Onkoloji - Kanser ve Türevleri Meme kanseri olanlar, burada paylaşalım

selam hanımlar ben 38 yaşındayım 2 çocuk annesiyim 6 yıl önce akciğerlerde başlamış olan kanseri yendim 15 gün öncesine kadar iyiyidim ama 1 hafta önce meme kanseri teşhisi kondu şimdi bir ameliyat geçirmem gerekiyo ameliyattan tabiki korkuyorum ama benim merak ettiğim ameliyat sonrası tedevi dönemi bu konuda bilgisi olan hanımlar bana yardımcı olurmusunuz ? hepinize şimdiden teşekkür ederim:sm_confused:

Çook çok geçmiş olsun. Yaşayan biri olarak seni çok iyi anlayabiliyorum. Bende geçen sene bu zamanlar bacağımdaki tümör için tedavi görüyordum.Hemde kariyerim için en verimli olduğumu düşündüğüm zaman diliminde yaşadım. Ama bak bugün sana buradan,iş yerimden yazıyorum. Hep pozitif olmalısın. Bu zor süreci verimli hale getirmek senin elinde. Geçen sene bu zamanlar saçım yoktu, bu sene kaynak bile yaptıracak kadar uzadı.İlaçlarımı ve doktorlarımın emeğini göz ardı edemem asla ama benim kansere karşı en güçlü silahım moralimdi. Maalesef zor,yıpratıcı ama sonunda yaptım,yendim,başardım demek var.Birkaç yıl önce hayatında olan hangi sorun o ilk günkü tazeliğini koruyor bir bak geçmişe?? hiçbiri değil mi? bu da öyle olacak.Güzel haberlerini bekliyorum. yardıma ihtiyacın olursa buradayım. Kadınız, güçlüyüz unutma:)

selam kardesim önce gecmis olsun ,Allah dermansiz derdinizi Care versin acilen sifalar yetistirsin.
ben burada simdi size sesliniyorum, bana ister inanin yada inamayin,beinim ailemle ve cevremde tam dört insan tam kanseri yok etti hicbir kemo görmeden ve hicbir ilac almadan,bize Alman arkadsimiz olan Andreas isimli kardesimiz Avustralyada yasamakta,
zengin bir bayan ile evlenip oranin milleti oldu, babamin akciger hastasi oldugu ortaya cikti ve bana buna burada care var dedi ben gercekten inanmadim,sen inanma ben sana göndereyim dedi ve gönderdi, babam su an iyilesmekte, ondan önce babamin akcigerinin
dörtete birini aldilar ve kemoterapi yaptilar hic fayda görmedi ve eve gönderdiler.babam su tam 3 aydan beri icmekte.
tek bitki karisim falan degil,oranin söyledigine göre dünyada Allahin verdigi ve insan tarafindan bulunan su an en güclü yanliz bir bitkidir.
arkadasimin baldizi bile amaliyat olunmayan beyin tümörü bile durdu ve ufaliyor sonra yok oluyor, ve arkadasin baldizinda dirtlak ve birde rahim kanseri olmakta,girtlaktaki okadar kadini yoruyorduki yayiyordu durmadan, su an girtlak kanseri bile durdu ve ufaliyor mucize birsey bu kardesler,ben burada kimsenin reklamini yapmiyorum,sadece meme kanseri olan kardeslerimin halleriniz cok üzülüyorum.rahim kanserinin teshisi 11 ayda olacak.
faydasi saymakla bitmes. halsizi kale gibi yapar, enerji kaynagi olursunuz,hasta olmaniz güc olur.
bu cay yapilip iciliyor.iki litre soguk suya 8 ila 10 gramm arasi koyarsini ve 10 dakika kaynatin ve sonra 15 dakika dinlendirin.
ve bürün gün icin günde dört su bardagi yeterli,bunu en az dört ay icen ucak gibi olur ,ben su fisek gibiyim,
bizimkiler buna fisek cay demeye basladilar.
bilgi isteyene telefonda daha iyi anlatirim,yazmakla eksikler cok kaliyor,
ben almanyadan yaziyorum, size emalimi ve telefon num,arami veryim ,
telefon edenleri geri ararim ama lütfen cep olmasinn sabit ev numarasi olsun. türkiye flatim var ondan.
emalim : xxxxxxxxx

