Meme Büyütme(Dikleştirmeli) + Karın Germe(Bel Bölgesine Lipo)

cokpardon

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2014
72
44
Merhabalar,
27 yaşımda, bekar ve 2 yıllık tüp mideliyim. Çocukluğumdan beri kiloluydum ve son çare tüp mide ile kilolardan kurtuldum. Çok hızlı kilo kaybettiğim için de sarkmalar oldu. En çok üzen şey memelerimin balon gibi buruşarak sönmesi ve kiloluyken dahi sarkık olan göbeğimin iyice buruş buruş sarkması.
Ortalama 1-1,5 yıldır doktor araştırıyorum. Gerek yüzyüze gerek online birçok fiyat aldım birçok metot önerildi. Hiç biri içime sinmedi. Zaten maddi manevi olarak da hazır değildim.
Ta ki Eylül ayının başında canıma tak edip karar verdiğim doktora kadar. Birçok doktorla görüştüm ama kendisinin muayenehanesinden gün alarak ayrıldım.
Yarın ameliyat günü. Çok istemesem de ilerisi için memede bir miktar dikleştirme yapılacak. Doktor bilgisayarda boyut göstermişti. En az 360 cc olacak diye kararlaştırdık. Büyük meme seviyorum deyince denerim hangisi olursa onu takarız dedi.
Karın germe ise bel bölgesine lipo yapılacak karın kasları dikilecek. Bu formda bu konuları çok okudum. Son zamanlarda iyice azaldı. Biraz da kendime günlük gibi yazmayı düşünüyorum bu konuyu. Tüp mide dönemimde yapmamıştım pişmanım o yüzden.
Başıma gelebilecek tüm olumlu olumsuz her şeyden haberim var. Ağrılar akıntılar şekil bozuklukları ödemler vs. Soğuk kanlı ve canı pek biriyim ağrı eşiğim yüksektir. Herkesin bünyesi çok farklı bakalım benim sürecim ne olacak.
Sabah 7:30’da hastanedeyiz çizimler yapılacak 8:30’da ameliyata alınacağım. Günlük telaşeden dolayı ameliyat heyecanı ve sevincimi yaşayamadım. Şu an kalbim ağzımda atıyor. Allah izin verirse ameliyattan sonrasını da adım adın yazacağım. Belki birilerine yol gösterir.
Öncesi fotoğrafımı ameliyattan sonra ekleyeceğim.

Sabah 07:00 annem ve ablam ile hastaneye geldik. Dosyayı alıp odaya geçtik. Hemşire ve asistan gelip normal prosedürü uyguladılar sorular damar yolu vs. Asistan çok tatlı.
Biraz zaman geçirdik doktor geldi çizimleri yaptı ne yapacağını söyledi ve gitti. Doktor da çok tatlı ama biraz içe kapanık gibi.
09:00’da ameliyathaneye indim. Odadan buraya kadar gülerek geldim. Herkes kendini tek tek tanıttı aşırı enerjik bir ekipti. Memelerimi kim görecekse yüz görümlüğü istiyorum dedim kahkahalar atarak uyumuşum.
13:00 beni uyandırdılar. Nasıl uyandırdılar peki? DENİZ HANIM KALKIN HADİ MEMELERİNİZ ÇOK GÜZEL OLDU.
Bayıldım bu ekibe gerçekten mükemmeller.
Titreyerek uyandım ben ama Öyle bir titreme yok bırakın sedyeyle eve giderim ta o kadar.
Bel korsem giydirildi üstüm falan örtüldü şimdi uyan 15 dakika dayan dediler. Ufak bir baskı hissediyorum başka bişeyim yok. Odaya çıkardılar 30 dakika o titremem geçmedi. Kendimi çok kastım hafif ağrı yaptı. Onun dışında yine aman aman ağrım yok.

