Nişanlımın annesi yüzünden ayrıldık

Nişanlım tekrar arar mı beni bu iş tamamen bitmiş mi?

• Ankete Katılan
    43
Şimdi sen ona bişey yazdıkça totosunu kaldırıyosun ilk öncelikle bunu bil, hakkını helal et demen bile ruhunu okşadı. Ve sen yazmaya devam ettikçe seni gerçekten kaybettiği korkusuyla yüzleşemeyecek haberin olsun. Sakın arama ve yazma..

Sen benim nişanlılık sürecinde yaşadığım şeyleri yaşamışsın. Ben o dönem hayat tecrübesine güvendiğim teyzemin talimatlarını dinlerdim hep. Anne aynı.. Kavgalar, bozulması için elinden geleni yapmalar. İstemiyor belli. Direk bana söylemiyor tabi. Biz nişanlımla kendi aramızdaki bi sorundan dolayı kavga ediyoruz ve yüzüğü çıkarıyorum. Veee annesinin ekmeğine yağı sürüyorum!!! Çıkan yüzük geri takılmazmış, bu iş bitmişmiş, artık istemiyormuş... Tamam dedim, umursamıyor tripleri attım. 15 gün ne aradım ne yazdım.. Ha iyi miydim.. Hayır! Bildiğin depresyondayım. Teyzem de sessiz dur geri çek kendini, seviyorsa verecek mücadelesini dedi.
15 gün sonra babası aradı. Kızım aşağı kızım yukarı. Biz de yaşadık bunları falan filan. Ben hiç saygımı bozmadım elbette. Biliyorum aratani eden nişanlım. Yani gerçekten kaybettiği korkusuyla ailesine karşı mücadele veriyor belli. Ve ikna oldum.

Annesi mi? 10 yıldır evliyim. Baktım tavrı huyu değişmiyor. Araya mesafe koydum. Aramaları kestim, eşimin izin dönemlerinde 1 haftadan uzun olmamak kaydıyla gittim. Çünkü annesi cidden problem yaratacak belli, evliliği burnumdan getireceği sinyallerini veriyor zaten. Ama nişanlım ''ben senin başını öne eğdirmem'' dedi. Nitekim de tuttu sözünü.

Gerçekten mutluyum, hiç pişman olmadım. Rabbim bozmasın eşim dünya iyisi ve annesinin her karşı atağında arkamda durdu. Yani canım anlayacağın iş nişanlında bitiyor. Anneler babalar bi yere kadar sorun yaratabiliyor. Şayet nişanlı karakterli, kendine güvenen ve karısına sahip çıkabilecek niteliklere sahip bir kişiyse ne yapar ne eder seni kazanmak için elinden geleni yapar. Yok annesinin gölgesinde yaşayan ve onun ağzına bakan bi tipse geçmiş olsun. Ucuz kurtulmuşsun..

Geçen hafta nişanlım beni evden almaya gelmişti bana bayramda 200 liralık yapmadıkları şeyi annesinin yerine telafi etmek için, ki üzerinden 3 ay geçmiş ve hep benim iteklememle. Annemi de o gün evimize 15 dk lık bir yere bırakmasını istedim ve bunun karşılığında aldıüım cevap yorgunum oldu nasıl yani dedim bu sefer de benzin yakıyor bu araba dedi. Bu arada o beni alacağı için bunu istemiştim yoksa Allah'a çok şükür ki benim de arabam var ona muhtaç değilim. Ama inanılmaz şaşırdım.

Şimdi şunu da söylemeden geçemeyeceğim, çok çok haklı değilsin davanda bana göre. Benim kvde de kızının gelinliğini bana giydirme teklifinde tut ta ne görgüsüzlükler terbiyesizlikler yaptı. Ama ben nişanlımın ağzına baktım hep. Onun fikirlerini umursadım. Sonuçta yapacak olan oydu.. Ancaaakkk şu benzin meselesi gerçekten çok ama çok çirkin. Sen yerden göğe haksızsın diyecekken senin yaptığın şeyi bile gölgede bırakmış. Benim fikrim tek problem aile değil. nişanlın da buz gibi terbiyesiz bi insan. Benim eşim nerdeyse annemin özel şoforu gibi oldu annem rahatsız olduğu için. Doktoruna, marketine, maaş çekmesine arabayla götürür getirir. Ben bi kere bu tür şeyleri ağzından duymadım. Ki duysam herhalde yıkar bu beni.. Kendini kime emanet ettiğine çok dikkat et. Hayat hep böyle geçmiyor. Zaman geçtikçe hastalıklar, zorluklar, problemler ve mücadele etmen gereken şeylerle doluyor hayatın. İmtihan ağırlaşıyor yani.. Kendine herşeyden önce 'hayat arkadaşı' seç. Çünkü bunlarla yalnız mücadele etmek imkansız.

