Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
bana da her onune gelen slm vermeden emiyormu sütün yetiyormu mama veriyomusun diyor😂🤣 mama da veriyorum arada diyorum aa sutun yetmiyor diyor sevgiliiiiiii cok bilmis merakli komsularim. bu bilgileri edinince ne oluyor acaba kendimi yeterli yetersiz eksik kabahatli hissettiriyor👽dun kocam kişisi birini hakladı😂 ortu alinboyle yap sunu alin saydi saydi bide erkek he var aldik burda oda var buda var evet oyle yapiyoruz boyle derkennn aaa dedi yeter ne cok sordun konuştun abarttınız iyice arkadaşım ben kimsenin ozeline müdahale etmiyorum tavsiye guzeldir ama sizinki var olan seylere gereksiz mudehale dedi 😅 ben şok oldum bebek arabasini patinaj edasiyla surdu gecti adamin yanindan 😂😂😂😂
Zaten o merak sinirlendiriyor insanı. Yoksa arkadaşın sorsun, akıl alsın akıl versin, hislerini paylaşsın normal. Ama dış kapının dış mandalı tipler bir de ne desen 'sen zora gelememişin' der gibi bakıp muhabbeti bitirmiyorlar mı... Eşin iyi yapmış Arminim. Sen bahçeden haber ver bahçeden. Meşhur bahçeden :halay:Çıkıyor musun güneşleniyor musun bebeğinle kız:anne:

Zaten o merak sinirlendiriyor insanı. Yoksa arkadaşın sorsun, akıl alsın akıl versin, hislerini paylaşsın normal. Ama dış kapının dış mandalı tipler bir de ne desen 'sen zora gelememişin' der gibi bakıp muhabbeti bitirmiyorlar mı... Eşin iyi yapmış Arminim. Sen bahçeden haber ver bahçeden. Meşhur bahçeden :halay:Çıkıyor musun güneşleniyor musun bebeğinle kız:anne:
bahceye artik tepeden bakiyorum. patroum inmeye misadee etmiyor😂

3 cocuk buyuten ablam dusunur diye düşünmüştüm 🤣🙄 suan hersey guzel gidiyor cok şükür ☺ sizde ne var ne yok ? ahhh koronaaa. gelmeyi cok istiyorum bizimkilerde görsünler istiyorum ama korkuyorum gelmeye. ya bisey bulasirsa ya tasirsam oaraya buraya😔onca badire atlattık tam hayatimiz duzene girdi kafam bedenim yorgun ( bide taşındım) risk almak istemiyorum ama onlara da tatilede ihtiyacım var. bi yandan yazliga gitsek orda evden cikmayan insanlara haksizlik. anam gilde kalsam biyere gitmeye korkarim da evde de bunalırım. sen napardin ?
Ben şuan ailemin yanındayım. Zaten evdeyken de kimseyle görüşmüyordum, burada da görüşmüyorum. Gelirken de özel araçla geldim, risk taşımıyorum. Sizin için uçağa binmek sıkıntı işte..:/

Ben şuan ailemin yanındayım. Zaten evdeyken de kimseyle görüşmüyordum, burada da görüşmüyorum. Gelirken de özel araçla geldim, risk taşımıyorum. Sizin için uçağa binmek sıkıntı işte..:/
ucak sıkıntı 😔bak bide bunu düşünmemiştim gidersem gelirler bebek gormeye dinlemezler pek gibi geliyor bana. garibim babami da dusunmem lazim. gorsun derken goz cikartmis olmakta var🙄 neresinden baksam olmuyor. aşı çıksın artik ya hala istedikleri kadar insan ölmedi galiba🤣😔 ben doğum yaptigim hafta bogazim kizardi atesim cikti agladim koronayim diye hastaneyi birbirine kattim😂🤣 bana psklog getirdiler dediler biseyin yokkkkkk korona boyle degil. bende dedim ki pskolog yerine bogazima bakicak doktor getirin 😂 hastaneden eve geldik iki hafta daha surdu bebgime bakmadim doru durust aglaya aglaya emzirdim 🤣 meger onca ay kusmaktan mide asidim bogazimi yakmis 🤚🏼🤪👽🤣😅 ya rabbil alemimnnn sukurler olsun😅🙏🏼

