Meme Büyütme Estetiği Olmak İsteyenlerin Paylaşım Alanı

Kızlar yukarıdakı sorularımı ne olur forumda amelıyatta deneyımkı olan herkes cevaplasn ve yanımda olsn
Korkuorm ve vazgecmeyecegm guzel olsun ıstıorm
Yanımda olun
Seviyorum sizi
Daha ne cevaplayalim ki :) once bi sakin olun bence :) bunlar zaten bizim cevaplar kimi kas ustu kimi kas alti dedi kimi korseli kimi korsesiz oldu, ama size bir sey diyemeyiz ki bu konuda, birazini da doktora birakin o zaten gerekli uyarilari yapacak korseyi takarsa takar takmazsa takmaz :) :) gercekten emin degilseniz istemiyorsaniz bi daha dusunun

Kizlar ameliyattan cikalim yaklasik 6 7 saat oldu. Su an kucuk gibi ama ben dogal.olsun diyince oyle oldu sanırım meme uclarim yanlardaydi biraz buyuk yaparsak daha da disarda olabilir demisti. Su an cok agrim yok ama gogsume okuz oturmus gibi hissediyorum. Sirtim cok cok agriyor. Olack olan arkadaslar korkmasinlar oyle cok korkulacak birsey degilmis yani ilaclardan mi bilmiyorum ama ben oyle hissediyorum :)
Gecmıs olsun darısı bana saglıkla mutlulukla

Daha ne cevaplayalim ki :) once bi sakin olun bence :) bunlar zaten bizim cevaplar kimi kas ustu kimi kas alti dedi kimi korseli kimi korsesiz oldu, ama size bir sey diyemeyiz ki bu konuda, birazini da doktora birakin o zaten gerekli uyarilari yapacak korseyi takarsa takar takmazsa takmaz :) :) gercekten emin degilseniz istemiyorsaniz bi daha dusunun
Ya acıkcası neye gore takıyor korse neye gore takmuiıyor dıye mantıgıma yatmadan doktora bırakmanın cok dogru oldugunu dusunmuyorum.
Ben bılecegmkı nedenını vucudum beynımde kabullenskaygı bu ıstekı en olumsuz etkı kaygılarımı yenmek ıcın sordum.
Dr a guvenıyorm
Ben kucuk ıstıorm zaten kocaman olmaları korkum
Birde yakın olsnlar

Ya acıkcası neye gore takıyor korse neye gore takmuiıyor dıye mantıgıma yatmadan doktora bırakmanın cok dogru oldugunu dusunmuyorum.
Ben bılecegmkı nedenını vucudum beynımde kabullenskaygı bu ıstekı en olumsuz etkı kaygılarımı yenmek ıcın sordum.
Dr a guvenıyorm
Ben kucuk ıstıorm zaten kocaman olmaları korkum
Birde yakın olsnlar
İste bunu doktora sorabilirsin :), sonucta herkes bi kere ameliyat oluyor genelde takildiysa takildi takilmadiysa takilmadi, nedenini bilmiyor olabilir, bir de ilk muayenede insanin aklina fazla bir sey gelmiyor doktorunun telefonu varsa aklina takilanlari once not al ve arayip sor bence, ben oyle yapmistim. Kucuk olsun istiyorsun bu senin icin avantaj daha rahat olursun diye dusunuyorum, burada yazilan her sey senin icin dogru ve gecerli olmayacak hepsini kafana takmamaya calis biraz da surec icerisinde ogrenmek daha iyi olabilir, gerekli bilgileri aldiktan sonra, fazla okudukca kaygilarin artabilir. Cidden sorularini not alip doktoruna sormani tavsiye ederim ben oyle yapmistim ve icin daha rahat eder