ev telefonum : xxxxxxxxxxx

saygilar

Arkadaşım siz fayda görmüş olabilirsiniz ama sanki mucize iksir gibi bahsetmeyin hiçbirşeyden, çünkü birisine yarayan başkasına yaramayabilir. Kimseye tümörünün yapısını cinsini bilmeden umut vermeyin. Sonra yıkılan umutlarının vebalinin altından kalkabilecek misiniz? Şu an kemoterapiye yeni başlayacak, belki de ilaçlardan fayda görecek bir insana siz nasıl ilaçlardan fayda görmedik de bu mucizeden iyileştik diyebilirsiniz? Tavsiyede bulunacaksanız bile her yolu denemiş ancak işe yaramamış insanlara tavsiyede bulunun, sonra insanlar kemoterapi ilaçlarıyla o otları çöpleri bir arada kullanıp ilacın etkileşimini de değiştirebiliyorlar farkında olmadan.Lütfen yapmayın böyle. Birde iletişim adreslerinizi vermişsiniz açıktan ki, bu zaten yasak.

Son düzenleme:
Neymiş bu ultra süpersonik bitki madem paylaş da herkes bulsun kullansın. Neden insanları kendinle iletişime geçirmek için zorluyorsun ki? Reklam kokan hareketler bunlar sanki.İyi niyetli olabilirsin ama üslup aşırı yanlış. Böyle garanti veriyorum filan ne demek yani? Sen kimsin de iyileşme garantisi veriyorsun diye sorarlar değil mi?

Ayrıca dün üye olmuşsun ve mesaj yazdığın konular sadece onkoloji başlıkları. Kanserin her türü hakkında da tıp doktoru uzmanlığındasın, tebrik edilesi :KK4:

Son düzenleme:
merhaba.ben filiz.
şuan tedavi görüyorum.
ikinci kemoterapi. bağışıklık sistemiymiş... nedeni öyleymiş....
elbet geçicek ama nedense bir durgunluk oluyor işte.
Allahım, bu hastalığı çeken herkese sabır ve şifa versin. bir daha da
uğramasın.

bende arkadaşa katılıyorum insanları kandırmanın bir anlamı yok.
bari buna el atmayın. alın kaynatın içinmiş,
gerçek olsaydı doktorlar söylerdi.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar bende 2 yıl önce bu hastalığa yakalandım şimdi çok iyîyim çok şükür :)) ama bu hastalıkta önemli olan bağışıklığı güçlendirmek ben k.t alırken hergün ısırgan otu tohumu ile keten tohumu karıştırılmış hakiki bal yedim her gün sabah- akşam aç karnına.ve arısütlü,propolisli ,polenli bal yedim sürekli ama şimdi yeni bişey duydum alkali su içmek gerekiyormuş onun içinde karbonatlı su içilmesini tavsiye ediyorlar bunu bi araştırın bence
Ama bence en önemlisi hastalığa göğüs germek bunun Allah'tan geldiğini kabullenmek asla isyan etmemek çünkü Rabbim sevdiği kula dert verirmiş ben hastalığa yakalandığımda 30 yaşındaydım bir kızım var o o zaman 1,5 yaşında idi ve ben 2.çocuğu düşünüyordum ve hastalığı duyunca bütün dünyam yıkıldı ama ben bu hastalık sayesinde Rabb'imi buldum ona yakardım ona ağladım kimseye söyleyemediğimi ona söyledim bu hastalıkla tanışanlar için tek duam onlarında benim gibi Allah sevgisini bulmaları :KK16:

merhaba.ben filiz.
şuan tedavi görüyorum.
ikinci kemoterapi. bağışıklık sistemiymiş... nedeni öyleymiş....
elbet geçicek ama nedense bir durgunluk oluyor işte.
Allahım, bu hastalığı çeken herkese sabır ve şifa versin. bir daha da
uğramasın.

Çok geçmiş olsun. Nedeni bağışıklık sistemiymiş diyebildiğinize göre tümörün yapısında HER +++ görünüyor diye tahmin ediyorum. Annemin de bu şekildeydi ve kısa süreli diğer biraz daha yan etkisi fazla olan ilaçların haricinde ağırlıklı olarak herceptin adlı ilaçla tedavi oldu . Eğer size de herceptin kullanılabilecekse çok sevindim. Çünkü yeni nesil bir kemoterapi ilacı ve saç dökmüyor, mide bulandırmıyor.

