Nişanlım ablasıyla yaşayacakmış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konunun her sayfasını okudum ve çoğu üye gibi sonucu merakla beklemiştim.aileni devreye sokmana ve aklı başında davranmana çok ama çok sevindim.Senin için çok üzücü ve hayal kırıklığı oldu ama zararın neresinden dönsen kardır hepimizin hayatında yolunda gitmeyen şeyler,zaman kayıpları,hayal kırıklıkları illa ki oluyor.Adil davranmayan insanlardan hayır gelmez zaten.Umarım bir an önce atlatırsın yaşadığın üzücü günleri ve herşey senin için çok daha güzel olur.Senin gibi düzgün bir kız ezilmeyi ve üzülmeyi asla hak etmiyor.Ailen de sende çok daha iyi insanlara layıksınız.Yolunuz açık olsun

🤣 ben de eşime konuyu anlatırken onun üzerinden anlattım sonra farkettim ki koşullar çok uyuyor. Ablada da 7-17 yaş arası 3 çocuk var. Eşiyle araları pek iyi değil, çalışmaz da öyle bir şey olsa Allah korusun, zaten genel kafası da kardeşim değil mi bakar bize modunda(eşim çok yüz vermez neyse ki) 🤦🏼‍♀️ Biraz tırsmadım değil.
Benzer durumlar bizde de var ben konuyu eşime anlatınca korkma bizde öyle olmaz dedi🙈

Bu saate kadar milyon tane mesaj attı, aradığı her numarayı engelledim. Beni çok sevdiğini bu olanları düzelteceğini yazmış sürekli. Ağlayarak bir sürü sesli mesaj.. Kuzenleri de ulaşmaya çalıştı, açmadım. Üstelik annesi de aramış, yeni görüyorum. Numaramı değiştireceğim. Whatsaba bir gireyim dedim, ablası beni engellemiş. Fotoğrafı vs gitmiş profilinden. Ne kadar komik değil mi? Artık onu o kadar önemsemiyorum o kadar tiksiniyorum ki benim aklıma bile gelmemişti onu engellemek.

Eski nişanlım hep derdi ki “senin gibi birini bir daha bulamam”.. umarım bundan sonra hayatına girecek olan kız benden de daha akıllı olur. Bir gün bir kızın hayallerini yıktıkları için pişman olurlar umarım.

Şimdi eşyaları fotoğrafları göz önünden topluyorum. Anı kutusu yapmıştım, yıllardır içinde biriktirdiğim güller, notlar, biletler, fotoğraflar.. kaldırıyorum atmak için. içim kan ağlıyor. boğazımda düğümlendi her şey. nasıl anlatsam ki hislerimi.. ailemi daha da üzmemek için güçlü duruyorum sıkıyorum kendimi. :KK43:

Bu aileyle asla olmazdı, isterse dünyanın en iyi en anlayışlı en mükemmeliyle evleneyim bu aile ile olmazdı, asla asla. Bir daha asla.

Hepinize çok teşekkür ederim. Beni kardeşiniz gibi görüp hakkımda da çok güzel şeyler yazmışsınız, ne kadar güzel kalplisiniz. Burada bir sürü insan, bir sürü tecrübe.. sizlerin dediklerinizi de kulağıma küpe ettiğim için mutluyum. Kendimi toparlamaya çalışacağım. Çok çok teşekkür ederim çok. Huzurlu geceler dilerim hepinize. 💝
Aman boşver önüne bak ama bu konuyu kafanda da kalbinde de bitir. Ağlayacaksan doyasıya ağla ama onlar için yarın feda edebilecek 1 damla gözyaşın dahi kalmasın. Seni de aileni de hak etmiyorlar. Ulaşmasına da müsade etme.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üzüldüğünüz için üzüldüm ama kendini kurtarmana çok sevindim.
Hepsi geçer unutulur.

Görümceye bak. Üzerine yürüyüp pü sana diyecek kadar kalitesiz.
Aman ben de ne bekliyorsam çok sorunlu evliliğe pes peşe 3 çocuk sıralamış. Güvendiği bir mesleği, birikimi bile yok. Kendini kardeşine yük edecek kadar kişiliksiz birinden düzgün tavır mi çıkacaktı?

Keşke okusa bu yorumları azıcık utanırdı belki.
Gözümde parazitten farkı yok.

Yapılan yorumları şaşkınlıkla okuyorum. Bu hikayede 2 mağdur var arkadaşlar. Pasif pasif die cinsel hayatından insanlığına, karı kılıklılığından işe yaramamazlığına kadar gömdüğünüz çocuk da bütün hayalleri yıkılmış, yaşlı anne babası, çoluğuyla çocuğuyla ortada kalmış bir ablayla hayatı mahvolacak bir insan.. O da eminim ki bir yerlerde bitik haldedir. Adam mı öldürdü namussuzluk mu yaptı ben anlamıorm ailesiyle nişanlısı arasında kalmış bir insan için nasıl bu kadar alaylı yorumlar yapılır ya.

