Narsist kurbanı olup ayrılmayı ve atlatmayı başaran var mı?

Gayet ciddiyim ve sizinle aynı düşüncede olmayan insanlarin fikirlerini paylaşmasıni dalga geçmek olarak yorumluyorsaniz tekrar sizi alıntılamak gibi bir hata yapmam zaten merak etmeyin.

Aynen öyle...Ben zaten Mune'ye bildiren o arkadaşa tanı koymadığımı, yaşaya yaşaya narsistlik özellikleri taşıdığını yazmıştım ve bazı yorumlarımda da narsist mi emin değilim dedim...Neden hala ısrarla şikayet ediyor anlamış değilim..

Neyse dediğiniz gibi, bazen sorunlu bi ilişki yaşıyoruz ve suçlana suçlana hatayı kendimizde arıyor bitürlü düzeltemiyor ve yıpranıyoruz..Oysa ki adam sorunlu olabilir yani bu açıdan bakıp araştırınca o ladar her şeyi üzerimize almıyor ve daha rahat ediyor belki karşımızdakini idare edecek yöntemler buluyoruz...Bu çok önemli...Ben de farkındayım ki son dönemde benim yaşadıklarıma benzer psikolojik şiddet yaşayablar çok fazla...Burda birbirimizle konuşup nasıl çareler bulduğumuzu, ayrılık mı yoksa çözüm var mı vs bunları tartışmanın nesi kötü acaba?

Yarama geldik...Yani ben ona gelecekle ilgili her zaman duygularımı, hayallerimi, masum isteklerimi belirttim...O da sağolsun "ben yeşil ışık yakmasam seninle görüşür müyüm" dedi..Birlikte şurda şöyle yaşarız planım şu vs hiçbişey demez...Zamanı bekleniyor

Arkadaş gayet mantıklı şekilde yazmış ben dalga geçmenin g'sini göremiyorum...Bakın burda kimse terapiye gerek yok kadın forumları yeter demiyor hatta psikolog öneriyorlar bana...Bu kadar tepkili olmanızın sebebi psikolog olmanız mı bilmiyorum ama eğer bu işlerle ilgileniyorsanız siz de fikirlerinizi söyleyebilirsiniz fevri olmadan...

Ayrıca şunu da bilin ki birçok terapist sosyal medya aracılığı ile narsiszm, bipolar vs her konu hakkında paylaşımlar yapıp insanları bilgilendiriyorlar...Artık çağımız dijital çağ, sadece kapalı kapılar ardında özel terapilerle değil böyle bilgilendirmelerle de uzmanlar herkesin farkındalığını arttırma amavı güdüyorlar artık...

Hanımlar rica ediyorum polemiğe girmeyiniz.
Konu ve yorumlar eleştirilmiş lakin üyeler belli kurallar çerçevesinde sorunları, yaşadıkları sıkıntılarla ilgili topik açabilirler, bu gibi konulara yapılan yorumlar tıbben sakınca doğurmadığı sürece problem yaratmamaktadır.

Narsizm nedir diye yüzeysel de olsa araştırırsak aslında bir çok insanda biraz narsistlik olduğunu görürüz, narsistlik hangi boyuttan sonra tedavi edilmesi gereken bir hastalık haline gelir bilemem, onu psikoloji okumuş, bu konuda ihtisas yapmış arkadaşlarımız açıklar belki, zira narsist tanımına bakınca benmerkezci, hep benim dediğim olsun isteyen, küçük düşürüp aşağılayan, yalnızca kendini seven, kendi isteklerine önem veren, empati yapmayan, en mükemmel, en zeki, en güzel/yakışıklı olduğunu iddia eden, başkalarına konuşma hakkı tanımayan en önemli açıklamaları kendi yapıyor hissi yaratan vs vs kişiler olarak tanımlanırlar ve bu özelliklerin en az 5-6 tanesi olan kişi narsist olarak görülür, bu uzmanların bakış açısıdır, bizde veya çevremizde var mı böyle insanlar? Vardır bunu belli çerçevede konuşmanın, dertleşmenin kimseye zararı yok.

