Meme Büyütme Estetiği Olmak İsteyenlerin Paylaşım Alanı

Merhaba meliSSAnil meliSSAnil @leyla_ebrum @fatrec @deniz1923... ve suan etiketleyemedigim bizim donem arkadaslar,giremiyorum uzun zamandir,iyisinizdir umarim,benim 6.ay doldu, ve iyilesme icin kilit ay 6 bence,izler gecmedi gecmicek herhalde ve evet 350cc ayni hasmetiyle duruyor :) Yumusamadilar ve malesef silikonu hala hissediyorum. Selamlar...

Slm canim. Bende arada okuyup cikiyorum.Ne guzel iste yumusamamasi daha iyi. Benkiler cok yumusadi silikon yok sanki. Ama bende sarkma var ve karar verdim karin germe olunca tekrar diklestirme yaptiricam. Izlerim kahve rengi ben cok guneslendim ve iz kaldi o yuzdende o izlerin kesilmesini istiyorum.
Protez degistirilmeden kuculurmu bilmem ama dra sorucam.Kol altlaraima dogru fazla deri var alinsin istiyorum ve belki biraz daha kucuk gorunur boylelikle.
Off ne cok yazdim
Umarim tum kizlar iyidir opuyorum herkesi

Merhabalar izler için kremlerinizi düzenli kullandınız mı? Ona rağmen mi iyileşme olmadı? Deri yapısına da bağlı gerçi iyileşme süreci. Ben sabah akşam düzenli kullanıyorum kremimi hem meme altı hem de meme ucunda kesi var ben de ama iyice yapışan yerler silikleşiyor gibi geliyor gözüme umarım uzun süreçte olsa geçerler. :dua:

Kızlar okudukça benim de yazasım geldi. Buradaki yorumlar arkadaşlıklar bu süreçte bana ilaç gibi gelmişti çünkü. Hatta bazen saat başı kontrol edip niye kimse yazmıyor diye kafayı yemişliğim bile oldu:KK54: Bugün 1. Ayımı tamamladım ameliyatı düşünmeye başladıktan sonra araştırmalarımı tamamlayıp doktoruma karar verdim. Yine bu aşamada Kadınlar klubü kadınları imdadıma yetiştiler sağolsunlar. Randevu için aradığımda (ben en erken 1 hafta sonrasını düşünürken) yarın gel boşluk açıldı denildi ve apar topar bir gün sonra sabah kendimi hastanede buldum. Aslında bir an önce olması benim korkumun ve heyecanımın coşmasına iyi geldi. Meme dokum hiç yoktu ve tübüler memeden müzdariptim sadece sivri meme ucuna sahiptim. Hiç göğsüm olmadığı için ben de çok büyük meme değil ama olmuşken de çokta küçük olmasını istemiyordum doktoruma bunu söyledim. O da bana 325 cc olacağını söyledi. Sonrasında ameliyattan çıktığımı hatırlıyorum. Tam bir faciaydı nefes alamıyordum, göğüsüm üstünde derimi çarşaf gibi geriyorlardı sanki. Oysa ben narkozdan uyanınca saçmalayarak konuşup sonra izleyip güleceğimi hayal etmiştim. ağrı kesici ve kas gevşeticiler sayesinde uyudum genelde. İlk gün çok zordu benim için ablamın desteğiyle atlattım onu da ve 1. Gün hastaneden ayrıldım. Oturarak uyudum onda da yine desteksiz kalkamıyordum. Su şişesinin kapağını açamayıp ağladığımı hatırlıyorum psikolojik olarakta zordu bu süreç benim için. Gerilme acısı 1 haftadan fazla sürdü, doktorum derim sert olduğu için bu kadar acıdığını söyledi. Direnlerim çıkınca biraz daha rahatladım ama yine de neden ameliyat oldum, ne gerek vardı düşüncelerim devam ediyordu. Ben normalde de sırt üstü yatan biriyim ve çok rahat ederdim. Ama sırt ağrılarm beni çok yordu. Şimdi arada bi 5dk da olsa yan yatarak kendimi rahatlatabiliyorum ( darısı yüz üstü yatmaya) iki hafta sonra hem bantlardan hem de ameliyat sütyeninden kurtuldum. İster istemez yaralarımı görünce kötü oluyordum, günde güne diren, gerilme acısı, rahat kalka bilme, yaraların normalleşmesi şişkinliğin inmesi derken şu an memelerim masaj yaptığım yan taraflardan yumuşamaya başladı normal meme gibi hissetmeye başladım. Alt tarafta his kaybım hala mevcut ama. Bunlar beni yıpratırken, dün gece normal sütyen denedim 80 B mutluluktan uçtum diyebilirim. Görüntü gerçekten çok güzeldi. 27 yaşıma kadar bekleyeceğime keşke daha önce yaptırsaymışım bile dedim. İster eşiniz olsun ister bekar olun bu vücut bizim ve bu duyguyu yaşanmamızı engellemelerine izin vermememiz gerektiğini çok iyi anladım. Evin içince memem var diye dolaşıyordum bir ara. Evet kızlar süreç benim için zor geçti ama sonucunda kendimi gerçekten çok iyi hissediyorum çektiğim acılara değdi mi evet değdi. Burada ameliyat olup çoook daha rahat süreç geçiren arkadaşlarımız da var tabi. Uzun lafın kısası doktorunuzdan emin olduktan sonra geçen her saniye boşunaymış. İsteyen herkesin bir an önce memelerine kavuşması dileğiyle. (Not: bu arada ben ameliyattan çıkıp acıyla boğuşurken doktorum kulağıma hadi hadi 350cc oldu diye fısıldadı şimdi ben diyorum acaba 400cc mi deseydi:-))

