Moralim çok bozuk, sizce kazıklandım mı? :( Okul Çantası Fiyatı: 600 TL

Ben Boyner’den alacaklarımı hep mağazadan beğenir internetten alırım. Çok ciddi fiyat farkı var. Hem ayakkabılar, hem de çantalarda.
Hah aynını yazdım az önce . İkisi de aynı şirket aynı mal ama fiyatlar çok farklı. Ben de aynını yapıyorum

İnternet dediginiz nerelerdir?

Ben internetten birşey alacaksam markanin direkt kendi sitesinden alirim mesela. İndirime girmemişse internetten aldigim ve magazadan aldigim fiyat farki dev boyutlarda olmuyor. 🙄 Herkes yari fiyatina aliyormuş...
Valla ben indirim takip ediyorum. Yetişkin insanım her türlü kıyafetim, çantam, ayakkabım var. O yüzden çok acil bunu almam lazım gibi bir şey söz konusu olmuyor. Moda takip etmek gibi bir huyum da yok. Minimalist insanım zaten 10 tane olacağına bi tane olsun iyisi olsun derim. O yüzden geçtim yarı fiyatı çeyreğine bile aldığım oluyor. Kış başı 1500 lira olan kabanı sezon sonu 350 liraya aldım geçen sene mesela, bu sene giyeceğim.

Kızıma kırtasiyeden 75 TL ye çanta aldım 2 taraflı suluk yeri 2 tane büyük gözü 1 tane küçük gözü var. 2 senedir kullanıyor yıpranma olmadı e bunda her gün gitmiyor oluşunun da etkisi vardır tabi malum pandemi. Bana 600 TL okul çantası için fazla geldi. Mevzu kazıklanmanız değil savurgan olmanız. Durumum ne kadar iyi olursa olsun bu asla yapmayacağım şey..

Almışsınız artık bakmayın sağa sola madem..

Arkadaşlar iyi geceler,
Geçtiğimiz ay çocukların okul masrafları bir hayli yüksek geldiği için okul çantası alamamıştık çocuklara..bu ay alalım bari dedik.
Ben kendim gittim başka şehirdeki bi AVMye. Ailem de orada oturuyor, ziyaret etmiş olurum dedim.
Spor mağazalarından baktım, doğru düzgün kalmamış. Kalanlar da tek göz, küçük suluk yeri var bi tane falan.. fiyatları 300 tl..
Sonra başka bi bilinen ama genelde ürünleri biraz pahalı olan bir mağazaya girdim.
Bir çantayı çok beğendim. Güzel, değişik, daha fazla eşya alacak yerleri var falan. Fiyatı 600 tl.
İnternetten araştırma yapmamıştım güvenmediğim için.
Düşünün ki mağazada tek gözlü çantalar 300 tl iken, internette daha büyükleri 150-200 civarıydı. Dedim orijinal değildir belki falan diye güvenemedim.
O yüzden orijinal mağazadan almaya karar verdim.
O 600 tlyi verip aldım oğluma çantayı..
Ama internetten baktım, aynısını bi kere kesinlikle bulamadım.
2. Olarak çok güzel tam aradığım gibi okul çantaları 200-250!tl.
Şimdi üzülüp duruyorum.
Hayır yani, uzun süre kullanılacaksa, iyi olduğu sürece verdiğim paraya acımam.
Ama işte çok daha aşağıda fiyatları görünce dünden beri bayağı bi canım sıkıldı
Kendime de bi çanta almıştım başka bi mağazadan, 320 tlye.. onun benzerleri de internette 150-200 arası..
Yani diyorum bu mağaza işi mi kazık, ben mi alışverişi bilmiyorum, internet mi gerçekten güvenilir değil anlamadım.
Teselli verebilirseniz sevinirim.
Yoksa gerçekten çok üzgünüm valla..
Bir de değişim yapamam, başka bi şehirden aldım ve bulunduğum yerde o mağazalardan yok.
45 TL ye aldım, fakir hissettim kendimi 🥲

