ne yapacagini bilemeyen ben.

Sade_Bilge

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2021
297
852
Merhaba arkadaslar,

Ben bu sene evlendim ve esim kendi istedigi olmayinca cabuk parlayan bir insan, ben ise tam tersi olabildigince sakin ve sabirli bir insanim.

Ama en kücük seylerde bile kavga eder olduk. Isi cok yogun, sürekli sehirler arasi yol katetmek durumunda.

Ben olabildigince onun yüklerini hafifletmeye calisiyorum. Elimde ama sanirim ona göre hicbirsey gelmiyor. Gecmisim depresyona yatkinligim var ve cok cabuk yoruluyorum. Esim tam tersi asiri hiperaktif ve yeeinde duramayan biri.

Ben sosyal fobi gecmisim de var ve kendisi bunu biliyor. Sürekli bu yüzden kavga cikiyor.

Hemen hemen her hafta annesine gidiyoruz, ben birsey diyemeyim.diye annenlere gidelim mi diyor. Ben hic annemlere gidelim demem.

Kendisi insan iliskilerinin cok önemli oldufunu savunuyor bende biliyorum ama sürekli insan icinde olmak beni sikiyor. Özellikle bos muhabbet oldu mj. Sessiz sakin dinleyen bir insanim. Aama esim ailesinin yaninda böyle olmami ilgisizlik kayitsizlik olarak algiliyor. Derdimi anlatmaya calistigimda sürekli kavga cikiyor. Ailemi neden aramiyoraun diyor. Ne konusacagimi bilmiyorum ki aradim mi bazen geri dönüyorlar bazen onlarda anriyoe. Buna bile bana kiziyor esim onlarla yakin olmak icin cabalamiyoraun diyor. Ne yapacagimi bilmiyorum ki.

Ben kendi halinsa sakin bir sskilde kitap okiyan insanim. Sohbetlerden sikiliyorum. Özellikle o arsayi aldim su evi aldim bu altini alsim bana o kadar bos geliyor ki.

Bu kisa görüsmeler bile beni yoruyor.
Annemlere gidince cok neseliymisim konuskanmisim. Onun ailesinin yaninda öyle degilmisim. Derdimi anlatmaya calisiyorum sürekli tartisma cikiyor.

Kendinden yanlarina gitmiyorsun diyor. Calisan coluk coxuklu insanlar rahatsiz etmek istemiyorum ki.
Yok niye öyle düsünüyormusum.

Hic beraber vakit geciremiyoruz sürekli hep birilerinin olmasini istiyor. Ben cok yoruluyorum.
Insan iliskileri önemliymis.
Ben bunu nasil ögrenecegim ne yapcagimi saairdim.

Birlikte İlişki terapisi almanız yararlı olur ama eşiniz bu fikre katılır mı bilmiyorum.

Çekingen yapıda bir insansınız ailesine alışmanız için size zaman vermesi lazım eşinizin. Bu şekilde üstünüze geldikçe ters tepecek siz durduk yere o insanlardan rahatsız olmaya başlayacaksınız.
Ben 6 yıllık evliyim hala kv ile konuşamıyorum. Ortak hiçbir konumuz yok uymadı yani. Bilerek yapmıyorum bu karşılıklı olan bir şey. Kv diğer geliniyle aşırı samimi mesela. Mesela ben de eltimle iyiyim ama onunla da çok muhabbet uymuyor benim tarzım konular konuşulmuyor. Zaman geçtikçe alışıp uyum sağlıyorsun. Ama ilk zamanlar zor gerçekten.
Eşinin anlayışına ihtiyacın var. Kolay değil yepyeni bir ailenin içine girip onlarla samimi ilişkiler kurmak. Tabi ki kendi ailenle daha neşeli olacaksın. Bu normal olan, olması gereken.

Kayınvalideyle ilişkinizi bilmem de o kadar hareketli ve insan seven biri neden sizinle evlenmiş? Ya da siz neden onunla evlendiniz?

Boyleyken nasil evlendiniz, sasiriyorum bazi ciftlere cidden. 🙄 Ne yapilir ki ikinizin de ortaya adim atmasi lazim baska yolu yok

Madem bu kadar hareketli ve insan ilişkilerine önem veriyor neden sizinle evlenmiş, siz neden kendiniz gibi biriyle evlenmediniz?