oyyy baya büyümüş herseyin yolunda olmasina cok sevindim 🥰 ismine karar verdiniz mi ? bide ne soylucem ben trden aldirdim ya kiyafetlerini. ablam yikadi utuledi gönderdi cunku benim vaktim halim yoktu . demem o ki dalindi galiba deterjanı cok kokuyordu surekli hapşırıyordu oda ev heryer dalin kokusu sarmıştı 🤣 baktim olcak gibi degil tekrar yikadim emegi bosa gitti . burdaki bebe deterjanları sıfır koku nerdeyse🙏🏼. deterjan alırken beni hatirla😅
Hadi ya, koku rahatsız etmiştir tabi
Deterjanlarını aldım kuzum
Green clean aldım, kokusuz o da, banyo ve sonrası için de mustela bebek bakım setini aldım, bakalım tenine iyi gelir umarım
Unıbaby ve dalin sevmiyorum nedense

Aynen öyle. Kolestazda kabartı döküntü olmuyo. Çok kaşırsan kızarıyo cilt. Bi de gece coşuyo. Mesela şu an sabahtan beri hiç kaşıntım yok. Akşam başlar heralde.

Evde şeker takibimde tokluk en yüksek 133 çıkıyodu. Bugün kahvaltıda sağlam bi deneme yapıp normalde pek tüketmediğim şeyleri fazlaca yedim. Beyaz ekmek, simit, bal, reçel, şekerli çay. Sonuç 181 :)) Demek ki neymiş? Beyaz ekmek ve şeker gerçekten de yaramıyomuş. Bugün de bilimsel bi deney yaptım çok şükür. 😁
Benim de gebelik şekerim var. Evde ölçüm yapmaya başladım. Sonuçlar bazen çok dengesiz çıkıyor sanki. Benim şeker yüklemesi de açlık normaldi. Tokluk 200 üzeri çıkmıştı. Şimdi tokşukşar 140 altı çıkıyor kaçamak yapmazsam. Ama özellikle öğlen ve akşam açıkları bazen 120 ve o civarda çıkıyor. O canımı sıkıyor biraz.

Benim de gebelik şekerim var. Evde ölçüm yapmaya başladım. Sonuçlar bazen çok dengesiz çıkıyor sanki. Benim şeker yüklemesi de açlık normaldi. Tokluk 200 üzeri çıkmıştı. Şimdi tokşukşar 140 altı çıkıyor kaçamak yapmazsam. Ama özellikle öğlen ve akşam açıkları bazen 120 ve o civarda çıkıyor. O canımı sıkıyor biraz.

Stres yapıp kaç çıkacak diye kafaya taktıkça daha çok yükseliyo 😬 Bi de yorulmamak ve uykuyu almak lazım. Benim açlık hep düşüktü, kahvaltı sonrası tokluk yükselirdi. Baktım moralim bozuluyo, son zaman bırakmıştım ölçmeyi. Tatlıyı, şekeri de bırakmıştım tabi. Doğumdan sonra eskiye dönünce tek şekerli çaya geri döndüm 😊
Açlık yüksek çıkıyorsa siz yine takibe devam edin. Gerekirse insülinle hallolan bi şey zaten, sıkmayın canınızı.

Bu arada geçtiğimiz Pazartesi sünnet işini hallettik biz Madam Seyyan Madam Seyyan selozy selozy

Oğluşun pipide hafif yamukluk ve deliğinin de gerekenden daha aşağıda olma durumu varmış. Sünnet esnasında onları da düzeltti kadın. Resmen tadilat yaptı 😆 "Bu işlerde estetik önemli, iç dış estetik dikiş yapacağım" dedi. "Boşuna kadın cerrah seçmedim" dedim, güldü ve yakarak kesmeye başladı 🥺 Ben şok.
Yanık et kokusu eşliğinde oyun oynadı dünyadan habersiz çocuum. Eşimi ter bastı, ayaklarından tutturdu dr. Al tut dedim çok meraklıydın sünnet ettirmeye 🤭
Ben mama verdim ve agu gugu yaptım bi yandan. Hemşireyle dr 20 dkda bitirdi tüm işi. Çocuğun tepesinde 4 kişiydik yani. Resmen operasyonu izledik. 😬 içimden gelenek göreneğe epey saydırdım tabi o sırada ama sünnet bahanesiyle problemleri de düzeltince, kadın da gayet işinin uzmanı olunca içime sindi.

