Ne Yaptıysam Olmadı, Yardımınıza İhtiyacım Var!

pearl95

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2012
70
1
Merhabalar, ben temmuzda 18 yaşına gireceğim. Siteye bir süredir üyeyim ve düzenli olarak takip ediyorum. Derdimi anlatmaya başlayayım...
Boyum 173 kilom 65 biliyorum normal diyeceksiniz ama dışarıdan daha kilolu görünüyorum. Çünkü göbeğim kat kat ve basenlerim var. Ne yaptıysam olmadı aylardır çabalıyorum. Fitness, dans, diyetler, diyetisyenler her şeyi denedim ve harfi harfine uydum. Sonra birkaç doktor gerekli ölçümleri yapıp metabolizmamın yavaş olduğu kanısına vardı. Kilo vermek o kadar zor ki benim için aylardır 55 kilo olamadım gitti. İnsanlar ayda 10 kilo veriyor ben aylardır veremedim o 10 kiloyu. Artık bu durum o kadar moralimi bozuyor ki psikoloğa kadar gidecek herhalde bu iş. Takıntı yapma meselesi falan değil gerçekten üzüldüğüm nokta o kadar çabalamama rağmen emeğime rağmen sonuç elde edememem. Lütfen bana tecrübelerinizle yardımcı olun, motive edin yardımlarınıza çok ihtiyacım var. Gerçekten düz bir karına sahip olmak, basenlerinin olmaması falan bunlar bu kadar zor şeyler mi??

Bi tanığımız senin gibi,metabolizması yavaş çalışıyor
1 yılda 7 kilo verebildi ama o halinden memnun,en azından bu halimlede verebiliyorum diyor
İstikrarlı ol,çok kilolu değilsin bu kadar takıntı yapma derim :KK34:

Merhabalar, ben temmuzda 18 yaşına gireceğim. Siteye bir süredir üyeyim ve düzenli olarak takip ediyorum. Derdimi anlatmaya başlayayım...
Boyum 173 kilom 65 biliyorum normal diyeceksiniz ama dışarıdan daha kilolu görünüyorum. Çünkü göbeğim kat kat ve basenlerim var. Ne yaptıysam olmadı aylardır çabalıyorum. Fitness, dans, diyetler, diyetisyenler her şeyi denedim ve harfi harfine uydum. Sonra birkaç doktor gerekli ölçümleri yapıp metabolizmamın yavaş olduğu kanısına vardı. Kilo vermek o kadar zor ki benim için aylardır 55 kilo olamadım gitti. İnsanlar ayda 10 kilo veriyor ben aylardır veremedim o 10 kiloyu. Artık bu durum o kadar moralimi bozuyor ki psikoloğa kadar gidecek herhalde bu iş. Takıntı yapma meselesi falan değil gerçekten üzüldüğüm nokta o kadar çabalamama rağmen emeğime rağmen sonuç elde edememem. Lütfen bana tecrübelerinizle yardımcı olun, motive edin yardımlarınıza çok ihtiyacım var. Gerçekten düz bir karına sahip olmak, basenlerinin olmaması falan bunlar bu kadar zor şeyler mi??

Merhaba :)

Ben sizinle tecrübeler yada bildiklerimi paylaşamayacağım ama bloğunu takip ettiğim ve sürekli yazdıklarını okuduğum takip ettiğim blok var bloğun sahibi kilolarından son derece rahatsız ve diyetlerden yorulan ara veren ve bir anda yeni bir diyetle tam 1 buçuk gibi bir sürede 11 kilo veren kişidir. yaptıklarını uyguladıklarınıda blogunda paylastı kılo vermeye ihtiyacım olsaydı heralde onun uyguladıgı yolu izlerdim.
Uyguladı diyeti kesinlikle biliyorsundur DUKAN DİYETİ.

eğer istersen sana özelden blogunun lınkını atabilirim ve oradan yazdıklarını okuyabilirsin ve senin içinde umut olabilir belki

ben şahsen takip ederdim ve aynısını uygulardım en azından

Seni çok iyi anlıyorum. Su anda değil ama 6 yıl oncesinde ben de aynı durumdaydım. Boyumla kilom arasında 20 fark olmasına rağmen göbeğim bir türlü gitmiyordu. Haftada 3-4 gün spor salonuna giderek ve çok az yiyerek çözdüm. Bu arada parasızlıktan az yiyordum :). Ucuza bir spor salonu bulmuştum ona devam ediyordum.

