Memurluk mu öğretmenlik mş

Biraz makul olalım, işiniz belli bir düzen ve geliriniz var. Kızınızın da şu an buna ihtiyacı var. Sizi temin ederim bunca olayın içinde atanmak imkansız. Taptaze bir kafayla, her şeyi su gibi bilirken sınava girdim ilk kez, olmadı. Olmuyor. Bu sınavda zeka bilgi ve başarı asla kazandırmıyor.
Başka bir yol çizin, elinizdeki kurşunu boşa sıkmayın. Henüz gücünüz varken -manevi olarak- bir pasif gelir elde edin. Bunu düşünüp tartın.

Tesekkür ederim. Eşin var ama cok saglık harcaması yaptık ancak en agır kısmını topladık ama hala bştmiş değil giderim gelşrimin yaklasık 3 katı bir sekilde ek bişeyler yapmaya calıstık.
Suan ki yarım iş eylülde bitecek ve mecbur 2. Cocuk olursa ancak birdaha yarım çalışabilirim onda da gep özele gitmem lazım ilk cocuktan ötürü istanbulda buyuk özel universite hastanesinde. O masrafa girmeye ve 2. Cocuk masrafına hiç gözüm kesmiyor malesef
Kpss konusunda hiç sıkıntım yok istediğim an girip cok rahat 85+ yapabiliyorum.
Şimdiki işyeri ile kötü değilim ama ortam cok basit yani şöyle kümse kimsenin yuzune bişey demiyor ama arkasından agzına geleni sayıyor gibi gibi. Ben hastanede iken amirimin bildigi galde kurum ark cagırıp minikellim için tutanak tutacagım işe gelmiyor demiş ark ta tutun ama onun refakat izin kağıdı var siz haksız cıkarsınız demiş tabi amir hep konusmaya devam etmiş yuzyıze gelince geçmiş olsun dedi geçti midem bulandı gerçekten bu gibi durumlardam
Kpss de bir de eğitim bilimleri ve özel alan bilgisi testine gireceksiniz biliyorsunuz değil mi? 3 tane sınava yani?

Peki hocam pdr için ne düşünüyorsunuz
O da fena, 8-3 arası çalışıyorsun onda eğer okul tam gün ise. Bunu okumanız için ise çok daha fazla ders almalısınız. Uygulamalı dersler var, danışma teknikleri vs bunları uygulamanız gereken. Yani bence daha fazla macera arıyorsunuz ama siz bilirsiniz. Ben öğretmenlikten istifa ettim, 2 senelik öğretmendim kadroluydum. Çalıştığım iki okulda da haftalık ders saatim 30 idi. Ama öğretmenlikte iş işte bitmez. İllaki eve gelir. Öğrencinin projesi, sınav kağıdı, ertesi günün ders planına hazırlık vs vs. Bence rahat bir işib yanından bile geçmiyor. Çocuklardan sürekli grip vs kapıyor, sesimi çok kullandığım için sesim kısık geziyordum.

Konunuzun birazını okudum da sanırım öğretmenlik size uygun olmayacak gibi. Hadi tüm şartlar oldu okul, ev, çocuğun okulu yakın muhitte dersleri de ayarladınız. 2 yıl sonra müdür değişti, uyumsuz öğretmenler atandı vs tüm düzeniniz bozulur. Size saatleri net bir iş gerekir, hiç değişmeyecek.
Çocuğunuz ilkokula başlayacakmış, pansumanı da okulda olacak öyleyse. Okulda pansumanı yapacak bir hemşireyle anlaşın , git gel izin ayarla, amirlere sürekli ricacı olmaktan çok daha kolay. Hemşire olduğu için içiniz de rahat olur. Bazı özel tıp merkezleri evde hizmet veriyorlar, siz de okula yakın bir sağlık kuruluşundan bu şekilde bir hizmet alabilirsiniz.
Okulu bir an önce bitirmek istiyorsanız da memuriyette 5 yılınız dolduysa ücretsiz 1 yıl izin şansınız var. Kızınızın rahatsızlığı nedir bilemiyorum tabi de 3+3 aylık refakat izinleri de oluyor.
Ama bence en iyisi diğer işe geçip, kızınıza güvenilir bir hemşire bulmak. Hakkınızda hayırlısı olsun🙏