1 saat önce ağrı kesici yaptırdım çünkü biraz ağrılarım arttı. Uykuya dalıyorum 3 dakika sonra sıçrayıp kalkıyorum bu da kendimi kasmama sebep oluyor. Kendimi kasınca ameliyat yerlerim ağrıyor. İğneden sonra bir tık daha rahatladım. Memelerime dışarıdan dokunabiliyorum.
1 saat sonra yürüyüş deneyeceğim bakalım

Gece yürüttüler yürüyüşüm güzel geçti. İllaki oturup kalkarken ağrı oldu ama öldüm bittim diyeceğim bir ağrı değildi.
Geceyi zor atlattım çünkü uyuyamadım. Sanırım sırtımdaki yastık çok baskı yaptı ciddi sırtım ağrıdı. Hareket etmediğim sürece karnımdan ameliyat olmuş gibi değilim hissetmiyorum bile. Memeler öyle değil baskı olduğu için ağrı hissi yapıyor. Gece çok sıçradım biraz da tansiyonum düşüktü bu yüzden sondayı çıkarttırmadım.
Zaten düzgün uyuyamadım o yüzden sabah 07:00 gibi kıpırdanmaya başladım ağrı kesici ve antibiyotik serum verdiler o bayağı rahatlattı. Sırt batmasından duramadığım için biraz yürüdüm tuvalete gittim geldim zaten taburcu edeceklerdi oyalandım. Reçeteyi duruş şekillerini ameliyat sonrası yapmam gereken her şeyi anlatıp taburcu ettiler. Araba sarsılmadığı sürece yolculuk rahat geçti. Bu süreç içerisinde sol diren yerim dışında acı veren Birşey olmadı rahat atlatıyorum diyebilirim. Eve gelip ilaçlarımı kahvemi içip pozisyona uygun yaptığım yatağa yattım. Çok şükür tolere edilmeyecek bir döküntü yok şimdilik.

Berjer koltukları bilirsiniz, asistan oturmak istediğinde poponu iyice kaydırarak oturabilirsin demişti. Biraz uykumu aldıktan sonra berjer koltuğu mutfağa taşıdık rahatça oturup yiyip içiyorum. Aklınızda olsun sürekli yatmak çok sırt ağrısı yapıyor o da memelere vuruyor.
Karnımda çok şükür hala ağrı sızı yok. Açıkçası memeyi kolay karnı zor atlatırım sanıyordum ama tam tersi oldu. Meme bir tık daha yorucu şu an için. Memelerimde diren yok kaşık bölgemde 2 diren var. Soldaki direnim acıyor yalan yok. Oturup kalkarken derin nefes alırken ya da boşluğuma denk geldiğinde ciddi can acısı çekiyorum anlık tabi.
Ameliyattan çıkalı 30 saat falan oldu keşke olmasaydım pişmanım öldüm kaldım gibi bir durumum olmadı. Güllük gülistanlık değil tabi ki ameliyat sonuçta ama beklediğimden çok daha kolay geçiriyorum.
Mide yanması, büyük tuvalete çıkamamak ve sol diren girişi şu an en büyük dertlerim :)

Öğlen uyandığımdan beri tekrar uyumadım çünkü yatağa yatınca sırt ağrısı memelere baskı yapıyor. Sanki hafiften koltuk altına doğru memeler şişmeye başladı gibi. Diren yerlerim hala acıyor. Ortalama 5 saatte 1 ağrı kesici alıyorum. O da ağrım olduğu için değil olacak korkusu yüzünden. Günümü berjer koltukta geçirdim. Yani her şey çok iyi mükemmel çok rahatım diyemem ama dediğim gibi çok ağrılı acılı bir süreç de geçirmiyorum.
Şu an için her şey standart devam ediyor muhtemelen direnler çıktıktan sonra güncelleme yaparım.

Şu an için verebileceğim tavsiyeler;
Kesinlikle ameliyat öncesi büyük tuvaletinizi yapın bağırsaklarınızı boşaltın.
Bolca önden düğmeli gecelikler ve bol hırkalar alın.
Normal yatakta yatmaktansa koltukta yatmak daha kolay oluyor pozisyon açısından.
Taburcu olduktan sonra ağrınız olmasa da 3 gün doktorun verdiği ağrı kesiciyi için.
Ameliyat sonrası sebze çorba vs tüketin inanın çok rahatlatıyor.
Gece 3 4 saat uyuyabildim sabah 6 gibi çok kötü hissederek uyandım. Uzun süre yattığım için göğüslerim sırtıma çok baskı yapmış. Tuvalete de çıkamadığım için iyice kötü oldum geceden açlık otu içmiştim o da baskı yaptı derken titreme renk atması ter basması baş dönmesi hepsi aynı anda oldu. Ağrı kesici aldım evin içinde tur attım şikayetlerim geçti. Tuvalete de çıkınca hiçbir şeyim kalmadı. Maşallahım var şu an rahatsız edecek sızı bile yok.