Hanımefendi beni anlamıyorsunuz, Ben derdimi anlattım , dilerim bu başlık kitlenir ve bir daha ruh hastalıkları ile ilgili başlık açılmaz .Böyle hassas şeyler ele ayağa düşmemeli . Ruh hastaligi , bozukluklari olan insanlar yeterince aci cekiyor iken bi de bu sacma sapan yazilanlarla bas etmemeli .Bu yazdığınız şeyleri nasıl psikologların vs yazdığı bilgilendirme postları ile bir tutarsınız aklım hayalim almıyor .
Lütfen beni artık alıntılamayın .

Yazılanları bastan sona okunuz mu ? Bir ton hakaret içerikli şey var narsizim hakkinda ve ortada tani bile yok.
Psikiyatri rahatliksizliklari yüzünden her gün kaç hastanın intihar ettiğini biliyor musunuz ?
Insanlar bu kadar asagilandiklari için dah da büyük bir yuk taşımak zorunda kalıyorlar .
Bu başlık siz kapatsanız da kapatmasanız da yanlış ve zararlı .
Biraz empati kurabilirsiniz .

Sizi oyalamis bu adam. 44 yasinda bir adam 5 yillik iliskisini bir sekilde nihayete baglardi. Sakin arkaniza donmeyin. Eger bir aile kurmak istiyorsaniz bu adamla daha fazla zaman kaybetmeyin.

Sizi oyalamis bu adam. 44 yasinda bir adam 5 yillik iliskisini bir sekilde nihayete baglardi. Sakin arkaniza donmeyin. Eger bir aile kurmak istiyorsaniz bu adamla daha fazla zaman kaybetmeyin.

Kesinlikle en büyük hayalim aile kurmak...Tabi burdaki konuları okuya okuya hevesim kaçmadı değil biraz :) şans artık...
Ben ona son 2-3 hafta içinde çok açık yüreklilikle hayallerimden bahsettim ve artık net düşünceni söylemen lazım dedim..Ben bundan sonra düşünmem sen de buna göre davran de veya düşünüyorum ama şöyle planım var de dedim...Ben anlayışsız biri değilim dedim...Ama bunları söylediğimde kavga çıktı bağırıp çağırdı hakaretler etti..

Dedi ki herşeyi bitirdin de bi evet-hayır'a mı kaldın?? Hayır desem napacaksın ne aksiyon alacaksın, yedekte tuttuğun varsa hiç durma ona koş...Evet mi hayır mı evet mi hayır mı sürekli bunu sordun dedi (ki ben böyle sormadım az önce yazdığım gibi konuştum) Senin tek derdin benle evlenmek dedi...

Zaten ne zaman ciddi bişey konuşmaya çalışsam sonu kavga ve küslük oluyor sesimi hiç yükseltmediğim halde

Hakaret varsa rapor edersiniz, moderatörler birçok konu ve işlemle ilgilendiklerinden her konuyu baştan sona okuyamaz.
Psikolojik hastalıklara sizin kadar duyarlıyız emin olun ama narsist olduğunu düşündüğüm diye konuya başlayan, narsist insan özelliklerine uyduğunu söyleyip konuya açıklık getiren bir üyenin yaşadıklarını anlatmasında bir sakınca yok, empati psikolojik sorunu olduğu düşünülen insan kadar bu psikolojik rahatsızlıktan dolayı mağdur olan kişiye de yapılmalı, siz tek taraflı ben genel bakıyorum duruma ve burada benzer içerikli açılmış birçok konu varken hanımefendinin konusunun kapatılması, içini dökmesini engellemek haksızlık yapmam manası taşımaktadır, lütfen bunu istemeyiniz benden.