Arzum ben kapsülün elle hissedilenilecrğini okumuştjm bir yerde , mantıklı da geldi aalında . Foto atıcaktım ama vazgeçtim kötü geldi birden . Yani deri fazlalığı gibi oluşuyor ya onların üstünde ufak mercimek gibi deriler oluşabiliyor onları da elle muayenede doktor hissedebilirmiş. Ama arkadaş için demedim çünkü onun daha erkenmiş.
Elle muayenede kapsül fark edilebilir tabi. Ama top top kist gibi yapıda değil kapsül. Kapsül protez etrafını saran bir kılıf.
Bir alıntı paylaşayım ...
Kapsülün oluşumu
..... vücut bu maddeyi zararlı olarak değerlendirebilmekte ve kendini bu maddeden korumaya çalışmaktadır. Vücudumuz bu maddeyi etrafına çok sağlam bir koza örerek içinde hapsetmek ve kendi dokularından ayırmak ister. Protezin etrafına örülen koza fibröz doku dediğimiz ve yaraların iyileşmesini de sağlayan bir maddeden oluşur. İşte bu fibröz duvara kapsül ismi verilir. Fibröz duvar ince ise ele gelmeyebilir. Ancak zamanla kalınlaşırsa dışardan dokunulduğunda hissedilir hale gelir ve ağrıya neden olabilir. Ayrıca bu fibröz kese yani kapsül zamanla büzüşme de gösterebilir ve yumuşak silikonu çepeçevre sıkarak şeklini bozabilir. Tıp dilinde buna kapsülün büzüşmesi yani kontraksiyonu denilir. Kapsül büzüştükçe hem memenin şekli bozulur hem de meme içinde protezin yerleştiği yer değişir. Bazı kapsüller dokunulduğunda taş kadar sert ve ileri derecede ağrılı olabilirler.

Arzum ben kapsülün elle hissedilenilecrğini okumuştjm bir yerde , mantıklı da geldi aalında . Foto atıcaktım ama vazgeçtim kötü geldi birden . Yani deri fazlalığı gibi oluşuyor ya onların üstünde ufak mercimek gibi deriler oluşabiliyor onları da elle muayenede doktor hissedebilirmiş. Ama arkadaş için demedim çünkü onun daha erkenmiş.
Alıntı devamı ..
Protezin özensiz yerleştirilmesi
Meme protezleri etrafında kapsül oluşmasının ikinci nedeni protezi yerleştiriken yabancı cisimler ile temas ettirmektir. Bunun en sık yaşanan örneği ameliyat eldivenlerinin pudrasıdır. Mikropsuz olmasına karşın protezin etrafına yapışır ise vücut pudrayı ve bununla birlikte bütün protezi kapsül ile sarabilir. Silikon protezler memeye yerleştirilirken kutusundan çıkartıldıktan sonra başka cisimlere (ameliyat masasının örtüsü, hastanın derisi vs) temas ettirilmeden hemen meme içindeki boşluğa yerleştirilmelidir.

Mikropların protezli bölgeye ulaşması
Kapsül oluşmasının bir başka nedeni de enfeksiyon yani iltahapalanmadır. İltahaplanmanın ateşlenme ve akıntı ile birlikte ciddi bir şekilde olması gerekmez. Çok az sayıdaki mikrobun bir şekilde proteze yapışması yeterlidir. Bu da ameliyat eldivenindeki bir delinme, ameliyat masasındaki mikropsuzluğa yani steriliteye yeterince özen göstermeme veya aletleri uygun şekilde steril edememe, oda havasında mevcut olan mikropların bir şekilde ameliyat bölgesine düşmesi gibi nedenlerden ileri gelebilir. Normal şartlarda vücut az miktardaki mikropları ortadan kaldırabilmektedir. Ancak ortamda silikon gibi bir maddenin bulunması bu mikropların küçük bir alanda da olsa üremesine ve dışardan farkedilemeyen ölçüde hafif bir enfeksiyonun ortaya çıkmasına neden olabilir. Hastanın ve doktorun farkedemiyeceği ölçüdeki bu küçük iltahap zamanla vücudun kapsül oluşturmasına neden olabilir.

Tedavi
Meme protezi etrafında kapsül oluşması yeni üretilen protezlerde giderek az görülmektedir. Çünki yeni protezlerin saflık ve sağlamlığı her yıl artmaktadır (kaliteli ve onaylanmış protezlerde). Ayrıca meme protezi ile ilgilenen hekimler de bu konuda daha deneyimli ve dikkatli hale gelmişlerdir. Ancak bütün dikkat ve özene ve en kaliteli protezlerin kullanılmasına karşın seyrek olarak bir süre sonra bir veya iki protez etrafında kapsül oluşumu görülebilir. Eğer oluşan kapsül memeyi dışardan farkedilecek kadar sertleştirmiyorsa ve ciddi bir ağrıya veya şekil bozukluğuna yol açmıyor ise hemen tedavi edilmesi gerekmez.

