Ne yapmalıyım?

minikprenses

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2010
1.176
1
merhabalar...
aslında benim konum çok karmakarışık...eşimle ailevi sorunlar nedeni ile ayrı yaşıyoruz...
ve boşanma kararı almış durumdayız...ara sıra görüşüyoruz ama sanırım o pişman..aslına bakarsak iç dünyamdada ben pişmanım...çünkü bende onu zaman zaman özlüyorum ve acaba tekrardan başlamalımıyız diyorum ama bunun dışındada yaşadıklarımı ve yaşattıklarını affedemiyorum...sizlerden bu konuda yardım istiyorum ne yapmalıyım sizce???

birde eşimin yakında doğum günü var...onu çağırıp bi yerde bişiler içip hediye alıp versemmi diyorum...ayrılsakda ona değer verdiğimin göstergesi diye düşünür sanki....

merhabalar...
aslında benim konum çok karmakarışık...eşimle ailevi sorunlar nedeni ile ayrı yaşıyoruz...
ve boşanma kararı almış durumdayız...ara sıra görüşüyoruz ama sanırım o pişman..aslına bakarsak iç dünyamdada ben pişmanım...çünkü bende onu zaman zaman özlüyorum ve acaba tekrardan başlamalımıyız diyorum ama bunun dışındada yaşadıklarımı ve yaşattıklarını affedemiyorum...sizlerden bu konuda yardım istiyorum ne yapmalıyım sizce???

birde eşimin yakında doğum günü var...onu çağırıp bi yerde bişiler içip hediye alıp versemmi diyorum...ayrılsakda ona değer verdiğimin göstergesi diye düşünür sanki....

Neler yasadigini bilmedigimiz icin ne desek yalan olur canim. Ancak eminim ki ona yenileceksin ve yeniden barisacaksin. bukadar yumusadigina göre. umarim kendin icin hayirli olani yaparsin.

Ancak bunu hicbirzaman unutma bir defa üzen adam herzaman üzer.

bence gerek yok zaten hayatınızdan çıkartma kararı almışsınız..
bu hamle sanki blörf yapar duruma düşürür sizi..
bence hediyeyi boşverin madem canınızı çok yaktı affetmeyın silin yaşantınızdan..
zira yasadıklarınız silenmeyecek kadar ağırmış..
bence kökten silin...

Canım ben her zaman aşktan yana olduğum için bu ilişkinize olumsuz bakmıyorum. Neler yaşadınız bilmiyorum ama tek bildiğim ne yaşarsanız yaşayın eğer saygısızlık etmediyseniz birbirinize karşı o zaman affedilmeyecek birşey yok.Sadece yeterince detaylı bir şekilde konuşmayı deneyin ona bir şans daha verin,çünkü pişmanlığınız var seviyorsunuz da:) o yüzden bir kere daha denemekten zarar gelmez bence ama mutlaka sorunları çözmeyi deneyin...:)

eğer boşanma kararı almışsanız yle hediye, kutlama filan olmaz.. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu denir yani.. ama zaten sn hediye almayı filan düşünüyorsan, aldığın boşanma kararını irdeleme gerekir bence.. pek emin olmayabilir misin acaba?

Eşimle Ailevi sorunlar yüzünden ayrıyız demişsiniz...Bende eşimle evliliğimin en güzel döneminde ailevi sorunlar yaşadım..ilişkiye bir 3.kişi girdiği zaman sorunlar çıkılmaz bir hal alıyor malesef bunuda birebir yaşadım ve 3 sene sonra eşimle boşanmak zorunda kaldık...sorunlar çıkılmaz bir hal almıştı..eşimle birbirimizi çok severek evlendik..ve 4 ay ayrı kalabildik sonrasında eşim aradı..çok büyük bir hata yaptığımızı..Düşündüğümüzde aslında birebir hiç bir sorunumuz olmadığının farkına varmıştık...ve eşimle tekrar evlendik tabi aileleri ikna etmek çok zor olmuştu..4 aylık ayrılığı saymassak ben 13 senelik evliyim ..ve çokta mutluyum eşimle barıştığımada tekrar evlendiğimede hiç pişman olmadım çok şükür..buarada çocuğumda yok belirtiyim hani çocuğun var vs vs bizm birbirimize olan sevgimiz tekrar bizi bağladı opuyorumnanaktan inşallah hakkında hayırlısı olur arkadaşım :Saruboceq:

merhabalar...

bu kırmızıyla işaretlediklerimi açmazsanız kimse yardımcı olamaz ki size.
size yaşattıkları nedir; şiddet falan mı var işin içinde?

hee bir de ben olsam boşanma arefesindeki kocama hediye almazdım.
ne gerek var ki??
boşanma hediyesi verir gibi..