Üzgünüm ama duyarlı değilsiniz . Üye olalı çok olmadi daha önce görsem onları da rapor ederdim .
Böyle herkese açık bir forumda hastalıklar bazında hic bir şey konuşulmamali . Çünkü yazdığım gibi insanlar etkilenebilir ve bir çok negatif olguya sebebiyet verebilir bu .

Ben tek yönlü bakmıyorum , hanımefendinin burda 3 gün mesajlamasi 3 günlük bir rahatlamadan başka hic bir şey vermeyecek . Ama narsist bir insan eğer dip bir döneminde ise bunları okuyunca bambaşka sonuçlar doğurabilir.
Bunu her gün görüyoruz. Internetin , dışarının bu insanları aşağılamak adına ne kadar büyük bir alan tuttuğunu ve bu insanların nasıl acı çektiğini görüyoruz .
Ilk yazdığım şeyi tekrar söylüyorum, başka da bir şey söylemeyeceğim.
Duyarlı değilsiniz ama keşke olsaydınız.

Valla size sunu diyeyim mi,benim de yasim kucuk degil, 34. Esimle tanistigimda 32 ydim ve o da 40 ti. O yasa kadar hic evlenmemis ve hayatindan da nispeten memnundu. Bir erkek aile kurmak istiyorsa, hayatindaki kadini gercekten seviyorsa, o guce o olgunluga o sorumluluga sahip karakterdeyse zaten zaman kaybetmez. Erkek arkadasiniz iflah olmaz. Gozumde son derece aile babasindan uzak bir figur belirdi. Aylak aylak sorumluluk almadan herkes surdurur iliskiyi. Erkeklerin cogunun ruyasi bu zaten. Bu kisiyle baginizi koparirsaniz kendiniz icin yaptiginiz en iyi sey olacak.

Peki.

10 yıldır yaşıyorum canım, mutfakta herşeye karışıp kavga çıkartırdı, artik tınmıyorum baktı olmuyo bıraktı konuşmayı, ama başka.seyler bulur, mesela araba kullanmıyorum onun yüzünden çünkü araba elimde patlayabilir beni korumak için yapiyor sozde ama tek derdiarab kullanmamam

Evet malesef dediklerinize katılıyorum...Sorumluluk altına girmek istemiyorsan açıkca soyle dedim artık 5 yıl olmuş neyi saklacağız birbirimizden, anlarım seni dedim ama bunun beni temelli kaybediş olacağını düşündüğünden midir yoksa erkekliğe ... sürdürmemek için midir nedir asla itiraflar gelmiyor gelmez de...Ta ki herhalde çok çıkmaza girene kadar...Tabi o böyle gayet mutlu...Hem aynı evde yaşama sorumluluğu yok, hukuki hiçbir hakkım yok vs..

Ama seven bir erkek bu kadar acı çektirebilir mi? Bu kadar mağdur eder mi? Tamam hadi sevmiyor o zaman 5 yıl cinsellik için bile olsa insan duramaz sevmediği insanla üstelik sürekli tartışıyor...Ben gerçekten anlayamaz oldum artık...Sürekli suçla küs azarlayarak barış sonra tekrar şunu dedin de küs...Zaten en son dedim ki artık dayanamıorum diye telefında kriz geçirdim bağırdım çağırdım...Halimi anlamak yerine bana gayet rahat şekilde ne bağırıosun adam gibi konuşacaksan konuş dedi...Bitti benim için içim soğudu çok gerçekten...

Çok mu şey istedim sanki bi adam sevdim o da beni seviyor dedim yaptıklarından, zamanla da hayatlar birleşsin bayramda sap gibi olmak yerine eşimle ziyaretlere gideyim tatile gideyim akşam ne pişereyim die sorayım vs hayatı paylaşayım istedim ama çokmuş demek..

Ha bi de ona boyle duygusal konusunca kendi sıkıntılarını da mı benden biliosun git allah aşkına dedi iyi mi

Son düzenleyen: Moderatör:

Sadece karışmak olsa...

Size özel msj atmak istedim ama kapalı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…