Geçen gün en çok şubesi olan, şu ortasında & işareti olan kitapçıya gittim. Her yerde afişler, "kitap günlerine ozel bir alana ikincisi yarı fiyatina" kampanyaları falan var. İçerisi senlik yeri gibi cunku ikinci kitap yüzde elli indirimli...
Derken aradığım kitabı buldum. Yeğenime söz verdigim bir okul öncesi kitabıydi. Normalde bir kitap (aslında herhangi bir şey) almadan önce cimri sitesine bakarım, en ucuz nerede diye. A..... 'da 16 liraydı, bu &li yerde 18 liraydı. Üstelik birkaç şey alınca kargo ücretsiz oluyor ama usendigimden almadım, son güne bıraktım. O ikincisi yüzde elli indirimli gün gittigimde bir de baktım ki minicik kitap 30 TL
Yani ikincisi yüzde elli indirimli bile olsa 45 TL, kendi internet sitesinde iki tane al 36.
Dalga mı geciyorsunuz?
Sırf yegenimin gözünde verdiği sözü tutmayan biri gibi olmamak için aldım ama uyuz oldum. Kasada sıra beklerken (kampanyayı gören gelmiş) hemen arkamda lise talebesi ve velisi elinde Veronika ölmek istiyor ile sıra bekliyordu, göz ucuyla baktım, 33 TL. Oysa ben aynı kitabı on liraya almıştım . Hemen açtım, a..... sitesinde on TL halini bulup 'eger aceleniz yoksa buradan sipariş edin,hem ilk sipariste kargo da yok,yazık gunah' dedim :) onlar kitabı bırakıp ayrıldılar,bir baktim sıranın devamı eline telefon almaya başladı 🤪

Yaniiiiii evet, internet çoğu zaman daha ucuzdur. Üzülmek yerine iade edebilirseniz iade edin, edemezseniz de en azından size bir deneyim olmuş olsun,bundan sonra alacağınız şeyin markası modeli belli olunca hemen cimri ve benzeri sitelerden birinden bakın bakalım o marka model en uygun nerede kaç TL:))
Kitapçılardan kitap almayalı uzun zaman oldu. İnternetten çok daha uyguna alıyorum.

Geçen bir kitap fuarında yüzde yirmi indirimli halleri bile internet satışından pahalıydı.
Çocukların fuardan kendileri seçerek almak hoşlarına gittiği için ses etmedim ama içim cız etmedi değil, ben bunları daha ucuza alırdim diye. 🥴

Uspa için cidden çok para vermişsiniz. Markanın birinden yerinde çok hızlı bir alışveriş yapmıştım sonra baktım beden sıkıntılı arayıp mağazayı kargoladım beden değişikliği yapmışlardı. İade de durum ne olurdu bilmiyorum. Mağaza ile iletişime geçin isterseniz.

Kızıma kırtasiyeden 75 TL ye çanta aldım 2 taraflı suluk yeri 2 tane büyük gözü 1 tane küçük gözü var. 2 senedir kullanıyor yıpranma olmadı e bunda her gün gitmiyor oluşunun da etkisi vardır tabi malum pandemi. Bana 600 TL okul çantası için fazla geldi. Mevzu kazıklanmanız değil savurgan olmanız. Durumum ne kadar iyi olursa olsun bu asla yapmayacağım şey..

Durumu varsa alabilir isterse 2000 e mont ta alır çocuğuna . Nasıl 3 milyonluk araba kullanana 5 milyonluk evde oturana müsrif diyemezsek kıyafete vs yüksek fiyat ödeyene de diyemeyiz. Tek sorun aynı ürün 2 birimken 5 birim ödemek

Kitapçılardan bir kitap almayalı uzun zaman oldu. İnternetten çok daha uyguna alıyorum.

