Ne yapacağımı şaşırdım lohusa halimle.

Sizce ne yapmalıyım

• Eşinle konuş tepki göster

OY: 42 84,0%
  • Hiçbir şey yokmuş gibi davran

OY: 8 16,0%

• Ankete Katılan
    50
Aynen doğru şuan ben kendim yapıyorum iki gün yiyecek kadar
Kürü Yemiş bitti tekrar eşimden isteyeyim kilo alması için ne yapayım bebeğimin
Sütü üreten meme değil beyindir inan bana.Sen ne kadar rahatsan bebek de hem o kadar rahat olur hem de sütun olur.Ben doğum yaptigim an mama verdim,sonrasında bu mama oranı günlük çay bardağından aza kadar düştü.Ama 4. ay ailelerin yanına ziyarete gittik ve o hengamede bebeğim meme reddine başladı.Surekli sagarak da koruyamadim sütü ve 4 ay sonunda mama 5 ay sonunda da ek gıda ile beslenmeye başladı bebeğim.Bebegini doğru emzirmeni ve iki saatte bir emzirmeni tavsiye ederim.Bebegin uyuyup emmezse mutlaka sağ .Göğsünde süt kalması sütünu de azaltan birşey.

Gerçekten doğru söylüyorsun benim Bebeğimin aşırı gazı var ve 2 dakika kucaktan ise yaygarayı basıyor yani ve çatlayıncaya kadar ağlıyor

Sanırım artık böyle diyeceğim Çünkü açıklama yaptıkça anlamak istemiyormuş
canım güç olarak değil evde hem malzeme yoktu hem de vakit yoktu benim açımdan bir de Kayınvalidem var olduğu halde yemeği eşimlrin akşam işten geleceği saate göre ayarliyordu
Onlar varken bile çorba yaptım
Sözde yardım için gelmişlerdi
Gittiler kendim en azindan bir düsen olusturuyorum

Yeni doğum yaptın, lohusa kafasıyla çok duygusal ve yanlış bakıyorsun olaylara.

Bir bardak süt, bol su , dereotu, badem, tahin v.s ile bol sütün oluyor zaten, sütü hiç olmayan anneleri tenzih ediyorum tabi. Ne yaparsan yap süt olmasa.Önemli olan temiz enerjili süt vermek. Yani huzurlu süt vermek.

Yok yemek yapmadılar beslenemedim , yok akşam geç yemek yaptılar v.s cümleleri boşuna dert. Istesen oturup bir çorba kahvaltılık ile gece 10 u bekleyebilirdin.

Herseyden önemlisi simsekleri üstüne cekmezdin. Beslenemiyorum bebek o yüzden aç demek için, evsiz barksiz , beş kurussuz olmak lazım.

Bebek gazlı ve huzursuzsa beslenmye zmn mı kalır oğlum da çk bilirim aç ve uykusz dolandgımı heran dışardan da olmuyo ev yemeği arıyo insan ki bu hassas bi süreç acizlikse acizlik lohusalık işte ötesi var mı? İnsanlık nerde diye sormalısınız.bide üstne psikolojk yıpranma o sütü en çok etkileyen şey işte.ne insanlar var ya nerde vicdan nerde merhamet.bize gel nedr ya kaçıncı yüzyıldayız hala köy mantıgı o bebeğin düzeni var yeni anne nasıl rahat etsin baska yerde.

Tamam anlıyorum ama şartlarına göre hareket edecek.

Eğer böyle bir ailesi varsa kendi ailesi de işe yaramiyorsa öyleyse kendi başının çaresine bakacak.
Gelmelerini istemiyorsa, gidip kalmak istemiyorsa kendisini aciz göstermeye gerek yok.

Beslenemiyorum demek , mutfağa girip bit çorba bile yapamıyorum demektir.
Ee el kadar bebek ortada, elbette herkes bir şekilde burnunu sokacak bu zihniyette bir aileyse.