Durgunluk tabii ki olacak, hiç kolay değil. Ama siz kanserlerin içinde nezle gibi olanına, en kolay tedavi edilenine, en kolay farkedilenine karşı savaşacaksınız, işiniz biraz daha kolay, neticesi çok daha iyi. Böyle düşünüp içinizi rahat tutun.

15 Ekim Dünya Meme Sağlığı Günü'nüz kutlu olsun !

$430503_427739383940463_118701330_n.jpg

http://www.kadinlarkulubu.com/portal/saglik/meme-gogus-kanseri-30721.html

Her iki kadından birinin cerrahi operasyon geçirmeden atlatma şansı var...

Birkaç yıl öncesine kadar meme kanseri 'ölümcül bir hastalık' olarak değerlendirilirken, günümüzde erken tanı sayesinde tedavide başarı oranı artıyor. Hastalar, uzun yıllar sağlıklı bir yaşam sürebiliyor. Üstelik her 2 kadından 1'inin memesi alınmadan tedavisi tamamlanabiliyor.

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hilal Ünal, hayat boyu meme kanseri olma riskinin, Batı Avrupa ülkelerinde ve ABD'de her 5-6 kadından birinde, Türkiye'de ise her 9-10 kadından birinde görüldüğünü ifade etti.

Türkiye'de meme kanseri oranında bir artış olduğunu belirten Prof. Ünal, erken tanı, radyoterapi, kemoterapi ile hormon tedavisindeki gelişmelerin meme kanserine yakalanan kadınların uzun yıllar sağlıklı yaşamalarına imkan tanıdığını kaydetti.

HASTAYA ÖZEL TEDAVİ

Meme kanseri saptanan her hastaya uygulanabilen tek tedavi modeli olmadığını dile getiren Dr. Ünal, "Her hasta mamografi, meme ultrasonu ve vücuttaki hastalık yaygınlığını saptayan testlerden geçirildikten sonra değerlendiriliyor. Ardından kendisi için en uygun olan tedaviler planlanıyor." dedi.

"HER 2 HASTADAN 1'İNİN MEMESİ KORUNABİLİYOR"

Uzak yayılımını yapmamış tüm meme kanserlerinde esas tedavi yöntemini cerrahi tedavinin oluşturduğuna işaret eden Ünal, şu bilgileri verdi:

"Kemoterapi, radyoterapi ve hormonoterapi cerrahi tedaviye destek sağlayan yöntemler olarak uygulanıyor. Eskiden meme kanseri vakalarında memenin çıkarılmasından ve koltukaltı lenf bezlerinin tümüyle temizlenmesinden başka seçenek olmadığına dair bir inanış vardı.

Ancak günümüzde meme kanserli hastaların yüzde 40'ında, bir başka deyişle hemen her 2 kadından 1'inde meme koruyucu cerrahi uygulanabiliyor. Bu yöntemden küçük meme, bunun aksine büyük tümör gibi tümör çapı ile meme büyüklüğü arasında uyumsuzluk olmayan, cilt ve meme başında tümör yayılması bulunmayan veya meme içinde tek bir tümör bulunan hastalar faydalanabiliyor.

Meme koruyucu cerrahi; memedeki tümörün, etrafındaki bir miktar normal doku ile birlikte çıkarılması demek. Bu tedavinin birinci hedefi memede görünür tümör bırakmamak, ikincisi ise hastanın memesine kabul edilebilir bir kozmetik sonuç sağlamak oluşturuyor."

MEMENİN ALINMASINA NE ZAMAN GEREK DUYULUYOR?

Dr. Ünal, memenin ne zaman alınacağına ilişkin şunları kaydetti:

"Memede birden fazla tümör varsa, meme çok küçük buna karşılık tümör büyükse, ameliyat öncesi uygulanan kemoterapiye rağmen tümör küçülmemişse ve hasta mastektomiyi tercih ediyorsa memenin alınması gerekiyor. Tümörün meme başı ve çevresine yerleşmiş olması mastektomi için bir gerekçe değil. Bu yerleşimdeki tümörler de meme koruyucu yöntemlerle tedavi edilebiliyor."

