Meme Büyütme Estetiği Olmak İsteyenlerin Paylaşım Alanı

Bir sey sorsam onceden dokun ne kadar vardi, ben 275 duyunca cok az gelmisti burada hep fazla okumustum diye simdilerde bu rakamlari duyuyorum daha cok, boyun kilon acaba, onceden dokun varsa fazlasiyle iyi olmustur tabi :) ben de aynen oyle seviniyorum bu yaz desteksiz sungersiz sutyenler giyecegim icin
Boyum 165, kilom 59. Göğüs altı 78, üstü 82-83 falandı sanırım ameliyat öncesi. A cup sütyeni doldurmuyordu yani. Çok zayıf olmadığım için biraz dokum varmış, ama doktor dokudan ziyade cildimin esnekliğiyle ilgilendi. Müsait olduğu için kas kılıfı altına koydu. Asimetri vardı bende, o yüzden birine 275 birine 300 takıldı. Şimdi hemen hemen aynı boyutta ve hizadalar. Bugün sütyen denedim. 80-C oluyor, 80 - B yi de dolu dolu dolduruyor ( ben böyle istiyordum zaten) :) hala ödem vardır belki diye 80- B aldım :) Bu arada ilk etapta bana da küçükçgibi gelmişti. Bu yüzden. Farklı doktorlardan randevu aldım. İkisi de aynı şeyi söyleyince tamam dedim.

Merak ediyorum bu ameliyatı olan arkadaşlar aranızda sigara içen var mı?? Sigarayı ameliyattan önce bıraktınız mı?? Bırakmadıysanız ameliyat sonrası bir sıkıntı yaşadınız mı?? Haldun bey sigara içen hasta kabul etmiyor:KK43:( bırakmam lazım ama nasılllll:KK43:((

Ben eşimin başının etini yiyorum 5 yıldır. Kendisi sürekli doğallıktanyana olduğunu, beğendiğini falan dile getiriyordu. Bir şekilde ikna ettim. Ameliyattan çıktığımda ilK söylediği şey "neden daha önce yapmamışız" oldu :) Burada asıl konu bizim nasıl hissettiğimiz bence. Ekşi sözlükte yorumları falan okudum. Silikonlu memeyi dışlamışlar resmen. Ama memeler küçük olduğu için de bir şekilde dışlanıyorduk zaten. O yüzden, boşver ilerdeki kocan ne düşünürse düşünsün, sen nasıl olmasını İstiyorsun ona odaklan. Sonuçta evleneceğin kişi seni olduğun gibi kabul etmeli... :)

Yaw ben de en çok bunu anlamıyorum, ekşide orda burda okuyunca sanırsın hepsi doğallıktan yana, silikon tü kaka ama tanıdıklarımdan duyduğum ya da buradaki evlilerin yorumları çok farklı.. zaten yuvarlak silikon cohesive 1se bence anlaşılması çok çok zor

Merak ediyorum bu ameliyatı olan arkadaşlar aranızda sigara içen var mı?? Sigarayı ameliyattan önce bıraktınız mı?? Bırakmadıysanız ameliyat sonrası bir sıkıntı yaşadınız mı?? Haldun bey sigara içen hasta kabul etmiyor:KK43:( bırakmam lazım ama nasılllll:KK43:((

ben ameliyat tarihimi aldığım gün yani bir ay öncesinden bıraktım ama zaten bırakmak istiyordum, benim için baya güzel bir motivasyon oldu, 3 ay oldu başlamayı düşünmüyorum. Anesteziden çok iyi çıktım mesela bence etkisi var. çekirdek ve sakız yardımcı olur:)

ben ameliyat tarihimi aldığım gün yani bir ay öncesinden bıraktım ama zaten bırakmak istiyordum, benim için baya güzel bir motivasyon oldu, 3 ay oldu başlamayı düşünmüyorum. Anesteziden çok iyi çıktım mesela bence etkisi var. çekirdek ve sakız yardımcı olur:)
Kime oldunuz ameliyat ?? Agriniz nasil ?