Neden simsekleri üstüne çekiyor ki

Canım bana vitamin verilmedi
Hangi vitmainleri kullandın hangi doktorun yazdı
Hamilelikte kullanilan demir ve vitamin haplarını kullandım ben ilk gebeliğimde,şimdi de doktorum 6 ay kullanacaksın dedi. Ben Ferrum fort ile decavite devam edeceğim. Sende hamilelikte hangilerini kullandıysan onlardır ,doktoruna danış istersen. İlk 6 ay yoğun emzirdiğimiz için,bebek yine bizden besleniyor o açıdan gerekli buluyor doktorlar.

Sütü üreten meme değil beyindir inan bana.Sen ne kadar rahatsan bebek de hem o kadar rahat olur hem de sütun olur.Ben doğum yaptigim an mama verdim,sonrasında bu mama oranı günlük çay bardağından aza kadar düştü.Ama 4. ay ailelerin yanına ziyarete gittik ve o hengamede bebeğim meme reddine başladı.Surekli sagarak da koruyamadim sütü ve 4 ay sonunda mama 5 ay sonunda da ek gıda ile beslenmeye başladı bebeğim.Bebegini doğru emzirmeni ve iki saatte bir emzirmeni tavsiye ederim.Bebegin uyuyup emmezse mutlaka sağ .Göğsünde süt kalması sütünu de azaltan birşey.
Bebeğim Zaten fazla uyumuyor bir saatte bir emiyor neredeyse memedeyken uykuya dalıyor yatağına bırakınca hemen uyanıyor şanslıysamn bir buçuk saat uyuyor
Tamam anlıyorum ama şartlarına göre hareket edecek.

Eğer böyle bir ailesi varsa kendi ailesi de işe yaramiyorsa öyleyse kendi başının çaresine bakacak.
Gelmelerini istemiyorsa, gidip kalmak istemiyorsa kendisini aciz göstermeye gerek yok.

Beslenemiyorum demek , mutfağa girip bit çorba bile yapamıyorum demektir.
Ee el kadar bebek ortada, elbette herkes bir şekilde burnunu sokacak bu zihniyette bir aileyse.

Neden simsekleri üstüne çekiyor ki
Canım ben onların gelmesini istemediğim için zaten öyle dedim Hani bir zaten bir işe yaramıyor sunuz niye geliyorsunuz manasında şimdi gitmiyorum ya Kayinvalide her gün arıyor ne yemek yaptın Ne yaptın falan diye Bebeği de o gelmeden yıkamayacakmışım. Oysa tek yıkayabiliyorum onun keyfini mi beklicem
Az önce yine aradı.

Bebeğim Zaten fazla uyumuyor bir saatte bir emiyor neredeyse memedeyken uykuya dalıyor yatağına bırakınca hemen uyanıyor şanslıysamn bir buçuk saat uyuyor
Canım ben onların gelmesini istemediğim için zaten öyle dedim Hani bir zaten bir işe yaramıyor sunuz niye geliyorsunuz manasında şimdi gitmiyorum ya Kayinvalide her gün arıyor ne yemek yaptın Ne yaptın falan diye Bebeği de o gelmeden yıkamayacakmışım. Oysa tek yıkayabiliyorum onun keyfini mi beklicem
Az önce yine aradı.

Eğer gerçekten zulüm yapan, sıkıntılı insanlarsa tamam eyvallah gelmelerini istemeyin. Ama değillerse gelecekler gidecekler , torunları .

Farklı bakıyoruz , gelmesini istemiyorsanız herseyi tek başına yapabileceğinizi gostereceksiniz. Bir çorba bile yapamıyorum, beslenemiyorum diye gostermeyeceksiniz.

Arayınca , " beraber yıkadığımız zamanlar dışında bende yıkamak istiyorum ki öğreneyim. Teşekkür ederim düşündüğün için " deyip kapatirsiniz . Tavsiyem bu yönde.

Hayırla büyütün bebeğinizi.

Eğer gerçekten zulüm yapan, sıkıntılı insanlarsa tamam eyvallah gelmelerini istemeyin. Ama değillerse gelecekler gidecekler , torunları .