Sorunların ne olduğunu bilmeden birşey diyemeyiz...
Belki affedilmeyecek kadar büyük birşeydir. Belki de siz büyütüyorsunuz diyeceğimiz küçük birşey...
O yüzden ne desek yanlış olur...

Eşinle ailevi sorunlar nedeniyle ayrı yaşıyormuşsun. Nedir bu ailevi sorunlar? Onun ailesi mi? Barışmayı sen de o da düşünebilirsin, demekki aranızdaki sevgi bitmemiş. Eğer aldatma ve şiddet yoksa bence evlilik kurtarılabilir. O da konuşmak istediğinde etraflıca konuşursun ve seni rahatsız eden şeyleri belirtirsin, seni seviyorum ama şu şu sebeplerden bu evliliği yürütemiyorum dersin, herşey aynı olacaksa dönemem dersin. Bırak düşünsün ve kararını versin bu konuda. Öptüm canım, Allah kolaylık versin.olumunekankayizsmile

annesinin ağzına bakıyor olması en büyük sorunumuzdu aslında...ve aynı evde yaşıyorduk...sürekli eşimi doldurması ve eşimin dolduruşa gelip üstüme gelmesiydi..
aldatma söz konusu değil...geçtiğimiz günlerde konuşmak istedi gitmedim...
yakındada doğum günü var dediğim gibi belki hediyesini vermek konuşmamaızada vesile olur..ne dersiniz...

eğer boşanma kararı almışsanız yle hediye, kutlama filan olmaz.. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu denir yani.. ama zaten sn hediye almayı filan düşünüyorsan, aldığın boşanma kararını irdeleme gerekir bence.. pek emin olmayabilir misin acaba?

evet canım emin olmakla olmamak arasında bişi bu...sanırım adam akıllı bi kez daha bunu masaya yatırmak...

Eşimle Ailevi sorunlar yüzünden ayrıyız demişsiniz...Bende eşimle evliliğimin en güzel döneminde ailevi sorunlar yaşadım..ilişkiye bir 3.kişi girdiği zaman sorunlar çıkılmaz bir hal alıyor malesef bunuda birebir yaşadım ve 3 sene sonra eşimle boşanmak zorunda kaldık...sorunlar çıkılmaz bir hal almıştı..eşimle birbirimizi çok severek evlendik..ve 4 ay ayrı kalabildik sonrasında eşim aradı..çok büyük bir hata yaptığımızı..Düşündüğümüzde aslında birebir hiç bir sorunumuz olmadığının farkına varmıştık...ve eşimle tekrar evlendik tabi aileleri ikna etmek çok zor olmuştu..4 aylık ayrılığı saymassak ben 13 senelik evliyim ..ve çokta mutluyum eşimle barıştığımada tekrar evlendiğimede hiç pişman olmadım çok şükür..buarada çocuğumda yok belirtiyim hani çocuğun var vs vs bizm birbirimize olan sevgimiz tekrar bizi bağladı opuyorumnanaktan inşallah hakkında hayırlısı olur arkadaşım :Saruboceq:

canım yaşadıkların sanırım bana benzer olaylar...eğer dilersen özelden mesajlaşalım isterim...ama ne yazıkki özel mesaj atmayı bilmiyorum...

slm canim bende hemen hemen seninle ayni problemleri yasiyorum,esimin ailesinin oturduklari yerle bizim aramiz hemen hemen 600m falan,hic hic özel hayatim kalmadi ben bile ayrilmayi düsündüm ama esim herzaman olaylari yatisdirmayi basardi,bazen öyle bi an geliyoki herseyi bitirmek istiyosun ama herzaman kötü degildir ve buyüzdende mutlu oldugun anlardada ben esimden ayrilamam diyosun onsuz yasayaman diyosun..taaki araya 3.sahislar giresine kadar