Boyum 165, kilom 59. Göğüs altı 78, üstü 82-83 falandı sanırım ameliyat öncesi. A cup sütyeni doldurmuyordu yani. Çok zayıf olmadığım için biraz dokum varmış, ama doktor dokudan ziyade cildimin esnekliğiyle ilgilendi. Müsait olduğu için kas kılıfı altına koydu. Asimetri vardı bende, o yüzden birine 275 birine 300 takıldı. Şimdi hemen hemen aynı boyutta ve hizadalar. Bugün sütyen denedim. 80-C oluyor, 80 - B yi de dolu dolu dolduruyor ( ben böyle istiyordum zaten) :) hala ödem vardır belki diye 80- B aldım :) Bu arada ilk etapta bana da küçükçgibi gelmişti. Bu yüzden. Farklı doktorlardan randevu aldım. İkisi de aynı şeyi söyleyince tamam dedim.
Ben tek doktora gidip arastirmadan ameliyat oldum sonuctan da memnunum.dogrusu benim de aynen dolu dolu b belki c :) onceki doku farkediyor benim yoktu resmen :), cok gecmis olsun belirli bi sureden sonra pek de kuculmiyor zaten merak etme

cesaret edemiyorum ameliyata psikolojim bozuldu resmen :KK43: keşke daha önce karar verdiğimde kaçmasaydım :KK43:

cesaret edemiyorum ameliyata psikolojim bozuldu resmen :KK43: keşke daha önce karar verdiğimde kaçmasaydım :KK43:
Sen kararlı ve emin değilsin daha zamanın var
Şuanda yapma
Ne bir esnetik operasyon ne dmvme nede hayatında yaşayacağın ilkler yapsam mı yapmasam mı diye kaygı ile insanlara soruyorsan yapma

Aynada kendine kalbine içine sor
Bedeninde sende Doktorlarda hep emrinde
Tedirgin kaygılısın yaptırma ama bunu kendin için söylüyorum. Cunku en ufak yersiz elestiri veya bakısta bu kafa ile kendini suclarsın

Ayrıca ben 35 yasındaym hayatımda hıc dusunmedm
Hep kucuk hallerinş severdm
Bir gün bşr anda karar verdim
Annemlere dedim
Ertesi gün dr yi buldm
İş takvimime yogunlugma göee 2. Gün ameliyat tarihimi belirledim Dr da o gün boştu
3. Gün iznimi aldm
48 gün sonra amelşyat oldm ki şlten daha erken şzin alsam daha öncede olurdm

Bu içinden gelene, doktora güvene daha sonea maddiyata bağlı

Benxe hazır değilsin 3 gğndür yazdıklarından bunu anlıyorım

Hmm senin adına sevindim ne güzel:) ben bırakmak istemiyorum ama daha çok stresss olmaktan korkuyorum:KK43:(

daha önce çok nettimm ama bazı sebeplerden dolayı olamadım ameliyat. ama bu sefer korkularım var bilmiyorum sürekli rüyalarıma giriyor ameliyat kafam cok karıştı :KK43:

Hmm senin adına sevindim ne güzel:) ben bırakmak istemiyorum ama daha çok stresss olmaktan korkuyorum:KK43:(

en azından 10 gün öncesinden bırakmaya çalış, 10 gün istemeyince gerçekten içmeyebiliyorsun zaten bana 20. günden sonra ağır vurmaya başlamıştı sigarasızlık, öncesinde de aslında çok içmiyordum günde yarım paket gibi, kolay bırakırım diyordum ama tahmin ettiğim kadar kolay olmadı malesef, yine de 10 gün sık dişini mutlaka bırak çünkü anestezinin etkisini azalttığı için mecbur dozajı yükseltiyorlar ve bu da işleri zorlaştırıyor tabi onlar için de senin için de.

Kime oldunuz ameliyat ?? Agriniz nasil ?

Erdem Güven'e oldum, doçent doktor. Burada ismi geçen, popüler bir isim değil ama ben de ameliyat olduktan sonra öğrendim ki memede iyiymiş baya. Kontrollerde gördüğüm çoğu hastası hep meme estetiğiydi. Henüz 2buçuk ay oldu belki erken ama sonucumdan memnunum.

Kasaltı oldum. Ve daha önce hiç kilo alıp verme gibi bi durumum olmadığı için (sabit 45-46 kiloyum yıllardır) aşırı gerginlik ve baskı vardı bende resmen travma geçirdi beden:/ Şimdi ağrı sızı birşey kalmadı tabi ki. Yalnızca ilk 4 günü zor geçirdim, tek başıma yataktan kalkamıyordum ama kendi kıyafetimi giyinip yemek vs yiyebiliyordum. Aslında ağrıdan ziyade yoğun baskı hissi canımı acıtıyordu. Sürecimin zor geçmesinin sebebi 6. günden sonra kendi evime geçip kendi yemeğimi yapıp yıkamam vs vs. Yorucuydu. Yine de idare edebildiğime göre o 1 haftalık süreç için ameliyattan korkup kaçılmaz bence.

