Mide Balonu Yuttum!

Kusura bakmayın tam 23 mart ta balon takıldı ve bu site bana çok karmaşık grliyor, ben hiç okumamışım mesajı🙈 bilgilendirme için teşekkür ederim. Buarada siz ilk haftadan sonra ilaç kullandınızmı? Yani doktorunuz verdi mi?
Hayırlı olsun balonunuz, inşallah siz de istediğiniz kiloya ulaşırsınız :dua: İlaç derken mide koruyucudan bahsediyorsanız, evet verdiler.

MERHABA BENDE TAKTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA DOKTORLAR ÖNGÖRÜŞME OLMADAN FİYAT BİLGİSİ VERMİYOR DOKTOR DOKTOR GEZip fiyat karşılaştıracak vaktim de yok erkam tülübbaşa ne kadara taktırdınız lütfen söyler misiniz hayırlı olsun bu arada sağlıkla verin inş kilolarınızı

Vay be gercekten 23 kilo mu verdiniz? Tebrik ederim. ben de 3 gün önce yuttum ve sizinle ayni kiloda basliyorum. Sizin basarinizi duymak cok iyi geldi. Ben yine de Sadece balon etkisi oldugunu sanmiyorum. Siz de baya cabalamissiniz sanki :))
Kaöa taktırdınız hangi doktora

MERHABA BENDE TAKTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA DOKTORLAR ÖNGÖRÜŞME OLMADAN FİYAT BİLGİSİ VERMİYOR DOKTOR DOKTOR GEZip fiyat karşılaştıracak vaktim de yok erkam tülübbaşa ne kadara taktırdınız lütfen söyler misiniz hayırlı olsun bu arada sağlıkla verin inş kilolarınızı
Ben geçen sene taktırdım canım Elipse balon 16.000 TL ye. Benim tedavim bitti, balonla 23 kilo vermiştim, sonrasında da 2 kilo daha verdim, 25 totalde. Şu anda fiyatlar nedir bilgim yok. Bi yerden fiyat alsanız yeter zaten bu balonun fiyatları standart gibi genelde. Ben taktırırken üç aşağı beş yukarı aynı fiyatı veriyordu herkes. Telefonla arayarak birçok yerden fiyat alabilmiştim ben öngörüşme de yeni çıktı demek ki :)) Erkam beyin kliniğini arayın bence bi fiyat verirler diye düşünüyorum, doktor olarak da sonuna kadar tavsiye ederim ayrıca. Paragöz olmuş doktorlardan değil önce sağlığını düşünüyor insanların çok belli tavrından.

Herkese merhaba, yarın Erkam beyle randevum var elipse mide balonum takılacak. Fiyatı merak edenler için yaziyorum;

6 aylık mide balonu fiyatı 6 ay diyet takibi ve çıkarma işlemi de dahil 16.000 TL, 12 aylık mide balonu da 30.000 TL’dir.
Elipse yutulabilir mide balonu fiyatı 6 ay diyet takibi ile birlikte ortalama 29.000 TL’dir.

Erkam beyde güncel olarak fiyat bu şekilde düşünen arkadaşlar.

Sevgili
onlymelek onlymelek sürecini sonuna kadar okudum ve başarın bana da cesaret verdi açıkçası bir çok doktor ile görüştüm sonunda Erkam Tülübaşa karar verdim, bunda ki en büyük etkende senin balon sürecini okumuş olmamdı şüphesiz. Umarım senin gibi hayalini kurduğum kiloya düşerim 🙏🏻 Paylaşımın icin teşekkürler 🤩

Herkese merhaba, yarın Erkam beyle randevum var elipse mide balonum takılacak. Fiyatı merak edenler için yaziyorum;

6 aylık mide balonu fiyatı 6 ay diyet takibi ve çıkarma işlemi de dahil 16.000 TL, 12 aylık mide balonu da 30.000 TL’dir.
Elipse yutulabilir mide balonu fiyatı 6 ay diyet takibi ile birlikte ortalama 29.000 TL’dir.

Erkam beyde güncel olarak fiyat bu şekilde düşünen arkadaşlar.

