Neden yapamadığını biliyorum

Merhaba. Evet psikolojik sorunlar yemek bozukluğu yaratıyor haklısınız ama irademe ben hükmedebilirim. Istemezsen hiç bir güç birşey yaptıramaz. Eminim sende çok güçlü bir kadınsın. Bu yaşa gelene kadar ne zorluklar çekmişsindir. Bende 41 yaşındayım ve bütün herkes gibi bende zorlu yollar aştım. Hayatın kuralı bu. Hayat kısa. Etraftaki olumsuzlukları düşüneceğimize güzel olanlara odaklansak daha mutlu oluruz. Şu anda aldığım nefes bilr mucize. Şükür bütün uzuvların yerinde. Hasta olup yatalak olabilirdik Allah korusun. Göremeyebilir yada duyamayabilirdik. Bak ne büyük nimet mesajları okuyup yazabiliyorsun. Bazıları seni üzerse o kişiyi uzaklaştıracak yada uzaklaştiramiyor isen kaileye bile almayacaksın. Şükür gerçekten çok önemli. Sen güçlü bir kadınsın. Herşeyin üstesinden gelirsin. Iradeye yenik düşmekte neymiş. Ben onu yönlendiririm o beni değil. Evet çocukken şeker sorun değildi ama şimdi bağımlı değilim. Onu kafandan at. Sen şeker bağımlısı değilsin. Istersen yemeyebilirsin emin ol. Lütfen kendine iyi davran ve zarar veren unsurlardan uzak dur.
Çok haklısınız öyle olmaya çalışıyorum.

Bu arada 800 gr daha vermişim. Toplamda 3.5haftada 4.6kg gitmiş oldu. Geriye kaldı 6 kilo. Bundan sonra daha zor vereceğimi biliyorum. Ama pes etmeyeceğim. Kilomu verdikten sonra daha dikkatli beslenecegim. Kilomu koruyacağım. Ayda 1 kendi günüm yapıp en sevdiğim yemekleri yapacağım ve kendimi ödüllendireceğim. Aynaya baktığımda ideal kilomda olduğum için artı bir mutluluk yaşayacağım. Ya hayat çok güzel. Bunu güzelleştirmek bizim elimizde.
Harikasınız maşallah 👏 bende o şekilde hayal ediyorum artık bu yaşam tarzım oldu bundan sonra diyorum özel gün tatil vs olmadığı sürece yine bu şekilde beslenip arada bir kaçamak yapıp haftada bir iki gün yine spor yapıp verdiğim kiloyu korumak istiyorum inşallah başarırım 🙏

Merhaba,geçen sene toplamda 25 kilo vermiş biri olarak hepinize selam ederim:KK66:

Önceliğiniz sadece sağlıklı olmak olmalı ve toplumun dayattığı formları değil de,sağlıklı bir vücut kitle endeksini hedef koymanızı tavsiye ederim.

Kendi zayıflama hikayeme gelince,çok basit bir şekilde şöyle özetleyebilirim,akşam 20.00den sonra birşey yememek. Çok zorda kalırsam salatalık,yoğurt. Bol su içmek. Tatlıdan uzak durmak. Akşam yemeklerini öğlen,öğle yemeklerini akşam yedim. Yani mümkün olduğunca kaloriyi gündüz aldım. Özel kürler,içecekler,ilaç vs hiç birşey kullanmadım,denemedim. Porsiyonlarımı küçülttüm,meyvelerimi gündüz yedim. 76 kilodan 51 kiloya kadar düştüm. Ki 55den sonrası çok yavaş ilerledi. Az kiloları vermek inanın çok zor.
Karar verdiniz mi bu iş çok kolay, ben gece uykumdan uyanıp tatlı yerdim,cips görünce kendimi kaybederdim. Sonra kendime bunu yapmak istemediğime karar verdim. Hepsi bu. Herkese bol şans:KK66:

Harikasınız maşallah 👏 bende o şekilde hayal ediyorum artık bu yaşam tarzım oldu bundan sonra diyorum özel gün tatil vs olmadığı sürece yine bu şekilde beslenip arada bir kaçamak yapıp haftada bir iki gün yine spor yapıp verdiğim kiloyu korumak istiyorum inşallah başarırım 🙏
Biliyor musun artık acıkmıyorum çok fazla. Vücut alıştı sanırsam. Az birşey yedim mi doyuyorum. Birde şunu keşfettim. Çok acıktım diyelim Yemek yanın da yeşillik yediğin zaman daha çabuk doyuyorsun ve yemeği fazla kaçırmıyorsun. Yeşillikte maydanoz ağırlık veriyorum böylece ödem atmış oluyorum.