Konu sahibi sen evet çok haklısın. Ama buradakilerin gazına gelip emek ettiğin sevgine bir anda nefret besleme.. Kalp ağrın elbet geçer ama nişanlına da haksızlık yaptığını düşünmeye başlarsan ve dönüşü olmazsa ölene kadar geçmez vicdan azabın.. Artık bence konuyu yoruma kapattır ve bir kaç gün enüne boyuna sağlıklı düşün.
Görümce sen misin? 😳

Burada bazı yorumları tıpkı nikbulamayan gibi bende hayretle okudum özellikle görümcenim namusuna laf edecek kadar çirkinleşmek!! Bugün yeni konu açanlarda vardı eşi boşanmaya yanaşmıyor konu sahibi anlaşmalı olsun istiyor eşininse tek şartı hiçbirşey talep etmemek!! Yani ne biliyorsunuz görümcenin kocasından hem fiziki hem duygusal şiddet görmediğini. Evliliğinde neler yaşadı kim bilir sadece belki ancak birşey talep etmeyerek boşananildiğini...

Görümcenin psikolojik olarak iyi olduğunu düşünmüyorum ne travmalar yaşadı bir kendi bir Allah bilir. Ancak burada aklı selim davaranacak anne babaydı. Kızlarına sahip çıkacak oğullarının başına atmayacaklardı. Nişanlısıda çok arada kalmış belli ki.. her ailede vardır hep bir tane saf iyi niyetli bu da nişanlısı demek. O sebepten naneportakalın verdiği karar çok yerinde, nişanlısı ne kadar iyi merhametli bir insan olsada ona sunabileceği mutlu sakin huzurlu bir hayatı olmayacaktı.

Burada bazı yorumları tıpkı nikbulamayan gibi bende hayretle okudum özellikle görümcenim namusuna laf edecek kadar çirkinleşmek!! Bugün yeni konu açanlarda vardı eşi boşanmaya yanaşmıyor konu sahibi anlaşmalı olsun istiyor eşininse tek şartı hiçbirşey talep etmemek!! Yani ne biliyorsunuz görümcenin kocasından hem fiziki hem duygusal şiddet görmediğini. Evliliğinde neler yaşadı kim bilir sadece belki ancak birşey talep etmeyerek boşananildiğini...

Görümcenin psikolojik olarak iyi olduğunu düşünmüyorum ne travmalar yaşadı bir kendi bir Allah bilir. Ancak burada aklı selim davaranacak anne babaydı. Kızlarına sahip çıkacak oğullarının başına atmayacaklardı. Nişanlısıda çok arada kalmış belli ki.. her ailede vardır hep bir tane saf iyi niyetli bu da nişanlısı demek. O sebepten naneportakalın verdiği karar çok yerinde, nişanlısı ne kadar iyi merhametli bir insan olsada ona sunabileceği mutlu sakin huzurlu bir hayatı olmayacaktı.
Namusunu falan bilemem ama görümcenin bencil olduğu aşikar bence hiç de iyi niyetli değil

Psikolojisi bozuk olan insanlar başkasının da bozana kadar tedavi olabilirler
Eğer görümce deseydi psikolojim bozuk beni tedavi ettirin annemle babamla yaşayım sonra çalışayım, konu sahibi de destek olurdu bence, nişanlısı da bir sorun da olmazdı
Yani bencillik başka şey, psikolojik sıkıntı başka

aman şu namus meselesi kadar sakız edilen bir mesele yok heralde bu ülkede demin mügeyi izliyorum adam karısını öldürmüş ne vicdan azabı duyucam namusumu temizledim diyor. Ay namus kelimesini kullanmak yasaklansın ya rica ediyorum.

En namuslu insan başkasına zararı olmayan, üreten, erdemli insandır.

Konuyu dünden beri fırsat buldukça okumaya çalıştım ancak bitirdim. Konu sahibinin üzülmüş olmasına çok üzüldüm ancak en doğrusunu yapmışsın. Belki ayrıldığın nişanlın iyi niyetli birisidir ,senin ondan vazgeçmeyeceğinden emin olduğu için işlerin bu raddeye gelmesini tahmin etmemiş de olabilir. Ancak her ne olursa olsun o aile ondayken kesinlikle huzurlu bir evliliğiniz olmazdı. Şuan büyük ihtimalle ayrıldığından çok hayal kırıklıklarına, harcadığın zamana üzülüyorsundur , yaşanılmış güzel anlarına gidiyordur hep aklın. Ama bunu hissettiğin an ailenle onun ailesinin yaşadıklarını getir aklına. Seni savunmayaşı, sana sormadan evliliğinizi ertelemesi, birikimini ablasına harcaması bunların hepsi seni cepte görmesinden dolayıydı. Seni üzmemek için sormak istemesem de çoğu kişi gibi bende merak ediyorum sana düzelteceğim bu durumu derken neyi kastetiyor mesela? O ablaya kim bakacak, senle evliliğini ertelese bile birkaç sene sonra da kimse ablaya gelir bağlamayacak yine maddi beklentisi olacaktı.

