Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
merhaba arkadaşlar sessiz sessiz takip edip tek gidip iki kişi geldik bin şükür
dün kal atışını da duyduk öyle geldik sizleri haberdar etmeye :anneadayı::anneadayı::anneadayı:

Biz böyle sessiz gidip sonra iki kişi gelmeleri çok seviyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Hamile kalmak levelini hayırlısıyla başardın artık. Şimdi sırada çalışmadığın yerler gelecek. Bulantısız sorunsuz bir hamilelik diliyorum. Heyecanlı güzel bir serüven başlıyor. Kendine çok dikkat et. İlaçlarını vitaminlerini sağlıklı beslenmeyi aksatma.

Haydi güzel haberlerin devamı gelsin. Zaten az kişi kaldı onları da bekliyoruz.

dün kal atışını da duyduk öyle geldik sizleri haberdar etmeye :anneadayı::anneadayı::anneadayı:
Aaaaaaaa biliyordum biliyordum!!!!! Çok sevindim valla. Maşallah Allah tamamına erdirsin. :dua: Bak yeni mayıs ayı geldi grubu harlayın arkadaşlar demiştim bu da haziran bebesi galiba.

Allah tamamına erdirsin canım.kolaylıkla güzelliklerle geçsin hamileliğin,bekleyen arkadaslara da nasip olsun insAllah 😍

Merhaba canlarım yine beyin yakan sorularımla geldim selozy selozy panic_attack panic_attack cilekliturta_33 cilekliturta_33 . Doktora 6 ay 10 günlükken gideceğiz, aşıları da o zaman olacağız. Adam tatilde, telefonla uzun uzun sormak istemiyorum.
Su ne kadar veriyorsunuz ve neyle veriyorsunuz? Ek gıda işi sebzelerde istediğim gibi gitmedi, çok çeşitlendiremedim, kaç gündür meyve ile devam ediyorum. Kaşıkla zorlanıyordu, Y kesik biberon emziği var onunla daha kolay alıyor, günde 2 defa 20 cc kadar falan oluyor galiba, kavun, muz, erik verdim. Az mı çok mu nasıl? Bir yakınım yürüteç verdi. Denemelik koydum içine, önündeki oyuncaklarla oynadı hoşuna gitti, ama zararlı falan diyorlar günde 1- 2 kere 10-15 dk dursa birşey olur mu, bir duş alırken, yemek yaparken..

Merhaba canlarım yine beyin yakan sorularımla geldim selozy selozy panic_attack panic_attack cilekliturta_33 cilekliturta_33 . Doktora 6 ay 10 günlükken gideceğiz, aşıları da o zaman olacağız. Adam tatilde, telefonla uzun uzun sormak istemiyorum.
Su ne kadar veriyorsunuz ve neyle veriyorsunuz? Ek gıda işi sebzelerde istediğim gibi gitmedi, çok çeşitlendiremedim, kaç gündür meyve ile devam ediyorum. Kaşıkla zorlanıyordu, Y kesik biberon emziği var onunla daha kolay alıyor, günde 2 defa 20 cc kadar falan oluyor galiba, kavun, muz, erik verdim. Az mı çok mu nasıl? Bir yakınım yürüteç verdi. Denemelik koydum içine, önündeki oyuncaklarla oynadı hoşuna gitti, ama zararlı falan diyorlar günde 1- 2 kere 10-15 dk dursa birşey olur mu, bir duş alırken, yemek yaparken..
Ne kadar içiyor dikkat etmedim, edeyim bari. Gün içinde tükettiklerine göre değişir ama tadım aşamasında 30 cc kadar su içmeliymiş.
Suyu alıştırma bardağıyla veriyordum ama baktım az içiyor, biberonla verdim. Susuz kalmasından iyidir. Sıcaklar geçsin alıştırma bardağına geçeriz.
Yürütece günde 10 15 dk binebilir tabiiki. Ben kullanmadım ama şuan tek bakmıyorum, tek baksam mecbur kalabilirdim.
20 cc yi giderek attırabilirsin ama üst üste meyve yerse sebzeyi hiç yediremezsin. Özellikle kavun bayağı tatlı bir meyve bir de sanırım ilk verilen meyvelerden değil. Muhtemelen hazmı zor diyedir. Erik,armut,elma,muz,kayısı verdim ben.

Suyu alıştırma bardağıyla veriyorum inan ne kadar içiyo dikkat etmedim yani günde şu kadar içmeli kriteri olduğunu bilmiyordum sebzelerden devam ediyorum bugün kabak deneyeceğim meyve daha vermedim haftaya meyve filesi alıp ona koymayı düşünüyorum
Yürüteç aynen bize de bi tanıdık verdi 8 aydan sonra günde 45 dak geçmeyin diyen dr var senin 10 dakikika tutman bi sorun yaratmaz bence

Suyu 3.aydan beri her mama sonrası 2 çay kaşığı veriyordum zaten. Şu an öğün aralarında, oyun oynarken vs. veriyorum. Yine kaşıkla içiyor 5-6 kaşık. Versem durmadan içer. Çok seviyo su içmeyi. Bardak kaşık sesini duyunca heyecanlanıp ağzını açıyo, kuş gibi bekliyo. Günde 30-40 cc su içiyodur şu an.
Ek gıdaya alışmaya başladı. Öğle ve akşam öğününde toplamda 1 kahve fincanı kadar sebze karışımı yiyo son 3-4 gündür. Patates, havuç, kabak karışımı. Kabağı sade yememişti sıpa. Bugün semizotu deneyeceğim inşallah toplamaya gidersek.