Merhaba,geçen sene toplamda 25 kilo vermiş biri olarak hepinize selam ederim:KK66:

Önceliğiniz sadece sağlıklı olmak olmalı ve toplumun dayattığı formları değil de,sağlıklı bir vücut kitle endeksini hedef koymanızı tavsiye ederim.

Kendi zayıflama hikayeme gelince,çok basit bir şekilde şöyle özetleyebilirim,akşam 20.00den sonra birşey yememek. Çok zorda kalırsam salatalık,yoğurt. Bol su içmek. Tatlıdan uzak durmak. Akşam yemeklerini öğlen,öğle yemeklerini akşam yedim. Yani mümkün olduğunca kaloriyi gündüz aldım. Özel kürler,içecekler,ilaç vs hiç birşey kullanmadım,denemedim. Porsiyonlarımı küçülttüm,meyvelerimi gündüz yedim. 76 kilodan 51 kiloya kadar düştüm. Ki 55den sonrası çok yavaş ilerledi. Az kiloları vermek inanın çok zor.
Karar verdiniz mi bu iş çok kolay, ben gece uykumdan uyanıp tatlı yerdim,cips görünce kendimi kaybederdim. Sonra kendime bunu yapmak istemediğime karar verdim. Hepsi bu. Herkese bol şans:KK66:
Selam cnm.
Çok güzel vermişsin bravo. Sağlıklı beslenince herşey nasılda yoluna giriyor. Ya en önemlisi o yorgun olan mide bile rahat bir nefes alıyor. Şu anda hamilesin sanırsam. ALLAH tamamına erdirsin. Hamilelik kilolarınıda çok çabuk verirsin bu şekilde devam edersen.

Selam cnm.
Çok güzel vermişsin bravo. Sağlıklı beslenince herşey nasılda yoluna giriyor. Ya en önemlisi o yorgun olan mide bile rahat bir nefes alıyor. Şu anda hamilesin sanırsam. ALLAH tamamına erdirsin. Hamilelik kilolarınıda çok çabuk verirsin bu şekilde devam edersen.
Çok teşekkür ederim🙏 Kontrollü bir şekilde ilerlemeye gayret ediyorum. Zaten tatlı-karbonhidrat tüketimim olmadığı için çok fazla kilo alacağımı zannetmiyorum.
Karbonhidrat gerçekten zehir gibi. İnsanı mahvediyor. Şişkinlik,ödem,mide rahatsızlıkları,yorgunluk,halsizlik. Gerçekten insan bırakınca anlıyor farkı.

Arkadaşlar butun mesajları okuyamadım. Müsait bir zamanda tek tek okucam. Bazılarniz biliyordur kaygı bozukluğu sorunum vardı biraz biraz kendime iyi gelen alanlara yoğunlaştım. Diyet konusu da duygusal boşluk yüzünden yine biraz sekteye uğradı. Ama burada bir söz vermiştim. Hala arkasindayim 55 kiloya çok yakın zamanda kosucam 🤗 bir tarih vermiştim. Aynen onu hedef Alicam yine. İste sekteye uğrayan bir diger şey de topigim oldu. Bu yüzden herkese ayrı ayrı destek veriyorken bir anda ortalıktan kaybolduğum için üzgünüm ❤️ ama mesajları okuyunca az da olsa rahatladım çünkü burada herkesin birbirine destek verdiği ve kopmadigi bir ortam da oluşmuş. Kimse hedefinden de vazgeçmemiş. Bu çok güzel ❤️

Ben buraya yazamadigim sırada biraz kendi icime yöneldim. Profil mesajlarını takip ediyorsaniz orada sık sık mizahi paylaşımlar yapıyorum 😊 mutlu ediyor iyi geliyor.. Bunun dışında fırsat bulabildikce müzik dinliyorum. Diyet ve spor için yarın yeni birgün 🏃

Son düzenleme:
3 haftadır başlayıp sonu getiremiyorum.
Hep ayni kiloda 3 aydır gidip geliyorum. Dogum yapali 8 ay oldu.
2. Bebegimi dogurdum.
İki çocuğumu da yuksek kg da dogurdum 112 ile.
İnsanlar sadece yemis yemis kg almis derler.
Ama aslinda icimizde kopan firtinalari, kendini yemeye verip kendini ne kadar berbat hissettigini anlamazlar.
Şuan bu saatte bir yandan bebek sallayip, diger yandan midemin gurultusunu dinliyorum.