Farklı bakıyoruz , gelmesini istemiyorsanız herseyi tek başına yapabileceğinizi gostereceksiniz. Bir çorba bile yapamıyorum, beslenemiyorum diye gostermeyeceksiniz.

Arayınca , " beraber yıkadığımız zamanlar dışında bende yıkamak istiyorum ki öğreneyim. Teşekkür ederim düşündüğün için " deyip kapatirsiniz . Tavsiyem bu yönde.

Hayırla büyütün bebeğinizi.

Bende öyle diyorum böyle set çekmelerine gerek yok
Gelip gitsinler ama benim onlara sabahın köründe gidip akşam eve dönmemi hatta orada kalmami istemesinler
Sırf bunu yapmıyorum diye torunlarını görmeye de gelmiyorlar

e
Merhaba arkadaşlar Yeni doğum yaptım 23 günlük bebeğim var.bebeğimin sorunlarından dolayı 3 hafta kadar hastanede yattım .bu süreçte Kayinvalide benimle kalacaktı ancak bana eziyet ettiği için güvenlikler Onu gece vakti eve gönderdi. O zamandan sonra da asla ona karşı içimde ne saygı kaldığında sevgii.Yüzünü bile görmek istemiyordum o derece. çünkü hem hakaret etti hem de Bebeğimle üzerime yürüdü. Neyse ben evime çıktım bu sefer onlar kendi evlerinde kalmamı istediği için kendilerince sorun yaptılar. ilk üç dört gün Kayinvalide gelip gitti benim evime . Akşama kayın Babamlar kaynimlar falan geldi.
Hep beraber yemek yendi . Bu süreçte benim iyi beslenmem gerekiyordu Doktor da söylemişti bunu ancak Kayınvalidem Televizyon karşısında keyif yapmaktan ve sadece yemeği akşam 10 a doğru hazırlandığından dolayı ben iyi beslenemedim.. oğlum da bu süreçte fazla kilo alamadı 3 kilo 370 gram doğdu .3 kilo 200 e düşmüştü doğumdan sonra .Şu an 3 kilo 400 gram. Kayın Babamlar ve kayınvalidemler sürekli bu bebek çok küçük,sütün yaramıyor, Siz bu çocuğa bakmıyorsunuz tarzı konuştu . 3-4 gün geldiklerinden sonra yani gelmemeye başladılar sorun yoktu .O hafta biz tekrar doktora gittik bebeğin kilosu için .doktor hemen mamaya başlayın. anne sütünü unut .memeyi tatlı niyetine verirsin biberonla ver tarzı konuştu sonra aynı hastanedeki emzirme danışmanına danıştım. Şuan bebekle ilgili bir sıkıntı yok bir bakalım 125 gramdan az alırsa o zaman düşünürüz dedi. Bu süreçte sürekli emzirdim gogsumden düşmedi. Yari kirki için kv yıkamaya geldi ve onlara ziyarete gittik.
Akşam kayinbabam bu çocuk niye zayıf tarzı konuştu. Bende ben beslenemedigimden o da beslenemiyor dedim. O da buraya getirsin esin olmadi seni dedi. Ama kabul etmedim.
Neyse dün kayinbabamlar
Kendi ailemi yemege(konuşmaya ) çağırmış. Eşim bizde gidelim dedi . Sonra vazgeçti gitmeyelim bir nedeni yok gibisinden mesaj attı bana. Ama biliyormuş kv. Ve kayinbabamin babamlarla konuşacağını.
Iste babamlara
Burda kalsınlar. Biz sadece saygı istiyoruz kızınız cok ters demişler. Bakamıyorlar çocuk çok zayıf falan tarzı konuşmuşlar.

