Nişanlımın ailesi ve ailem küs ve nişanlım barışmıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkes ayni seyi soyluyor ama ben nedense surekli kendimi sucluyorum acaba mutlu olur muydum diyorum keske o gun uzerine gidilmeseydi diyorum kendimde suc ariyorum degisir duzelir miydi her sey cok guzel olur muydu diyorum
Hicbirsey guzel olmaz boyle bir kisi ve ailesi ile.
Hersey ask, sevgi degil.
Gerci bu size suan Bos laf gibi geliyordur
O yuzden tedavi olun. O kisiyi hayatinizdan cikarin. Hala muhattap olupda ailenizi uzmenizi anlamiyorum. Bunlarin hepsi yalanci, terbiyesiz ve cirkef biri icin

Ayrica o gün aileniz üstüne gitmemis. Hakli sebep ile sormuslar neden niye. Cok da iyi yapmislar. Kucuk yalanmis dedikleri. Yalanin buyugu, kucugu mu olurmus. Resmen hayatinizi mahvetmek icin yapismislar size.
Beyefendinin ustune gidilmis. Burnundan kil aldirmiyor. Birde aileni sil diyor size.
Biraz daha yazarsam dellencem sizin yerinize.

Surekli ailemi sucluyor bende ister istemez sucu kendimde ailemde ariyorum acaba degisir mi duzelir mi diyorum
Düzelmezzzz!!! Ama merak ediyorsan evlen tabi , bedelleri ağır olsa bile merakını gidermiş olursun bu senin en doğal hakkın, ama ben olsaydım kendime ve aileme değer verir ve böylesine sorunlu insanlarla değil aynı yerde yaşamak nefes bile almak istemezdim, aşk herşeyi affetmez affetmemeli, evlenince aşk değil sevgi ve saygı gerekiyor, aşk dediğin bir balayı gecesine bakar , sonra herkes gerçek yüzünü şak şak ortaya döker... Bu arada evli bir insanım evliliği bilerek ,yaşayarak yorum yaptım ayrıca evliliğim de güzel eşim de iyi fakat anlayışsız eş ve ailelerin evliliği nasıl yıprattığını çok iyi biliyorum heleki görgüsüz hanzo insanlarsa ki seninkiler berbat yani, burda senin gibi gözünü karartıp evlenen hanimlar hergun konu açılıyorlar onları oku ve öyle karar ver 🤷‍♀️

Cok tesekkurler yorumunuz icin evet asik oldugum icin ve o

laylarin bu sekilde bitmesi yuzunden cok buyuk hayal kirikligi icindeyim ve kabullebmek istemiyorum sanirim dogruyu goremiyorum kendimi imna edemiyorum. Konuyu yanlis yere mi acmisim ilk defa konu actim az once uye oldum
Yanlış yere acmadiniz. Ama belli ki sağlıklı dusunemiyorsunuz, bu konuda bdv de daha çok yorum gelir ve oradaki yorumlarla nasıl bir durumun içinde olduğunu görebilirsiniz belki diye dedim. Ama buraya da yorum yazmışlar zaten.
Evet haklisiniz ama surekli kendime aileme suc buluyorum acaba nisanlim degisir mi duzelir mi diye kendi kendimi yiyip bitiriyorum
Bu dediğimi yanlış anlamayın ama şuan kesinlikle sağlıklı dusunemiyorsunuz. Sağlıklı düşünen biri kendi ve ailesinin hayatından endişe duyar, tüm irtibatı koparirdi. Bazen normal dusunemeyiz bedenimizin hastalandığı gibi ruhumuz da, düşüncelerimiz de hastalanır. Siz de şuan böyle bir durumdasiniz ve ömrümüzü yakmamak için ilk etapta bu kişiden kurtulun, iletişimi bitirin, kendinizi güvende alın ve düşüncelerinizi de iyileştirmek için işinin ehli bir psikologa gorunun lütfen. Bu sizdeki aşk veya sevgi değil hastalık. Bunu ignelemek amaçlı demiyorum, kardeşim bu durumda olsa aynı şeyi kardeşime de derdim. Kendinizi hadi suçlu çıkarıyorsunuz bu kadar insan da size aynı şeyleri diyor. İyi düşünün. Kendinizi suçlamak yerine gözünüzü açmaya calisin, olayları sağlıklı degerlendiremiyorsunuz.