Oyle iyi geldi ki, hepsini okudum.

İlk cocuktan sonra 1.5 sene 100 kg da sabitledim kendimi. 2019 martında birden karar verip başladım sen gibi, 3.5 ayda 15 kg verdim. Ama ikinciye gebe kaldim. Hani bilincliydim, hani kg almayacaktim? Ama benim kacisim buydu ki.. her sorunda.. aldim misliyle yine ve bu defa o eski halimden de berbat durumdayim. Her gun eski resimlerime bakarak kendimi intihar etmis gibi hissediyorum..
Kilolarımız ve boyumuz yakın. Bende hep emzirirken aldım. 3 gün oldu diyete başlayalı. Yalnız olmadığını bilmek güzel.

Aslında böyle söyleyince çok güzel ☺️ ama kafamda hep her ay 5 kilo gider diye planlıyordum öyle olmayınca üzüldüm ama asla birakmiycam hedefime ulaşana kadar
Hilalcim ayda 5 kilo çok uc bir düşünce ama. En iyi ihtimalle bile ay da maksimum 4 kilo vermek sağlıklıdır. Ben de ilk aylar ayda 4, sonra 3 vererek devam ettim. Son 2-3 ayında 2 hatta 1 kilo verdiğim aylar bıle oldu. Vücut strese giriyormuş çok kilo verdiğimiz zaman. Ama böyle durumlarda beslenme ve spor seklini değiştirip vucudu şaşırtmak ise yarayabilir. Çünkü tek bir beslenme şekline alisiip öyle devam ediyor. Mesela onu şaşırtmak için bir günü sadece salata ve çorbayla geçirebilirsin. Ertesi gün kahvaltıda sadece meyve yiyip akşam yoğurtlu bir kür yapabilirsin. Extra düşük kalorili 2 günün ardindan 3 günü biraz daha dengelersin. Bu şaşırtır

İyi geceler

Bende 24 aralikta 100 kg gorunce yilbasi hedefime 99a yaklastim demistim. Ama o haftanin rehaveti sonra bazi sorunlarla iki ileri bir geri 3.5 haftadir kg veremedim. Sabit kalabildim gibi oldu. Her geçen gün bizim aleyhimize işliyor. Neden mi, çünkü yaz gelecek dışarı çıkmaya başlayacağız elbet. Her çıktığımızda yine ayni acıyan gözleri gormemek için, cocuklarin pesinde nefes nefese kalmamak icin, giyecek kıyafet bulamiyorum diye aglamamak için dört elle sarilmaliyiz. 5 ay da neler neler değişir... Benim vermem gereken en az 30 kg var ki hedefim 35. Bunun en azindan 20 kgsunu mayis sonu vermiş olmak istiyorum. O yüzden bugun tekrar dikkat etmeye başladım.

Kilolarımız ve boyumuz yakın. Bende hep emzirirken aldım. 3 gün oldu diyete başlayalı. Yalnız olmadığını bilmek güzel.
Aslinda hic yalnız değiliz. Oyle cok ayni seyleri yasiyoruz ki. Tek bildiğim istersek bizler herseyi basarabiliriz. Kilo vermeyide basarabiliriz.

Ekimden beri 11 kg verdim. Ama yaklasik bir aydir bir bocalama dönemi oldum rehavete kapildim. Sanki 80den 70e inmişimde 😖😌 kaldığımız yerden devam edicez elbet. Önce 80 gelecek sonra 70

İyi geceler

Bende 24 aralikta 100 kg gorunce yilbasi hedefime 99a yaklastim demistim. Ama o haftanin rehaveti sonra bazi sorunlarla iki ileri bir geri 3.5 haftadir kg veremedim. Sabit kalabildim gibi oldu. Her geçen gün bizim aleyhimize işliyor. Neden mi, çünkü yaz gelecek dışarı çıkmaya başlayacağız elbet. Her çıktığımızda yine ayni acıyan gözleri gormemek için, cocuklarin pesinde nefes nefese kalmamak icin, giyecek kıyafet bulamiyorum diye aglamamak için dört elle sarilmaliyiz. 5 ay da neler neler değişir... Benim vermem gereken en az 30 kg var ki hedefim 35. Bunun en azindan 20 kgsunu mayis sonu vermiş olmak istiyorum. O yüzden bugun tekrar dikkat etmeye başladım.