Doktora 6.ay kontrolüne 28inde gideceğiz. Ona sormadan giriştim ben bu işlere ama bakalım ne diyecek. Çocum sofra görünce kendinden geçiyo ben napam vermeyem mi :)

Yürüteç mi örümcek mi nedir onu önermiyolar geç yürümeye sebep oluyomuş diye ama senin kullandığın süreden bi şey olacağını sanmıyorum. Bebekliğimde ben çok kullanmışım 11.ayda da yürümüşüm. Kullanmasam 10.ayda mı yürüyecektim nedir yani amaaan.. :KK53:

Sağolun kızlar. Ben götürdüğümüz hastaneden memnunum, yakın, sistemi pratik şu bu ama hastane doktoruna öyle her aklıma takılanı soracak kadar kolay ulaşamıyorum, ben de çekiniğim, zaten çok da konuşmuyor bizimki. O yüzden ara ara Kezban Pariste sorularım oluyor, kusuruma bakmayın. Önerilerinizi dikkate alacağım şimdi.

Biz böyle sessiz gidip sonra iki kişi gelmeleri çok seviyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Hamile kalmak levelini hayırlısıyla başardın artık. Şimdi sırada çalışmadığın yerler gelecek. Bulantısız sorunsuz bir hamilelik diliyorum. Heyecanlı güzel bir serüven başlıyor. Kendine çok dikkat et. İlaçlarını vitaminlerini sağlıklı beslenmeyi aksatma.

Haydi güzel haberlerin devamı gelsin. Zaten az kişi kaldı onları da bekliyoruz.
Aminnnnn Allah razı olsun...
Şimdilik çok şükür bin şükür herşey yolunda Rabbim tamamına erdirsin inşallah :KK200: :KK200: :KK200:

Aaaaaaaa biliyordum biliyordum!!!!! Çok sevindim valla. Maşallah Allah tamamına erdirsin. :dua: Bak yeni mayıs ayı geldi grubu harlayın arkadaşlar demiştim bu da haziran bebesi galiba.
Allah razı olsun çokkk teşekkür ederiz aminnn inşallah hayırla Rabbim tamamına erdirsin inşallah :dua::dua::dua:

Selam annişler
Bebesinin dişi çıkan var mı bizim kızın çıktı elime geldi damağı yarılmış 🦷💃💃

Bütün belirtiler var lakin gelen giden yok. 😇 Hadi hayırlı olsun ilk dişiniz 🥳 Devamı da sancısız gelsin inş.

Biz de az önce 6.ay kontrolünden çıktık, hava alıyoruz. Sıcak hava :/

7800 olmuş. Boy 70 cm. Kilosu az mı yav dedim, yoo gayet iyi dedi dr. 7 de olsa normal dedi. Madam Seyyan Madam Seyyan

Tadımlara anne sütüyle beslenmediği için 4.ayda başladığımı ve şu an günde toplam 0.75 çay bardağı kadar meyve ve sebze püresi verdiğimi söyledim. Zevkle çiğnemeye çalıştığı için arada hipp kavanoz mama veriyorum dedim. Alayına fırça çekmesini beklerken kavanoz mamayı sürekli vermediğin sürece sorun yok, onların güzel lezzetine çok alışmasın dedi.

Beslenmesinin yüzde 60'ını her zaman formül süt oluştursun dedi. Yavaştan tahıllara geçebilirsin pirinçle başla dedi, ki başladım zaten. 7.aydan itibaren kahvaltı öğününe başlayacakmışız. Ayrıca et ürünlerine de başlayabilirmişiz. Tavuk suyuyla ve çorbayla başla dedi. Domatesi sordum, pişmiş ver başta dedi. Alerji olmazsa daha sonra çiğ de verebilirsin dedi. Tam buğday ekmeği 8.ayda dedi.
7.ayda gün boyu toplam ortalama 1 çay bardağı, 8.ayda da 2 çay bardağı ek gıda verecekmişiz.
İnek sütü, bal, yumurtanın beyazı, şeker, tuz, tropikal meyveler, deniz ürünleri yasak dedi. Herhangi bi öğün listesi vermedi.

Hiçbir bebeğin beslenme tarzı ve zevki bir diğerine hatta ikizine bile benzemez, annelik hislerine güvenerek, onu hiç yemiyo bunu sevmedi diye dertlenmeden, ısrarcı olmadan, panik yapmadan, yavaş yavaş ve deneye deneye öğünleri oluşturursunuz dedi.

Bi de menenjit aşısını anlattı. Kaç doz, hangisinden ve ne zaman yapacağımıza karar verdik. 7.ayda kontrole gerek yokmuş. 8.ayda gelirsiniz dedi. Bendeki bilgiler bu kadar sayın devrelerim. 🥱

X