Herkes ayni seyi soyluyor ama ben nedense surekli kendimi sucluyorum acaba mutlu olur muydum diyorum keske o gun uzerine gidilmeseydi diyorum kendimde suc ariyorum degisir duzelir miydi her sey cok guzel olur muydu diyorum
Sana pes artık diyorum hala üzerine gidilmeseydi diyorsun. Soyledigi yalanlarin ve söylemediği seylerin büyüklüğünün farkinda degil misin. Senin annen baban hala nasıl gorusmene izin veriyorlar onunla, sen barissinlar derdindesin. Herseyde bir hayir vardır neden diyoruz bunu. Allah sana kac kurul diye göstereceğini göstermiş ama anlamak istemiyorsun.

Her msja ayni cevabi veriyorsunuz boyle bi insandan ne bekliyorsunuz bi yerde sizi buyuten yetistiren aileniz bi yerde boyle yalan ve suç makinasi bi insan bi kiziniz oldugunu dusunun boyle bi herifle evliligini ister miydiniz istemek icin ciddi kafayi yemiş olmak lazim insanin icindeki neyse dişina da o vurur sacma sapan kendinizi ailenizi suclamak yerine aklinizi basiniza devsirin birakin o herifle gorusmeyi kafayi mi yediniz Allah askina erkeklere kıran mi girdi spylari mi tukendi kendinize layik gordugunuz eş bu mu kendinizi ne kadar aşaği bi konuma sokmuşsunuz hala kiyidan koşeden onu hakli cikarak bisey ariyosunuz koca çok disarda her yerde bulursun aile bulamazsin eminim sen onla hala gorustugun icin ailenin içi kan agliyodur da sana kiyamadiklarindan ses cikaramiyorlardir bi de lisans ustu egitim goruyorsunuz titreyin ve kendinize gelin Allah aşkina normal degilsiniz bi psikologla gorusun hayretler içindeyim...

Düzelmezzzz!!! Ama merak ediyorsan evlen tabi , bedelleri ağır olsa bile merakını gidermiş olursun bu senin en doğal hakkın, ama ben olsaydım kendime ve aileme değer verir ve böylesine sorunlu insanlarla değil aynı yerde yaşamak nefes bile almak istemezdim, aşk herşeyi affetmez affetmemeli, evlenince aşk değil sevgi ve saygı gerekiyor, aşk dediğin bir balayı gecesine bakar , sonra herkes gerçek yüzünü şak şak ortaya döker... Bu arada evli bir insanım evliliği bilerek ,yaşayarak yorum yaptım ayrıca evliliğim de güzel eşim de iyi fakat anlayışsız eş ve ailelerin evliliği nasıl yıprattığını çok iyi biliyorum heleki görgüsüz hanzo insanlarsa ki seninkiler berbat yani, burda senin gibi gözünü karartıp evlenen hanimlar hergun konu açılıyorlar onları oku ve öyle karar ver 🤷‍♀️
Maalesef bu bedel çok ağır gözüküyor. Sadece bosanma ile bitecek bir bedele benzemiyor. Şiddetin ve Allah korusun ama başka şeylerle sonuclanabilecek bir bedel olur bu :KK43:

onca yalanına rağmen hala görüşüyor olmanıza şaşırdım. böyle biri için ne yapmam lazım diye sorabiliyorsanız bence herşeyi ve ailenizi geride bırakıp gidipp evlenin. başka bir akıl versek de kabul etmeyeceksiniz çünkü belli.
Yalanlari gormezden geliyor hep inkar ediyor sadece annemi sucluyor ailemi sucluyor seviyorsan askimiza sahip cikman lazim anan babam dememen lazim diyor