Ailesi kendileri yapamadıkları fedakarlığı elin kızından yani senden beklemişler. Kızını ortada bırakmak istemeyen torunlarıyla kızının başında anne baba olarak kendisi durur. Siz barışsaydınız ayrıldığın nişanlınla inan ki eninde sonunda hepsinin arası düzelirdi. Ama şuan tüm planları bozuldu. Ablasından tarafa gibi gözüküp gizlice bile seni arıyor olabilir ama zamanla seninle ayrılığının sorumlusunu ailesi olarak gördüğü icin onlardan uzaklaşabilir. Tabi bu ihtimali nişanlının iyi niyetli ve ailede sömürülen kişi olduğunu düşünerek yazıyorum. Zaten aileci pasif biriyse hiç bir zaman onları suçlamaz. Ama şundan eminim ki seninle evlenseydi aralarından su sızmazdı, şimdi seninle olan hayalleri yıkıldığı için zaman geçtikçe onları suçlama ihtimali var. Sen zaten cok iyi niyetli birisin bu saatten sonra zaten barışmazsın. En azından bundan sonra başkasının hayatını kaydırmaya çalışmasınlar bu olaydan ders alıp. İnan sana ulaşamadıkça kıymete bineceksin , ne hikmetse en baştan ailesine nişanlıma söz verdim ertelesem bile evliliğimi ilerde de ablama hep destek gerekecek bu nasıl olacak diyememiş adam şimdi sen ayrılınca tutuşup düzelteceğim diyor. Belki o da arada kalmıştır ama ne olursa olsun seninle olan evlilik planlarını ucu bucağı belirsiz bir zamana bırakıyorsa gerçekten sevmiyordur. Sesini çıkartıp kıza söz verdim bekletemem diyemeyen ilerde de hep ailesini eşinden önde tutar.İnsanlar gerçekten cok bencil, bir de utanmadan evliliği erteleyin ne olacak diye yüzüne tükürme gibi bir davranışta bulunan insandan her şey beklenir . Alsın şimdi ablasını yaşasın mutlu mesut. Konuşmayıp ilişkini kesmek de en doğrusunu yapmışsın, hatalı olan onlar. Umarım her şey istediğin gibi olur, karşına seni hak eden ve seni cok mutlu edecek birisi çıkar.

Şahsen kimsenin namusu beni hic ilgilendirmiyor. Su ulkedeki 100 kisiden 90inin yaptiklarina kilifi psikolojisinin bozuk olmasi. Annemin gorumcesinin de psikolojik sorunlari vardi, ben evlendim ne tesaduf bnm gorumcemin de var. Simarikligin, edepsizligin, bencilligin adini psilolojik sorhn koymus bazilari sorun bundan ibaret. Psikolojik sorun travmasini cok yakin bir dostunu psikolojik sorun ve pesine intihar ile kaybetmis biriyim lutfen bu sorunlari hafife aldigimi dusunmeyin. Ayrica nisanlanmis evlilik sozu vermis bir erkegin de saflik yapma hakki oldugunu dusunmuyorum, evini nisanlisini sahiplense o da bunlari dusunurdu zaten. Ben de edepsiz gorumce kendini de yirtsa onu sustyracak olanin aile olmasi gerektigini dusunuyorum ama aksamki gorusmede aile de tavrini belli etmis zaten. Konu sahibinin kararini dogru bulmaniza da ayrica sevindim. Gencecik kiz calisip, biriktirip, duygusal buhranlara girecekti gram tahammulum yok. Kimsenin, kimsenin cocugunun basini yakmaya hakki yok. Su olaylari dugun surecinde de yasamis biri olarak gercekten nefret ettim bu bencil ailelerden.