Geçen bir kitap fuarında yüzde yirmi indirimli halleri bile internet satışından pahalıydı.
Çocuklar fuardan kendileri seçip hoşlarına gittiği için ses etmedim ama içim cız etmedi değil, ben bunları daha ucuza alırdim diye. 🥴
Geçen bir sitede %50 indirim artı sepette 10 20 30 TL indirim vardı. Doldurdum sepeti 💆

Bir çocuğa 600liralık çanta çok fazla zaten. İnternet alışverişi düzgün yerlerden yaptığınız sürece gayet güvenilir bence siz alışveriş yapmayı bilmiyorsunuz üzgünüm ama kazıklanmışsınız🤷🏼‍♀️
Füze at bence. 🤔

Durumu varsa alabilir isterse 2000 e mont ta alır çocuğuna . Nasıl 3 milyonluk araba kullanana 5 milyonluk evde oturana müsrif diyemezsek kıyafete vs yüksek fiyat ödeyene de diyemeyiz. Tek sorun aynı ürün 2 birimken 5 birim ödemek
Durumu varsa kazıklandım mı diye konu açması abesle iştigal o halde. Zira kazık sayılmaz durumu olana 600 TL 😉

Kırtasiyeler hem uygun hem dayanıklı çantalar satıyorlarmış. Başkalarından da duydum bunu.

Kırtasiyeler daha hem uygun hem dayanıklı çantalar satıyorlarmış. Başkalarından da duydum bunu.
Biz bir sıkıntı yaşamadık, oğluma da kırtasiyeden almıştım ilkokul boyunca kullandı 4 sene sonunda altından hafif deformesi oldu da ellerinde oyuncak olarak dolandı bikaç sene de içine bebek vs doldurdular :)

Ben size kazıklanmışsınız diyemem, cunku zaten anormal sekilde pahalanmış durumda herşey. mesela bu durumdan rahatsızlık duyduysanız bir sonrakinde güvenilir sitelerin indirimlerini takip edip fiyat araştırması yapabilirsiniz, önemli olan o parayı verdiğiniz çanta yıllarca dayanabilir mi kumaşı nasıl yırtılmaya karsı dayanıklı mı? Su geçirir mi.. vs. Ben bu fiyatı versem direk bu özelliklerine bakarım şahsen

Durumu varsa kazıklandım mı diye konu açması abesle iştigal o halde. Zira kazık sayılmaz durumu olana 600 TL 😉
Kazıklanmak kişinin maddi durumundan bağımsızdır ama. 100 liralık şeye 500 lira vermişse bir insan geliri isterse aylık 150 bin lira olsun kazıklanmıştır. Dert eder ya da etmez o ayrı mesele.

Ben size kazıklanmışsınız diyemem, cunku zaten anormal sekilde pahalanmış durumda herşey. mesela bu durumdan rahatsızlık duyduysanız bir sonrakinde güvenilir sitelerin indirimlerini takip edip fiyat araştırması yapabilirsiniz, önemli olan o parayı verdiğiniz çanta yıllarca dayanabilir mi kumaşı nasıl yırtılmaya karsı dayanıklı mı? Su geçirir mi.. vs. Ben bu fiyatı versem direk bu özelliklerine bakarım şahsen
Ben o parayı versem çantaya, dersleri de yapsın isterim

Son düzenleme:
Aynı çantanın başka renkleri 170 ile 260 tl arası ama. Satan yerde bir sorun var

Valla ben indirim takip ediyorum. Yetişkin insanım her türlü kıyafetim, çantam, ayakkabım var. O yüzden çok acil bunu almam lazım gibi bir şey söz konusu olmuyor. Moda takip etmek gibi bir huyum da yok. Minimalist insanım zaten 10 tane olacağına bi tane olsun iyisi olsun derim. O yüzden geçtim yarı fiyatı çeyreğine bile aldığım oluyor. Kış başı 1500 lira olan kabanı sezon sonu 350 liraya aldım geçen sene mesela, bu sene giyeceğim.

Ben takip edemiyorum sanirim. Ozellikle kiyafet konusunda begendigim birseyin indirime girdigini gordugumde XS -34 coktan tukenmiş oluyor genelde. 🙄🙄 O sekilde indirime girsin derken alamadigim şeyler olmustu.

X