GEREKSİZ CERRAHİ GİRİŞİMLER ÖNLENİYOR

Meme gibi, koltuk altı lenf bezlerinin korunmasının da son derece önemli olduğunu belirten Ünal, şöyle devam etti:

"Bunun nedeni ise koltukaltı lenf bezleri çıkarılmış hastaların yüzde 30'unda kolda ödem oluşması. Erken tanı konulmuş hastalarda genellikle koltuk altında hastalık olmuyor. Bu nedenle meme cilt altına verilecek özel bir boya veya radyoaktif madde yardımı ile koltuk altında 'bekçi lenf bezi', yani tümör hücrelerinin ilk gideceği lenf bezi bulunarak mikroskopik inceleme yapılıyor.

Kanser yoksa diğer lenf bezlerine dokunulmuyor. Böylece meme kanseri koltukaltı lenf bezlerine geçmemiş hastalarda tüm bezeler çıkarılmadığı için gereksiz bir cerrahi girişim ve ona bağlı kol ödemleri önlenmiş oluyor. Eğer metastaz, yani tümörün yayılmış olduğu saptanırsa tüm koltuk altı lenf bezleri çıkarılıyor."

Düsünüyorumda, böylesi önemli bir konu sadece 15 sayfaya gelmis, ama kaynanamla dertliyim diye baslik acilsaydi 100 sayfayi doldurmustuk.

Cok önemli ve cok önemsenmesi gerek bir hastalik, neredeyse her 8 kadinin yasayacagi bu meme kanserinin kimseyi ilgilendirmemesi ve sadece basa gelince ciddiye alindigi icin cok üzüldüm.
Özellikle sapasaglam olupda depresif insanlarin, bir günlügüne bu hastaligi hissetmelerini isterdim, acaba kaynana derdi veya depresiflik kalirmiydi, cok merak ediyorum.

Kimse bana birsey olmaz demesin, herkes kontrollerini yapsin, hem kendisi dokunarak meme kontrolu hemde kadin doktorlari tarafindan...

Nedense hep duygusal ve yasamayi cok seven insanlari bulur bu meme kanseri....

UI size katılıyorum.Nedense bizler hep başımıza gelince anlıyoruz.Ben 38 yaşında 3 çocuk annesiyim.Meme kanseri olan bir hastayım.Şu an kemoterapi görüyorum ve bir yıl sürecek bir tedavi sürecim var.Kanser olduğumu ilk öğrendiğimde tuhaf oldum,aklıma gelen ilk şey bu yıl üniversite sınavına girecek olan kızım ve onun psikolojisi oldu.Ama zamanla Allah insana tüm bunlara dayanma gücü veriyor ve üstesinden geliyorsunuz.4.kürümü aldım 2 tane kaldı ve tabi sonrası.Buradan bu hastalığa yakalanan tüm hastalara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum ve inşallah tekrarı yaşanmaz diyorum.Herkese iyi akşamlar...

arkadaşlar ben 29 yasında, 3 yasında bır oğluşum var. meme kanseri oldum gösüm alında ameliyat esnasında silikon yapıldı psikolojık bakımdan iyiyim. ama kanser sağ kalça kemiğimde sabit huylu bir nodol oluşmus. kemoterapi alıyorum inş. yarın 2. kür alacam. çok yan etkileri oluyormu diye merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim. selamlar...

Selamlar sn. marjinalfaydalı annenizinde her 2 pozitif olduğunu yazmışsnız şu anda annenizin durumu nasıl? benim anneminde her-2 pozitif bildiğm kadarıyla meme kanserinin en kötü durumlarından biri hem agresiflik hemde nüks açısından çok riskli bu bana göre bir şanssızlık ve bu durum beni çok geriyor benim annem haziran 2012 yılında teşhis onuldu 2 evre. yayılım yok ameliyattan önce 8 kür kemo aldı son iki kemoyla beraber herceptine başlandı ve yılbaşında sağ meme alındı ve 2 adet lenf temizlendi ameliyattan sonraki patolojide başka hücre kalmadığı görüldü fakat bu her2 pozitif olması beni inanılmaz rahatsız ediyor keşke pozitif olmasaydı diyorum biliyorum bu durumu yaşayan bir sürü aile bir sürü bayan var ama ne bileyim elimde değil.

