Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Günaydın kızlar. Sizi bir konuda uyarmaya geldim.
Dün 6.ay aşılarını olduk. Şehir dışında olduğumuz için misafir olarak buradaki bir asmde yaptırdık..Kızım opa aşısına allerji geliştirdi. 1-2 dakika içinde kurdeşen belirtileri gösterdi. Katılarak ağladı. Allerjik şok tehlikesi olabileceğinden hemen en yakın özel hastaneye gittik. Neyse ki yolda belirtiler azalmaya başladı.
Doktor daha kötüsü de olabilirdi dedi. İkinci dozu yaptırmamamızı söyledi. Allerjik şok olacaksa ilk an olur,şuan eve gidebilirsiniz dedi ve genel muayenesini yapıp gönderdi. Her şey yolundaymış. Şuan da gayet iyi.
Kendi doktorumuzla mesajlaştık. Aşıların devamı için öncelikle çocuk allerji bölümü görecek ona göre karar vereceğiz dedi.
Eğer kızım daha çok hassasiyet gösterseydi yetişemeyebilirdik. Aşıların tam teşekküllü bir hastanede yapılması ve aşı sonrası en az 15 mümkünse 30 dakika hastanede beklenilmesi çok önemliymiş. Hepinizin aklında olsun.
Şimdi allerji testleri yapılacak ve aşıların yapılmasına karar verilirse kontrol altında yapılacakmış.
Aboov görmemişim bunu. Geçmiş olsun kuzuma. Ben de çok bildiğimden değil de iç güdüsel olarak hep hastaneye götürüyorum, doğru yapıyormuşum. Sağol uyardığın için.

Kızlar bebeleriniz tv ye bakıyormu yani biz bişey izlerken bakıyo ama uzun uzun değil bazen de durmayunca kırmızı balık vidoesu izletiyoruz 4-5 dakika yani azı çoğu zarar mı

Kızlar bebeleriniz tv ye bakıyormu yani biz bişey izlerken bakıyo ama uzun uzun değil bazen de durmayunca kırmızı balık vidoesu izletiyoruz 4-5 dakika yani azı çoğu zarar mı
Durmayınca açarsan alışkanlık edinir ,ilerde daha da bilinçli olduğunda açman için ağlamaya başlayacaktır. Ben başa çıkamadığımda müzik açıyorum dans ediyorum. Zaten ilgisini çeken hareketli görüntü, ben hareket ediyorum.
Yıldız Tilbe dansı çok ilgisini çekiyor :KK76:

Bizimki de arada bakıyor, ev zaten küçücük bütün hayatımız salonda, kare plan ortası boş bir salon. Yerde oğlanın oyun halısı, koltukta da kenarlık konmuş halde beyfendinin oturma makamı. Tam ters çeviriyorum TV.ye, 5 sn. alıyor geri dönmesi. İlle bakmaya çalışıyorsa baby tv açtım birkaç kez. Beden gücüm elverdiğince dışarı çıkarıyorum zaten. Henüz desteksiz oturamıyor ve önüne konan birşeyle uzun uzun oynayamıyor diye başka odada pek tutamıyorum, bir de bizim yatak odasında yatakta güreşiyoruz aktivite olarak. Ben de rahatsızım ama en geç 10 güne odasını ayırıyoruz artık, orda daha vakit geçirebileceği bir düzen yaratmaya çalışacağım.

Durmayınca açarsan alışkanlık edinir ,ilerde daha da bilinçli olduğunda açman için ağlamaya başlayacaktır. Ben başa çıkamadığımda müzik açıyorum dans ediyorum. Zaten ilgisini çeken hareketli görüntü, ben hareket ediyorum.
Evet şuan anlamıuor kapatınca ilgisi başka şeye kayabiliyor yıldız tilbe iyiymiş 😅

Bizimki de arada bakıyor, ev zaten küçücük bütün hayatımız salonda, kare plan ortası boş bir salon. Yerde oğlanın oyun halısı, koltukta da kenarlık konmuş halde beyfendinin oturma makamı. Tam ters çeviriyorum TV.ye, 5 sn. alıyor geri dönmesi. İlle bakmaya çalışıyorsa baby tv açtım birkaç kez. Beden gücüm elverdiğince dışarı çıkarıyorum zaten. Henüz desteksiz oturamıyor ve önüne konan birşeyle uzun uzun oynayamıyor diye başka odada pek tutamıyorum, bir de bizim yatak odasında yatakta güreşiyoruz aktivite olarak. Ben de rahatsızım ama en geç 10 güne odasını ayırıyoruz artık, orda daha vakit geçirebileceği bir düzen yaratmaya çalışacağım.
Bizimde mutfak oturma odası beraber yaşam alanımız bu oda aynen yerde oyun halısı ,bende bi kaç gündür dışarı çıkarmaya başladım
Sen ek gıdaya geçtin mi

