Ne yapmalıyım?

annesinin ağzına bakıyor olması en büyük sorunumuzdu aslında...ve aynı evde yaşıyorduk...sürekli eşimi doldurması ve eşimin dolduruşa gelip üstüme gelmesiydi..
aldatma söz konusu değil...geçtiğimiz günlerde konuşmak istedi gitmedim...
yakındada doğum günü var dediğim gibi belki hediyesini vermek konuşmamaızada vesile olur..ne dersiniz...

sen boşanmaya hazır değilsin güzelim, koca seniin kocan, demekki ayrı kalamıyorsun, kutla tabi doğumgününü barışın olsun bitsin

yerinde olsaydım ilk önce iki durumu da gözden geçirirdim...
1. si boşanırsak
2.si devam edersek...

yani kar /zarar hesabı yapacaksın , hangisi dah ağır basıyorsa ( duygular, hisler açısından ) öyle davran...

doğum günü hediyesi olarak da sevdiği bir konser bileti ( beraber gideceğiniz) , sinema ve tiyatro olabilir...

ve ayarlayabilirseniz seanstan önce yazı yazsınlar iyi ki doğudun ''X' diye ya da sinemaya giderseniz tam başmadan önce eşinizi su almaya gönderin...salondakilerden rica edin eşiniz girince iyi ki doğdun şarkısını söylesinler diye:)) hediyenizi verin vs vs....

önemli olan sizin ona değer göstermeniz , di mi?

o zaman şaşırtın onu:))

ve eğer kova ise eşiniz...ilk önce ( tabi devam etmek isterseniz) onu ne kadar çok sevdiğinizi , değer verdiğinizi özel bir şekilde söyleyin , anlatın ve inandırın...

sonunda da başkaları yüzünden ( ister annesi ister başkaları yüzünden ) yaşamak istediğinizi evliliği yaşayamadığınızı o yüzden sevginizi de tek başına yaşamayı huzurlu bulduğunuzu söyleyebilirsiniz:))

ERKEKLER DE ıLGıı BEKLER...ONLAR DA SEVıLDıKLERıNı BıLMEK VE HıSSETMEK ıSTERLER...

eminim en güzel yolu bulursunuz ve hakkınızda ne hayırlısıysa o olsun inşallah diyorum

heheheh :) bak aklıma ne geldi...
hani diyorlar ya allah bir yastıkta kocatsın diye...

bir tane düğün resminizi ( tabi senin en güzel çıktığın resim olsun bu) bir yastığa bastır ve hediye et...

bir yastıkta kocayıp kocamayacağımıza sen karar ver de:) bu yastık 2 kişilik evlilik de iki kişilik de...3. kişilere yer yok de:)) de ve de:))

ikinizn arasında barışmayacak kadar uçurumlar yoksa aslında son şans bence verilmeli sonra hayatınız boyunca keşke dersinz ama şans verirseniz elimden geleni fazlasıyla yaptım ama olmadı diye kendinizi hiç suçlamadan hayatıınıza devam edersiiniz...aile sorunlarını oturup belli şartlarla halledebilirsiniz aslında burda bu konuyu açmış olmanız bile içinizde bitmediğini ve bir şans vermeniz gerektiğini düşündüğünüzden benceee...
aynısını yazan ark.varsa kusura bakmasın geçmişi okuyamadımm şimdi okucamm:))))

Pekte boşanma taraftarı değilsin..
Eşine düşündüklerini anlat..şartlarını sun..Ayrı ev ve de ailesine mesafeli olma konusunu aç..
Kabul ederse devam edersin..
Doğumgünü yakındaysa..birkaç gün önceden bu konuları görüşün ki..doğumgününe bir planın olsun..

her ne yaşanırsa yaşansın içimden atamıyorum yada atmak istemiyorum...
dediğim gibi tam sınırdayım eksiler artılar olumlu ve olumsuzlar...

Anladığım kadarıyla 3. kişilerin karışması dışında başka ağır sorunlar yok. Bu 3. kişileri aradan çıkarmaya razı gelecekse eşiniz , siz de güveniyorsanız devam etmekte fayda var, yuva kolay kurulmuyor, birileri içinde bozulmamalı. Bu demek değil ki sizin sıkıntınız önemsiz, malesef işte 3. şahıslar bir aileyi bozacak kadar önemli. Ama asıl önemli olan bu dengeyi eşinizin sağlayabilmesi. Size yüklenmesi durumunda gelinen durum belli.

Umarım hayırlısı olur hakkınızda.

Son düzenleme:
ayrı kalma sebebiniz halledilemicek bir olay değilse ayrılma arkadaşım içinde o özlem varsa unutamazsın affetmek bazen en büyük erdem çok zor belki ama herkes yapamaz o da pişman olmuşsa ayrılmanızın anlamı yok die düşünüyorum...

