönüyor bıraktığım yerde, tam ters pozisyonda buluyorum. Anne yanı yatağımız son günlerini yaşıyor, yarın büyüyen karyola sipariş etmeye çıkacağız insallah. Zincirleme kahkahaları, bana dokunmaya çalışması, hatta kendince şakalaşması ömre bedel. Şimdi atak zamanındayız güya ama maşallah sakin gidiyor.

X