Sevgili
onlymelek onlymelek sürecini sonuna kadar okudum ve başarın bana da cesaret verdi açıkçası bir çok doktor ile görüştüm sonunda Erkam Tülübaşa karar verdim, bunda ki en büyük etkende senin balon sürecini okumuş olmamdı şüphesiz. Umarım senin gibi hayalini kurduğum kiloya düşerim 🙏🏻 Paylaşımın icin teşekkürler 🤩
Sizin adınıza gerçekten çok mutlu oldum, benim hayatımda verdiğim en doğru karardı sanırım sizin için de öyle olur umarım. Başardım dediğin günü görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum, başarında en ufak bir payım olursa da ne mutlu bana. Konu da açmışsınız sanırım şimdi oraya da geçip bakacağım. Şimdiden herşeyin gönlünce olmasını diliyorum :dua:

Kızlar merhaba, başlıktan da anlaşılacağı üzere ben dün mide balonu yuttum :))
Araştırma yaptığım süreçte (ki 4-5 aydır araştırdım durdum) yutulan mide balonu konusunda forumda ve dahi internette çok fazla yorum ve bilgi bulamadım. Taktırırsam girip ben yazacağım diye kendime söz verdim ve işte şimdi buradayım. :))
Hamilelik sonrasında mide botoksu yaptırmaya niyetlendim, araştırınca vazgeçtim sonra mide balonuna yöneldim ama doktorum emzirme sürecinde balon takamayacağını sütü etkileyebileceğini söyledi, hem de acele etme belki verebilirsin emzirme sürecinde kilolarını dedi, o da olmadı. Emzirmeydi, pandemiydi derken 3 sene geçti aradan ve ben hamilelik sonrası kilo veremediğim gibi üstüne de biraz kilo aldım.
78 kiloda balon takıldı şu anda. Balon işinden en başta korkuyordum açıkcası çünkü çok mide bulantısı ve mide ağrısı filan yaşadıklarını söyleyenler vardı. Ağrı neyse ağrı kesici filan katlanılır birkaç gün dedim ama bulantıya 6 ay sürekli bulantı yaşadığım bi hamilelik sonrası hiç tahammülüm yoktu. Bu yutulan balondan sonra bulantı filan yaşanma olasılığı daha az diye bunu tercih ettim ama yine de bulantı korkusuyla yuttum balonu açıkcası. Biraz büyükçe bi kapsül, eski gripinlerden hallice :)) Yutamayacağım diye de korktum görünce ama doktorum epey sakinleştirdi her aşamada şimdi su alıyoruz ama yutmuyoruz, şimdi yutkunuyoruz filan diye diye yutturdu bana balonu. Sonra röntgen çekiliyor, balon inmiş mi mideye diye bakılıyor sonra da şişiriyor serumla doktor balonu. Şişirirken hissettim baya içerde balonun şiştiğini de. Sonra tekrar röntgen, balonu gördük röntgende kuzu kuzu yatıyor midemde :)) Ağzımdaki kabloyu çekip çıkardı doktor, öyleydi böyleydi derken bitti gitti boşuna kuruntu yapmışım ya yutamazsam bilmem ne diye. Tabi takılınca iş bitmiyor, asıl önemli kısım şimdi başlıyor. Ben mide bulantısı ne zaman başlayacak diye beklemedeyim, o kadar eminim ki midemin bulanacağına :))
Doktorum bulantı önleyici ilaçlar verdi, korkma çoğu kişide mide bulantısı görmüyoruz bu balonda filan diye rahatlatmaya çalıştı sürekli ama ben tetikte bekliyorum yani. Ama dün de bugün de hiç bulantım olmadı, hatta ara ara midemde hissettiğim kasılmalar dışında hiç bi değişiklik olmadı balon taktırmışım taktırmamışım hiç farklılık yok gibi. Ben midemde onu hissederim herhalde diyordum sürekli ama öyle bişey yokmuş. Şimdi artık kendimi dinlemeyi bıraktım, kilo vermeye başlama zamanı :))
Açlık hissine gelince daha çok yeni sonra ne olur bilmiyorum ama hiç açlık hissetmiyorum. Pandemide çok kötü yemeye vurmuştum, durup dururken aç filan değilken sürekli canım birşeyler istiyordu, hep atıştırma halindeydim. Şimdilik o istek de yok, canım bişey yemek istemiyor. Hatta diyetisyenin verdiği listedekileri bile yemekte zorlanıyorum, ama diyetisyenim listeye uymak için kendinizi zorlamayın miktar fazla gelirse dedi o yüzden zorlamıyorum doyunca bırakıyorum. Bi de yağ vs. ölçümü yapan tartıyla akıllı saat verdiler. Ölçümleri yapıp programa kaydediyoruz sonra gönderiyoruz. Sürekli takip altında olacağım için kilo da verebilirim diye düşünüyorum çünkü kendi halime bırakılınca kaçamakları abartacak bir yapım var :)) Hiç başlayıp da sonuna erdirebildiğim bir diyet olmadı şimdiye kadar.
Aklıma geldiğince tüm detayları yazmaya çalıştım, zaman ilerledikçe arada son durumumu da paylaşırım. Sizlerden de merak edenler olursa sorularını cevaplarım elbette...
Hangi şehirdeyim ben Ankaradayım bende araştırıyorum ise yarıyor muu gercekten