Operasyondan 10 dk önce 2 iğne yaptı genital bölgeye. Biri lokal anestezi biri de sonrasında ağrı yaşamaması içinmiş.
İlk gece hassasiyeti vardı es kaza dokunduğunda ve döndüğünde ağladı kısa süreli. Rahat uyusun diye calpol şurup verdik. Tüm gece rahat uyudu. Sonrasında sorun yaşamadı. Sadece altını değiştirirken bez pipiye yapıştığı için hafif mızıldama oldu ertesi gün ki bu istenen bi durummuş. İyileşme işaretiymiş yapışması. Bugün o mızıldaması da bitti. Dönüyo, yuvarlanıyo, sürünüyo, gayet hareketli. Akşam banyo yapacak. Yarından itibaren 3 gün boyunca da günde 3 defa sıcak suya oturtulacakmış. Onun dışında batikon damlatıyoruz sabah akşam ve kaka sonrası. Bu kadar. 😊

Hadi geçmiş olsun panikcim..

Sezaryen yeri hala ağrıyan var mı kızlar? Orta keside ağrım oluyo.

Bu arada geçtiğimiz Pazartesi sünnet işini hallettik biz Madam Seyyan Madam Seyyan selozy selozy

Oğluşun pipide hafif yamukluk ve deliğinin de gerekenden daha aşağıda olma durumu varmış. Sünnet esnasında onları da düzeltti kadın. Resmen tadilat yaptı 😆 "Bu işlerde estetik önemli, iç dış estetik dikiş yapacağım" dedi. "Boşuna kadın cerrah seçmedim" dedim, güldü ve yakarak kesmeye başladı 🥺 Ben şok.
Yanık et kokusu eşliğinde oyun oynadı dünyadan habersiz çocuum. Eşimi ter bastı, ayaklarından tutturdu dr. Al tut dedim çok meraklıydın sünnet ettirmeye 🤭
Ben mama verdim ve agu gugu yaptım bi yandan. Hemşireyle dr 20 dkda bitirdi tüm işi. Çocuğun tepesinde 4 kişiydik yani. Resmen operasyonu izledik. 😬 içimden gelenek göreneğe epey saydırdım tabi o sırada ama sünnet bahanesiyle problemleri de düzeltince, kadın da gayet işinin uzmanı olunca içime sindi.

Operasyondan 10 dk önce 2 iğne yaptı genital bölgeye. Biri lokal anestezi biri de sonrasında ağrı yaşamaması içinmiş.
İlk gece hassasiyeti vardı es kaza dokunduğunda ve döndüğünde ağladı kısa süreli. Rahat uyusun diye calpol şurup verdik. Tüm gece rahat uyudu. Sonrasında sorun yaşamadı. Sadece altını değiştirirken bez pipiye yapıştığı için hafif mızıldama oldu ertesi gün ki bu istenen bi durummuş. İyileşme işaretiymiş yapışması. Bugün o mızıldaması da bitti. Dönüyo, yuvarlanıyo, sürünüyo, gayet hareketli. Akşam banyo yapacak. Yarından itibaren 3 gün boyunca da günde 3 defa sıcak suya oturtulacakmış. Onun dışında batikon damlatıyoruz sabah akşam ve kaka sonrası. Bu kadar. 😊
Geçmiş olsun canım darısı diğer erkek analarının başına 🙃

15 gün sonra ek gıda tadım günleri başlıyor 😍bikaç tüyo verin tecrübeli anneler
Sadece anne sütü alıyor kızımız su bile hiç vermedim tadıma hangi öğün hangi miktar başlanmalı hemen blw yapıp eline tutuşturacakmıyıım
Kaç gün tadım sürecek

15 gün sonra ek gıda tadım günleri başlıyor 😍bikaç tüyo verin tecrübeli anneler
Sadece anne sütü alıyor kızımız su bile hiç vermedim tadıma hangi öğün hangi miktar başlanmalı hemen blw yapıp eline tutuşturacakmıyıım
Kaç gün tadım sürecek
Çileklim önceden yazmıştım şimdi onu copy paste ediciğim zira çok uzun :)

X