Miyom açık ameliyat rahime baskı yapıyor

Dün ameliyat oldum süreç çok zorlu 14 cm çıktı miyom gazımı çıkardım bugün baya ama asla ıkınamıyorum nasıl kakamı yapcam bilmem ıkınırken içim parçalanıyo ve ıkınma hareketini yapamıyorum
Gözün aydın kurtuldun çok şükür. İlk 10 gün gerçekten gaz ve wc zorluyor ama sabret hepsi geçecek. Sakın zorla ıkınma, hapşurup öksürüken ve gülerken bile yastık bastırdım ben karnıma. Gaz için ılık suya kimyon, rezene çayı ve ev yoğurdu tavsiyemdir. Ikınmaya gelince de rahat wc çıkabilmek için her sabah aç karnına sızma zeytinyağı içtim ve kuru kayısıyı suya ıslatıp yedim. Hep yumuşak olduğu için ıkınmaya gerek kalmadı. En önemlisi de ayaklara kalın çorap ve sıcak su torbası. Çıktın mı peki canım hastaneden?

Kızlar ameliyatta sonda takılıyor mu? Yani orayla bi işleri yok ya takmıyorlardır değil mi? Ben o sondadan hiç hoşlanmıyorum da😬inş takmazlar

Bana takmışlardı ama anestezi aldıktan sonra takmışlar , kendime geldiğimde gördüm
Yaaa ameliyat ne kadar sürüyo bu arada? Uzun sürüyo demekki. İnşallah bana da anesteziden sonra takarlar yaa hiç hoşlanmıyorum çok tuhaf hissediyorum sonda varken😕

Yaaa ameliyat ne kadar sürüyo bu arada? Uzun sürüyo demekki. İnşallah bana da anesteziden sonra takarlar yaa hiç hoşlanmıyorum çok tuhaf hissediyorum sonda varken😕
Benim kist ve miyom ameliyatı aynı anda yapıldığı için 3 saat sürdü. Ama sonrasında ilk gece tansiyonum düşük olduğu için ayağa kalkamadım, sonda olmasa çok zorlanırdım. Zaten ayağa kalkabildiğinde hemen çıkarıyorlar, benim normalden biraz uzun kaldı sadece. Senin ameliyat tarihin belli mi?

Benim kist ve miyom ameliyatı aynı anda yapıldığı için 3 saat sürdü. Ama sonrasında ilk gece tansiyonum düşük olduğu için ayağa kalkamadım, sonda olmasa çok zorlanırdım. Zaten ayağa kalkabildiğinde hemen çıkarıyorlar, benim normalden biraz uzun kaldı sadece. Senin ameliyat tarihin belli mi?
Evet 26 sında. Ben anesteziden çok etkilenmiyorum sanırım. Ama tabi hiç ameliyat da olmadım. Benim anestezi aldıklarım küçük şeylerdi. O yüzden az vermiş olabilirler. Belli olmaz. Haklısın. İnş bir an önce biter gider de kurtuluruz. Sonrasında iki haftada dışarıya çıkacak çalışacak kadar iyi hissediyormuyuz? Benim şehir dışında bir işim var da. İki haftaya iyi olurum ayaklanırım sanırım dimi?

Miyom bazen gebeliğe engel olabiliyormuş. Belli ondan olmamıştır. İnşallah tüp bebeğe gerek kalmadan miyom alındıktan sonra normal hamile kalırsın canım. Hayırlısı olur inşallah hakkımızda.
Merhaba ben de açık miyom ameliyatı oldum. Sonrasında tuvalete çıkmak zor olmuştu. Kartımı sıkınca çok acıyordu. Ameliyattan önceki gün kuru kayısı yemeye başlayın rahat edersiniz

Evet 26 sında. Ben anesteziden çok etkilenmiyorum sanırım. Ama tabi hiç ameliyat da olmadım. Benim anestezi aldıklarım küçük şeylerdi. O yüzden az vermiş olabilirler. Belli olmaz. Haklısın. İnş bir an önce biter gider de kurtuluruz. Sonrasında iki haftada dışarıya çıkacak çalışacak kadar iyi hissediyormuyuz? Benim şehir dışında bir işim var da. İki haftaya iyi olurum ayaklanırım sanırım dimi?
Bana bir ay rapor vermişti ama benden 5 miyom aliındı, ameliyat 2 saat sürdü

Bana bir ay rapor vermişti ama benden 5 miyom aliındı, ameliyat 2 saat sürdü
Oo 5 miyom çokmuş. Şu an gebesiniz galiba. Ameliyattan sonra mı oldu? Miyomlarla bir ilgisi var mı onu merak ediyorum da o yüzden sordum. Tüp bebek mi normal yolla mı gebe kaldınız? Kayısı mantıklı deneriz inşallah bir sıkıntı olmadan atlatırız🙏

Oo 5 miyom çokmuş. Şu an gebesiniz galiba. Ameliyattan sonra mı oldu? Miyomlarla bir ilgisi var mı onu merak ediyorum da o yüzden sordum. Tüp bebek mi normal yolla mı gebe kaldınız? Kayısı mantıklı deneriz inşallah bir sıkıntı olmadan atlatırız🙏
Sebepsiz kısırlık yaşadık, tüp bebekle bir kızım oldu, sonra doğal yolla da hamile kaldım

Ameliyat sonrası 30 gün rapor veriyorlar, ben işe 40 gün sonra başladım ama. Ameliyattan 2 hafta sonra dışarı çıkabiliyordum, kısa yürüyüşler yapabiliyordum, arabayla eşim gezdiriyordu ama mesela araba kullanmak, çok fazla merdiven çıkmak, yokuşta yürümek, eğilmek gibi hareketleri yapamıyordum.

X