Ne yapmalıyım?

hassas bir durum. siz de hassas olmalısınız.. etkilemek istemem..
birbirinizi kaybetmekten doğan endişeniz ve birliktelik isteğiniz, bir araya geldiğinizde sizi olumlu etkileyebilir
etkilemeyebilir de..
ama inandığım birşey var; insanlar durduk yere değişmez
ikinizde istiyorsunuzdur, aile danışmanına gidersiniz. problemlerinize bilinçli yardım alırsınız. çaba edersiniz, gayret gösterirsiniz. olur, inanırım
ama aynı kalıplar içinde yaşarken.. ..

çok teşekkürler ilgine..
bu raddeye gelmeden önce gitmeyi denedik ama bu konumda bile dolduruluyordu...çok çabuk etkileniyor...

valla canim elimden geleni yapmayi isterim ama söz düsünecem

çooooooooookkkkkkkkkkkk teşekkürler...benimde istğim canını acıtmak zaten...çünki geçtiğimiz günlerde karşılaştık 5-10 dk konuştuk ozaman bana benle konuşmak istediğini söledi gitmedim...sürtsün biraz dedim...bakalım bende düşünüyorum neler yapabilirim diye...

tamamen okumadım belki bu soru sorulmuştur ama,barıştığınız zaman ailesinden ayrı bir evde yaşama durumunuz var mı???belli ki bitirmek istemiyorsunuz ancak aynı şartlar altında barışacaksanız bi anlamı olmaz,muhtemelen aynı şeyler tekrarlanır.yalnız şartlarınızı değiştirecekseniz bi şans daha verilebilir bence.

tamamen okumadım belki bu soru sorulmuştur ama,barıştığınız zaman ailesinden ayrı bir evde yaşama durumunuz var mı???belli ki bitirmek istemiyorsunuz ancak aynı şartlar altında barışacaksanız bi anlamı olmaz,muhtemelen aynı şeyler tekrarlanır.yalnız şartlarınızı değiştirecekseniz bi şans daha verilebilir bence.

elbette barışırsak ayrı bi ev olucak ve ben bu konumda ailesi ile görüşmek istemiyorum...oda oke diyor ama işte güvenemiyorum...napar eder yine aramızı bozar diye korkularım var...eşimse bunların olmıycanı sölemişti bi süre önce...suan görüşmüyoruz ancak görüşme isteği var...

yani beni gerçekten sevdiğini hissettim bakışlarında ama ben zaten beni iç dünyasında sevdiğini biliyorum ki...benden soğumasına sebep olan başka şeyler var...ee tabi zaman geçtikçede bana olan özlemi bence artıyor...çünki biliyor onun için ne fedakarlıklar yaptığımı...

evet doğru bi kanıt ama sadece su konuda...ben tamamıyle barışma taraftarı değilim...ancak boş yere onu arayıp gel konuşalım deme lüksünü bulmuyorum kendimde...biraz acı cekmesi için yapmayı planlıyorum bunu..
size saygı duyuyorum ..sızın fıkrınız bu ama bana gore yanlıs
tamamı ıle barısma taraftarı degılsenız neden boyle bısı yapasınız kı?..
beklentınız var barısmak ıcın ..
luksum yok dıyosunuz ama hala esınız..
aklınızda bısı varsa konusma taraftarıyım..
acı cektırmek neden karsınızdakıde ınsan degılmı onun acıc ekmesı sıze ne kazandırcak..acı cektırmek yerınde acık sozlu olmayı tercıh ederım sahsen..
oyun ıcınde oyuun olmaz ..

size saygı duyuyorum ..sızın fıkrınız bu ama bana gore yanlıs
tamamı ıle barısma taraftarı degılsenız neden boyle bısı yapasınız kı?..
beklentınız var barısmak ıcın ..
luksum yok dıyosunuz ama hala esınız..
aklınızda bısı varsa konusma taraftarıyım..
acı cektırmek neden karsınızdakıde ınsan degılmı onun acıc ekmesı sıze ne kazandırcak..acı cektırmek yerınde acık sozlu olmayı tercıh ederım sahsen..
oyun ıcınde oyuun olmaz ..