Babam detay vermedi sadece git orda kalın sende dinlen bebekte toplasın dedi.
Bende asla kabul etmedim.
O kadar kavga oldu. Ailemi karistirmadilar.
Senin ailen yok. Orayı unut dediler.
Şimdi kendileri isteklerini yaptirtamiyolar diye ıftara bile çagirmadıkları surekli arkalarindan atip tuttukları ailemi evlerine çağırıp laf anlatmışlar. Üstelik yalan yanlış. (Sozde ben misafirlerin karsisina çıkmamışım keyfmden. Eşimin teyzesi gelmiş çıkmamışım. Eşimde şahit onların geldiği gün bebekle düş almıştım üstüm yarı çıplak kapıyı açtım evim darmadağınık . Gelmek için eşimin gelmesini bekliceklerdi ama hemen arkasına takilmışlar. Ben üstümu giydim yatağı topladım hemen yanlarına çıktım. )
Yaptıkları hakaretleri üzerime yurumelerini bebeğe beddua edişlerini unutamam. Sözde saygı istiyorlar ama saygılı dedikleri şey sadece boyun eğmek karşı tarafın Sürekli alttan alması.
Sözde bebege takı yapmışlar ama biz gitmiyoruz diye vermemişler.
Oysa geçen pazar ordaydım. Sırf oraya gitmiyorum diye bir şey yapmıyorlar.. ben evime gelmesinler demiyorum ki geldiklerinde de saygısızlık etmiyorum kayın babam da bana saygısızlığı olmadı demiş. Ama Kayınvalidem yalancının önde gideni olduğu için ve ikiyüzlü davrandığı için şu anda oraya gelip gidemediğim için ki su almaya bile gidemiyorum. ya oraya mı taşınacağım her gün .kızlar sizce ne yapayım eşime kızayım mı .kayınvalide ve kayın babama da gerekeni söyleyeyim mi. Ne yapayım yani ?şu saatten sonra asla oraya gitmek istemiyorum . Zaten zar zor kurtuldum oraya gitmekten .Babam da korkuyor eye benden ayrılırsa diye .Ben de daha ne yapacaklar dedim ben de en fazla ayrılır diye düşünüyordum .Eşim Çünkü annemle bir daha tartışırsa nız çok büyük sorun çıkarırım demisti. Ben de en fazla boşanırsin dediğimde Boşanmak olarak düşünme dedi yani boşanmayı düşünmüyor. Gerçekten sinirlerim harap oldu ya o kadar şeyi yapıp hala saygı bekliyoruz diyorlar ya ki o kayınvalideme bile şuan Saygısızlık yapmıyorum Başka bir insan olsa evinden içeri sokmaz
eşine henüz lohusa olduğunu ve annesinin seni ne kadar olumsuz etkilediğini anlat ayrıca evinde durmak istediğini kimsenin yardımını istmediğini söyle eşinin ailesiyle de mümkünse hiç muhatap olma

İyi beslenemiyorum ne demek bana bir anlatır mısınız?
Yumurta protein olarak en sağlam besindir.
Sabah koy cezveye haşla 2 tane.
Peynir zeytin tamamdır...
Süt dediğin dolaptan alıp bardağa koyuyorsun.
1 elma dilimle yoğurdun içine koy ye.
Kuruyemiş, ceviz, fındık, badem, sağlıklı yağlar içerir, bebek için de çok faydalı.
Düdüklüde mercimek çorbası yapmak 15-20 dk. Eşin evdeyken yapıversin.
Fırın poşetinde tavuk vs yapacağım desen 15 dk da hazırlanır. Pişerken başında bekleme. 45-50 dk ya hazır olur.
Komposto falan süt olsun diyorsan 1 litre suya at meyveleri at biraz da şekerci tarçın kaynat-süz tamamdır. 10 dk...
Haftada iki gün dışarıdan ızgara şiş falan söyle yapamıyorsan.
Neyi yapamıyorsunuz mesela?