Memede ciddi şekil bozukluğu, sertlik ve ağrı yapan kapsüller ameliyat ile tedavi edilmektedir. Kapsül olan meme tekrar açılır ve içindeki silikon ve etrafındaki kapsül alınır. Kapsül temizlendikten sonra eğer sağlam ise tekrar ayni protez memeye konulabileceği gibi tercihen yeni bir protez konulabilir.

Kapsül nasıl önlenir?
Kapsül oluşumunu önlemenin en etkili yolu saflığı güvenilir kaynaklarca onaylanmış kaliteli protezler kullanmaktır. Günümüzde silikonun denetimini yapan en güvenilir kuruluş Amerikan Gıda ve İlaç Denetim Kurulu yani kısa adı ile FDA dir. FDA onaylı protez üreten firmalar protezlerine kapsül oluşumu veya delinmeye karşı ömür boyu değiştirme garantisi de vermektedirler.

bugün sanki tüyleriniz diken diken oluyormuş da arkasından bir titreme geliyormuş gibi olur ya hahh işte öyle oluyor sonra da sanki mememin içinde bir şey boşalıyormuş gibi hissediyorum
Umarım anlatabilmişimdir o_O
Neden öyle oluyor sizde de oldu mu?

Bir de benim vücudum çatlamak için çok müsait hamileliklerimden ve emzirmeden kalma mevcut bir sürü var memelerimde yenisi olmasın diye kullanmam için ne önerirsiniz ?

Kızlar 2 saattir geçmeyen bir ağrım var. Sağ göğüsümün altı dikişin olduğu yerde.. dikiş acısı değil ama batma gibi sert bi cisimle darbe yemiş gibi bir ağrı dönerken kolumu kaldırırken derin nefes alırken bile ağrı oluyor.. 1 buçuk ay oldu böyle bir ağrının sebebi ne olabilir? Ya da zorlamadan olduysa olumsuz bir etki eder mi?

Kızlar 2 saattir geçmeyen bir ağrım var. Sağ göğüsümün altı dikişin olduğu yerde.. dikiş acısı değil ama batma gibi sert bi cisimle darbe yemiş gibi bir ağrı dönerken kolumu kaldırırken derin nefes alırken bile ağrı oluyor.. 1 buçuk ay oldu böyle bir ağrının sebebi ne olabilir? Ya da zorlamadan olduysa olumsuz bir etki eder mi?
Bilemedim.ki canim, benim ara ara agri saplaiyor dikis yerine ama kisa sureli, cok siddetliyse bi doktora yaz istersen

Buyuk olmasından
Asımetrık olmasından
Sislerin inmemesinden
Farklu yönlere bakması veya birinin sarkık durması ne bilim
İştede ters bir gğndü
Bunlardıda okuyynca hayat ya terslk yapıorsabumişte ters olursa dedm
Cok net bir sey var cidden buyuk istemiyorm
Serenae sarıkaya kdr yeterde artar bana
Canim serenay sarikayanin doktoru kim biliyor musun veya forumda bilen var mi :-)

Kac takıldı cnm
Kas altımı
Boy kg ve gogus altı cevren neydı
Cok sgl cvblar ıcın
Teşekkür ederim 166 boy 56 kiloyum ama ust bedenim ince dr de daha buyukleri tasti vucudundan dedi. Herkesin hikayesi baska burda herkesin vucudu baska tepki veriyor. Benim sirtim cok agriyor. Midem bulaniyor basim agriyor ama dayanilmayacak gibi degil. Korkma ol bitsin kendini iyi olacak diye telkin et

Teşekkür ederim 166 boy 56 kiloyum ama ust bedenim ince dr de daha buyukleri tasti vucudundan dedi. Herkesin hikayesi baska burda herkesin vucudu baska tepki veriyor. Benim sirtim cok agriyor. Midem bulaniyor basim agriyor ama dayanilmayacak gibi degil. Korkma ol bitsin kendini iyi olacak diye telkin et
Hersey super olacak gogsumuzu gere gere hep beraber bulusurz belkı :))

X