Miras adı altında

Merhabalar herkese.

İnanın konu başlığı bulamadım.5 yıl önce babam evini mütahide verdi.İki erkek kardeşim var,ve onlara dediki biri benim diğeri birinizin,
bitanesinide kredi çekin ortak alın. Fakat bunlar uyuşamadı ve küstüler.Büyük olan abim bizimlede konuşmamaya başladı(biz 3 kız kardeşiz bu arada) Küçük kardeşim ilgileniyor anne ve babamla bizde kızlar olarak haftasonlları gidiyoruz.
(annemi 6 ay önce kaybettik) onunda çok hastalığı vardı ve hiçbir şekilde büyük olan kapısını açmadı.Bir süre sonra kardeşimden dairede sen oturuyorsun dairenin yarı parasını ver bana.Tamam dedi oda misal diyelim o zaman 300 bin di yarısını kredi çekti verdi.

Yarısı değil 75 bin çeker veririm diğer 75 i bunun borcu bitince verebilirim dedi asgari ücretle çelışıyor iki çocuk.
Şimdi annem vefat ettikten sonra büyük kardeşim diyorki ben 75 bin istemem kızların olan hakka'ortak olucam.Her şey zamlandı(tabiki öyle farkındayız) ama oda kardeşimin verdiği 75 bine o zaman sıfır araba aldı.Onun fiyatıda arttı.Şimdi size sormak istediğim biz nasıl yol ilerlemeliyiz?

Biz bile kızlar olarak baktığımız halde hak talep etmiyoruz.Daha anne baba hayatta iken mal paylaşmak istiyor.Anlamadım gitti.
Babanız topu atmış kaçmış. Ailelerin çocuklarına yaptıkları en büyük kötülüklerden biri de bu. Bunun için kavga edip cinayet işleyenler bile var. Bize miras kalsaydı %90 eminim birbirlerine zarar verirdi dayılarım ki Allah'tan bi şey kalmadı diyorum :KK70: Kızların hakka ortak olacağım ne demek ya

65 yaşın üstünde olduğu için annem hasta olmamasına rağmen doktor raporu ile işlem yaptı noter hem de raporun işlem yapılan günle aynı gün olması gerekti koştur koştur iş yaptık
Raporu hastaneden mi aile hekiminden mi aldınız? Bizim de yakında böyle bir işimiz var bilip ona göre gidelim ❤️

Babanız topu atmış kaçmış. Ailelerin çocuklarına yaptıkları en büyük kötülüklerden biri de bu. Bunun için kavga edip cinayet işleyenler bile var. Bize miras kalsaydı %90 eminim birbirlerine zarar verirdi dayılarım ki Allah'tan bi şey kalmadı diyorum :KK70: Kızların hakka ortak olacağım ne demek ya
Bazen diyorum bizede kalmasaydı inanın. Nedir bu böyle ya.

baba karıştırmış işleri. 2 ev varsa 5e bölüp geçseydiniz. matematik problemi gibi konu olmuş

bence bu gidişle kızlara bişey kalmaz dikkat edin borçlu çıkmayın

Bazen diyorum bizede kalmasaydı inanın. Nedir bu böyle ya.
İşte ne başta ebeveynler bunu düşünmeli iyi kötü paylaştırsa o zaman memnun kalmasalar bile itiraz edemezler en azından anne baba kime ne bırakmak istiyorsa kime fazla vermek istiyorsa ona verir kardeşler arasında kavga olmazdı en azından en fazla söylenirlerdi. Böyle olunca hak talep edicem diye kavga ediliyor seni kırmaktan çekinmiyor dava açıyor... Bizim daha borç bile bırakmış :KK70:D annem önce borcu ödedi öyle emekli maaşını aldı ama devlet kardeşler arasında babnın emekli maaşını kadına verdiği için aldı aksi halde dayımlar itiraz eder başımızın etini yerdi. Allah'tan isteselerde alamıyorlar :KK70:

X