Şahsen kimsenin namusu beni hic ilgilendirmiyor. Su ulkedeki 100 kisiden 90inin yaptiklarina kilifi psikolojisinin bozuk olmasi. Annemin gorumcesinin de psikolojik sorunlari vardi, ben evlendim ne tesaduf bnm gorumcemin de var. Simarikligin, edepsizligin, bencilligin adini psilolojik sorhn koymus bazilari sorun bundan ibaret. Psikolojik sorun travmasini cok yakin bir dostunu psikolojik sorun ve pesine intihar ile kaybetmis biriyim lutfen bu sorunlari hafife aldigimi dusunmeyin. Ayrica nisanlanmis evlilik sozu vermis bir erkegin de saflik yapma hakki oldugunu dusunmuyorum, evini nisanlisini sahiplense o da bunlari dusunurdu zaten. Ben de edepsiz gorumce kendini de yirtsa onu sustyracak olanin aile olmasi gerektigini dusunuyorum ama aksamki gorusmede aile de tavrini belli etmis zaten. Konu sahibinin kararini dogru bulmaniza da ayrica sevindim. Gencecik kiz calisip, biriktirip, duygusal buhranlara girecekti gram tahammulum yok. Kimsenin, kimsenin cocugunun basini yakmaya hakki yok. Su olaylari dugun surecinde de yasamis biri olarak gercekten nefret ettim bu bencil ailelerden.
Mesajınızı okuyunca içime birşeyler dokundu. Konu nerden namusa laf ettiğimize geldi anlamadım valla. İhtimaller üzerinde duruldu sadece, ailesinin evinde ailesinin yanında elin kızına aslan kesilen cesur yürek görümce nasıl olur da 3 çocuğunun babasının adını bile anmaz para pul konularında, onu anlamaya çalıştık. Anasının babasının evinden koşa koşa kaçıp ayrı eve çıkarken evlenecek kardeşinin kuş kadar maaşına ne hakla güvenir? Benim de psikolojim bozuk, yıllarca tedavi gördüm ama bak bu saatte hayvan gibi mesai yapıyorum, yoruldum çayımı içiyom şu an. Bi biz bilemedik piskolejim bozuuuuk diye ağlayıp birilerine yıkılmayı. Ücretsiz izin diye bişey bilmedim ben, 2 aylık bebemi bıraktım bakıcıya, çalıştım. Eller kolayını bulmuş. 26 yaşında kazık kadar adama da aman gençtir saftır yazık dediler ya deliricem. Hee saf ama sana saf değil işte, ailesine saf. Şimdiden başlamış arkadan iş çevirmeye. Ne safı be, ayakta uyutur bu tipler seni beni. Ay içimi dökmüş oldum sizin mesajınız ile, hakkınızı helal edin.

Psikolojik sorunlari var kılıfıni cok iyi açıklamışsınız. Psikolojik sorunlarin varsa gidip tedavini olacaksin ve rasyonel kararlar alacaksın. Ben yandim baskasi da yansın puuuu demeyeceksin, başkasının hevesini hayalini kursaginda bırakmayacaksın. Evine girerken bile kapiyi tiklattigimiz insanlarin hayatina bodoslama dalmayacaksın onun icin cok onemli olan bir karari kafana gore ona sormadan degistirmeyeceksin. Pamuk şekeri degil o karşındaki hayat alalim da kizima avunsun..

Bu ailede anne ve baba da resmen harcamis nişanlıyı. Kizim gel bizimle kal bir sure toparlayalım durumu birlikte care bulalim dememis. Erkek kardes evlilik birikimini ablaya harcasın onun basinda dursun evliliği ertelesin bilinmeyen bir zamana.

Özel hayati kendini ilgilendirir denir ama diyemiyoruz iste. Kac kisi üzüldü. Namus konusuna hic girmiyorum. Kışkırtma, aklama, tahrik icin dillere pelesenk olmus.

Yine de bu kadar hiclikte nafaka almamasi düşündürücü.

Bu meseleye abla acisindan bakacak olursak hadi nisan bozuldu ev acildi kardesi ona maddi manevi tum imkanlarını sundu. Bir sure kafasini toplasin psikolojik destek alsin. Sonrasında malum uc cocuk var. Kimse yuzde yüz sorumluluk almiyor ne oz babasi ne dedesi ne anneanne babaanne teyze vs. Erkek kardes haric.
Bu adamin da bir karisi çocukları hic olmayacak mi? Elbet bir gun evlenecek. Aldigi maas iki haneye yetmeyecegine gore...
Önündeki secenekler:
1. Kiminle yaşarsa yasasin calisacak. Yetmedigi yerde desteklenecek.
2. Babadan çocuklarının hakkını talep edecek.
3. Eski kocaya dönüş imkansizsa yeniden evlenecek.

Bu vakadaki gorumce karakteriyle ilgili en iyimser düşüncelerim bunlar.

Bir ihtimal daha var tabi o da erkek kardes hayatıni ablasina feda edecek.

Ayrica bdv de matruj dan sonra etkisinde kaldığım olay bu oldu. Ne yapti acaba diye düşünüp duruyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X