Son düzenleme:
Erdem Güven'e oldum, doçent doktor. Burada ismi geçen, popüler bir isim değil ama ben de ameliyat olduktan sonra öğrendim ki memede iyiymiş baya. Kontrollerde gördüğüm çoğu hastası hep meme estetiğiydi. Henüz 2buçuk ay oldu belki erken ama sonucumdan memnunum.

Kasaltı oldum. Ve daha önce hiç kilo alıp verme gibi bi durumum olmadığı için (sabit 45-46 kiloyum yıllardır) aşırı gerginlik ve baskı vardı bende resmen travma geçirdi beden:/ Şimdi ağrı sızı birşey kalmadı tabi ki. Yalnızca ilk 4 günü zor geçirdim, tek başıma yataktan kalkamıyordum ama kendi kıyafetimi giyinip yemek vs yiyebiliyordum. Aslında ağrıdan ziyade yoğun baskı hissi canımı acıtıyordu. Sürecimin zor geçmesinin sebebi 6. günden sonra kendi evime geçip kendi yemeğimi yapıp yıkamam vs vs. Yorucuydu. Yine de idare edebildiğime göre o 1 haftalık süreç için ameliyattan korkup kaçılmaz bence.
Tşkler cevabiniz için. Ben ameliyattan sonra gündüzleri tek kalicamda endişem o . Aceba kalabilirmiyim? Kimseye soylemek istemiyorum .aksamlari eşim işten gelince destek olur bana ama gündüz tek kalicam.

Tşkler cevabiniz için. Ben ameliyattan sonra gündüzleri tek kalicamda endişem o . Aceba kalabilirmiyim? Kimseye soylemek istemiyorum .aksamlari eşim işten gelince destek olur bana ama gündüz tek kalicam.
Ameliyatı Cuma gününe denk getirirsiniz. Eşiniz izin alırsa iyi olur ama alamazsa hemşireler yardımcı olur. Zaten ilk gün uyuyarak ve kusarak geçiyor :) hafta sonunu da evde yardımla geçirisiniz, pazartesiye kendi işinizi halledebilir haline gelirsiniz büyük ihtimal.

Eşiniz sizi kaldırıp giderse ve akşamdan yemekle ilgili hazırlıklar yapılır, ulaşabileceğiniz yerde olur bence olur. Cumadan olursanız evet çok çok iyi olur. Bu arada ben hiç kusmadım, 1 saat yarı uykulu halden sonra tamamen kendime geldim, o da sigarayı bırakmamdan kaynaklı işte, düşük doz anesteziyle kurtarmış oldum. Bırakabilen öncesinde gerçekten bıraksın boşuna demiyorlar doktorlar.

Ayrıca çocuğunuz varsa bünye alışıksa daha rahat atlatırsınız bence korkmayın.

merhaba aklımı çok karıştıran bir konu var biraz uzun ama lütfen yardımcı olur musunuz lütfen lütfen koltukaltı kesisi meme protezi amaliyat günü aldım ve doktorum izin ve bilgilendirme formu yazan 10 sayfalık bir şeyi imzalattı bana. ona güvenerek ve standart olduğunu düşünerek okumadan imzaladım onun isteğiyle. bu formda şöyle ibareler yer alıyor 'ameliyat öncesi ve sonrası resimlerim dahil olmak üzere yapılan işlemlerin tıbbi makale bilimsel çalışmalarda ve dr ........ a ait web sitesinde örnek amaçlı yayınlanmasına izin veriyorum.' 'koltuk altından kesi ile yapılan meme büyütmelerde sentinel nod veya koltuk altı lenf sistemi hasarlanabilir. bu ise uzun dönemde meme kanseri olmanız halinde kanserin evrelendirilimesini yayılım hızını geçireceğiniz ameliyat çeşidini ve yaşam sürenizi kötü yönde etkileyebilir.' doktorum bunlar hakkında bilgilendirmedi beni ve ben ameliyat ücretinin bir kısmını ödedim. ama ne resimlerimin kulanılmasını ne de lenflerimin zedelenmesini istiyorum. ne yapacağımı bilmiyorum

Canım ben sigara kullanıyorum ve ameliyattan 3 hafta önce bıraktım ameliyattan sonra da 2 hafta içmedim :KK66:

kızlar, silikonun kayma riski ne zamana dek sürüyor? benim 1 ayı biraz geçti. artık normal hayata döndüm. mesela bugün tek elle 5 kilo filan taşımak zorunda kaldım. bazen sabah uyandığımda yüzüstü yatmış olarak buluyorum kendimi. ağrı filan yok ama korkuyorum bi yandan da... silikonların kayma riski var mı 1 aydan sonra?

X