Ne yapmak lazım

gecenin_resmi

BU' DA GEÇER!!
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2015
5.726
11.704
Kızlar ben normal doğum yaptım.hamilelikte yapılan bir kontrolde dr sen normal doğum yapamazsın demişti. Neyse doğum için devlet hastanesini tercih ettim. Suni sancı verdiler. Yalvarıp yakarmama rağmen sezeryan almadılar. Tercih meselesi değil dediler. Neyse doğum çok zor geçti. Karşıma geçip ne yapacağız diye aralarında akıl alışverişi yaptılar. Bunu yapanlar ebe. Eye kemiği mi ne çok dar o yüzden doğum olmuyor dediler. Dr sesleyin dedim onu da yapmadılar zayi ettiler beni resmen. Rabbime şükürler olsun bebeğime birşey olmadan doğum oldu. Gece yaptım ama ertesi gün öğlene kadar doğum hanede bekledim. Dikiş atmayı beceremediler. 3 vardiya değişti en son ki yaşı büyük ebe gelip dikişler kesip tekrardan dikti. Resmen liseden yeni mezun ebe ler aöiyat ettiler beni ve üç kez kesip tekrar diktiler. Yaşadıklarımdan sonra psikolojim bozuldu sütüm gelmedi evladımı benimseyemedim falan. Annem dava açalım dedi. Birşey çıkmaz diye uğraşmadım. Bir ay sonra kadın doğuma rutin kontrole gittim. Dr alttan bakınca rahim ağzını dikmiş bunlar dedi. 2 ay ilişki yasak dedi. Eşimle biraz yakınlaşma oldu. Afedersiniz tık ilerleme bile olmadı. Sanırım sadece idrar yapacak kadar yer var. Eşimde zorlamadı canım yanıyor diye. Dr ye gidip bakılsam tekrar elle muayene edecek eğer sorun varsa ameliyat olacağım çok korkuyorum. İkinci bebeği de yaşım çok geçmeden istiyordum. Ne yapacağım hiçbir fikrim yok. Birde eğer sorun varsa dava açsam kazanırmıyım. Tecrübe edinsşnler diye insanları harcıyorlar. Ben içerde iken bir kadın 3 gündür sancı çekiyormuş vermiyorlarmış diye dışarıda olaylar kopmuş. Ne yapayım. Dr ye birlikte olamıyorum da diyemem ki

Dr alttan bakınca rahim ağzını dikmiş bunlar dedi. 2 ay ilişki yasak dedi.
Rahim ağzı vajina girişinin yukarısında kalıyor.
Acaba vajina mı demek istediniz?

Ayrıca utanılacak birşey yok. Doktora gidip derdinizi anlatabilirsiniz. Çözüm aramaktan çekinmeyin.
Geçmiş olsun

Rahim ağzı vajina girişinin yukarısında kalıyor.
Acaba vajina mı demek istediniz?

Ayrıca utanılacak birşey yok. Doktora gidip derdinizi anlatabilirsiniz. Çözüm aramaktan çekinmeyin.
Geçmiş olsun
Yok hoca öyle dedi. Peki hamilelik olmazmı gene acaba

Kızlar ben normal doğum yaptım.hamilelikte yapılan bir kontrolde dr sen normal doğum yapamazsın demişti. Neyse doğum için devlet hastanesini tercih ettim. Suni sancı verdiler. Yalvarıp yakarmama rağmen sezeryan almadılar. Tercih meselesi değil dediler. Neyse doğum çok zor geçti. Karşıma geçip ne yapacağız diye aralarında akıl alışverişi yaptılar. Bunu yapanlar ebe. Eye kemiği mi ne çok dar o yüzden doğum olmuyor dediler. Dr sesleyin dedim onu da yapmadılar zayi ettiler beni resmen. Rabbime şükürler olsun bebeğime birşey olmadan doğum oldu. Gece yaptım ama ertesi gün öğlene kadar doğum hanede bekledim. Dikiş atmayı beceremediler. 3 vardiya değişti en son ki yaşı büyük ebe gelip dikişler kesip tekrardan dikti. Resmen liseden yeni mezun ebe ler aöiyat ettiler beni ve üç kez kesip tekrar diktiler. Yaşadıklarımdan sonra psikolojim bozuldu sütüm gelmedi evladımı benimseyemedim falan. Annem dava açalım dedi. Birşey çıkmaz diye uğraşmadım. Bir ay sonra kadın doğuma rutin kontrole gittim. Dr alttan bakınca rahim ağzını dikmiş bunlar dedi. 2 ay ilişki yasak dedi. Eşimle biraz yakınlaşma oldu. Afedersiniz tık ilerleme bile olmadı. Sanırım sadece idrar yapacak kadar yer var. Eşimde zorlamadı canım yanıyor diye. Dr ye gidip bakılsam tekrar elle muayene edecek eğer sorun varsa ameliyat olacağım çok korkuyorum. İkinci bebeği de yaşım çok geçmeden istiyordum. Ne yapacağım hiçbir fikrim yok. Birde eğer sorun varsa dava açsam kazanırmıyım. Tecrübe edinsşnler diye insanları harcıyorlar. Ben içerde iken bir kadın 3 gündür sancı çekiyormuş vermiyorlarmış diye dışarıda olaylar kopmuş. Ne yapayım. Dr ye birlikte olamıyorum da diyemem ki
2013 te farklı sebeple bende epey eziyet cekmistim. Şikayette bulundum 1 ay sürmedi doktor ve o gece nöbetçi olan ebe ve hemsirelerle davalı olduk. Sonuç onlar kazandı tabii ki. Siz yinede hakkınızı arayın..
Ayrıca Doktora demende sakınca olmaz ki olani söylemende fayda var.