Öncelikle herkese merhabalar konum biraz uzun okursanız sevinirim. Benim 8 yıllık bir ilişkım vardi ve ayrıldım. Daha sonra görücü usulu gibi biriyle tanistim ilk basta babam hakkında çok araşırma yapmisti herkes aman kızının basını yakma cocuktan uzak dursun demisti fakat ben dinlemedim kendim tanimak istedim. Ilk basta her sey cok iyiydi aileler de tanisti cok iyi anlasti. Eski nisanlim her gun bana cicek tollardi hediyeler alirdi cok asiri ilgiliydi benden 2 yas kucuktu ve biraz hiperakrifti.ben 28 yasindayim 0 26. Maddi durumu da iyiydi ve cok eli acik birisiydi. 3ay sonra nisanlandik. Nisandan 1 hafta sonra hapse girdi ailesi ve kendisi kavga yuzunden demisti fakat borc yuzunden oldugu anlasildi ailesi de kendi de bizim de haberimiz yoktu dedi. Eski kiz arkadasimi hic istetmemistik dedi 3 kere istedigini ogrendik. Lise mezunuyum demisti ortaokul mezunu cikti ben yuksek lisans yapiyorum ve bunu hic sorun etmemistim. Gencliginde uyusturucu tedavisi gormus bunu da yeni ogrendim. Nisanlim hapisten ciktigi gun bize geldiler zaten cok gergindi patlamaya hazirdi ailesi doldurmus belli ve ailem kibar bir dille neden yalanlar soyledigini sordu. Annesi de soylediysek ne olmus bunlar kucuk yalanlar bunun yeri konusulacak zaman suan degil dedi. Annem gelir uzmani babam noter. ama nisanlimdan 2 bin tl borc almisti annem. Nisanlim da babasi da bir anda anneme yuklenmeye basladi sen de bizden borc istedin dediler bugun hapisten ciktim bunun konusulma yeri bugun degil dediler ve biranda nisanlim sinir krizine girdi aileme hakaretler etmeye basladi. Babam ortaligi sakinlestirmeye calistiysa da susmadilar durmadilar. Annem de onlar varsa ben yokum dedi. Ben de zaten nisanlimin o sozleri karsisinda şok olmustum geri donusu olmayan agza alinmayacak sozler ettigi icin yuzugu cikardim. O da gidip annemin uzerine yurudu yuzune tukurdu apar topar evden gittiler. Surekli babami aradi hakaret etti erkeksen cik karsima dedi babam da annem de benim hatrim icin tek kotu soz etmedi.
Daha sonra nisanlimin babasi arayip oglum kendini arabadan atti zor cikardim intihar etti dedi 2dk sonra annesi aradi arabayi kilitlemeseydik atacakti kendini dedi yine yalan soylediler yani.annesi oglum mutfaktan bicak alip birine saplasa ne olacakti cok korktum ben dedi cunku resmen sinir krizi gecirdi gozu dondu. Nisanlim 17gun oldu ayrilali surekli ailemi annemi sucluyor kendi hatasini gormuyor o gun psikolojim bozuktu uzerime gelindi annen suclu ben asla onlardan ozur dilemem boyun egmem diyor. Aileni birak mesafe koy bana gel beni tercih et diyor.seviyorsan askimizin arkasinda dur bizim kimseye ihtiyacimiz yok diyor maddi durumum iyi ben sana yeterim diyor. Ailem de benim uzulmeme cok uzuluyor 17 gundur agliyorum 5 kilo verdim uyuyamiyorum. Nisanlim da ailesi de asla ne bir telefon acti ne geldiler. Nisanlim ben hayatta ozur dilemem sen bizim askimiza sahip cikacaksin yanimda olacaksin diyor aileme karsi hala cok ofkeli.kendi hatasini sucunu gormuyor. Aileler gorusmez ben gorusmem sen gider gelirsin diyor. Ailem zaten olaylar karsisinda cok saskin ve ofkeli gidersen seni cok ezerler diyor.yakma basini diyor. Ama benim aklima surekli guzel gunlerimiz geliyor.acaba degisir mi duzelir mi diyorum ister istemez kendimi ailemi sucluyorum mantikli dusunemiyorum. Ne yapmam lazim

Hala bu adamla konuşmaya devam ediyorsanız neden soruyorsunuz.
Evlenin sinirlenince sizi kessin. istediğiniz buysa bence evlenin.

böyle hissetmek için ne yaşadınız bilmiyorum ama anne babanıza çok üzüldüm. sen senelerce çocuğunu yetiştir, okut, o gitsin yalancı, sabıkalı, intihar ve bence hatta cinayet meyilli bir adama aşık olsun.
yazık anne babanızın canını çok yakacaksınız.

Yalanlari gormezden geliyor hep inkar ediyor sadece annemi sucluyor ailemi sucluyor seviyorsan askimiza sahip cikman lazim anan babam dememen lazim diyor
Evlenip seni yanlizlastirıp her pisliği yapacak ama farkında bile değilsin, bu da son yorumum olsun , evlenirsen ailenin de başları belaya girecek her zaman kendine acımıyorsan onlara acı ,uzak dur aileni dinleeeee 🗣

Evlenip seni yanlizlastirıp her pisliği yapacak ama farkında bile değilsin, bu da son yorumum olsun , evlenirsen ailenin de başları belaya girecek her zaman kendine acımıyorsan onlara acı ,uzak dur aileni dinleeeee 🗣

bence ailesi evlenirsen bizim böyle evladımız yok desin ve evlatlıktan reddetsin.
göz göre göre anasını babasını yalancı ve suçlu biri için bırakıyor yahu.