Bundan 4 yıl önce dogum sebebiyle çok kilo aldım. Şimdi Dukan ve callanetics yapıyorum. Kendimi zorlamadan kilo veriyorum ve vücudumu şekillendiriyorum. Bu sefer hedefim boyumun 10 kg. Altı ve de bana yeter.

Kilo vermek icin dukan ve vucut şekillendirmek icin callanetics ya da adını şimdi hatirlayamadim NTV spikeri bir kadının kitabını öneririm. Kitabın adı 60 günde ideal vucut olabilir. İlgilenirsen bakıp sana haber vereyim

Bu arada evet bazıları 10 kilo 20 kilo veriyorlar ama kilon ne kadar çoksa o kadar çok ve çabuk veriyorsun. Vermen gereken kilo azaldıkça daha yavaş ve az kilo veriyorsun. Ama veriyorsun sonuçta. Dukan'da herkes haftada bir kilo verirken ben 500 gr.i zor buluyorum ama kilo vermem hiç durmuyor.
Neden Dukan:
1. Sana istediğin miktarda yeme şansı veriyor

2. Acıkmıyorsun çünkü yulaf tok tutuyor
3. Yeme alışkanlığın değişiyor. İstesen de yağlı şekeri yiyeceklerden çok tüketmemiyorsun.
4. Ömür boyu kilonu koruyorsun hem de zorlanmadan.

Bi tanığımız senin gibi,metabolizması yavaş çalışıyor
1 yılda 7 kilo verebildi ama o halinden memnun,en azından bu halimlede verebiliyorum diyor
İstikrarlı ol,çok kilolu değilsin bu kadar takıntı yapma derim :KK34:

1 yılda sadece 3,3 kilo verebildim ben söylediğim gibi takıntı meselesi değil emeğimin karşılığını almama üzülüyorum kendimi bildim bileli diyet spor ama gözle görülür bir fark olmuyor işte. Çok teşekkür ederim ilgilendiğin için :)

Merhaba :)

Ben sizinle tecrübeler yada bildiklerimi paylaşamayacağım ama bloğunu takip ettiğim ve sürekli yazdıklarını okuduğum takip ettiğim blok var bloğun sahibi kilolarından son derece rahatsız ve diyetlerden yorulan ara veren ve bir anda yeni bir diyetle tam 1 buçuk gibi bir sürede 11 kilo veren kişidir. yaptıklarını uyguladıklarınıda blogunda paylastı kılo vermeye ihtiyacım olsaydı heralde onun uyguladıgı yolu izlerdim.
Uyguladı diyeti kesinlikle biliyorsundur DUKAN DİYETİ.

eğer istersen sana özelden blogunun lınkını atabilirim ve oradan yazdıklarını okuyabilirsin ve senin içinde umut olabilir belki

ben şahsen takip ederdim ve aynısını uygulardım en azından

Blogun adını alabilirim genelde internette böyle bloglar siteler vs. motivasyonumu arttırıyor. İlginiz için çok çok teşekkür ederim :)

Seni çok iyi anlıyorum. Su anda değil ama 6 yıl oncesinde ben de aynı durumdaydım. Boyumla kilom arasında 20 fark olmasına rağmen göbeğim bir türlü gitmiyordu. Haftada 3-4 gün spor salonuna giderek ve çok az yiyerek çözdüm. Bu arada parasızlıktan az yiyordum :). Ucuza bir spor salonu bulmuştum ona devam ediyordum.

Bundan 4 yıl önce dogum sebebiyle çok kilo aldım. Şimdi Dukan ve callanetics yapıyorum. Kendimi zorlamadan kilo veriyorum ve vücudumu şekillendiriyorum. Bu sefer hedefim boyumun 10 kg. Altı ve de bana yeter.