Merhaba, İstanbulda'yım ben. Özel mesaj da atmışsınız ama yeni üye olduğunuz için sanırım mesajınızı cevaplayamıyorum kilitli görünüyor. Ben gayet güzel faydasını gördüm, 1 seneyi geçti benim balonum kilomu hala koruyorum şükürler olsun. Takibiniz iyi yapılırsa, siz de uyarsanız tavsiyelerine işe yarar elbette. Benim konumu ve kub8 kub8 arkadaşımızın konusunu okursanız araştırma yaparken faydalanacağınızı düşünüyorum. Diğer konuda pek çok bilgi paylaştık mide balonu taktıran arkadaşlarımızla:

İyi gittiğine çok sevindim :)) benim de bu hafta itibariyle 10 kilo oldu çok mutluyum. Haftaya erkek kardeşim de aynı yöntemle yaptıracak, inşallah onda da faydalı olur.
Şehir nerde sizin
İyi gittiğine çok sevindim :)) benim de bu hafta itibariyle 10 kilo oldu çok mutluyum. Haftaya erkek kardeşim de aynı yöntemle yaptıracak, inşallah onda da faydalı olur.
Memnun kaldınız mii yutula bilenmiş endoskopiylemi daha iyi faydası var acaba

Nerde yaptırdınız internetten baktığımda onlarca reklam çıkıyo ve güvenilir mi değil mi bilemiyorum
İstanbul Şişli'de Dr. Erkam Tülübaş'a yutulabilir mide balonu taktırdım ben. Doktorumdan ve bu balondan çok memnun kaldım, verdiğim en iyi karardı diye düşünüyorum kendi adıma.

Gecen hafta bende yuttum balon. Boyum 1.68 81 kilo ile basladim. 11 gün oldu 75 kiloyum cok vitamin verdi tahlillerimin dogrultusunda herhalde. Suanda sadece sabah haslanmis bir yumurta ve bir ceviz aksamlarida sebze yemegi yada bir köfte ( dün ilk defa köfte yedim) icki yada yasak ne varsa asla yemiyorum ki bu benim icin cok zor hayatim boyunca ilk defa kilo aldim. Pandemide cok oturduk galiba. Hep cok zayif biriydim. Hamilelikte 9 kilo almistim. Dogum sonrasi yine ayni kiloma dönmustüm. Kilo almadan önce 60 kiloydum. Cok zormus diyet yapmak. Sorusu olan olursa cevaplarim simdilik bu kadar.

Gecen hafta bende yuttum balon. Boyum 1.68 81 kilo ile basladim. 11 gün oldu 75 kiloyum cok vitamin verdi tahlillerimin dogrultusunda herhalde. Suanda sadece sabah haslanmis bir yumurta ve bir ceviz aksamlarida sebze yemegi yada bir köfte ( dün ilk defa köfte yedim) icki yada yasak ne varsa asla yemiyorum ki bu benim icin cok zor hayatim boyunca ilk defa kilo aldim. Pandemide cok oturduk galiba. Hep cok zayif biriydim. Hamilelikte 9 kilo almistim. Dogum sonrasi yine ayni kiloma dönmustüm. Kilo almadan önce 60 kiloydum. Cok zormus diyet yapmak. Sorusu olan olursa cevaplarim simdilik bu kadar.
Merhaba, siz hangi şehirde yaptırdınız bende bugün araştırmaya başladım ve niyet koydum mide balonu işine. 20 kg vermek istiyorum

