Nişanlımın annesi yüzünden ayrıldık

Nişanlım tekrar arar mı beni bu iş tamamen bitmiş mi?

• Ankete Katılan
    43
Bana bı ıgne alınsa hedıye , tesekkur eder kenara koyarım.. Alsa ne almasa ne.. Ben sizi çok hesap kitapçı gördüm.Hediye yüzünden ailenizin kırılması, telafi hediyesi falan ayrıca SAÇMALIK.. Kınaya 15 kısıye alınacak ıcecek ıcın dıyorsunuz madem oyle siz alın.. Siz de konuda cok hatalısınız.. ve buradan bakınca daha cok paragoz olan siz gibi duruyorsunuz..

Üstelik bu mesele yüzünden insanların evlerine gidip saatlerce odaya kendını tıkıp oyle ağlamanda, bostan korkulugu gıbı durdugunu ifade ettiğiniz kayınpederinize ve size cevap veren kayınvalidenizi prensinizin gelip sizi üzenlere cevabını versin arzusundan başka bişey gibi durmuyor... Bende kayınvalideniz gibi düşünürdüm ve ogluma boyle bir eş adayı istemezdim şahsen..

Son düzenleme:
Dengesiz bir kaynanadan kurtulmuşsun şükret,tabiki ufak hesaplar hoş değil ama ben sizin neye kırıldığınızı anladım,kadın baştan beri istemediğini ters ters konuşma ve hareketleriyle belli etmiş, mesele 10 TL lık penyede değil belki deseydiki kızım kusura bakma uygun olamadım ilerde daha iyisini alırım yaparım olurdu,hiç almasa daha iyiymiş,ama kadın değer vermediğini ısrarla gözüne sokmaya çalışmış resmen,sen veya başkası olsun bu kadın bu çocuğu evlendirmez bence