Merhabalar izler için kremlerinizi düzenli kullandınız mı? Ona rağmen mi iyileşme olmadı? Deri yapısına da bağlı gerçi iyileşme süreci. Ben sabah akşam düzenli kullanıyorum kremimi hem meme altı hem de meme ucunda kesi var ben de ama iyice yapışan yerler silikleşiyor gibi geliyor gözüme umarım uzun süreçte olsa geçerler. :dua:
Size ne krem verildi. Bana kenakort diye bi krem verdi. 3. Haftayı tamamladım şimdi kantoron yağı sürüyorum. Cizik halinde iz duruyor hala

İkinci hafta contractubex iz kremi kullanmaya başladım doktorumun tavsiyesi üzerine.baya iyi durumda dikişlerim bir ay oldu ameliyat olalı.sabah akşam kremleyip masaj yapıylrum.
Teşekkür ederim peki medikal sütyen olarak önerdiğiniz ürün var mı? Bana ameliyattan sonra takmışlar.dr iki ay kullan dedi yedek almak istiyorum netten aynısına baktım çok pahalı 260 tl. Dr un önerdiği İzmir’de bir tane yerden buldum o da farklı model hiç rahat durmuyor.sizler ne kullanıyorsunuz arkdaşlar?

Mrb,
Ben duzenli krem kullanmadim. Oda yetmezmis gibi 2 ci ay solaryuma girdim. 7 ay oldu ameliyata. Ve ben haftalardir ustsuz guneslendim kendi Balkonumda .Izlerim var ama beni izlerden cok sarkma rahatsiz ediyor. Bazan gozume daha cok gorunuyor sanki.Bir kac ay sonra fazla deriyi aldirmayi dusunuyorum. Boylelikle eski izler kesilir, bidahaki sefere dikkat ederim diyorum.
Gogus uclari istedigim gibi degil, hepsi birarada olur Umarim .Olmasada sil bastan amleiyat olucam artik.bir boy kucuk dusunuyorum.
Sanirim benim derim cok yumusak ve cabuk saliyor kendini, 400 agir geldi sarkma oldu

Size ne krem verildi. Bana kenakort diye bi krem verdi. 3. Haftayı tamamladım şimdi kantoron yağı sürüyorum. Cizik halinde iz duruyor hala

Contractubex kullanıyorum ben de sabah akşam ara ara da kırmızı kantoron yağı kullanıyorum, izin yüzde yüz geçeceğini sanmıyorum ama hafif vücutta çatlak izi kadar kalsa bile iyi bence

Teşekkür ederim peki medikal sütyen olarak önerdiğiniz ürün var mı? Bana ameliyattan sonra takmışlar.dr iki ay kullan dedi yedek almak istiyorum netten aynısına baktım çok pahalı 260 tl. Dr un önerdiği İzmir’de bir tane yerden buldum o da farklı model hiç rahat durmuyor.sizler ne kullanıyorsunuz arkdaşlar?
Canım benim 10.gün kontrolünden spnra sütyene gerek yok dedi.şimdi penye yarımlardan ve sadece uçlardan kullanıyorum