Anladığım kadarıyla 3. kişilerin karışması dışında başka ağır sorunlar yok. Bu 3. kişileri aradan çıkarmaya razı gelecekse eşiniz , siz de güveniyorsanız devam etmekte fayda var, yuva kolay kurulmuyor, birileri içinde bozulmamalı. Bu demek değil ki sizin sıkıntınız önemsiz, malesef işte 3. şahıslar bir aileyi bozacak kadar önemli. Ama asıl önemli olan bu dengeyi eşinizin sağlayabilmesi. Size yüklenmesi durumunda gelinen durum belli.

Umarım hayırlısı olur hakkınızda.

Katılıyorum,

eğer ailesi ile sorunlar oluyorsa, ayrı bir eve çıkmanız gerekiyor, eşinizde barışma taraftarı siz de, ama aynı eve dönerseniz yine sorunlar yaşarsınız...

oncelikle esini iyice pisman et ki,yuvasina sahip ciksin..ayrica 3.kisiler icin yuvasini dagittigini,mutlulugunuzun bozuldugunu soyle..erkekler idrak edemez bilse de sen soylee..annesiyle bosanma asamasina gelmisseniz tekrar annesi varsa mutlu olamazsiniz eger cozum bulacam gel derse de annesi gidene kadar donme derim..tabiki annesi,yaninda olacak ama yuvayi bozuyorsa tirnaklari cikartmak gerekir..3.kisiler yuzunden cok kavgamiz oldu bu aileyse durum cok zor oluyor bazen insanin elinden bisey gelmiyo,esinde sorumsuz davraniyorsa hic cekilmiyor..kocan seni seviyorsa herseyi yapar..her ne kadar annesi araniza girip ikinizi de uzsede onu da kirmadan bi yolunu bulsun evden cikarsin yapacak bisey yok..

bence hediye almak iyi bir fikir değil. elini zayıflatır. eğer hatalı olan taraf o ise, kırılan sen isen bence hediye alma. barışacaksan da bunu hemen yapma, yeteri kadar düşünmesi ve seni gerçekten isteyip istemediğine karar vermesi için ona zaman tanı, hediye olayı ile ilk adımı atan taraf sen olursun ve pazarlık gücünü kaybedersin..bence kesinlikle alma ve arama bile..

seni çok iyi anlıyorum..
malesef bu anne olayı çok beter bi durum..
aynısını bende yaşadım çünkü
siz daha boşanmaya karar vermemişsiniz, bu iyi
çünkü hala kurtarılabilirlikleriniz var
ama bunun için çok sağlam durman lazım

anladığım kadarı ile hala güvenememezlik yaşadığına göre epey etkiliymiş k.valide
eşinde epey pasif..
işte bunun için eşinin gerçekten pişmanlığı sonuna kadar yaşaması gerektiğini düşünüyorum..
ama şuan eşinin adım atması bence iyi bir gelişme..
ne kadar süredir ayrısınız sanırım yazmamışsın, yada ben gözden kaçırdım..
hediye fikri güzel bi fikir, onun pişmanlık duygularını tetikler
ama iyi bir seçim ve iyi bir kurgu yapmalısın
sonrasında bırak o açsın konuyu
açtıktan sonrasında da dök içindeki bütün herşeyi
ama sakin sakin, tartışmadan yada kendi sinirlerini bozmadan
görsün senin ne kadar yıprandığını
o farkında olmadan ne kadar ağır şeyler yaşadığını
bunları tam olarak idrak etmeden duygularına kapılıp ilk konuşmada tamam deme bence
sen kararını verdikten sonra ailende eşinle aynı konuşmayı yapmalı
saygılı ama ağır bir konuşma olmalı
eşinde anlamalı aslında herkezin bir annesi var zaten
herkezin annesi kıymetli ama bu kıymet olayı yanlış yorumlanmamalı

1 ay kadar önce tv.de kanalları gezerken bir psikolog şöyle dedi
"herkez ailesine bağlı olmalıdır ve bağlıdırda
ama önemli olan bağımlı olmamak
bağlılık ile bağımlılık arasındaki farkı iyi bilmeli
çünkü günümüzdeki biçok evlilik bu nedenle bitiyor"
dedi, bencede kesinlikle doğru

ve canım eğer eşini ikna edebiliyorsan bir aile danışmanına gidin
çünkü eşinin ne kadfar kararlı olup olmadığını çok daha net görebilirsin öyle
ve bu süreçte soğukkanlı olmalısın, ancak o zmana en doğru olanı görebilirsin

umarım hakkınızda en hayırlısı ne ise o olur canım..