Özel eğitim yapamayacagım bir brans hocam o yızden hiç niyet edemedim. Gördüğüm kadarı ile de sertifika alanı ucretli öğretmen yapıyorlar meb de. Sağlık furyasının içğnde biri olan ve hep bu çocukları gören birisi olarak çok üzülüyorum açıkcası
Evet maalesef öyle yapan çok var çünkü yeterli mezunu olan bir bölüm değil ve açık da var. Zaten herkesin kendi branşında öğretmenlik yapması en doğrusu ama özel eğitim gibi hassas ve zor bölümde gerçekten bu durum daha da ciddiye alınsa keşke

Ek ders hariç girmek zorunda olduğu ders sayısının 15 ders olmasına istinaden söylemiş olabilir. Ek dersi çok olmayan öğretmenlerin çoğu yarı zamanlı okulda bulunuyor.
Hayır ders odaklı söylemedim. öğrencisi, velisi, evrakları, ön hazırlığı, sonrası derken gerçekten tüm zamanın işinle geçiyor.

Hayır ders odaklı söylemedim. öğrencisi, velisi, evrakları, ön hazırlığı, sonrası derken gerçekten tüm zamanın işinle geçiyor.
Evet okulda bulunulan saat açısından sordum. Yoksa tabi ki sğrekliliği olan, evde devam ediyor farkındayım ama evden çalışma da sorun olmaz cunkü suan ki işimde de evde niçalışma yapmak zorundayım hergun en az bir saat denetim için çalışıyorum

Yarım gün nedir ki? 3-5 evrak yapana kadar ben öğlen oluyor. Hem kızım için hem borçlar için devam edilebilir.
Acil şifalar dilerim yavruya

Durumunuza gerçekten üzüldüm, inşallah bir çıkış yolu bulursunuz.
Ben bugün dersim geç başladığı için sabah çocuğumu hastaneye götürdüm, ama işim tahminimden uzun sürünce çocuğu okula bırakmaya vaktim kalmadı ve bir derslik izin alamadım. Çocuk okulda boş oturup beni beklemek zorunda kaldı. Maalesef bizde izin vs işi çok zor. Dr raporu istiyor mesela okul izin vermek yerine. Hastayım evde yatıp dinlensem bir gün, geçer diyemiyorsunuz. Tabi izin veren idareler var ama bizimki dprudan rapor istiyor. İnşallah en doğru çözümü bulursunuz.

Arkadaşlar merhaba, suan karmaşık bir durumun içerisindeyim. Fikir verirseniz cok memnun olacagım.
Ben suan memur olarak çalışıyorum. Kzım seneye 1. Sınıf olacak ve 2. Cocugun olunca yarım maas yarım mesai seklinde çalışabilecegim 6 sene
Diğer yandan calıştıgım kurum rahat fakat ben cok mutsuzum kızımın tedavi sürecinde tatsız durumlar yasandı ve amirim, ortamdan hiç hoslanmıyorum her sabah ayaklarım geri geri gidiyor
Aynı zmanda suan yine kendi sehrimde bir kuruma atandım bekleme süresi olmadan gecebilecegim
İstisnai durumum ise su; ağır bakıma ihtiyacı olan, sık sık hastaneye gidip özel ilgi görmesi gereken bir kızım var. Suan ki kurumum yarım çalışma konusunda rahat ama çok mutsuzum
Geçebilecegim kurumda iş yoğunlugu yok fakat 8 5 calısacagım
Aynı zamanda suan fen bilgisi öğretmenliğine girdim okuyorum 1. Sınıfım amacım öğretmen olmaktı erken bitirme gibi hedefim var. Öğretmen olursam zaman acısından kızıma daha faydalı olacagımı düşünüyorum fakat işi bırakıp 2 sene sadece okula gitmem lazım.
İşi bırakınca da asırı borcum var ve muhtemelen eve evraklar falan gelecek

Bu durumda karar veremiyorum, borçta gelse sabredip herseyi silip okulu mu bitirsem öğretmen olup rahatlasam,
Yarım zamanlı yarım maas verecek olan işimde çalışıp zaman konusunda iyi olup hergün mutsuz mu gitsem
Sehrimdeki başka kuruma geçip, çalışmaya severek gidip 8 5 çalışıp okulu mu uzatsam

