Nişan süreci hakkında

Aslında öyle kavga gürültülü bir sürecimiz olmadı
Ama zaten siz kendinizi bukadar ezdirdiğiniz için öyle büyük sorunlar olmamış , hiçte normal değil yaşananlar zorla mı evleniyor bu adam sizinle de hep bi beklenti ve talep içindeler resmen kız tarafı kim erkek tarafı kim karışmış madem iyi niyetinizin suistimal edildiğinin de farkındasınız yol yakınken dönün , hele resmî nikahı önceden yaptırıp düğünü sonra yaptırma gibi bi hataya hiç mi hiç kapılmayın..

Konuştum ben düğün paketi alalım öderiz dedim yanaşmadı. bende kalanları için kendisinin almasını söyledim. yatak odasını alıcam daha kalanlar için karışmıyorum.

Bir şirkette Satış bölümünde çalışıyorum.

Evet ben laf söz olmasın dedim hata ettim

Konu sahibi gercekleri duymaya katlanamadı. Sessizliğe büründü. Tontiş nişanlısının istek listesini nasıl eksiksiz karşılayacağını düşünüyordur
Yok hiç olur mu sağlıkla alakalı problemler var ondan dolayı hafta sonu bakamadım. Bana çamaşır makinesini de kız tarafı alır dedi bende bizde öyle bir adet yok dedim. Öğrendim hayır demeyi.

Evet bizde sürekli kavga halindeyiz ama birbirimize yaptığımız şeylerden değil. Düğün nasıl olucak eşyalar tarih belli değil bilmem ne saçma sapan şeyler bunları takacağım hiç aklıma gelmezdi.

Söyledim ödeyemeyiz dedim evin de kredi borcu var evlenince nasıl olucak dedim.

Sizin yerinizde olsam düğün yaptırır ve her şeyi dört dörtlük yaptırırım, yapmazlarsa da ayrılırım. Nişanlınız ve ailesi görmemiş insanların teki. Nişanlınız durumunuzu bilmiyor muydu ki o kadar masrafı size ödetti. Ben bile çok sinirlendim, siz nasıl sabrediyorsunuz hayret.

Söyledim ödeyemeyiz dedim evin de kredi borcu var evlenince nasıl olucak dedim.

ahh canım aahhh

bende oğlan tarafının bütün borcunu ödedim niye biliyormusun
hesapta param vardı ve kv bunu duymuştu , aklına fikrine hayalıne gelecek herşeyi borçla yaptılar
ve sonra hepsini bize kitlediler ,

kocam bile böyle davranacaklarını bilmiyordum dedi ,

o yüzden kk da her gelıne içim yanarak söylüyorum ki gözünüz açık olsun ,
yaptıkarı bir mobilya birde düğün salonu , onun 4 katını kız tarafı yıllarca yapıyor
ama erkek tarafı şeytan her şeyi aynı zaman da yapyor diye sanki herşey kendilerden çıkmış gibi oluyor

borçsuz evlenecem ona göre ayarla kendını haberın olsun de ,

bak işte ozaman gerçek yüzünü görürsün nişanlının

Bak benim kayinpederim 40bin gondericem baskada bisey yok dedi nisandada bisey yapmadi sadece yol masrafi zaten nisanlaninca nisanlim direk yasadigim yere geldi burda ise basladi kayinpederim 20 bin martta 20 bin haziranda gelicek dedi dugunume 1 ay kala 20bin hala gelmemisti bizimde kendimizle ilgili kavgalarimiz olmadi nisanlim herseyimi yapti cok sukur eksiksiz babasinin gonderdigi para yetmedi ama bana hicbiseye olmaz demedi gelinligim nikah kiyafetim bindallim kina kiyafetim hepsini ozel diktirdi hepsi benim simdi baktikca cok pismanim hicbiseyin tadini gerilmekten alamadim doyamadim ne dugunume ne kinama nede ev yerlestirme heycanima sen bu adamdan emin misin? Bak evlilik cok zor sen ben degil biz olmaniz lazim bu adam oyle bi adam mi? Sen daha iyisini bilirsin biz tanimiyoruz nisanlini ama anlattiklarin urkutuyo insani nisanlandim atilmaz bizde diyosan yok oyle bi dunya bosanmaktan daha kolay o sekilde dusun ben ev yerlestirirken dugunume 15 gun kala ayriliyodum babasi yuzunden sen dusun nasil bi surec oldugunu sinir krizi gecirmemle son buldu ayrilamadim ogun kendimde degildim cunku sakinlesince kendime soyledigim sey ben bu adamdan eminim cok sukur babasinin yaptigi biseyin cezasini neden o ceksin dedim esim her zaman destekti ondan emindim peki bu durumda sana soru sen nisanlinin her zaman her konuda senin yaninda olucagindan emin misin?

Sanırım pahalıya geleceğini ve yardım etmeyeceğimi düşündü.Bende ısrar etmedim zaten alacağımı alıp köşeye çekilicem.

Her şeyi sizin yapmanızı bekleyip yatak odasını ayiklasmasi çok ayıp.

Evlenmek için emin misiniz ?. Bu adam şu şu özelliklerinden dolayı hayatımın geri kalanını hak ediyor dediğiniz özellikler var mi ?

Detayı anlayamadım. 40 bin çok iyi bir destek babadan geliyorsa üstelik, az mi geldi ?

Nişanlınız sizinle çalıştığınız için evleniyor. Yetim bir insana bu kadar yüklenmek karaktersizlik.

Bence onu deneyin ve sonucu görün. Evlendikten sonra çalışmayı düşünmüyorum, evim ve çocuklarımla ilgilenicem diyin. Görün topukları k.çına vura vura nasıl kaçıyor.

Sizi de hiç anlamadım. Bir adam için kendinize bu muameleyi niye reva görüyorsunuz? O adam ömür boyu sırtınızdan inmez sizin.

Eşim bana nişanlıyken böyle yapsa oldu canım yol orda derdim. Bunun sevgiyle alakası yok bu resmen insan kullanmak. Seven insan karşısındakini düşünür canım.

Size uygun bir değil gibi geldi. Şoyle söyleyeyim. Benim eşimin babası vefat etmiş sizin ki gibi. Kaldı ki biz eşimle tanıştigimiz da 40 yaşindaydı. Isteme, nisan bir arada olacaktı. Benim babamın dedigi cümle. 'Kızım çocugun babası yok herseyi tek başina yapacak birşey istemeyin' 40 yaşinda ki adam icin dedi bunu. Sizden boyle seyler istemeleri sözlerinde durmamaları çok çiğ bir durum. Babanın olmadigini herseyi tek basina yaptigini da biliyorlar. Hayatini boyle bir adam ve aile icin heba etme . Yaptiklarin da başinin gözunün sadakası olsun

Neden tüm bunlara sessiz kalıyorsun? Tükenmeden dur demelisin artık nereye kadar sırtında tasıyacaksın?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…