Merhaba :) tabi siz beni tanımıyorsunuz ama cuma günü balon sürecimden önce bu konuyu 2 kere okudum. Benim için siz artık benden birisiniz. Lütfen bu konuyu bırakmayın taktıranlar irtibatta olalım. :)
Cuma günü çılgın ve ani kararla endoskopi ile mide balonum ve botoksum yapıldı. Kombine işlem yaptırdım. Neyime güvenerek inanın ben de bilmiyorum. Hastaneden çıktım eve geldim. Elimde ilaç listesi bir de sıvı listesi. İlk gün saat başı 1 bardak su yudum yudum yazıyor. Ne mümkün. O bir yudum su her şeyi tetikledi. Sürekli öğürme, kusma, ağrı, kramp ne varsa. Zaten açım mideme bir şey girmemiş bir önceki geceden beri. Halim yok dermanım yok o kadar kötü oldum. Eşimle gittik acile. Serumu ve iğneyi yaptırdım. O beni biraz rahatlattı. O geceyi hiçbir şey hatırlamayarak geçirdim. Ertesi gün de yine 1 yudum su içemedim ve ölü gibi uyudum. Akşamına yine gittim serum taktırdım. Hem besinsiz kaldığım için en azından serumla besin almış olurum dedim. Yine bir uyku faslı ama nasıl uyku dünyadan haberim yok. Kafamı koyduğum an gidiyorum. 3. günün şafağında ben biraz toparlar gibi oldum. Listedeki saat başı içeceklere bakarak yavaş yavaş içmeye çalıştım.İlaçlarımı içtim. Günün bitmesini bekledim ve her an ne gereği vardı böyle bir şeye diye kendime kızdım. Arkadaşlar bu konuya gelip okuyan arkadaşım bu işe gönül vereceksen şunu bil isterlerse mideni aldır, bağırsağını kestir, balon taktır hepsi fiziki bir engel. Sen mantıken bu yola kendini hazırlamadıysan süt yudumlar lahmacun hayali kurarsın. Daha da beter olursun çünkü gerçekten yiyemiyorsun. Pskilolojik olarak yıkılıyor insan. Enerjim yok, ruhum çekilmiş gibiyim. Bugün 4. günüm bugün daha iyi sayılırım. Biraz yürüyüş yaptım. Gaz sancılarına iyi geldi. 5 bardak su içmeyi başardım. Ayrıca süt, tavuk suyu ve meyve suyu içtim (annem elma armutu kaynatıp hoşaf gibi yaptı sağolsun) Bu süreçte çocuğumla zerre ilgilenemedim. Afedersiniz ama kendimden haberim yoktu :) Tabi bu kadar besinsiz susuz giden kilo şu an için 4 kg. Bugün üstüne regl olmamda cabası :) Kıssadan hisse varsa balonlular beklerim sohbete gelin görüşelim, motive olalım. :)Bu konuda çok bilgi var bu konu yaşasın istedim. Hepinize sevgiler ve saygılar.

Merhaba, siz hangi şehirde yaptırdınız bende bugün araştırmaya başladım ve niyet koydum mide balonu işine. 20 kg vermek istiyorum
İstanbulda yasiyorum. Burada yaptirdim.benimde 20 kilo fazlam var bir ay 13 gun oldu 73 kiloyum. Metobolizmam cok yavas calisiyor fakat diyet ve spora devam ediyorum. Bir sıkıntım yok sadece aç hissediyorum malesef.

