Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Selam hanımlar
Baston bebek arabası kullanan ve memnun olan var mı?
Oğlan 10 kg oldu, arabada bir o kadar, zorlanıyorum artık. Basit sistemli, hafif ve kaliteli bir önerisi olan var mı?

Selam hanımlar
Baston bebek arabası kullanan ve memnun olan var mı?
Oğlan 10 kg oldu, arabada bir o kadar, zorlanıyorum artık. Basit sistemli, hafif ve kaliteli bir önerisi olan var mı?
Ben de istiyorum onlardan.. bide bizim arabayi annemler almıştı kararinca.. pek menmun degilim. Meryem onlarin, bir sistemili olani var bebek oturdugun da arka sırt bosluk olusturmadan sirti kavrıyor yayli harekleerine gore geriye ileriye gidiyor, hafif cok guzel rahat görünüyor . Karışık mi anlattim 🤣

Ben de istiyorum onlardan.. bide bizim arabayi annemler almıştı kararinca.. pek menmun degilim. Meryem onlarin, bir sistemili olani var bebek oturdugun da arka sırt bosluk olusturmadan sirti kavrıyor yayli harekleerine gore geriye ileriye gidiyor, hafif cok guzel rahat görünüyor . Karışık mi anlattim 🤣
Eh çok da basit anlatmamışın ama olsun gözümde birşey canlandı. :KK48: bakalım arayışlardayım. Canım İstanbul'umun kimi kaldırımları 30 derece meyilli olduğu için zor oluyor ağır araba.

kafamda ikinci fikri dolanıyor. Zorlu hüzünlü bir hamilelik sonrası, daha kafami bedenimi dinlendirmemişken 🤯 cıldirmis olmalıyım. Korunmayı bırakip yaza kadar oyle deneyip, yaza hala bu kafada olursam ikinci tup bebek denemesiyle dönebilirim. Kardeşi olsun istiyorum. Ona bir kardeş borçluymuşum mu diyim, bu veda ettigim bebegimin psikolojik karmaşık duygusundan böyle de hissediyorum...nasil diyim bilemiyorum ama,birde su varki herkezden uzak yasadigimiz bu yer de, biz gocup gittigimiz de, bir dalı olsun istiyorum bu net.

bilenleriniz varmi bu aşamada emzirirken folik asit kullanabilirmiyim ?

Kızlar bugün dondurulmuş embriyo transferinin 4.günü erken mi test için yoksa var mı

Eklentiler

• E07ACD82-593F-4523-A12D-6E93A995B83C.jpeg
    E07ACD82-593F-4523-A12D-6E93A995B83C.jpeg
    168,1 KB · Görüntüleme: 70
Aaa ne güzel peki transferden 12 gün önce falan çatlatma iğnesi yapıldı mı sanada
Ben yumurtalarim toplandiktan sonra dondurttum. Bir adet daha beklemek istedim. Sonrasinda transfer oldum. Nezaman kan testiniz? Dilerim pozitiftir😍 sonucunuzu beklicem:) ilk denemeniz mi?

Merhaba, bugün yumurta toplamam yapıldı. 9 tane toplandı, 6 tanesi işleme alınmış. Döllenme durumunu yarın haber verecekler. Transferim de normalde bayramın birinci günü yapılacaktı ama o gün hastanede işlem yapılmadığı için bir gün önce yapılacak. Bugünü de sayarsak 5. günde transfer olacak yani. Tabi embriyo oluşursa. Geçen sefer 5 tane işleme alınmış, ama 6. güne 1 tane embriyo kalmıştı, kalitesi iyiydi ama tutmamıştı. Bu sefer umarım daha çok embriyo kalır da şansım artar 🙏

Merhaba
Umarim hepiniz iyisinizdir. Benim bir kizim oldu ve sukur 7 aylik. Iki disi alttan cikti.
Tecrubeli anneler benim kiz dogdugundan beri pek uyumuyor. Gunduzleri 30 dk max iki defa bu siralar onuda uyumuyo. Geceleri her saat basi uyaniyor. Yanindan uzaklasayim hemen agliyo. Yani boyle bi mizmiz bi edepsiz. Babasindada cok durmuyo. Mememde uyuyo gunduzleri. Uyku rutini denedim ama nafile sonunda ikimizde oturup agliyoruz. Sizce neden uyumuyo? Dis olsa 2-4 gun surer diyo google. Sizce ne yapmaliyim? 😔