Eğer maddi gücünüz varsa iyi bir avukat ile çok zaman geçmeden üzerinden dava açın derim, bu nasıl bir sorumsuzluk başı bosluk, birde farklı doktorlara da görünmenizi tavsiye ederim

Neden hakkınızı aramıyorsunuz ya neden bir şey çıkmaz diyorsunuz? Hadi ciddi bir şey varsa?
Başka bir doktora daha gidin ve dava açın aynı hastanenin doktoruna gidip sorun var mı diye sormayın bile farklı bir doktor daha iyi olur geçmiş olsun.

Dr alttan bakınca rahim ağzını dikmiş bunlar dedi. 2 ay ilişki yasak dedi. Eşimle biraz yakınlaşma oldu. Afedersiniz tık ilerleme bile olmadı. Sanırım sadece idrar yapacak kadar yer var. Eşimde zorlamadı canım yanıyor diye. Dr ye gidip bakılsam tekrar elle muayene edecek eğer sorun varsa ameliyat olacağım çok korkuyorum
Rahim ağzını değil de bebek doğarken vajina çıkışına açılan epizyotomi kesisi (doğumu kolaylaştırmak için genişletme kesisi) dikilirken vajina daraltılmış. Vajen girişi daraldığı için penis girmiyor ve ilişki kuramıyorsunuz. İdrar deliği daha üstte, onunla bir ilgisi yok, rahat işeyebildiğinizi düşünüyorum. Doktorun parmağı muayenede içeri girdi mi, yazmamışsınız. 2-3 ay sonra değerlendirilmeli, genelde iyileşme sonunda bölge toparlar ve ilişki kurabilirsiniz. Olmazsa küçük bir ameliyatla vajen girişi genişletilebilir.
Ne yapayım. Dr ye birlikte olamıyorum da diyemem ki
Doktora her şeyinizi söyleyebilirsiniz. Doktorlar hastanın şikayetlerini açık ve net bir şekilde dile getirmelerini isterler.

Rahim ağzını değil de bebek doğarken vajina çıkışına açılan epizyotomi kesisi (doğumu kolaylaştırmak için genişletme kesisi) dikilirken vajina daraltılmış. Vajen girişi daraldığı için penis girmiyor ve ilişki kuramıyorsunuz. İdrar deliği daha üstte, onunla bir ilgisi yok, rahat işeyebildiğinizi düşünüyorum. Doktorun parmağı muayenede içeri girdi mi, yazmamışsınız. 2-3 ay sonra değerlendirilmeli, genelde iyileşme sonunda bölge toparlar ve ilişki kurabilirsiniz. Olmazsa küçük bir ameliyatla vajen girişi genişletilebilir.

Doktora her şeyinizi söyleyebilirsiniz. Doktorlar hastanın şikayetlerini açık ve net bir şekilde dile getirmelerini isterler.
Parmakla muayene yapabildi içini kurcaladı

Parmakla muayene yapabildi içini kurcaladı
Bu iyi haber. Bence epizyo dikişleri vajina girişinizi daraltmış. 1 - 2 ay kadar iyileşme sürecinin tamamlanmasını bekleyin, toparlayacağını düşünüyorum. Olmazsa ameliyatla düzeltmek mümkün. Bir de doktor ilişki kurmayı deneyebilirsiniz, dedi mi?

Bu iyi haber. Bence epizyo dikişleri vajina girişinizi daraltmış. 1 - 2 ay kadar iyileşme sürecinin tamamlanmasını bekleyin, toparlayacağını düşünüyorum. Olmazsa ameliyatla düzeltmek mümkün. Bir de doktor ilişki kurmayı deneyebilirsiniz, dedi mi?
2 3 ay yasak dedi. Bir ay sonra kontrole gel dedi gitmedim.3.ay deniyelim dedik olmadı 🙈

Beni de sözde özel hastanede canlı canlı diktiler. Epiduralin var dedi halbuki ikinci ve üçüncü dozlar işe yaramamış ve kendi sancimla dogurmustum. Doğumu değil ama o dikiş acısını unutamıyorum yalvarmama rağmen bı iğne sprey hiçbir şey yapmadan dikti. Aklım başımda olsaydı orayı başlarına yikardim ama o an kendinden geçiyor insan.

Yerinde olsam doktora rahim ağzı dikildigine dair bir rapor, tanı kağıdı vs her ne oluyorsa yazmasını isterdim. Kaşeli olmalı. Sonra bununla dava açın. Asla peşini bırakmayın sizinki benimkinden beter.

Doğum yaptığınız yerden işediğinizi mi zannediyorsunuz?????
Doktora eşimle birliktelik yaşayamıyoruz, doğumda şöyle bir olay yaşadım doktor şunu dedi canım yanıyor demeyeceksiniz de ne yapacaksınız?
Doktor ne için var?

Konu sahini mesleğiniz hemşirelik değil miydi? Konu içeriğindeko yorumlarınızdan bilginiz çok zayıf geldi. Bir aynayla baksaydınız vajene. Rahim ağzını niye diksinler? Dikilseydiniz kanamanız olmazdı. 3 ay bile yaşamazdınız diye düşünüyorum.

Dava açayım kısmına istinaden. Bu ülkede ne zamandan beri adalet yerini bulmuş. Adamın kolu kopuyor. 10 bin tl tazminat anca veriyorlar.
Bende bir kere estetik doktoruma dava açtım. Kaybettim. Köpeğimin öldüğü pansiyona dava açtım, kaybettim. Bir de üstüne bir sürü avukat masrafı verdim.

X