Önceki hali bu, memeler normalde daha buruşuk ve sarkık.

Eklentiler

• f39d3bf2-ae12-48f2-87fd-f88d150c3db8.jpeg
    f39d3bf2-ae12-48f2-87fd-f88d150c3db8.jpeg
    194,1 KB · Görüntüleme: 1.054
Ameliyattaki öncesi ve sonrası fotoğraflar da bunlar. Meme protezini bilerek büyük istedim. Kas aktı 380 cc polytech marka takılmış.
Meme ucundan ve küçük bir kuyrukla dikleştirme tapıldı oradan silikon da koyuldu. Daha fazla detay varsa yarın öğrenip yazacağım.

Eklentiler

• IMG_4328.jpeg
    IMG_4328.jpeg
    69,9 KB · Görüntüleme: 1.024
  • IMG_4329.jpeg
    IMG_4329.jpeg
    62,5 KB · Görüntüleme: 1.030
Bugün direnleri çıkarmaya ve pansumana gittim. Dikleştirme küçük kuyruk şeklinde değil lolipop şeklinde yapılmış. Ben bunları ödem şişlik falan sanıyordum değilmiş memenin kendi büyüklüğüymüş çok fazla inmez ve küçülmez dedi. Tamam zaten büyük meme seviyorum sıkıntı yok ama o meme ucu dikişleri canımı sıktı açıkçası. Balonun üstüne pet şişe kapağı koymuş gibi duruyor bir an önce iyileşmesi lazım.
Ameliyat öncesi lipo + karın germe diye konuştuk fakat ameliyatta lipo yapacak kadar yağ çıkmaz deyip yapmamışlar. Karnımı açınca da gerçekten hiç yağ yokmuş sadece germe yapılmış.
Karnımdan memnunum orda sorun yok dümdüz olmuş. 10. Gün göbek deliği dikişleri alınacak delik güzel olmuş mu o zaman göreceğim. Kesi çizgisi de gayet muntazam. Karnı pansuman yapıp kapattık. Kasıktan direnleri çıkarırken canım acıdı ama 3 gün diren giriş acısı çekmek mi 10 saniye çıkış acısı hissetmek mi? Zaten hızlıca çekiyor yanma hissi veriyor. Çok şükür onu da atlattım. Meme etrafındaki yapışkan sargı bezleri çıktı. Günlük pansuman yapılıp gazlı bezle kapatılacak.
Ağır kaldırmak uzanmak yere eğilmek yasak. V pozisyonunu korumak gerekiyormuş işin en ciddi yanı buymuş.
Kollarımı rahatça kafamın üstüne kadar kaldırabiliyorum. Yürümem çok rahatladı sadece yatar pozisyondan kalkarken birinin tutması lazım o kadar. Muayeneden sonra ablamla bir yere oturup kahvaltı bile yapabildim ağrım sızım olmadı iyi de geldi temiz hava. Kendime koca bir maşallah diyorum. Gelişme oldukça güncelleyeceğim.

Ameliyattaki öncesi ve sonrası fotoğraflar da bunlar. Meme protezini bilerek büyük istedim. Kas aktı 380 cc polytech marka takılmış.
Meme ucundan ve küçük bir kuyrukla dikleştirme tapıldı oradan silikon da koyuldu. Daha fazla detay varsa yarın öğrenip yazacağım.
çok güzel olmuş inanılmaz derecede eski hali de kötü değilmiş memelerin şimdi muhteşem görünüyorlar. tüm acılara değmiş cidden. ne kadar ödediniz acaba

çok güzel olmuş inanılmaz derecede eski hali de kötü değilmiş memelerin şimdi muhteşem görünüyorlar. tüm acılara değmiş cidden. ne kadar ödediniz acaba
İnanın öncesi fotoğrafı ve videosu çok güzel çıkmış normalde kim görse özellikle göbeğime yazlık dercesine bakıyordu. Çok çok teşekkür ederim güzel yorumlarınız için. Ben 1 ay öncesinde görüşüp fiyat almıştım zamları düşünerek fiyat verdiler. Videodaki işlem için yüz elli ödedim.