Yalnız Yıldız Tilbe dansı bağımlılık yapar bacım dikkat :KK48:

Bizimde mutfak oturma odası beraber yaşam alanımız bu oda aynen yerde oyun halısı ,bende bi kaç gündür dışarı çıkarmaya başladım
Sen ek gıdaya geçtin mi
Ek gıda denemeleri yaptık diyelim. Pek parlak geçiyor diyemem. Havuç, kabak püresi ve şeftali püresi denedik birkaç kaşık. Kusmadı ama bayılmadı gibi de. 6 ay salı günü bitiyor, doktora perşembe günü gideceğiz.

Ek gıda denemeleri yaptık diyelim. Pek parlak geçiyor diyemem. Havuç, kabak püresi ve şeftali püresi denedik birkaç kaşık. Kusmadı ama bayılmadı gibi de. 6 ay salı günü bitiyor, doktora perşembe günü gideceğiz.
Anladım canım perşembe 6 ay doluyor havuç deneyeceğim bakalım bi serüven daha başlıyor

Biz sırtı dönük ana kucağındayken tvyi açık bırakıyoruz. Onun dışında kucakta evi turlarken ya da tvnin açık olduğu odaya girip çıkmam gerekirse 1-2 saniye görüyo hemen yön değiştiriyorum o kadar görebiliyo yani. Kesinlikle tv izletmiyoruz. Uyanıkken kapalı çoğunlukla. Otizm veya öğrenme güçlüğünden ödümüz kopuyo çünkü. Mesleki deformasyon. 😬 Hep müzik dans. Ben de Tarkan dansları yapıyorum çok gülüyo.🕺🕺

Ek gıdada kabak ve patatesi sevmedi. Salatalık, kayısı ve yoğurdu seviyo. Yarın semizotu veya havuç deneyecez :) Bi tane ek gıdaya geçiş ve bebek beslenmesiyle ilgili kitap var ona göre sırayla gidiyorum. Tarifler vs gayet yardımcı oluyo. Nette okurken çok kafam karışıyodu :) Tavsiye ederim. Bebeğimin Beslenme Kitabı 👍

Bizde genelde tv kapalı. Bazen tüm gün açılmadığı bile oluyor ama olaki açık olduğuna denk gelirse kendini şekilden şekilde sokup bakmaya çalışıyor.bende birkaç kere kırmızı balık vs.videosu açtım ama elimden geldiği kadar oyun falan oynatiyorum.oyuncaklarini konuşturuyorum.bol bol şarkı söylüyorum. Birlikte dans ediyoruz.zaten bebem kucak delisi olduğundan dansla baya oyalaniyor

Bizde genelde tv kapalı. Bazen tüm gün açılmadığı bile oluyor ama olaki açık olduğuna denk gelirse kendini şekilden şekilde sokup bakmaya çalışıyor.bende birkaç kere kırmızı balık vs.videosu açtım ama elimden geldiği kadar oyun falan oynatiyorum.oyuncaklarini konuşturuyorum.bol bol şarkı söylüyorum. Birlikte dans ediyoruz.zaten bebem kucak delisi olduğundan dansla baya oyalaniyor
Evet en iyisi kapatmak bi şekilde gözü kayıyor
Bende bugün kırmızı balıka klip çektim 😅

merhaba arkadaşlar sessiz sessiz takip edip tek gidip iki kişi geldik bin şükür
dün kal atışını da duyduk öyle geldik sizleri haberdar etmeye :anneadayı::anneadayı::anneadayı:
Harika haber çok mutlu oldum hayırlı olsun gözün aydın. Sağlıkla kucağına al inşallah.
2 yere de yazdığın bildirimin gelince tahmin ettim ben ama dedim hamile🙂

merhaba arkadaşlar sessiz sessiz takip edip tek gidip iki kişi geldik bin şükür
dün kal atışını da duyduk öyle geldik sizleri haberdar etmeye :anneadayı::anneadayı::anneadayı:
Aaaa. .çok sevindim ne güzel bir haber .Bebeğini kucağına aldığın haberleri de paylaşmayı nasip etsin yüce Rabbim. Tebrik ediyorum

X