Merhabalar. 2 ay tanışma sürecinden sonra nişanlandık. Başta herşey güzel gibiydi. Fakat annesinin çok baskın bir karakter olduğunu bütün evin onun ağzına baktığını çok geçmeden anladık. Nişanlım daha önce de nişanlanıp ayrılmış ve yine eski nişanlısı annesiyle kavga etmişler sonra bitmiş. Aynı şey benim başıma geldi ve yine aynı sürede 3 ay içinde ayrıldık. Nişanımızdan 1 ay sonra kurban bayramı vardı ve bayramda bana Lcw'den 10 tl'lik penye almış annesi onu verdi. Ve bunu verirken de kusura bakma, sen bizim ilk gelinimiz olacaksın daha iyi şeyler layıksın tarzı hiçbir cümle etmediği gibi sanki sanırsınız bana dünyaları bağışlamış gibi davrandı. Ailem de bu duruma bozuldu. Dolayısıyla ben de. Nişanlımla bunu paylaştım ve annesiyle konuşacağını söyledi. Annesiyle konuştuktan sonra annesi de güya tamam telafi ederim ben kızıma demi. Daha sonra aradan bir zaman geçti bi gün nişanlımın ailesinin evinde annesi babası ve ben oturuyorduk, nişanlım yoktu o esnada evde. Konu konuyu açtı. Ailen bizi istemiyor mu hiç arayıp sormuyor dedi kadın. Ben de istemiyor değil ama zaten nişanlım da size bahsetmiş bayramdan dolayı kırılmışlar dedim. Ki nişanlımın annesiyle konuştuğunu, annesinin de ılımlı cevap verdiğ düşündüğüm ve bu olayı da hazmedemediğim için söyledim. Annesi o onun kendi düşüncesi dedi nişanlımdan için. Ben öyle bişey demedi dedi. Konu farklı farklı yerlere gitti yok nişanda kendime 200 tl lik elbise aldırmışım. Daha başka bir sürü şey. İnanılmaz sinirlendim, bu sözleri hazmedemedim, ki babası da orda öyle bostan korkuluğu gibi oturuyor arada bir susum filan diyor ama dinleyen kim.Bu olayı, bu konuşmaları sakın oğluma yansıtma yoksa işin rengi değişir dedi. O kadar sinirlendim, üzüldüm ki belki 2 saat nişanlım eve gelene kadar ağladım. Ki kolay kolay ağlayan bir insan değilim. Nişanlım da geldikten sonra ister istemez beni o halde görünce noldu diye sormaya başladı. Bu arada evde odada 2 saat ağladım yanıma gelen olmadı babasından başka tamam kızım halledicez merak etme diye tamam dedim ben de. Daha sonra meğer kadın nişanlıma benim rol yaptığımı, duygu sömürüsü yaptığımı söylemiş ki asla böyle bir insan değilim. Hatta tam tersi başkasının evinde ağlamak beni daha da kötü yaptı. Bir insan durup dururken hadi ağlayayım deyince ağlayabilir mi sizce? Daha bir sürü şey yaşandı bu 3 ayda. Babam devreye girdi vs.. Ailem mutlu olayım diye kestirip atmadı bu işi. Nişanlım da annesiyle bütün tartışmalarımızda bana hak verdi. Ailem destel olmasa da biz beraber yürüyeceğiz dedi boş vaadler vermiş meğer. Gerginlik gün geçtikçe azalması gerekirken arttı. En son geçen hafta kına yeri için annesini aradığımda, şurayı tutacağız diyecektim ki tutacağımız yerin evlerine uzak olduğunu söyledi ki evlerine 20 dk olan bir yer. Kına organizasyonunu siz tutacakmışsınız öyle dedi nişanlım dedim. Öyle bişey yok ben sadece kınayı ve çerezi getireceğim, eğer jest yapıp, insiyatif kullanırsam içecekleri de getiririm dedi. Tabi bunu duyunca 20 tane içecek için benimle bu şekilde konuşulmasına yine her zaman olduğu gibi kadına sinir oldum. Daha sonra nişanlımla yine her zaman annesinin söylediği şeyler yüzünden kavga ettik. Geçen hafta nişanlım beni evden almaya gelmişti bana bayramda 200 liralık yapmadıkları şeyi annesinin yerine telafi etmek için, ki üzerinden 3 ay geçmiş ve hep benim iteklememle. Annemi de o gün evimize 15 dk lık bir yere bırakmasını istedim ve bunun karşılığında aldıüım cevap yorgunum oldu nasıl yani dedim bu sefer de benzin yakıyor bu araba dedi. Bu arada o beni alacağı için bunu istemiştim yoksa Allah'a çok şükür ki benim de arabam var ona muhtaç değilim. Ama inanılmaz şaşırdım. Daha sonra aşağıya gelince Allah kahretsin inin bırakayım dedi ki inanın daha önce 1 kere bile bu tarz bişey istememiştim ondan. Tabiki bu sözler üzerine annem gelmedi ben de inmeyi düşünmedim bana hediye almaya gitmek için bile olsa. Kavga etmeye başladık. Yukarı çık dedim çıkmadı 1 hafta görüşememiştik kazak hediye almıştım hem sakinleşiriz hem hediyesini veririm diye düşünmüştü ama çıkmadı. Meğer o gün bunları daha sonradan öğrendim tabi annesiyle çok büyük kavga etmişler kadın beni istemediğini söylemiş bu işi bitir demiş o yüzden o kadar kızgınmış geldiğinde dolmuş bize karşı. Hiçbir zaman hep sıkıştırsam bile annesinin beni sevmediğini söylemedi, seviyor ama nesen böyle yapıyor bilmiyorum dedi ama tabiki herşey bana da aileme de çok tuhaf geliyordu. Yine kavga etmey başladık o sinirle götüedüm yüzükleri verdim. O da hiçbişey demeden gitti. Ertesi gün nişanlım evde yokken annesiyle konuşmaya gittim. Beni karşılama şekline bağlı olarak davranacağımın sözünü verdim kendime. Ben kapıdan girer girmem nefret ediyorum senden de annenden de çıkın hayatımızdan dedi. Bizim de kendilerinden nefret ettiğimizi söyledim mecburen tutamadım kendimi. 2. ye nişanlıdan ayırmaya nasıl vicdanın sızlamadığını sordum. 1 saat kavga ettik o esnada annesi de ordayken nişanlımı aradım neden annesinin bizi sevmediğini en baştan söylemediğini, şu an onların evinde olduğumu, annesiyle yüzleştiğimi söyledim, şaşırdı ne diyeceğini bilemedi, tartışmayın filan dedi kapattım telefonu. Annesine tek sorunumuzun kendisi olduğunu bizim başka sorunumuz olmadığını söyledim en sonunda defol git dedi bana evden. İlginçtir ki telefonu kapattıktan sonra 1 kere bile aramadı beni nişanlım hesap sormak neden gittin demek için bile olsa. Sonuç olarak hissediyorduk ama kulğımla da duydum gerçekleri. Annesi içindekileri döktü ben aynı şekilde rahatladım. Fakat verilen sözlerin hepsi boş çıktı. Yüzükleri verirken çok kararlıydım, şimdi hakkını helal et olmadı tarzında mesajıma cevap bile yazmayınca kaçan kovalanır misali galiba pişman olduğumu düşünüyorum. Çok gel-gitlerim var yardım edin, bi çok iyi yaptığımı düşünüyorum, bi acaba arayacak mı, bi mantıklı düşünüp evlensek de olmazdı diyorum bi başka türlü. Bu arada o da ben de her yerden engelledik birbirimizi. 1 hafta oldu tam bu olaylar yaşanalı. Babam dün akşam nişanlımı arayıp sakın bi daha kızımın karşısına çıkma dedi, o da merak etmeyin öyle bişey olmaz zaten dedi ve şok oldum. Hala umudumun olma sebebi 1 hafta geçmesine rağmen düğün yeri iptal edilmedi. Annesiyle tartıştığımız esnada düğün yerini iptal edeceğini söyledi ben de hiç durmamasını da söylemiştim. Ne diyorsunuz arkadaşlar?
Ben seni haksız buldum.Sana verilen hediyeyi beğenmeyip bir de bunun kinini tutuyorsun?"sen bizim ilk gelinimiz olacaksın daha iyi şeyler layıksın "böyle düşündüğüne göre demek ki karşı taraftan ciddi beklentilerin var.Kayın validen gelin olacaksın diye ayrıca seni pohpohlamak zorunda değil.Ama böyle karşı taraftan sürekli birşeyler talep etmek maddi olarak beklenti içinde olmak gerçekten güzel olmuyor,sorun çıkıyor ilişkilerde.Onların yerine kendi aileni koysana ?Bir de hediyenin telafisini bekliyorsun...Kayınvalidene bu hediye mevzusunu açman hiç olmamış üstüne bir de ailem kırgın demişsin yaa:)Kına yerini neden sordun,onların tutmasını istiyordun sanırım ama bak nasıl tepki almışsın.
Kırmak istemem seni ama böyle devam edersen sağlıklı bir ilişkiyi zor yaşarsın.