Kilo vermek icin dukan ve vucut şekillendirmek icin callanetics ya da adını şimdi hatirlayamadim NTV spikeri bir kadının kitabını öneririm. Kitabın adı 60 günde ideal vucut olabilir. İlgilenirsen bakıp sana haber vereyim

Bu arada evet bazıları 10 kilo 20 kilo veriyorlar ama kilon ne kadar çoksa o kadar çok ve çabuk veriyorsun. Vermen gereken kilo azaldıkça daha yavaş ve az kilo veriyorsun. Ama veriyorsun sonuçta. Dukan'da herkes haftada bir kilo verirken ben 500 gr.i zor buluyorum ama kilo vermem hiç durmuyor.
Neden Dukan:
1. Sana istediğin miktarda yeme şansı veriyor

2. Acıkmıyorsun çünkü yulaf tok tutuyor
3. Yeme alışkanlığın değişiyor. İstesen de yağlı şekeri yiyeceklerden çok tüketmemiyorsun.
4. Ömür boyu kilonu koruyorsun hem de zorlanmadan.

Haberini bekliyorum

Ben de az yemeler diyetler spor salonları pilates yüzme vs. her şeyi denedim. Hatta uzun bir süre önce sırf üzüntümden hiçbir şey işe yaramıyor diye kendimi aç bıraktığım bile oldu kuş kadar yemek yiyordum ama olmadı hiçbir şey olmadı. Birden fazla diyetisyen denedim üstelik özel hastanelerde onca para yedirdik ailece ama sonuç sıfır. Dukan diyetini 20 gün kadar denediğim olmuştu bir ara ama o 20 günün sonunda hastanelik olmuştum suratım sapsarıydı zaten her türlü vitamin eksikliği var ben de bir de tek yönlü beslenince tüm düzenim alt üst oldu. Doktorlar ve diyetisyenler de yaşım küçük olduğu ve kansızlık vitaminsizlik olduğu için tek yönlü beslenmeyi kesinlikle yasakladı. O yüzden deneyemedim bir daha Dukanı... İlgi gösterip tecrübelerinizi paylaştığınız için çok minnettarım sağolun

Yasının küçük olduğunu bilmiyordum. Dukan'in kitabıni okudun mü bilmiyorum ama yası küçük olanların tek yönlü beslenme olarakrak da adlandirabileeginiz atak ve seyir evrelerini uygulamaması gerekiyor. İcinde meyve,karbonhidrat ve serbest öğünlerin bulunduğu güçlendirme ile başlamaları ve sıfır yağdan kaçınmaları öneriliyor. Erişkinlerde metabolizma zaten çok yavaş oldugu icin biz etkilenmiyoruz. Ama cocuk ve genclerin yağa, şekere ve karbonhidrata ihtiyacı var.
umarim sağlıklı ve güzel bir sekilde sonuca ulaşırsın.

canım sen bu konuyu takıntı haline getirmişsin. önce bundan kurtulmalısın...

kendini serbest bırak ve beynine ben şişmanım, kiloluyum mesajı vermekten vazgeç. bu iş beyinde bitiyor deniyor ya, seninki de aynen öyle.
zayıflmayı bi zorunluluk olarak görme ve en önemlisi de sürekli ben zayıfım de. sağlığım için biraz daha vericem ve acelem yok diye düşün. vermem lazım, olmuyo, veremiyorum dedikçe inan daha çok gitmiyo o kilolar...

ben kendimden biliyorum. 28 kilo verdim 9 ayda. ne zaman kafama taktıysam, deli gibi uğraştıysam olmadı gitti. ne zaman kendimi saldım, beynimi rahatlattım işte o zaman birden gitmeye başladı kilolar.

metabolizman yavaşsa sabırlı olmak zorundasın. spor yapmayı da bi zorunluluk olarak görme. alışkanlık haline getirmeye çalış ve sporu da zayıflamak için değil sağlığın için yaptığını düşün. kafandan at bu zayıflama düşüncesini. inan bana beynini rahatlatırsan psikolojin de kendin de rahatlıycaksın...

X