Nişanlım ablasıyla yaşayacakmış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bana da çok uç geliyor. Benim ailemin maddi durumu iyi, ömrüm boyunca çalışmasam sponsorum olurlar ki çalışıyorum yine de babamın kartı bende. Ben de doguda asla görmeyi hayal edemeyeceğim bir yerde çalışıyorum. Babam sürekli istifa et istifa et ne gerek vardı modunda geçirdi. Virüsle beraber istifa yasağı gelince artık irdelemedi. Kendime güvenip kendimden başkasına sırtımı yaslamayı düşünmüyorum. Heh param yetiyor mu, yok yetmiyor 😅 ama olsun. Benim param sonucta.

hah işte anlatmaya çalıştığım bu :) mevzu ailenin zengin olması değil, hayatta herşey olabilir diyip kendin için dik durmak. herkes gitse de tek başına devam edecek güçte olmak :)

benimde çalışsam bile yeri gelince ailem sevdiğim, istediğim birşeyleri alayım diye destek olurdu. ama hiçbir zaman nasılsa onlar alır diyip salmadım :)

hatta bir seferinde ama çok derinden kırılmış dersen üzerine gelinir amma mızmızsın diye

zira daha önce hiç dile getirmediğin için yersin hemen yaftayı

boş ver

sabah yumurta soyuyordum tırnaklarım gözüme çarptı, çok uzun değil ama kısa bir tırnak da değil dedim

KK da olsam kaynanam çocuğuma uzun tırnakları ile yumurta soyuyor diye konu açılır mı diye düşündüm

sonra güldüm kv olunca da tırnağımıza da mı karışılacak yaklaşık 23 yıldır tırnaklarım böyle uzun bebek doğduğunda dahi kesmedim zira o zaman tutma yetim azalıyor gibi geliyor dedim

yaşlar ilerledikçe insanın dengesi bozuluyor, bak evde otur otur kv olmayı düşünmeye başladım

şimdi bunu neden yazdım bilmiyorum ama tırnak deyince aklıma geldi :)))

Ben artık bir yerim ağrıyınca bile ağrıyor demiyorum sırf mızmızsın demesinler diye artık geçtim her şeyden.
Her şeyi içimde yaşıyorum.
Hayat bize de gerçekten güçlü olmayı öğretti. :)

yaşlar ilerledikçe insanın dengesi bozuluyor, bak evde otur otur kv olmayı düşünmeye başladım
Senden çok güzel kv olur eminim ben :KK200:

Valla konu sahibi gerçekçi olmaya bak. Ee abla calismayacak ailesinin gucu de yoksa bir ömür nisanliniz o evede bakacak demek. Anlasilan nisanliniz o evin babasi olmaya karar vermiş.

Suan size cok zalimce gelebilir ama gerçekçi olup nisanlinizla yollarinizi ayirmanizi tavsiye ediyorum ben.

diyorum ya biz öyle yetişmişiz. ayaklarımızın üzerinde duralım diyoruz. birine bağımlı olmak sağlıklı değil biliyoruz. o yüzden kimseye yaslanmıyoruz.
ama kıymetimiz ne kadar biliniyor ?

bazen diyoruz ya böyle yetiştirmişler diye

ama eşim ve ablası aynı ailede yetişmiş cidden eşim gözü ile görmese inanmazdı böyle bir şeyin yapılabilir olduğuna

sonra bir iki bana alabilecek misin poşetleri bırakayım mı eve vs dedi

alırım ne olacak deyince üstelemedi

zira "sen yapamazsın" da sorun olur bizim aramızda

hatta hiç unutmam oğlum 3 yaşında anaokuluna gidiyorken öğretmeni mandalinasını soymuş da olay olmuştu

X öğretmen neden onun mandalinasını soymuş, o da soyabilirmiş

biz hep ben de yapabilirim diye atlıyoruz, "aman onlar yapsın, biz yayılalım" demeyi bilmiyoruz öğrenemiyoruz

o nedenle buradaki çoğu konu da bana çokkkk uzak geliyor

hatta ben eşime de yapamıyorum

bir yerde oturduk önce kalkacaksam eşim hesabı öder deyip kalkamam mesela

yalnızsak paran var mı derim yalnız değilsek de ödeyeyim diye mutlaka hamle yaparım

bir gün bir yerde oturuyordum, arkadaş ve eşi de geldi yani normalde birlikte oturuyoruz da ben o gün erken gitmişim, neyse birlikte oturduk vs