Son düzenleme:
Selamlar sn. marjinalfaydalı annenizinde her 2 pozitif olduğunu yazmışsnız şu anda annenizin durumu nasıl? benim anneminde her-2 pozitif bildiğm kadarıyla meme kanserinin en kötü durumlarından biri hem agresiflik hemde nüks açısından çok riskli bu bana göre bir şanssızlık ve bu durum beni çok geriyor benim annem haziran 2012 yılında teşhis onuldu 2 evre. yayılım yok ameliyattan önce 8 kür kemo aldı son iki kemoyla beraber herceptine başlandı ve yılbaşında sağ meme alındı ve 2 adet lenf temizlendi ameliyattan sonraki patolojide başka hücre kalmadığı görüldü fakat bu her2 pozitif olması beni inanılmaz rahatsız ediyor keşke pozitif olmasaydı diyorum biliyorum bu durumu yaşayan bir sürü aile bir sürü bayan var ama ne bileyim elimde değil.

Annemin 3. senesi doldu, şu anda herceptine devam ediliyor. Durumu iyi, testleri temiz çıkıyor, ama artık her ay ilaç almaktan damar yolunu bulmakta zorlanıyorlar.Her pozitif olması agresiflik açısından kötü, ama herceptin kullanılabilmesi açısından iyi. Yani aslında bu hastalıkta herşey kişiye göre değişiyor, evresi de her +++ olması falan da çok bi gösterge değil. Ben de her +++ olmasına çok canımı sıkmıştım ama şu an testlerin temiz çıkması bizim için çok büyük bir teselli.

Hülya hanım sizin adınıza çok sevindim. Allah nice 3 seneler göstersin sizlere şimdi bize herceptin 52 hafta yani 1 sene alınacağını söylediler bu süre uzayabilir diyorsunuz yani? bilmiyorum perişan haldeyim zaten psikolojik rahatsızlığım ve şeker rahatsızlığım var sürekli kötü olacak diye düşünmekten yakında inme gelecek durduramıyorum kendimi elimde değil. geçen annemin bu immuhistokimyasal raporunu yani her2 ile ilgili olan nette bir bayan doktora yazdım dedimki işte bu sonuçlara göre tümörün aksi olması yada nüks riskinin yüksek olma ihtimali varmı diye bana bunları bilmek ile elinize ne geçecek? annenizin yanında olun, ona iyi bakın ona farklı davranmayın kimin ne zaman ne olacağını kimse bilemez. aklım gitti annem ölüyor bizim haberimiz yok ddim heralde bende kendisine hocam ben biraz araştırdım ve birde size sorayım dedim dedim ama söylediklerinizden sıkıntılı bir durum ile karşı karşıya olduğumuzu anlıyorum dedim sonra oda evet maalesef biraz öyle demiş bu olay beni inanılmaz etkiledi. acaba annemin çok farklı bir durumumu var dedim.

arkadaşlar hepinize çok geçmiş olsun..benimde yıllardır takipte olan kitlelerim var su an 8 tane kitlem var her usg takibi sonucunda sayı 1 tabne arıyor ve su an bir tanesinde büyüme oldugundan tru cut biyopsi önerildi bunu yaptıran var mı nasıl acı hissdiliyor mu cok .ve şu an çok endişeliyim..doğru adresdemiyim ondan da emin değilim ..sizlerin önerebileceği iyi isimler var mı .

Hülya hanım sizin adınıza çok sevindim. Allah nice 3 seneler göstersin sizlere şimdi bize herceptin 52 hafta yani 1 sene alınacağını söylediler bu süre uzayabilir diyorsunuz yani? bilmiyorum perişan haldeyim zaten psikolojik rahatsızlığım ve şeker rahatsızlığım var sürekli kötü olacak diye düşünmekten yakında inme gelecek durduramıyorum kendimi elimde değil. geçen annemin bu immuhistokimyasal raporunu yani her2 ile ilgili olan nette bir bayan doktora yazdım dedimki işte bu sonuçlara göre tümörün aksi olması yada nüks riskinin yüksek olma ihtimali varmı diye bana bunları bilmek ile elinize ne geçecek? annenizin yanında olun, ona iyi bakın ona farklı davranmayın kimin ne zaman ne olacağını kimse bilemez. aklım gitti annem ölüyor bizim haberimiz yok ddim heralde bende kendisine hocam ben biraz araştırdım ve birde size sorayım dedim dedim ama söylediklerinizden sıkıntılı bir durum ile karşı karşıya olduğumuzu anlıyorum dedim sonra oda evet maalesef biraz öyle demiş bu olay beni inanılmaz etkiledi. acaba annemin çok farklı bir durumumu var dedim.