Merhaba arkadaşlar Yeni doğum yaptım 23 günlük bebeğim var.bebeğimin sorunlarından dolayı 3 hafta kadar hastanede yattım .bu süreçte Kayinvalide benimle kalacaktı ancak bana eziyet ettiği için güvenlikler Onu gece vakti eve gönderdi. O zamandan sonra da asla ona karşı içimde ne saygı kaldığında sevgii.Yüzünü bile görmek istemiyordum o derece. çünkü hem hakaret etti hem de Bebeğimle üzerime yürüdü. Neyse ben evime çıktım bu sefer onlar kendi evlerinde kalmamı istediği için kendilerince sorun yaptılar. ilk üç dört gün Kayinvalide gelip gitti benim evime . Akşama kayın Babamlar kaynimlar falan geldi.
Hep beraber yemek yendi . Bu süreçte benim iyi beslenmem gerekiyordu Doktor da söylemişti bunu ancak Kayınvalidem Televizyon karşısında keyif yapmaktan ve sadece yemeği akşam 10 a doğru hazırlandığından dolayı ben iyi beslenemedim.. oğlum da bu süreçte fazla kilo alamadı 3 kilo 370 gram doğdu .3 kilo 200 e düşmüştü doğumdan sonra .Şu an 3 kilo 400 gram. Kayın Babamlar ve kayınvalidemler sürekli bu bebek çok küçük,sütün yaramıyor, Siz bu çocuğa bakmıyorsunuz tarzı konuştu . 3-4 gün geldiklerinden sonra yani gelmemeye başladılar sorun yoktu .O hafta biz tekrar doktora gittik bebeğin kilosu için .doktor hemen mamaya başlayın. anne sütünü unut .memeyi tatlı niyetine verirsin biberonla ver tarzı konuştu sonra aynı hastanedeki emzirme danışmanına danıştım. Şuan bebekle ilgili bir sıkıntı yok bir bakalım 125 gramdan az alırsa o zaman düşünürüz dedi. Bu süreçte sürekli emzirdim gogsumden düşmedi. Yari kirki için kv yıkamaya geldi ve onlara ziyarete gittik.
Akşam kayinbabam bu çocuk niye zayıf tarzı konuştu. Bende ben beslenemedigimden o da beslenemiyor dedim. O da buraya getirsin esin olmadi seni dedi. Ama kabul etmedim.
Neyse dün kayinbabamlar
Kendi ailemi yemege(konuşmaya ) çağırmış. Eşim bizde gidelim dedi . Sonra vazgeçti gitmeyelim bir nedeni yok gibisinden mesaj attı bana. Ama biliyormuş kv. Ve kayinbabamin babamlarla konuşacağını.
Iste babamlara
Burda kalsınlar. Biz sadece saygı istiyoruz kızınız cok ters demişler. Bakamıyorlar çocuk çok zayıf falan tarzı konuşmuşlar.

Şimdi kendileri isteklerini yaptirtamiyolar diye ıftara bile çagirmadıkları surekli arkalarindan atip tuttukları ailemi evlerine çağırıp laf anlatmışlar. Üstelik yalan yanlış. (Sozde ben misafirlerin karsisina çıkmamışım keyfmden. Eşimin teyzesi gelmiş çıkmamışım. Eşimde şahit onların geldiği gün bebekle düş almıştım üstüm yarı çıplak kapıyı açtım evim darmadağınık . Gelmek için eşimin gelmesini bekliceklerdi ama hemen arkasına takilmışlar. Ben üstümu giydim yatağı topladım hemen yanlarına çıktım. )
Yaptıkları hakaretleri üzerime yurumelerini bebeğe beddua edişlerini unutamam. Sözde saygı istiyorlar ama saygılı dedikleri şey sadece boyun eğmek karşı tarafın Sürekli alttan alması.
Oysa geçen pazar ordaydım. Sırf oraya gitmiyorum diye bir şey yapmıyorlar.. ben evime gelmesinler demiyorum ki geldiklerinde de saygısızlık etmiyorum kayın babam da bana saygısızlığı olmadı demiş. Ama Kayınvalidem yalancının önde gideni olduğu için ve ikiyüzlü davrandığı için şu anda oraya gelip gidemediğim için ki su almaya bile gidemiyorum. ya oraya mı taşınacağım her gün .kızlar sizce ne yapayım eşime kızayım mı .kayınvalide ve kayın babama da gerekeni söyleyeyim mi. Ne yapayım yani ?şu saatten sonra asla oraya gitmek istemiyorum . Zaten zar zor kurtuldum oraya gitmekten .Babam da korkuyor eye benden ayrılırsa diye .Ben de daha ne yapacaklar dedim ben de en fazla ayrılır diye düşünüyordum .Eşim Çünkü annemle bir daha tartışırsa nız çok büyük sorun çıkarırım demisti. Ben de en fazla boşanırsin dediğimde Boşanmak olarak düşünme dedi yani boşanmayı düşünmüyor. Gerçekten sinirlerim harap oldu ya o kadar şeyi yapıp hala saygı bekliyoruz diyorlar ya ki o kayınvalideme bile şuan Saygısızlık yapmıyorum Başka bir insan olsa evinden içeri sokmaz