Merhaba 160 boyunda 65 kiloyum hayatımda ilkez bu kilolara çıktım boyum kısa olduğu için koca popolu gögüslü biri oldum 23 yaşındayım tatlıya çok düşkünüm o kadar mutsuzumki özgüvenim yok evden çıkmıyorum çıkmak istemiyorum fotoğraf çekilmiyorum kendimi vucudumu begenmiyorum. 50 kilo olmak istiyorum 15 kilo vermem lazım mide balonu düşünüyorum izmirde yaptıranlar varsa lütfen yardımcı olabilirmi hangi doktora yaptırdıklarını ve güncel fiyatları

Merhaba 160 boyunda 65 kiloyum hayatımda ilkez bu kilolara çıktım boyum kısa olduğu için koca popolu gögüslü biri oldum 23 yaşındayım tatlıya çok düşkünüm o kadar mutsuzumki özgüvenim yok evden çıkmıyorum çıkmak istemiyorum fotoğraf çekilmiyorum kendimi vucudumu begenmiyorum. 50 kilo olmak istiyorum 15 kilo vermem lazım mide balonu düşünüyorum izmirde yaptıranlar varsa lütfen yardımcı olabilirmi hangi doktora yaptırdıklarını ve güncel fiyatları
160 boy 65 kilo çok da aşırı bir kilo değil. Ayrıca popo ve göğüste bölgesel kilodan bahsediyorsun. Yağ oranın çok yüksek değilse hayal kırıklığına uğrayabilirsin çok iyi düşün bence. Çünkü balonla kilo verirken kilo yağdan gidiyor. Benim gibi karın bölgesinde aşırı yağ olanlar güzel sonuç alıyorlar ama oldum olası büyük göğüslerin ve kalçan varsa aynı sonuca ulaşamayabilirsin.

Merhaba :) tabi siz beni tanımıyorsunuz ama cuma günü balon sürecimden önce bu konuyu 2 kere okudum. Benim için siz artık benden birisiniz. Lütfen bu konuyu bırakmayın taktıranlar irtibatta olalım. :)
Cuma günü çılgın ve ani kararla endoskopi ile mide balonum ve botoksum yapıldı. Kombine işlem yaptırdım. Neyime güvenerek inanın ben de bilmiyorum. Hastaneden çıktım eve geldim. Elimde ilaç listesi bir de sıvı listesi. İlk gün saat başı 1 bardak su yudum yudum yazıyor. Ne mümkün. O bir yudum su her şeyi tetikledi. Sürekli öğürme, kusma, ağrı, kramp ne varsa. Zaten açım mideme bir şey girmemiş bir önceki geceden beri. Halim yok dermanım yok o kadar kötü oldum. Eşimle gittik acile. Serumu ve iğneyi yaptırdım. O beni biraz rahatlattı. O geceyi hiçbir şey hatırlamayarak geçirdim. Ertesi gün de yine 1 yudum su içemedim ve ölü gibi uyudum. Akşamına yine gittim serum taktırdım. Hem besinsiz kaldığım için en azından serumla besin almış olurum dedim. Yine bir uyku faslı ama nasıl uyku dünyadan haberim yok. Kafamı koyduğum an gidiyorum. 3. günün şafağında ben biraz toparlar gibi oldum. Listedeki saat başı içeceklere bakarak yavaş yavaş içmeye çalıştım.İlaçlarımı içtim. Günün bitmesini bekledim ve her an ne gereği vardı böyle bir şeye diye kendime kızdım. Arkadaşlar bu konuya gelip okuyan arkadaşım bu işe gönül vereceksen şunu bil isterlerse mideni aldır, bağırsağını kestir, balon taktır hepsi fiziki bir engel. Sen mantıken bu yola kendini hazırlamadıysan süt yudumlar lahmacun hayali kurarsın. Daha da beter olursun çünkü gerçekten yiyemiyorsun. Pskilolojik olarak yıkılıyor insan. Enerjim yok, ruhum çekilmiş gibiyim. Bugün 4. günüm bugün daha iyi sayılırım. Biraz yürüyüş yaptım. Gaz sancılarına iyi geldi. 5 bardak su içmeyi başardım. Ayrıca süt, tavuk suyu ve meyve suyu içtim (annem elma armutu kaynatıp hoşaf gibi yaptı sağolsun) Bu süreçte çocuğumla zerre ilgilenemedim. Afedersiniz ama kendimden haberim yoktu :) Tabi bu kadar besinsiz susuz giden kilo şu an için 4 kg. Bugün üstüne regl olmamda cabası :) Kıssadan hisse varsa balonlular beklerim sohbete gelin görüşelim, motive olalım. :)Bu konuda çok bilgi var bu konu yaşasın istedim. Hepinize sevgiler ve saygılar.
Fiyati nekadara yaptrdiniz acaba

Fiyati nekadardi acaba

X