ya warya böle şeyleri okuyunca sinir oluyorum ya bu aileler ne istiyor anlamıyorum ya bi rahat huzur vermiyorlar benimde başımda eşimin babası çok fena annesi çok cahil bi huzur vermiolar ya çoğu boşanmalarda zaten aile yüzünden oluyor seni çok ii anlıorum canım sonuna kadar hakkını savun ailesine karşı eşini seviosan yuvanı yıkma mücadele et dişini göster korksunlar biraz senden sustukça daha çok eziliosun inan.dikleşme dik dur....

bence hediye almak iyi bir fikir değil. elini zayıflatır. eğer hatalı olan taraf o ise, kırılan sen isen bence hediye alma. barışacaksan da bunu hemen yapma, yeteri kadar düşünmesi ve seni gerçekten isteyip istemediğine karar vermesi için ona zaman tanı, hediye olayı ile ilk adımı atan taraf sen olursun ve pazarlık gücünü kaybedersin..bence kesinlikle alma ve arama bile..

işte zaten kararsızlığımda bu yüzden yani şimdi hediye alıp ona vericem bu sefer bak pişman konumuna düşücem sanki...

Daha önce yorum yazmıştım buna ek olarak bence hediye almasanız daha iyi olur, eğer barışırsanız sonra alırsınız, şimdiden çok yüz vermeye gerek yok.

cnm benim öncelikle bu tabiki senin kararın bize sadece karar vermene yardmcı olcak seçenekler sunabilirz..
ama şunu unutmaki boşanmak çok kolay.ve anladgm kadaryla hala seviyosun onu. hatta sana bşi diyimmi sen onu çok seviyosun. ama bukadarını canın yandıgı için kendine itiraf edemiyosun. ve bu drumdayken bu ilişki tamamen biterse sanrm daha sonra çok pişman olabilrsin.. bana kalırsa evet yine braz ayrı yaşayın herkes neler istedgni sonunda neler kaybediceğni dşünsün ((yada hersey düzelrse,çaba gösterirsenz neler kazanıcagınızı ) ii düşünün tartın biçin bence hallolucak hersey..
ama baştan koy tavrını. ha sakın deme anneni istemiyorum fln die. çünkü erkekler annelerine çok düşkün olur blirsin,ters tepebilr. onun yerine o senin annen tabiki her nolursa olsun başımın üstünde yeri var ama ev ev üstüne olmuyo biliyosun canım bunu yaşadık gördük. özelimizi kendi içimzde kendi evimizde yaşayabilmeliyiz,mutluluklarımızıda kavgalarımızıda.. sadece ikimize özel olan şeyler de olmalı... tarzı konuşup ayrı eve ikna etmelisin bence önce.. sonra bide bu özelin nolursa olsn ikinzn arasndan çıkmıcagına. yada 3. şahısların bu ilişkiye karışamıcaklarına.. seni annesi hakkında konuşturtmasın,annesini senn hakkında. tavrını koysun bi. anneside bi iki tavır yapar sonra susar bakma o tür kaynanalar başta sözü geçene kadar tepesine çkar insanın! sonra sinerler el mahkum..

anlıcagn cnm güzellikle halletmeye çalış.. hediye al yada alma demicem. içinden geliyosa,çok istiyosan al. herseyden önemlisi seninne istedgn çnkü. ama hediye almasanda doğum gnünü kutla mutlaka. yinede aklında oldgnu bilsin. seviyosunuzda bence.. üzmeyn birbirinzi.. ayrılıkları,kırgnlıkları bilirim. dışarıya farklı,katı göstermeye çalışırken içinde neler yaşarsın..

ama tekrar birlikte olunca da canının daha çok yanıcagına inanıyosan da ozaman kararını iyi ver ve herseyin gercekten yoluna girdiğne emin olana kadar çocuk dşünme derim ben.. hakkından hayırlısı olsun canım benim ...

size yaptıkları çok ama çok kötü değilse bir kez daha deneyin ve sonra karar verin derim

bence hediye al ama konuşma isteği ondan gelsin..çünki yaşadıklarımı ve yaşattıklarını hala affedemiyorum demişsin,o zaman bişeyleri konuşup düzeltmesi gerekende o olmalı bence ama hediye al birebir eline verme iş yerine falan gönder.eğer biraz pişmansa bu hediyeden sonra o konuşmak ister diye düşünüyorum..

bence hediye al ama konuşma isteği ondan gelsin..çünki yaşadıklarımı ve yaşattıklarını hala affedemiyorum demişsin,o zaman bişeyleri konuşup düzeltmesi gerekende o olmalı bence ama hediye al birebir eline verme iş yerine falan gönder.eğer biraz pişmansa bu hediyeden sonra o konuşmak ister diye düşünüyorum..

evet bencede bu daha iyi olabilir.. bide hediye falan derken öle kazak falan alma bence çk anlamsz gelio bana öle hediyeler.. tabiki sen aldgn için kendi aldıklarından farklı olur ama ynede daha anlamlı özel düşünülmüş bşiler olmalı. yaşadıklarınızı hatrlatıcak bşi :KK66:

X