Yardım çlarınız cok önemli suan için
Kızınıza geçmiş olsun.Universiteyi bir süre donduramsz mısınız

Arkadaslar tüm yorumları tek tek okudum, okullar ile zaten sık sık denetime gittiğim için (okulun temiz kapsamında denetçimidim) okul müdürü, öğretmenlere ulaştım, müfettişler için ayrıca görüştüm. Branş bazında ortaokul ve fen bilgisi olarak yanlış sectiğim konusunda hemfikiriz.
Şimdi açıköğretim de coğrafya okuyacagım. Geçmişte öğretmenlik hep aklımda oldugu için zaten lisans mezuniyetmden formasyon almıştım. Şimdi üstten ders alarak okulu erken bitirip coğrafyadan devam edecegim.
İş olarak hala ikilemdeyim yeni kurum için ayın 10 una kadar vaktım. Suanki kurum yarı zamanlı ama seneye tam zamanlı olacak ve sehirlerarası denetim var
Yeni atandıgım kurum 8 5 iş yuku fazla değil, lojmanı annemin evinin dısında. Ben de evimi işyerinin karsısındaki mahalleye tasıyabilirim. Şimdi bunda karar vermeye calısıyorum teşekkürler

Arkadaslar tüm yorumları tek tek okudum, okullar ile zaten sık sık denetime gittiğim için (okulun temiz kapsamında denetçimidim) okul müdürü, öğretmenlere ulaştım, müfettişler için ayrıca görüştüm. Branş bazında ortaokul ve fen bilgisi olarak yanlış sectiğim konusunda hemfikiriz.
Şimdi açıköğretim de coğrafya okuyacagım. Geçmişte öğretmenlik hep aklımda oldugu için zaten lisans mezuniyetmden formasyon almıştım. Şimdi üstten ders alarak okulu erken bitirip coğrafyadan devam edecegim.
İş olarak hala ikilemdeyim yeni kurum için ayın 10 una kadar vaktım. Suanki kurum yarı zamanlı ama seneye tam zamanlı olacak ve sehirlerarası denetim var
Yeni atandıgım kurum 8 5 iş yuku fazla değil, lojmanı annemin evinin dısında. Ben de evimi işyerinin karsısındaki mahalleye tasıyabilirim. Şimdi bunda karar vermeye calısıyorum teşekkürler
Merhaba konunuzu en başından beri takip ediyorum.
Sizin için biliyorum ki belli saatlerde evde olmanız ya da pansuman saatlerinde kuzunuzun yanında olmanız önemli.
Yoksa tüm gece tüm gün evde de çalışabilirsiniz.
Naçizane tavsiyem memurluğu henüz bırakmayın.
Çünkü öğretmenlikte işin içine branş girecek her şekilde yaparım diyorsunuz matematikte netlerim çok iyi diyorsunuz ama branş çok başka bir olay eğitim bilimleri de aynı şekilde çok iyi matematikçiler de yapamayabiliyor.
Çünkü borçlarınız var ve bitmeyen masraflar var..
Atansanız ders saatleri sıkıntı muhakkak olacaktır.
Bir sene olmasa diğer sene..
Şuan hemşire tutmanız ya da bu pansuman işini yapabilecek bir yardımcı bulmanız daha doğru gibi.
İkinci iş annenize yakın olacakmış düşünebilirsiniz bence.
Memurlukta sürekli izin almak çok zor biliyorum bende memurum.
Ayrıca ikinci çocuk konusu daha da zor olmaz mı sizin için?
Ayrıca doğacak olan çocuğu sanki sadece izin kullanabilmek için istiyorsunuz sizi kırmak için söylemiyorum ama çocuğa da yazık değil mi sizin ilgilenmeniz gereken bir ablası varken o belki o saatte.parkta olmak isteyecek ya da gezmeye gitmek isteyecek hayatı hep kısıtlanacak belki ben yanlış düşünüyorum lütfen bana kızmayın 🥹

Yani muhtemelen hep öğretmenlik rahat meslek, calisma saatleri de esnek vs dendigi için öğretmenligi bir secenek olarak dusundunuz ama bu meslek mesai bitince de devam ediyor. Ayrıca ders programinizi istediginiz araliklarla hazırlayacak idaresi sayısı cok azdir kanimca.

X