Merhaba kızlarbugün 31.günüm.bugün tatilim başladı,denize girmeye korkuyorum ama,malum dikiş izleri,ya bişey olursa,sizler ne yaptınız bu konuda,girdiniz mi girmediniz mi,girdiyseniz korunmak adına bişey yaptınız mı,tatilin ilk günü bitiyor ve ben denize uzaktan bakıyorum güneşlenmek de zarar verir mi acaba

Merhaba kızlarbugün 31.günüm.bugün tatilim başladı,denize girmeye korkuyorum ama,malum dikiş izleri,ya bişey olursa,sizler ne yaptınız bu konuda,girdiniz mi girmediniz mi,girdiyseniz korunmak adına bişey yaptınız mı,tatilin ilk günü bitiyor ve ben denize uzaktan bakıyorum güneşlenmek de zarar verir mi acaba
Bana 20 günden sonra girebilirsin dedi.bir ay olmuş isterseniz bir 15 dk girin çıkın ya bir şey olmaz inşallah.

Kızlar benim bugün 8.gün ay moralim bozuk ya 275 cc taktırdığıma çook pişman oldum sanki ödemler indikçe küçük kalıyor ay nasıl üzgünüm dr u dinlemeyip inat ettiğime... sizce 275 cc 80 beden oluyor küçük mü çok ya...

Contractubex kullanıyorum ben de sabah akşam ara ara da kırmızı kantoron yağı kullanıyorum, izin yüzde yüz geçeceğini sanmıyorum ama hafif vücutta çatlak izi kadar kalsa bile iyi bence
1 senelik amelyatı olan arkadaşlar var aramızda. İzler için foto yükleyebilirler mi. Umarım geçer çok merak ediyorum ne zman geçecek ne yapmam lazım.

Kızlar benim bugün 8.gün ay moralim bozuk ya 275 cc taktırdığıma çook pişman oldum sanki ödemler indikçe küçük kalıyor ay nasıl üzgünüm dr u dinlemeyip inat ettiğime... sizce 275 cc 80 beden oluyor küçük mü çok ya...
Bana doktor en gazla 225 takılır dedi. Ben amelyata girmeden 250 olsun dedim. Takmış. Şuan çok iyi pişman olma daha doğal duruyor

Bana doktor en gazla 225 takılır dedi. Ben amelyata girmeden 250 olsun dedim. Takmış. Şuan çok iyi pişman olma daha doğal duruyor
Ya ameliyattan önce daha doğal dursun diye protezin yanında yağ enjeksiyonu da yapıcam demişti.ben de korktum büyük olur diye..ama yağ enjeksiyonu yapmamış.bir de ben çok diretince bana ameliyattan önce 300 den fazla protez istemiyorum diye yazdırıp imzalattı.pişman olacağımı düşündü herhalde.300 ile 275 cc çok belirgin fark var mı? Bu arada 250 kaç bedene denk geliyor.senin kendi dokun da var mıydı?

Ya ameliyattan önce daha doğal dursun diye protezin yanında yağ enjeksiyonu da yapıcam demişti.ben de korktum büyük olur diye..ama yağ enjeksiyonu yapmamış.bir de ben çok diretince bana ameliyattan önce 300 den fazla protez istemiyorum diye yazdırıp imzalattı.pişman olacağımı düşündü herhalde.300 ile 275 cc çok belirgin fark var mı? Bu arada 250 kaç bedene denk geliyor.senin kendi dokun da var mıydı?
Bu arada kaç kilosun? Boyun kaç?

Valla ben ne dra sordum nede Dr bana bigün verdi, hiç aklıma gelmedi ,ama 2.ci ayıma 1hafta kala denize gittik çocuklar eşim girdi ben korktum tabi ama o sıcağa dayanamadım ve daldım valla ,hiçte bişey olmadı 45dk sudan çıkmadım aralıksız. eğer 1aylıkken gitmiş olsaydım yine girerdim sıkıntı olucanı sanmıyorum. Maksimum 2haftada insan iyi oluyo kaldıki dikiş izlerin eğer kabuklar düşüp normal hale geldiyse hiçbişeycik olmaz. Tabi kendini dinle kendi drun sensin sonuçta :KK66:

X