çocukları almaya biz erken çıktık, adam sonra gelecekti, dur dedim hesabı ödeyeyim, X öder ne olacak, bende para yok, pazardan geliyoruz bitirdim dedi

orada kredi kartı da geçmiyor, dedim belki eşinde de yoktur, o kart geçmediğini de bilmiyor, bende var ödeyelim işte

ben elin adamının kafenin ortasında 3 kahve parasını ödeyemez duruma düşmesini engelleme derdindeyim

komik ama gerçek

Son düzenleme:
Kendi geliri olsa amenna diyeceğim de , başkasının parasıyla ayrı eve çıkmak kadar saçma birsey duymadım....
Ki bu masraflar bir seferlik de değil her ay o evin düzenli masrafları olacak.
Bu konuyu okuyunca bir yasıma daha girdim..

Konu sahibi olayın tuhaflığını buradan anlasın işte.

düşünsene biz "yalnız kalamam evde" diyoruz, millet dalga geçiyor falan. bize kesin öyle olur.
sen güçlüsün, korkamazsın, sen çalışırsın, sen ekmeğini taştan çıkarırsın.
annem hep öyleleri için ....'ı altından derdi..

Annenin ellerinden öperim çok doğru demiş.
Nerede vasıfsız böyle ağlak kadınlar var piremses olur.
Bizde böyle güçlü kadınlar işte kendi başımızın çaresine bakarız :)

Malesef öyle...
Her ailede var bi tane ağlak her dediği yapılan, bir tane de enayi yerine konulan ....

Senden çok güzel kv olur eminim ben :KK200:

aman ne kv si

mesafe candır diyen aynı şehirdeki kv sine bayramdan bayrama giden benden ne kv olur ya

daha dün eşime dedim bak oğlumun yıllık okul parası 100 gram altın ediyor

16 yıl okul var daha üniversitesi var

geline altın maltın takamam kaç gram altın derlerse bunları söyleyeceğim dedim

o da o işler öyle olmaz dedi

şaka maka 2 kg altın takacağız kızınıza desek burada bir çok kız mutlu olur ama ben o parayı bu adamı nitelikli yetiştirmek için harcadım zaten

taktığım bilezik 2 kg altın artı iki bilezik desem bana değer vermiyorlar diye konu açılır

"biz nerelere gidek" bilmiyorum

ha bu kv modum da şöyle oluşuyor

evde oturup gelin kaynana yemek programı izliyorum

kv yiz diye 38-39 yaşında kadınlar geliyor, kv olma çağım gelmiş de geçiyorrrrr

ama eşim ve ablası aynı ailede yetişmiş cidden eşim gözü ile görmese inanmazdı böyle bir şeyin yapılabilir olduğuna

sonra bir iki bana alabilecek misin poşetleri bırakayım mı eve vs dedim

zira sen yapamazsın da sorun olur bizim aramızda

hatta hiç unutmam oğlum 3 yaşında anaokuluna gidiyorken öğretmeni mandalinasını soymuş da olay olmuştu

biz hep ben de yapabilirim diye atlıyoruz, "aman onlar yapsın, biz yayılalım" demeyi bilmiyoruz öğrenemiyoruz

yalnızsak paran var mı derim yalnız değilsek de ödeyeyim diye mutlaka hamle yaparım

bir gün bir yerde oturuyordum, arkadaş ve eşi de geldi yani normalde birlikte oturuyoruz da ben o gün erken gitmişim, neyse birlikte oturduk vs