Yaşınız 28 miş olgun bi insan gibi düşünün lütfen bu narsist şahısla bağınızı koparın çok pişman olursunuz.

Konu sahibi bu konuya üçüncü yazisim falan ama kusura bakmayın sinirden kendimi alikoyamadim. Bunca yıldır buraya üyeyim ilk kez bu kadar sinir oldugum bir konu oldu. Bunları sizi dusunen bir arkadaşınız yaziyormus gibi okuyun, sizi yargılayan değil.
Hiç haber izliyor musunuz, açın bakın sürekli kadın cinayetleri oluyor, sürekli şiddet haberleri. Siz bunların sinyallerini aldığıniz halde nasıl hâlâ ne yapmalıyım diyebiliyorsunuz? Anlattiginiz konuda bir insanda olmaması gereken her şey var neredeyse. Elle tutulur tek bir yani yok.
Biri lisans üstü biri orta ogretim biri birbirine denk olmaz. Bu bile bir sorun.
Hadi bunu gecelim.
Geçmişinde uyuşturucu kullanıp, hapse düşmüş ama bunları size dürüstçe söylemek yerine yalanla ifade etmesi ayrılmak için bir neden. Bu yalan basit bir şey değil, ailesinin tepkisi bile bir sorun.
Hadi bunu da geçelim.
Annesinin bıçağı eline saplasaydi, intihar edecekti vs gibi konuşmalarından anladığım kadarıyla ailesi de kendisi de ruh hastası. Bu da büyük bir sorun ve ayrılık için geçerli çokca büyük bir sebep.
Annenizin suratına mi tukurmus, babanıza saygısızlık mi yapmis, bu büyük bir sorun ama bunu anlatmaya benim kelime dagarcigim yetmiyor artık.
Yani bu durumda elle tutulur tek bir yani yok. Kendi canınızı, ailenizin canını koruyarak zarar görmeden bu ilişkiyi bitirip iletişimi kesip bir doktora ve psikoloğa gidin lütfen. Hem sinirle hem şaşkınlıkla verdiğiniz yanıtları okuyorum.

Öncelikle herkese merhabalar konum biraz uzun okursanız sevinirim. Benim 8 yıllık bir ilişkım vardi ve ayrıldım. Daha sonra görücü usulu gibi biriyle tanistim ilk basta babam hakkında çok araşırma yapmisti herkes aman kızının basını yakma cocuktan uzak dursun demisti fakat ben dinlemedim kendim tanimak istedim. Ilk basta her sey cok iyiydi aileler de tanisti cok iyi anlasti. Eski nisanlim her gun bana cicek tollardi hediyeler alirdi cok asiri ilgiliydi benden 2 yas kucuktu ve biraz hiperakrifti.ben 28 yasindayim 0 26. Maddi durumu da iyiydi ve cok eli acik birisiydi. 3ay sonra nisanlandik. Nisandan 1 hafta sonra hapse girdi ailesi ve kendisi kavga yuzunden demisti fakat borc yuzunden oldugu anlasildi ailesi de kendi de bizim de haberimiz yoktu dedi. Eski kiz arkadasimi hic istetmemistik dedi 3 kere istedigini ogrendik. Lise mezunuyum demisti ortaokul mezunu cikti ben yuksek lisans yapiyorum ve bunu hic sorun etmemistim. Gencliginde uyusturucu tedavisi gormus bunu da yeni ogrendim. Nisanlim hapisten ciktigi gun bize geldiler zaten cok gergindi patlamaya hazirdi ailesi doldurmus belli ve ailem kibar bir dille neden yalanlar soyledigini sordu. Annesi de soylediysek ne olmus bunlar kucuk yalanlar bunun yeri konusulacak zaman suan degil dedi. Annem gelir uzmani babam noter. ama nisanlimdan 2 bin tl borc almisti annem. Nisanlim da babasi da bir anda anneme yuklenmeye basladi sen de bizden borc istedin dediler bugun hapisten ciktim bunun konusulma yeri bugun degil dediler ve biranda nisanlim sinir krizine girdi aileme hakaretler etmeye basladi. Babam ortaligi sakinlestirmeye calistiysa da susmadilar durmadilar. Annem de onlar varsa ben yokum dedi. Ben de zaten nisanlimin o sozleri karsisinda şok olmustum geri donusu olmayan agza alinmayacak sozler ettigi icin yuzugu cikardim. O da gidip annemin uzerine yurudu yuzune tukurdu apar topar evden gittiler. Surekli babami aradi hakaret etti erkeksen cik karsima dedi babam da annem de benim hatrim icin tek kotu soz etmedi.
Daha sonra nisanlimin babasi arayip oglum kendini arabadan atti zor cikardim intihar etti dedi 2dk sonra annesi aradi arabayi kilitlemeseydik atacakti kendini dedi yine yalan soylediler yani.annesi oglum mutfaktan bicak alip birine saplasa ne olacakti cok korktum ben dedi cunku resmen sinir krizi gecirdi gozu dondu. Nisanlim 17gun oldu ayrilali surekli ailemi annemi sucluyor kendi hatasini gormuyor o gun psikolojim bozuktu uzerime gelindi annen suclu ben asla onlardan ozur dilemem boyun egmem diyor. Aileni birak mesafe koy bana gel beni tercih et diyor.seviyorsan askimizin arkasinda dur bizim kimseye ihtiyacimiz yok diyor maddi durumum iyi ben sana yeterim diyor. Ailem de benim uzulmeme cok uzuluyor 17 gundur agliyorum 5 kilo verdim uyuyamiyorum. Nisanlim da ailesi de asla ne bir telefon acti ne geldiler. Nisanlim ben hayatta ozur dilemem sen bizim askimiza sahip cikacaksin yanimda olacaksin diyor aileme karsi hala cok ofkeli.kendi hatasini sucunu gormuyor. Aileler gorusmez ben gorusmem sen gider gelirsin diyor. Ailem zaten olaylar karsisinda cok saskin ve ofkeli gidersen seni cok ezerler diyor.yakma basini diyor. Ama benim aklima surekli guzel gunlerimiz geliyor.acaba degisir mi duzelir mi diyorum ister istemez kendimi ailemi sucluyorum mantikli dusunemiyorum. Ne yapmam lazim
Aynen aynen. Güzel günlerinizin hatırına gidip yakın başınızı. Zira yanmadan akıl gelmeyecek gibi görünüyor o başınıza.