bitanem sanırım yanlış anladın beni...şimdi duygularım okdar karmakarışıkki beni anlamaya çalış lütfen..bak tekrar yazıyım...ailesi yüzünden geçimsizliğimiz oldu ve suan ayrı yaşıyoruz ve bu gecen zaman diliminde bi kez konuştuk ve benden hemen çıkıp gelmemi istedi gitmedim...geçtiğimiz günlerde yine konuşmak istedi fakat gitmedim...
nedenini sorarsan biraz daha düşünüp iyice haklı olduğuma karar vermesi gerek...en son gördüğümde pişmandı gözlerinden o okunuyodu ama içini acıtmak derken sunu kasdediyorum...yokluğunda ben çok acı çektim çok yıprandım o umursamaz davrandı öle gözüktü ama zaman geçtikçe ondada böle bişiler oluşmaya başladı...bende istiyorum ki onun bana yaşattığı acıları bende ona azçok yaşatayım ve eğer birleşeceksek acı ne imiş oda öğrensin istiyorum....o zaman fit oluruz en azından...şimdi net anlatabildimmi bilmiyorum ama bazı şeyleri idrak edebilmesi için onun yüzüne bunları pat pat sölemek gerekli....sen ne düşünüyosun şimdi yazıklarımdan???

Kendi hayatınız hakkında en iyi kararı yine siz verirsiniz.Dışardan kısıtlı bilgilerle yorum yapanlar olarak bunu sağlayamayız ama kişisel fikrim''Herkesin ikinci bir şansa daha ihtiyacı vardır''Tabi bu şiddet ve ihanet haricindeki durumlar için geçerli.Bu iki istisnai durum hariç çoğu olayda bir şans daha verip karşımızdakinin neler yapabileceğini görmek gerekir bence.Kaldı ki sıradan bir ilişki değil evlilik söz konusu,aile olabilmek kolay değil bunun devamını sağlamak da bir o kadar zor.Verilen emeklerin hatrına farklı bir ortamda yeni bir şans dilerim hakkınızda hayırlısı olur.

yaşadığımız bu ayrılık sürecinde bana böyle bi teklifte bulundu ancak güvenemedim çünkü beynini çok süper yıkıo eşimin...ama su sıralar bana annesinin hatalı olduğunu ve bunları idrak ettiğini söylüyor...

bu çok önemli bi adım bence.bunu görmesi ve durumun farkında olması ilşkiniz için önemli.umarım ikiniz içinde en iyi kararı alırsınız.a.s.

Kendi hayatınız hakkında en iyi kararı yine siz verirsiniz.Dışardan kısıtlı bilgilerle yorum yapanlar olarak bunu sağlayamayız ama kişisel fikrim''Herkesin ikinci bir şansa daha ihtiyacı vardır''Tabi bu şiddet ve ihanet haricindeki durumlar için geçerli.Bu iki istisnai durum hariç çoğu olayda bir şans daha verip karşımızdakinin neler yapabileceğini görmek gerekir bence.Kaldı ki sıradan bir ilişki değil evlilik söz konusu,aile olabilmek kolay değil bunun devamını sağlamak da bir o kadar zor.Verilen emeklerin hatrına farklı bir ortamda yeni bir şans dilerim hakkınızda hayırlısı olur.

su cümle müthişdi...
aile olabilmek kolay değil bunun devamını sağlamak da bir o kadar zor....
evet evlenen kadar yaşadığımız sıkıntılar ve herşeye rağmen biraraya gelme isteğimiz bizi bu evlilikte buluşturdu...onca zorluktan sonra evlendik...şimdi dağıldık...bu sefer toplamak evlilik öncesinden çok daha zor bi durum....

tabi yeni bi gelişmede su...internetten biraz konuştuk ve ban acı çektiğini gün gün...ve mahkeme öncesi bi karar vermemizi istedi...ya gerçekten devam edelim yada fazla uzatmadan çok üzülüp yıpranmadan boşanmayı önerdi...

Canım devam etmeniz için..size olumsuzluk yaşatan 3.şahıslar veya diğerleri ile ilgili ciddi bir karar vermeniz gerekiyor..bence üzüntünüz yaşadıklarınız birebir sizin sorununuz değil zannediyorum diğerleri..o bunu demiş niye demiş neden olmuş olmalı olmamalı gibi...kafanın ne kadar karışık olduğunuda çok iyi tahmin edebiliyorum..inşallah en doğru kararla mutlu olursun...

Bak canım sorunun o kadar bariz ki. Daha önce kayınvalideyle beraber yaşamanızdann kaynaklanan sorunlar çıkmış. Şimdi sen istediğin kadar eşine kendini özlet falan filan bunlar boş. Barışınca tekrar kaynanayla beraber yaşarsanız aynı sorunların çıkma ihitmali çok yüksek. Yani yapmanız gereken ayrı eve çıkmak yok hediye alayım mı yok bilmemne bunlar boş şeyler. Mesele kayınvalideyle aynı evde oturmanız. Burda arkadaşların dilinde tüy bitti ev ev üstüne olmaz diye.Önce soruna teşhis koy sonra da çözmeye çalış.