Al bebeğinide ailenin yanına git

Neyse dün kayinbabamlar
Iste babamlara

Eşinin ailesi evine her zaman misafir olarak gelsin doğum yapalı 1 aya yakın olmuş anladığım kadarıyla bu süreçte sende toparlanmış olmalısın. Eşinin ailesine iyi beslenemedim sütüm az yada yorgunum gibi sebepler sunma çünkü onlar bu durum karşısında sana yardımcı olmak yerine seni beceriksiz çocuğuna bakmaktan aciz olarak yorumlayacaklar. (Hoş yorumları kimin umrunda sen kendi düzenine bak)
Doğumun üzerinden 1 ay geçtiğine göre artık çocuğuna bakabilecek durumdasın ağır bir hastalık ameliyatı geçirmedin çok şükür sezaryen oldun. Bebeğine en baştan itibaren kendin bakarsan onun isteklerini ve ihtiyaçlarını daha kolay anlarsın. Bu aylar biraz zor geçebilir gazı varsa hele daha zor ama sana yardım eden kaç kişi olursa olsun bebeğin sadece sende sakinleşecek bu dönem o yüzden kaynanayı falan başına bela etme bebeğine özel süreçlerine alış. Ayrıca eşine de şikayette bulunma yoksa sana “annemle iyi geçinseydin” diye başlayan cümleler kurar.
Sen kendi kendine yetebilen birisi olursan sana hiç kimsenin söz söyleme hakkı olmaz.
Benim 3 çocuğum var ilk çocuğum Anne sütü + formül mama desteğiyle büyüdü diğer ikisi sadece anne sütü ile. Eğer çocuğunun formül mamaya ihtiyacı varsa mutlaka ver doktorunu dinle. Her metabolizmada Anne sütünün kalitesi farklıdır.Bir iki öğün mama takviyesi yapabilirsin.
Eşinin annenle tekrar sorun olursa şeklindeki tehditlerine gelince; şimdi lohusasın bu dönemin bunalımında ve yorgunluğunda bir de bunu dert etme. Ama sen sen ol bir daha hiç bir konuda tehditli, baskılı hele hele küçük düşürücü ifadelerine kayıtsız kalma. Seni bir kere ezerse ve sen buna izin verirsen sonra hayatın zindan olur boşamak zorunda kalırsın. Sen kendine saygı duyacaksın ki eşinde sana saygı duyacak. Ailesininde seni saymasını sağlayacak.
Bebek uyuduğunda tembellik etme evinin bakımını kendi bakımını ihmal etme, mutfakta yaptığın her hazırlığı 2 ölçü tutup dondurucuna at, eşinle ailesi için yada çocuğunuzun bakımı İçin tartışma herşeyin üstesinden gelebilirsin. Sabah bebekten 1 saat önce kalksan evi halledersin gün içindeki uykularda da kendi bakımını ve yemeği.
Sonra kaynanan gelsinde görsün ona ihtiyacın olmadığını
Uzun oldu ama olsun...
Sevgiler