çocukları almaya biz erken çıktık, adam sonra gelecekti, dur dedim hesabı ödeyeyim, X öder ne olacak, bende para yok pazardan geliyoruz bitirdim dedi

orada kredi kartı da geçmiyor, dedim belki eşinde de yoktur, o kart geçmediğini de bilmiyor, bende var ödeyelim işte

ben elin adamının kafenin ortasında 3 kahve parasını ödeyemez duruma düşmesini engelleme derdindeyim

komik ama gerçek

Ya var ya bugün herkesin yorumunu öpeceğim :KK70:
Herkes piremses herkes.
Geçen sene görümceler bana gelecekler. (Normal de şehir dışındalar gelince size de uğrayacağız dediler ilk kez geliyorlardı düşün :KK70: )
İyi dedim başladım sabahtan deli gibi hazırlık yapmaya.
Eşim dedi yoruldun geri kalanını ablamlar gelince yaparsın, sana yardımcı olurlar ama ben sofraya kadar kurmuştum.
Kapıdan içeri girdiler biri dedi benim çocuğum küçük, diğeri de benim egzamam var bulaşık falan yıkayamam.
Ben kaldım köle :KK70:
Gece yattım herkes prenses, herkesin şeyi altından dedim eşime.
Bundan sonra bu evi kapısından görürler ancak dedim döndüm yattım.
Herkesin canı ne kadar kıymetli.
Biz de onlara gittik şehir dışında yaşıyorlar.

Evde yemek yemeği bırak, dışarıda ki hesapları bile bize ödettiler :KK70:

Son düzenleme:
inanıyorsan bir fatihan makbule geçer anneme :)

evet, annem de çok güçlü kadındı. boşandı, anneannemlerin yanına döndük, hem ana babasına hem bana baktı. tamam annem üniversite mezunuydu, işi vardı ama bana ne demedi. ben bunaldım ayrı yaşıycam demedi.

Ya var ya bugün herkesin yorumunu öpeceğim :KK70:
Herkes piremses herkes.
Geçen sene görümceler bana gelecekler. (Normal de şehir dışındalar gelince size de uğrayacağız dediler ilk kez geliyorlardı düşün :KK70: )
İyi dedim başladım sabahtan deli gibi hazırlık yapmaya.
Eşim dedi yoruldun geri kalanını ablamlar gelince yaparsın, sana yardımcı olurlar ama ben sofraya kadar kurmuştum.
Kapıdan içeri girdiler biri dedi benim çocuğum küçük, diğeri de benim egzamam var bulaşık falan yıkayamam.
Ben kaldım köle :KK70:
Gece yattım herkes prenses, herkesin şeyi altından dedim eşime.
Bundan sonra bu evi kapısından görürler ancak dedim döndüm yattım.
Herkesin canı ne kadar kıymetli.
Biz de onlara gittik Antalya da yaşıyorlar.

Evde yemek yemeği bırak, dışarıda ki hesapları bile bize ödettiler :KK70:
Ya yapmayın böyle şeyler ya 😡

aman ne kv si

mesafe candır diyen aynı şehirdeki kv sine bayramdan bayrama giden benden ne kv olur ya

daha dün eşime dedim bak oğlumun yıllık okul parası 100 gram altın ediyor

16 yıl okul var daha üniversitesi var

geline altın maltın takamam kaç gram altın derlerse bunları söyleyeceğim dedim

o da o işler öyle olmaz dedi

şaka maka 2 kg altın takacağız kızınıza desek burada bir çok kız mutlu olur ama ben o parayı bu adamı nitelikli yetiştirmek için harcadım zaten

taktığım bilezik 2 kg altın artı iki bilezik desem bana değer vermiyorlar diye konu açılır

"biz nerelere gidek" bilmiyorum

ha bu kv modum da şöyle oluşuyor

evde oturup gelin kaynana yemek programı izliyorum

kv yiz diye 38-39 yaşında kadınlar geliyor, kv olma çağım gelmiş de geçiyorrrrr

Sen çocuğuna yatırım yapıyorsun en doğrusu öyle altınla kafayı bozan gelini de alma zaten.
Senin yine çocuğun var damdan ben yaş gidiyor elde var sıfır.
Daha bunun ikinci çocuğu var.