Bak canım sorunun o kadar bariz ki. Daha önce kayınvalideyle beraber yaşamanızdann kaynaklanan sorunlar çıkmış. Şimdi sen istediğin kadar eşine kendini özlet falan filan bunlar boş. Barışınca tekrar kaynanayla beraber yaşarsanız aynı sorunların çıkma ihitmali çok yüksek. Yani yapmanız gereken ayrı eve çıkmak yok hediye alayım mı yok bilmemne bunlar boş şeyler. Mesele kayınvalideyle aynı evde oturmanız. Burda arkadaşların dilinde tüy bitti ev ev üstüne olmaz diye.Önce soruna teşhis koy sonra da çözmeye çalış.

seloşcum canım ilgine çok teşekkürler ancak ben bu sitede yeni olduğum için yazılan diğer yazılardan çok haberim yok açıkcası...ama ev üstüne ev olmuyor bunu ben yaşadım...ayrı eve çıkma konusuna gelince zaten artık aynı evde yaşama gibi bi durumumuz olmıycak...ama benim endişlerim ordada bizi rahatbırakmayacağı konusunda...işte bu yüzden güvenemeiyorum güzelim...

Canım devam etmeniz için..size olumsuzluk yaşatan 3.şahıslar veya diğerleri ile ilgili ciddi bir karar vermeniz gerekiyor..bence üzüntünüz yaşadıklarınız birebir sizin sorununuz değil zannediyorum diğerleri..o bunu demiş niye demiş neden olmuş olmalı olmamalı gibi...kafanın ne kadar karışık olduğunuda çok iyi tahmin edebiliyorum..inşallah en doğru kararla mutlu olursun...

canımsın benim..beni çok ii anlayabiliyorsun çünki hemen hemen aynı sorunlatrı yaşamışız...en ii kararı vermem gerek aksi halde yanlış bi kararla hayatıma devam etmek istemiyorum...

Canım benim kesinlikle kendini dinle..şuan sağlıklı düşünmen çok zor ..inan seni çok iyi anlıyorum.şimdi ayrısın ve hep eşinle geçirdiğin en güzel günler.ve en önemli günlerin gelicek aklına.acı da neden ve niyçinlerde burada başlıyor işte..3 şahıslar ve diğerleri olduğu için..birebir eşinle sorunun olsa,kendince dersin ki ya bu adam beni dövdü,sövdü,aç açıkta bıraktı,veya alkol var kumar var ,zamparalığı var..evet işte bu adam değişmez,yada bir mucize olucak. onun için zor dönemdesin kararını vericeksin ama..diğerlerini 3.şahısları hayatına ailene müdahele ettirmiyceksiniz..onlarsız onlar yokmuş gibi düşünmeye çalış sadece eşini yargıla.inşallah kararın hayırlara ve seni mutluluğa götürür canım

ama bu arkadaşımız doğum günüde konuşmak hediye vermek istiyor
yani bi tarafı hala aşık eşineyerimseniben
mutluluklar dilerimyerimseniben
bencede etraflıca konuşun mumkünse ayrı eve çıkın eşinneze bi şans daha verinnnnnfisfisfis

ama bu arkadaşımız doğum günüde konuşmak hediye vermek istiyor
yani bi tarafı hala aşık eşineyerimseniben
mutluluklar dilerimyerimseniben
bencede etraflıca konuşun mumkünse ayrı eve çıkın eşinneze bi şans daha verinnnnnfisfisfis

evet bi tarafım hala aşık eşime çünki en nihayetinle severek evlendim ben bu adamla...ancak dediğim gibi kafam bi dünya suanda...içinde bi sorular cevaplar yanıtlı yanıtsız şeyler var işin içinden çıkamıyorum bana dua edin...

önerileri dikkate al bence.
evli değilim ama burdaki tecrübeli kişilerin yorumları bana çok mantıklı geldi.
ayşe'nin o doğumgünü fotoğraflı önerisi güzel.
ayrıca eşine açık açık şartlarını söyle. uymazsa kendi bilir. ama eşinde değil zaten problem, kayınvaliden de. ona bunu izah et. ama güzel bi dille.
umarım anlar.

X