Hiç kimseye minnet etme, kimsenin de evine gitme kendi evinde ol derim bu insanlara ağzında kuş tutsan yaranamazsın bir de sütun yeme içmeye alakası yok bol bol emzir en basitinden evde yumurta haşla meyve ye tam mevsimi illa sulu yemeğe gerek yok en kotu dışardan soyle ama huzur çok önemli sinir stres sütünü etkiler sen kimseyi takma ne derlerse desinler eşinle de arayi iyi tut ailesi hakkında çok yorum yapma derim geçecek bu günler

Bizim ülke çok tuhaf. Neden gelinler doğurunca illa kvdenin evine gitmesi gerekiyor. Ya da kvdenin, gelinin evine yerleşmesi gerekiyor.

Ben çocuğumu doğurdum. Eve geldim. Duşumu aldım. Yemek yaptım. Bebisimi eşimle yıkadım. İyi beslendim, iyi emzirdim.

Yani neden illa biri gerek ki. Herkes kendi çocuğuna bakabilecek kapasitede Allah aşkına. Dur evinde....

Bu arada hergun komposto yaptım. İçinde incir, siyah kuru uzum, kayısı Allah ne verdiyse koydum. 5 lt yi bir günde içiyordum. Süt olsun diye. Birde bol soğanlı dereotlu bulgur pilavı yap. Sütün artar. Yumurta süt peynir yoğurt et tüket. Tavsiye ederim.

Kavgalar için bir şey yazmayacağım ama merak ettiğim 3 hafta bebekle mi hastanede kaldınız ? Eğer böyleyse eve geldiğinizde toparlanmaniz gerekiyor.

Neden eşiniz yemek yapmıyor ya da dışarıdan ayarlarlamiyorsunuz ?

Bebek zayıf denince " beslenemiyorum ondan "denilir mi ? Insan kendini bu kadar aciz gösterirse tabii kal kal deyin dururlar.

Doğumda sonrası her bebek ödem atar zamanla toplanır.mama ver diyen doktor çok artık şaşırmıyorum. Mama firması için iyi gelir.

Verecek on cevap varken beslenemiyorum demişsiniz. Çok ilginç.

Ailenizden kimse yok mu ?
Aslında konu sahibi arkadaşım beslenemiyorum derken onlara sitem etmek istemiş sanırım bana bakın ben torununuzun annesiyim. Ama yanlış olmuş her zaman dimdik durmak kimseye muhtaç olmamak tenezzül etmemek en doğrusu

Afedersiniz ama ben 3 cocuk dogrudum. Ilk dogumumu 18 yasinda yaptim suan 22 yasindayim hicbir dogumumda kimseden hizmet beklemedim minnet etmedim ayaga kalktim cocuklarimida kendimide doyurdum. Hele oyle bi kayinvalidenin eline asla bakmam boylecede kimse burda kal demez. Siz onlarin eline baktiginiz icin surekli kv sizdede kalamayacagi icin burda kal diyor buna siz sebep oluyorsunuz. Yanlis anlamayin sizi kirmak yargilamak degil amacim sadece fikrimi soyluyorum

Daha çok küçük bebeğin.Bir zaman sonra gece/gündüz ayrımına varicak ve sen de daha çok dinleneceksin.Ama şimdi dünyaya ,doğmuş olmaya alışmaya çalışan bir bebeğin var.Surekli seni emmek istemesi ve surekli kucağında olmak istemesi bu yuzden .İnan bana hepsi gecicek yakında.

Ya şunu bilir şunu söylerim bu durumları yeni yaşayan birisi olarak yeni annenin üstüne bunladar gitmeyeceksiniz arkadaş ya en güzel günlerinin içine etmeyeceksiniz. Takma kimseyi ve istemiyorsan onları istemediğin hiçbir şeyi yapma ayrıca bebeğini sık sık emzir ne demek memeyi tatlı niyetine emsin doktorda bir şekil daha çok küçük bir bebek o süt artacak ki ne ayıp ya bebeğini iyice emzir o çektikçe gelecek ve kimseyi takma bende kimsryi

X