Okuduğum kadarıyla kısa süreli tanışmadan sonra Nisan olmuş. Benimde öyle olmuştu aileler uyuşmayınca hep ben idare ettim nişan döneminde tabii. İyi ki etmişim şükür şimdi Kocamı ailesini ailemi hayatı seviyorum. Biraz idare etmek ve sabır göstermek gerek küçük şeylere takılmışsın. Bana hediye gelmedi önemli değil nişanda bi yüzüğüm vardı parmağımda. Şükür şimdi herşeyimiz var :nazar:sağlık olsun huzur olsun gerisi gelir. Hakkında hayırlısı :KK24:

sizin de suçunuz var. annenin geçimsiz olduğunu, önceki nişanın bozulmasına sebep olduğunu bilerek, niye yalnız evlerine gidiyorsunuz. kv.de oğluma yansırsa işin rengi değişir diyor, 2 saat daha ağlayarak bekliyorsunuz.
bırakın bayramda ne aldıysa aldı, konusu bile edilmemeliydi.
karşı tarafta hatalı.
düğün yeriyle de ilgilenmeyin, ne yaparlarsa yapsınlar.

• Beğen
Reactions: anu
Kına-düğün detaylarını yani çerezi kinasi iviri ziviri kaynanasi ile konuşan gelin ilk defa sizde gördüm. Normalde bu olaylar evin buyukleri arasinda konusulur kararlastirilir.

Ayrica 10 tllik tişört almis diyorsunuz. Kadin adet yerini bulsun demiş almis bunun icin kirilmak cok sacma

Ayrica düğün yeride iptal edilir zaten zor birsey degil. Ben nisanlimin annesinin evine dayanip bi kamyon laf soylicem sonrada o kadin gelin diye beni ogluna alcak? Hayatta müsade etmez bosuna umitlenmeyin.

X