kader ortağıyız desene....kıyamam sana ben...ne yazıkki ben çok sabrettim ve sonunda ayrıldık...ayrıldık derken suan ayrı yaşıyoruz boşanma gerçekleşmedi henüz ve eşim hatasını anlamış gibi geliyor artık bana...ama yinede tam net bunu dile getiremiyor...affetmekle affetmemek arasında bi duygu içerisndeyim...
yakında doğum günü var ve ben ona ufak bi hediye alıp vermeyi..bu sebeple biraz ciddi bi konuşma yapmayı düşünüyorum...hem nasıl bi değer kaybettiğini biraz daha ii anlasın hemde vicdan azabı duysun dahada diye...
ama sence ne yapmalıyım....hediye alsam bile ne almalıyım

hediye almak güzel bi fikir bence, dedigin gibi kaybettigi degerini anlamasini saglar belki,sana bise söyliyimmi erkekler cocuk gibi nasil senin esinin annesinin agzina baktigi gibi,onlara kaybettiklerini dogru yolu göstermekte bizlere kaliyo iste,bazen gec oluyo bazen de ise yariyo..bana kalirsa tabi yinede sen bilirsin ama öyle parfümmüs kiyafetmis gibi seyler degilde ( cünkü ailesindende muhtemelen bugibi hediyeler alacaktir),onu kalbinden vuracak daha dogrusu o hediyeyi aldiginda senin onu ailesinden daha cok önemsedigini anlamasini saglaman gerekir

evet bitanem yazdıkların çok doğru çocuk gibiler...zaten bende parfüm kıyafet tarzı şeyler düşünmemiştim...çünkü suan ayrıyız böle bi hediye yakışmaz bencede..ama aklımada başka bişi gelmiyor...senin varsa lütfen paylaş yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

cnm tek çözüm olarak ayrı yaşamayımı uygun gördünüz başka bi yol yokmu.annesinden ayrı yaşamayı kabul etmiyomu eşin.bide en önemlsi annesinin yaptıklarının farkındamı yani kabul ediyomu dolduruşa geldiğini

hassas bir durum. siz de hassas olmalısınız.. etkilemek istemem..
birbirinizi kaybetmekten doğan endişeniz ve birliktelik isteğiniz, bir araya geldiğinizde sizi olumlu etkileyebilir
etkilemeyebilir de..
ama inandığım birşey var; insanlar durduk yere değişmez
ikinizde istiyorsunuzdur, aile danışmanına gidersiniz. problemlerinize bilinçli yardım alırsınız. çaba edersiniz, gayret gösterirsiniz. olur, inanırım
ama aynı kalıplar içinde yaşarken.. ..

siz barısmakdan yanasınız ..
ne dersenız sorunuzun altında bu yatıyo hakkınızda hayırlısı olsun..
hedıye vermek bahane amac ıkı laf etmek sızınkı..

siz barısmakdan yanasınız ..
ne dersenız sorunuzun altında bu yatıyo hakkınızda hayırlısı olsun..
hedıye vermek bahane amac ıkı laf etmek sızınkı..

evet doğru bi kanıt ama sadece su konuda...ben tamamıyle barışma taraftarı değilim...ancak boş yere onu arayıp gel konuşalım deme lüksünü bulmuyorum kendimde...biraz acı cekmesi için yapmayı planlıyorum bunu..

canim kusura bakma hattan düstüm, cok zor ama bence büyük bise alma.bana kalirsa onun kalbini acitacak bise yapman gerekir mesela gecen senelerde senin veya onun dogumgününde cektirdiginiz bi fotonuz varsa eger bunu bi tisörte bastirabilirsin veya cerceveletip ona hediye edebilirsin,verirkende deki ona
"bak bu fotodaki dogumgününde beraberdik bu sene ise ayriyiz,allah hakkimizda hayirlisi neyse onu versin,ama ayrilacak olursak eger bu seneki dogumgününü degilde bu fotadaki dogumgününü hatirlamani isterim" bu ona yetecektir.ama yinede sen bilirsin bu sadece bi öneri

aysecim canım bu süper bi öneri çok teşekkürler bunu yapabilirim ama başka başka fikirlerde istiyorum senden...

cnm tek çözüm olarak ayrı yaşamayımı uygun gördünüz başka bi yol yokmu.annesinden ayrı yaşamayı kabul etmiyomu eşin.bide en önemlsi annesinin yaptıklarının farkındamı yani kabul ediyomu dolduruşa geldiğini

yaşadığımız bu ayrılık sürecinde bana böyle bi teklifte bulundu ancak güvenemedim çünkü beynini çok süper yıkıo eşimin...ama su sıralar bana annesinin hatalı olduğunu ve bunları idrak ettiğini söylüyor...

X