Bende aynı durumu yaşıyordum topige gelmeden önce. Beraberce devam edelim. Yeniden başladığımiz her günün dönüşü güzel oluyor. Aynı tatların hiçbir sürprizi yok. Bırakalım gitsin ..

Bende aynı durumu yaşıyordum topige gelmeden önce. Beraberce devam edelim. Yeniden başladığımiz her günün dönüşü güzel oluyor. Aynı tatların hiçbir sürprizi yok. Bırakalım gitsin ..
Evet maalesef öyle
Sanki yedikçe sikintilarimiz mi geciyor ya da o anlık mutlulugumuz surekli hâle mi geliyor. Asıl mutluluk zayifladiktan sonra istedigin kiyafeti giyebilmektir

Hilalcim ayda 5 kilo çok uc bir düşünce ama. En iyi ihtimalle bile ay da maksimum 4 kilo vermek sağlıklıdır. Ben de ilk aylar ayda 4, sonra 3 vererek devam ettim. Son 2-3 ayında 2 hatta 1 kilo verdiğim aylar bıle oldu. Vücut strese giriyormuş çok kilo verdiğimiz zaman. Ama böyle durumlarda beslenme ve spor seklini değiştirip vucudu şaşırtmak ise yarayabilir. Çünkü tek bir beslenme şekline alisiip öyle devam ediyor. Mesela onu şaşırtmak için bir günü sadece salata ve çorbayla geçirebilirsin. Ertesi gün kahvaltıda sadece meyve yiyip akşam yoğurtlu bir kür yapabilirsin. Extra düşük kalorili 2 günün ardindan 3 günü biraz daha dengelersin. Bu şaşırtır
Hoşgeldiniz ☺️ ne güzel oldu gelmeniz merak ediyordum bende sizi güzel enerjiniz hemen geçti bana heveslendim birden ☺️ dediğiniz gibi sasirtmaliyim çünkü 3 aydır her gün aynı şeyleri yiyorum düzenim hiç değişmedi 1 buçuk aydır da aynı saatte spor yapıyorum galiba vücudum alıştı

Evet maalesef öyle
Sanki yedikçe sikintilarimiz mi geciyor ya da o anlık mutlulugumuz surekli hâle mi geliyor. Asıl mutluluk zayifladiktan sonra istedigin kiyafeti giyebilmektir
Hiçbir şeyin değiştiği yok. İnsanlar eşin hayatın canının sıkıntısı.. Şekerleri hamurları yiyoruz bizi iyileştirecek diye. Çocuk muyuz biz? Saçmalığa bak dimi

Hoşgeldiniz ☺️ ne güzel oldu gelmeniz merak ediyordum bende sizi güzel enerjiniz hemen geçti bana heveslendim birden ☺️ dediğiniz gibi sasirtmaliyim çünkü 3 aydır her gün aynı şeyleri yiyorum düzenim hiç değişmedi 1 buçuk aydır da aynı saatte spor yapıyorum galiba vücudum alıştı
Aynen bak üç gün boyunca eğer bozmazsan ekstra düşük kalori diyeti yapabilirsen tartıda sonuç alacaksın hiç kacari yok. Sağlık olarak da şok diyet pek onerilmese de en fazla ödem atmak için 1 hafta yapılması tavsiye ediliyor. Ben 3 gün diyorum çünkü 1 hafta boyunca sabrını zorlayabilir. 3 gün çekilir ama. Spor degisikligi olarak da atıyorum Leslie yapıyorsan araya ziplamalar koyabilirsin. 30 saniye olacak şekilde aralara bazı hareketleri zıplamayla değiştirirsen kalp ritmin daha da artacak. O da bir şok etkisi verir. Veya yine kalbi daha yoğun çalıştıracak yerde koşu hareketi. Yani ellerini yere koyuyorsun sınav çeker gibi o pozisyondayken hızlı bir şekilde önce sag sonra sol bacak karnına çekerek koşuyorsun. Yerde koşu. Dur örnek Atayim.

Bunu hızlı hızlı yapıyorum ben. Bu tırmanır gibi yapıyor. Ben koşar gibi. Yukarı çektiğim ayağin parmak ucunu yere koymadan hemen diğerine geçiyorum. Bu da güzel kardiyo. Böyle farklı hareketler ve beslenme biçimiyle üç gün de vücut ona öğrettiğini alır. Sonrasinda yine kontrollü sistemine dönersin. Bu sefer yine bir değişiklik yapmış olacağın için buna da şaşırıp ona yaptırmak istediğini alacak. O hafta yağların kacari yok. Hiç veremiyorum diye üzülme

X