İnanın öncesi fotoğrafı ve videosu çok güzel çıkmış normalde kim görse özellikle göbeğime yazlık dercesine bakıyordu. Çok çok teşekkür ederim güzel yorumlarınız için. Ben 1 ay öncesinde görüşüp fiyat almıştım zamları düşünerek fiyat verdiler. Videodaki işlem için yüz elli ödedim.
şimdi böyleyse ödem vs inince düşünemiyorum... muhteşem görünüyorsunuz yeni vücudunuz hayırlı olsun dhdhdhs yaza bikiniler içinde salına salına gezerdiniz umarım

Karın bölgeniz şahane olmuş. Ağrısı dayanılmaz mı onu merak ettim ben..

Karın bölgeniz şahane olmuş. Ağrısı dayanılmaz mı onu merak ettim ben..
Çok teşekkür ederimm♥️ Bünyeden bünyeye değişiyor dedikleri olay var ya karın bölgemde dren girişleri dışında hiçbir sorun yaşamıyorum. Yatıp kalkarken kas ağrısı oluyor biraz. Uzun süre spor yapmayıp bir anda yüklenirsin hamlık ağrısı olur ya hani aynı öyle oldu bende. Ara sıra sızlama oluyo bir de o kadar.

Çok teşekkür ederimm♥️ Bünyeden bünyeye değişiyor dedikleri olay var ya karın bölgemde dren girişleri dışında hiçbir sorun yaşamıyorum. Yatıp kalkarken kas ağrısı oluyor biraz. Uzun süre spor yapmayıp bir anda yüklenirsin hamlık ağrısı olur ya hani aynı öyle oldu bende. Ara sıra sızlama oluyo bir de o kadar.
Çok geçmiş olsun çabuk toparlarsınız umarım.

Merhabalar,
27 yaşımda, bekar ve 2 yıllık tüp mideliyim. Çocukluğumdan beri kiloluydum ve son çare tüp mide ile kilolardan kurtuldum. Çok hızlı kilo kaybettiğim için de sarkmalar oldu. En çok üzen şey memelerimin balon gibi buruşarak sönmesi ve kiloluyken dahi sarkık olan göbeğimin iyice buruş buruş sarkması.
Ortalama 1-1,5 yıldır doktor araştırıyorum. Gerek yüzyüze gerek online birçok fiyat aldım birçok metot önerildi. Hiç biri içime sinmedi. Zaten maddi manevi olarak da hazır değildim.
Ta ki Eylül ayının başında canıma tak edip karar verdiğim doktora kadar. Birçok doktorla görüştüm ama kendisinin muayenehanesinden gün alarak ayrıldım.
Yarın ameliyat günü. Çok istemesem de ilerisi için memede bir miktar dikleştirme yapılacak. Doktor bilgisayarda boyut göstermişti. En az 360 cc olacak diye kararlaştırdık. Büyük meme seviyorum deyince denerim hangisi olursa onu takarız dedi.
Karın germe ise bel bölgesine lipo yapılacak karın kasları dikilecek. Bu formda bu konuları çok okudum. Son zamanlarda iyice azaldı. Biraz da kendime günlük gibi yazmayı düşünüyorum bu konuyu. Tüp mide dönemimde yapmamıştım pişmanım o yüzden.
Başıma gelebilecek tüm olumlu olumsuz her şeyden haberim var. Ağrılar akıntılar şekil bozuklukları ödemler vs. Soğuk kanlı ve canı pek biriyim ağrı eşiğim yüksektir. Herkesin bünyesi çok farklı bakalım benim sürecim ne olacak.
Sabah 7:30’da hastanedeyiz çizimler yapılacak 8:30’da ameliyata alınacağım. Günlük telaşeden dolayı ameliyat heyecanı ve sevincimi yaşayamadım. Şu an kalbim ağzımda atıyor. Allah izin verirse ameliyattan sonrasını da adım adın yazacağım. Belki birilerine yol gösterir.
Öncesi fotoğrafımı ameliyattan sonra ekleyeceğim.
Merhaba nasılsın ameliyatın nasıl geçti çok ağrın varmı

X