Merhaba
Umarim hepiniz iyisinizdir. Benim bir kizim oldu ve sukur 7 aylik. Iki disi alttan cikti.
Tecrubeli anneler benim kiz dogdugundan beri pek uyumuyor. Gunduzleri 30 dk max iki defa bu siralar onuda uyumuyo. Geceleri her saat basi uyaniyor. Yanindan uzaklasayim hemen agliyo. Yani boyle bi mizmiz bi edepsiz. Babasindada cok durmuyo. Mememde uyuyo gunduzleri. Uyku rutini denedim ama nafile sonunda ikimizde oturup agliyoruz. Sizce neden uyumuyo? Dis olsa 2-4 gun surer diyo google. Sizce ne yapmaliyim? 😔
Merhaba hayırlı olsun güle güle büyüt bebişini. Valla bu son dönem bebeleri böyle ne yazık ki😀 büyüdükçe biraz daha iyi oluyo onu söyleyebilirim:)

Arkadaşlar merhaba, çook uzun bir aradan sonra ilk defa girdim, burada çok güzel arkadaşlıklar, çok güzel kızkardeşler edindim, iş ve çocuktan vakit bulamadığım için giriş imkanım olmadı. Fakat yine burada dertlerimizi ortak dert edindiğimiz, birlikte dua edip birlikte ağladığımız, hep birlikte güldüğümüz, kesintisiz 3.5 senedir sabah akşam ve hatta gece dahi görüştüğümüz bir grubumuz oluştu. Bu grubumuzda olan, dünya güzeli aşşırı iyi niyetli bitanemiz can09e can09e sinemimizden 22 Nisan gecesinden beri haber alamadık, anneciği ile kurduğum iletişim sonucu kendisini bir kaza sonucu kaybettiğimizi öğrendim. Kendisini seven tüm arkadaşlarımızdan sinem için güzel dualarını esirgememelerini istiyorum. Hepinizi seviyorum.

Arkadaşlar merhaba, çook uzun bir aradan sonra ilk defa girdim, burada çok güzel arkadaşlıklar, çok güzel kızkardeşler edindim, iş ve çocuktan vakit bulamadığım için giriş imkanım olmadı. Fakat yine burada dertlerimizi ortak dert edindiğimiz, birlikte dua edip birlikte ağladığımız, hep birlikte güldüğümüz, kesintisiz 3.5 senedir sabah akşam ve hatta gece dahi görüştüğümüz bir grubumuz oluştu. Bu grubumuzda olan, dünya güzeli aşşırı iyi niyetli bitanemiz can09e can09e sinemimizden 22 Nisan gecesinden beri haber alamadık, anneciği ile kurduğum iletişim sonucu kendisini bir kaza sonucu kaybettiğimizi öğrendim. Kendisini seven tüm arkadaşlarımızdan sinem için güzel dualarını esirgememelerini istiyorum. Hepinizi seviyorum
ben ne okudum şimdi……. inanmak istemiyorummmmmm

Arkadaşlar merhaba, çook uzun bir aradan sonra ilk defa girdim, burada çok güzel arkadaşlıklar, çok güzel kızkardeşler edindim, iş ve çocuktan vakit bulamadığım için giriş imkanım olmadı. Fakat yine burada dertlerimizi ortak dert edindiğimiz, birlikte dua edip birlikte ağladığımız, hep birlikte güldüğümüz, kesintisiz 3.5 senedir sabah akşam ve hatta gece dahi görüştüğümüz bir grubumuz oluştu. Bu grubumuzda olan, dünya güzeli aşşırı iyi niyetli bitanemiz can09e can09e sinemimizden 22 Nisan gecesinden beri haber alamadık, anneciği ile kurduğum iletişim sonucu kendisini bir kaza sonucu kaybettiğimizi öğrendim. Kendisini seven tüm arkadaşlarımızdan sinem için güzel dualarını esirgememelerini istiyorum. Hepinizi seviyorum.

İnanamıyorum. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Foruma dönüş sebebim bu mu olacaktı ah be can09e can09e . Huzur içinde uyu devrem. Çok üzgünüm. Başımız sağ olsun. 🦋

X