Sen hala önündeki tehlikeyi görmüyorsan gormek istemiyorsan hadi dene bakalım, senden ayrılıyorum de bunlari söylemedin de bekle, beklemeye gerek bile kalmayacak ama hadi bak bakalım sana neler diycek, tehdit mi eder, döver mi artik bilmiyorum. Kendin gör bu kadar körsen.
Yemin ediyorum sinirlerimi zıplattin.
1 tane sana hak veren yorum göster hala biri onaylar mi diye ayni kafadasin.
Cidden git uzman görüşü al, bizleri duymak istemiyorsun cunku

Hicbirsey guzel olmaz boyle bir kisi ve ailesi ile.
Hersey ask, sevgi degil.
Gerci bu size suan Bos laf gibi geliyordur
O yuzden tedavi olun. O kisiyi hayatinizdan cikarin. Hala muhattap olupda ailenizi uzmenizi anlamiyorum. Bunlarin hepsi yalanci, terbiyesiz ve cirkef biri icin

Ayrica o gün aileniz üstüne gitmemis. Hakli sebep ile sormuslar neden niye. Cok da iyi yapmislar. Kucuk yalanmis dedikleri. Yalanin buyugu, kucugu mu olurmus. Resmen hayatinizi mahvetmek icin yapismislar size.
Beyefendinin ustune gidilmis. Burnundan kil aldirmiyor. Birde aileni sil diyor size.
Biraz daha yazarsam dellencem sizin yerinize.
Cok haklisiniz yorumunuz icin cok tesekkur ederim. O kendinde hic suc bulmayip surekli beni ve ailemi sucladikca ben de iyice depresyona girdim acaba gercekten biz mi sucluyuz demeye basladim ve gercekten bu ruh halinden cikamiyorum stresten her yerimde yaralar cikti kendi sucunu asla gormuyor ikna olmuyor

Sen hala önündeki tehlikeyi görmüyorsan gormek istemiyorsan hadi dene bakalım, senden ayrılıyorum de bunlari söylemedin de bekle, beklemeye gerek bile kalmayacak ama hadi bak bakalım sana neler diycek, tehdit mi eder, döver mi artik bilmiyorum. Kendin gör bu kadar körsen.
Yemin ediyorum sinirlerimi zıplattin.
1 tane sana hak veren yorum göster hala biri onaylar mi diye ayni kafadasin.
Cidden git uzman görüşü al, bizleri duymak istemiyorsun cunku
Yok zaten o kavga gunu ayrildim 17 gun oldu 17 gundur depresyondayim saglikli dusunemiyorum o ailemi sucladikca beni secemiyorsun dedikce kendimi suclamaya basladim her seyin farkindayim ama bir turlu yoluma devam edemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X