Hayatımdan nefret ediyorum :KK43:

sonra bir iki bana alabilecek misin poşetleri bırakayım mı eve vs dedi

zira "sen yapamazsın" da sorun olur bizim aramızda

çocukları almaya biz erken çıktık, adam sonra gelecekti, dur dedim hesabı ödeyeyim, X öder ne olacak, bende para yok, pazardan geliyoruz bitirdim dedi

komik ama gerçek

ahah ben de çocukken sinir olurdum benim yerime başkasının yapmasına :)

inanıyorsan bir fatihan makbule geçer anneme :)

evet, annem de çok güçlü kadındı. boşandı, anneannemlerin yanına döndük, hem ana babasına hem bana baktı. tamam annem üniversite mezunuydu, işi vardı ama bana ne demedi. ben bunaldım ayrı yaşıycam demedi.

Mekanı cennet olsun, yattığı yer ışıkla dolsun inşallah.
Fatihayı gönderdim bile :)

Annen cidden çok güçlüymüş, o güç sana da geçmiş.

Aralarında senin maaşın icin yapılan planlarda vardır bunun hırsızlıktan hiç bir farkı yok.

Üç çocuğun tüm yükü direkt sende olacak niye çünkü aynı eve gireceksin mecbursun asla girmem ayaklarına girme asla girmem diyecek insan bu planlara çoktan tepki verirdi senin gibi saf aşık leyla gezmezdi üzgünüm gerçekler acıdır.

Sende aynı eve girecek potansiyel de var maaşını kocasına verecek akıl da.

Sen benim kız kardeşim olsan o ailenin ağzına etmiştim dün gece ortalığı dağıtmıştım Allah’ın sırtlanları

Sen çocuğuna yatırım yapıyorsun en doğrusu öyle altınla kafayı bozan gelini de alma zaten.
Senin yine çocuğun var damdan ben yaş gidiyor elde var sıfır.
Daha bunun ikinci çocuğu var.

Hayatımdan nefret ediyorum :KK43:

çocuğum var da ben senden en az 10 yaş büyüğüm

çocuk ben 30 yaşımda iken oldu

bir 5 sene sonra olsa daha iyi olurmuş diyoruz

zira 25-30 arası zaten tırmalama aşaması, keza o 30-35 de hem tırmala hem çocuk cidden yorucu

35 te tırmalamalar biraz daha oturuyor

şimdi mesela 100 gr altını çocuğun okuluna veriyorum koymuyor ama 30 yaşımda bunu hayal dahi edemezdim

aceleye gerek yok

oğlumun arkadaşlarının anneleri ikinciyi de yaptılar birinciler 10 yaş civarı iken

18 kişilik sınıfta 30 yaş öncesi anne olan bir kişi vardı zaten bazılarının ikinci çocuğuydu belki onların birinci 30 öncesidir ama o da bir iki yıl olur en fazla

yani bir kesim 38 de kv olurken bir kesim de daha ikinciyi yeni düşünmeye başlıyor

boş ver sen, aceleye gerek yok

çocuğum var da ben senden en az 10 yaş büyüğüm

çocuk ben 30 yaşımda iken oldu

bir 5 sene sonra olsa daha iyi olurmuş diyoruz

zira 25-30 arası zaten tırmalama aşaması, keza o 30-35 de hem tırmala hem çocuk cidden yorucu

35 te tırmalamalar biraz daha oturuyor

şimdi mesela 100 gr altını çocuğun okuluna veriyorum koymuyor ama 30 yaşımda bunu hayal dahi edemezdim

aceleye gerek yok

oğlumun arkadaşlarının anneleri ikinciyi de yaptılar birinciler 10 yaş civarı iken

18 kişilik sınıfta 30 yaş öncesi anne olan bir kişi vardı zaten bazılarının ikinci çocuğuydu belki onların birinci 30 öncesidir ama o da bir iki yıl olur en fazla

yani bir kesim 38 de kv olurken bir kesim de daha ikinciyi yeni düşünmeye başlıyor

boş ver sen, aceleye gerek yok

Öyle böyle derken vakit geçiyor ama sonra hepsine nasıl yetişeceğim.
Kafam çok karışık.
Hiç bir şeyi yoluna koyamıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X