Ben de severim insan ilişkilerini, kendi halinde sessiz sakin bir insanla evlenmek istemezdim.
Sorun oluyor hâliyle böyle.

yanlış anlamazsanız,birbirinizi hiç tanımadan mı evlendiniz?

çünkü sizin karakteriniz ve mizacınız uysal ve sakin,yani bu değiştirip törpüleyebileceğiniz bir huy değil.

gördüğüm kadarıyla eşiniz bencil,siz sürekli alttan almaya alıştırdığınız için de şımarmış.

sizin zaten ses yükseltip kavga edebileceğinize inanmıyorum ama sizin gibi insanların bile bir cinnet noktası olur.

o yüzden işler oraya varmadan evlilik terapistine gidin bence. kocanız size biraz saygı duymayı öğrensin. siz de her şeyi alttan almaktan vazgeçin.

yoksa geçinemezsiniz.

İnsan ilişkileri çok önemliymiş! Siz insan değilmisiniz? İlk önce yanı başındaki insanla ilişkisini düzeltsin çok bilmiş öküz.

Merhaba arkadaslar,

Ben bu sene evlendim ve esim kendi istedigi olmayinca cabuk parlayan bir insan, ben ise tam tersi olabildigince sakin ve sabirli bir insanim.

Ama en kücük seylerde bile kavga eder olduk. Isi cok yogun, sürekli sehirler arasi yol katetmek durumunda.

Ben olabildigince onun yüklerini hafifletmeye calisiyorum. Elimde ama sanirim ona göre hicbirsey gelmiyor. Gecmisim depresyona yatkinligim var ve cok cabuk yoruluyorum. Esim tam tersi asiri hiperaktif ve yeeinde duramayan biri.

Ben sosyal fobi gecmisim de var ve kendisi bunu biliyor. Sürekli bu yüzden kavga cikiyor.

Hemen hemen her hafta annesine gidiyoruz, ben birsey diyemeyim.diye annenlere gidelim mi diyor. Ben hic annemlere gidelim demem.

Kendisi insan iliskilerinin cok önemli oldufunu savunuyor bende biliyorum ama sürekli insan icinde olmak beni sikiyor. Özellikle bos muhabbet oldu mj. Sessiz sakin dinleyen bir insanim. Aama esim ailesinin yaninda böyle olmami ilgisizlik kayitsizlik olarak algiliyor. Derdimi anlatmaya calistigimda sürekli kavga cikiyor. Ailemi neden aramiyoraun diyor. Ne konusacagimi bilmiyorum ki aradim mi bazen geri dönüyorlar bazen onlarda anriyoe. Buna bile bana kiziyor esim onlarla yakin olmak icin cabalamiyoraun diyor. Ne yapacagimi bilmiyorum ki.

Ben kendi halinsa sakin bir sskilde kitap okiyan insanim. Sohbetlerden sikiliyorum. Özellikle o arsayi aldim su evi aldim bu altini alsim bana o kadar bos geliyor ki.

Bu kisa görüsmeler bile beni yoruyor.
Annemlere gidince cok neseliymisim konuskanmisim. Onun ailesinin yaninda öyle degilmisim. Derdimi anlatmaya calisiyorum sürekli tartisma cikiyor.

Kendinden yanlarina gitmiyorsun diyor. Calisan coluk coxuklu insanlar rahatsiz etmek istemiyorum ki.
Yok niye öyle düsünüyormusum.

Hic beraber vakit geciremiyoruz sürekli hep birilerinin olmasini istiyor. Ben cok yoruluyorum.
Insan iliskileri önemliymis.
Ben bunu nasil ögrenecegim ne yapcagimi saairdim.
Cok güzel anlatmissiniz sorununuzu..
Yazın bir kağıda esinize verin okusun.Dısarıdan bir kisiye derdimizi anlatiyormusun gibi yazdim deyin diyeceğim de sizin is zor..
Zıt kutuplarda anlanmayi beklemek imkansiz..Anlamak eylem gerektirir esiniz sizinle sakince bir hayatta secmek istemiyor ki neden anlasin sizi? Ya da sizin icinde gecerli neden onu anlayip hareketli bir hayat yasamak istemiyorsunuz? Cunku eylem sart:)

X