Sakın kendinizi bu kadar yıpratmayın. BU HER + olayına ben de canımı çok sıkmıştım, sanmıştım ki annem 6 ayda vefat edecek.Ama 3 yıldır testleri temiz çıkıyor. O yüzden kendinize eziyet etmeyin. Ben etmiştim, siz etmeyin. Ben çok karamsardım, kendimce gerçekçi... AmA dediğim gibi , her +++ olmasa herceptin gibi mucize bir yeni nesil kemoterapi ilacı kullanılamıyor olurdu. östrojen, progesteton ve her, 3ü de eksi çıktığı ihtimalini düşünün, o çok daha zor olurdu, çünkü hastalığın neye cevap vereceği belirsiz olurdu. Ama her + olması en azından tedavinin şeklini belirliyor. Bir de nacizane tavsiye, her +++ olan hastaların daha çok bağışıklık sistemiyle ilgili sıkıntılardan kaynaklanabileceği gibi bir intiba edinmiştim ben.ZATEN TRASTUZUMAb içerikli ileçların (herceptin) çalışma prensibi vücudun bağışıklık sistemini aktive ederek tümörlü hücreyi vücudun kendisinin yok etmesi üzerine dayalı. o yüzden bağışıklığını güçlendirici şeyler yemeli, kırmızı sebzeler özellikle.Bir de ingilizceniz varsa: Breastcancer.org - Breast Cancer Information and Awareness adresindeki forumu tavsiye ederim.

Sakın kendinizi bu kadar yıpratmayın. BU HER + olayına ben de canımı çok sıkmıştım, sanmıştım ki annem 6 ayda vefat edecek.Ama 3 yıldır testleri temiz çıkıyor. O yüzden kendinize eziyet etmeyin. Ben etmiştim, siz etmeyin. Ben çok karamsardım, kendimce gerçekçi... AmA dediğim gibi , her +++ olmasa herceptin gibi mucize bir yeni nesil kemoterapi ilacı kullanılamıyor olurdu. östrojen, progesteton ve her, 3ü de eksi çıktığı ihtimalini düşünün, o çok daha zor olurdu, çünkü hastalığın neye cevap vereceği belirsiz olurdu. Ama her + olması en azından tedavinin şeklini belirliyor. Bir de nacizane tavsiye, her +++ olan hastaların daha çok bağışıklık sistemiyle ilgili sıkıntılardan kaynaklanabileceği gibi bir intiba edinmiştim ben.ZATEN TRASTUZUMAb içerikli ileçların (herceptin) çalışma prensibi vücudun bağışıklık sistemini aktive ederek tümörlü hücreyi vücudun kendisinin yok etmesi üzerine dayalı. o yüzden bağışıklığını güçlendirici şeyler yemeli, kırmızı sebzeler özellikle.Bir de ingilizceniz varsa: Breastcancer.org - Breast Cancer Information and Awareness adresindeki forumu tavsiye ederim.

İlginiz için teşekkür ederim hülya hanım söylediklerinizde çok haklısınız bir şey daha sorabilirmiyim? annem 1999 yılında rahim ameliyatı olmuştu ve rahmi alındı patalojisi temiz gelmişti şimdi bu hafta herceptin almaya gittiğinde yumurtalıkların alınması durumu gibi bir konu geçmiş alınmalımı acaba yada alınsa bir faydası olurmu? annemin hormonları, pr, her-2 hepsi pozitif geldi. annem ilaç olarak amiritex. temoksifen ikisini beraber kullanıyor sizde durum böylemi? kusura bakayın sizide sıkıyorsam ama inanın doktorlardan daha ferahlatıcı geliyor verdiğiniz cevaplar sağolun.

İlginiz için teşekkür ederim hülya hanım söylediklerinizde çok haklısınız bir şey daha sorabilirmiyim? annem 1999 yılında rahim ameliyatı olmuştu ve rahmi alındı patalojisi temiz gelmişti şimdi bu hafta herceptin almaya gittiğinde yumurtalıkların alınması durumu gibi bir konu geçmiş alınmalımı acaba yada alınsa bir faydası olurmu? annemin hormonları, pr, her-2 hepsi pozitif geldi. annem ilaç olarak amiritex. temoksifen ikisini beraber kullanıyor sizde durum böylemi? kusura bakayın sizide sıkıyorsam ama inanın doktorlardan daha ferahlatıcı geliyor verdiğiniz cevaplar sağolun.

özür dilerim konuyu açanın hülya hanım olduğunu şimdi farkettim sayın Marjinalfaydalı.

X