Merhabalar. 2 ay tanışma sürecinden sonra nişanlandık. Başta herşey güzel gibiydi. Fakat annesinin çok baskın bir karakter olduğunu bütün evin onun ağzına baktığını çok geçmeden anladık. Nişanlım daha önce de nişanlanıp ayrılmış ve yine eski nişanlısı annesiyle kavga etmişler sonra bitmiş. Aynı şey benim başıma geldi ve yine aynı sürede 3 ay içinde ayrıldık. Nişanımızdan 1 ay sonra kurban bayramı vardı ve bayramda bana Lcw'den 10 tl'lik penye almış annesi onu verdi. Ve bunu verirken de kusura bakma, sen bizim ilk gelinimiz olacaksın daha iyi şeyler layıksın tarzı hiçbir cümle etmediği gibi sanki sanırsınız bana dünyaları bağışlamış gibi davrandı. Ailem de bu duruma bozuldu. Dolayısıyla ben de. Nişanlımla bunu paylaştım ve annesiyle konuşacağını söyledi. Annesiyle konuştuktan sonra annesi de güya tamam telafi ederim ben kızıma demi. Daha sonra aradan bir zaman geçti bi gün nişanlımın ailesinin evinde annesi babası ve ben oturuyorduk, nişanlım yoktu o esnada evde. Konu konuyu açtı. Ailen bizi istemiyor mu hiç arayıp sormuyor dedi kadın. Ben de istemiyor değil ama zaten nişanlım da size bahsetmiş bayramdan dolayı kırılmışlar dedim. Ki nişanlımın annesiyle konuştuğunu, annesinin de ılımlı cevap verdiğ düşündüğüm ve bu olayı da hazmedemediğim için söyledim. Annesi o onun kendi düşüncesi dedi nişanlımdan için. Ben öyle bişey demedi dedi. Konu farklı farklı yerlere gitti yok nişanda kendime 200 tl lik elbise aldırmışım. Daha başka bir sürü şey. İnanılmaz sinirlendim, bu sözleri hazmedemedim, ki babası da orda öyle bostan korkuluğu gibi oturuyor arada bir susum filan diyor ama dinleyen kim.Bu olayı, bu konuşmaları sakın oğluma yansıtma yoksa işin rengi değişir dedi. O kadar sinirlendim, üzüldüm ki belki 2 saat nişanlım eve gelene kadar ağladım. Ki kolay kolay ağlayan bir insan değilim. Nişanlım da geldikten sonra ister istemez beni o halde görünce noldu diye sormaya başladı. Bu arada evde odada 2 saat ağladım yanıma gelen olmadı babasından başka tamam kızım halledicez merak etme diye tamam dedim ben de. Daha sonra meğer kadın nişanlıma benim rol yaptığımı, duygu sömürüsü yaptığımı söylemiş ki asla böyle bir insan değilim. Hatta tam tersi başkasının evinde ağlamak beni daha da kötü yaptı. Bir insan durup dururken hadi ağlayayım deyince ağlayabilir mi sizce? Daha bir sürü şey yaşandı bu 3 ayda. Babam devreye girdi vs.. Ailem mutlu olayım diye kestirip atmadı bu işi. Nişanlım da annesiyle bütün tartışmalarımızda bana hak verdi. Ailem destel olmasa da biz beraber yürüyeceğiz dedi boş vaadler vermiş meğer. Gerginlik gün geçtikçe azalması gerekirken arttı. En son geçen hafta kına yeri için annesini aradığımda, şurayı tutacağız diyecektim ki tutacağımız yerin evlerine uzak olduğunu söyledi ki evlerine 20 dk olan bir yer. Kına organizasyonunu siz tutacakmışsınız öyle dedi nişanlım dedim. Öyle bişey yok ben sadece kınayı ve çerezi getireceğim, eğer jest yapıp, insiyatif kullanırsam içecekleri de getiririm dedi. Tabi bunu duyunca 20 tane içecek için benimle bu şekilde konuşulmasına yine her zaman olduğu gibi kadına sinir oldum. Daha sonra nişanlımla yine her zaman annesinin söylediği şeyler yüzünden kavga ettik. Geçen hafta nişanlım beni evden almaya gelmişti bana bayramda 200 liralık yapmadıkları şeyi annesinin yerine telafi etmek için, ki üzerinden 3 ay geçmiş ve hep benim iteklememle. Annemi de o gün evimize 15 dk lık bir yere bırakmasını istedim ve bunun karşılığında aldıüım cevap yorgunum oldu nasıl yani dedim bu sefer de benzin yakıyor bu araba dedi. Bu arada o beni alacağı için bunu istemiştim yoksa Allah'a çok şükür ki benim de arabam var ona muhtaç değilim. Ama inanılmaz şaşırdım. Daha sonra aşağıya gelince Allah kahretsin inin bırakayım dedi ki inanın daha önce 1 kere bile bu tarz bişey istememiştim ondan. Tabiki bu sözler üzerine annem gelmedi ben de inmeyi düşünmedim bana hediye almaya gitmek için bile olsa. Kavga etmeye başladık. Yukarı çık dedim çıkmadı 1 hafta görüşememiştik kazak hediye almıştım hem sakinleşiriz hem hediyesini veririm diye düşünmüştü ama çıkmadı. Meğer o gün bunları daha sonradan öğrendim tabi annesiyle çok büyük kavga etmişler kadın beni istemediğini söylemiş bu işi bitir demiş o yüzden o kadar kızgınmış geldiğinde dolmuş bize karşı. Hiçbir zaman hep sıkıştırsam bile annesinin beni sevmediğini söylemedi, seviyor ama nesen böyle yapıyor bilmiyorum dedi ama tabiki herşey bana da aileme de çok tuhaf geliyordu. Yine kavga etmey başladık o sinirle götüedüm yüzükleri verdim. O da hiçbişey demeden gitti. Ertesi gün nişanlım evde yokken annesiyle konuşmaya gittim. Beni karşılama şekline bağlı olarak davranacağımın sözünü verdim kendime. Ben kapıdan girer girmem nefret ediyorum senden de annenden de çıkın hayatımızdan dedi. Bizim de kendilerinden nefret ettiğimizi söyledim mecburen tutamadım kendimi. 2. ye nişanlıdan ayırmaya nasıl vicdanın sızlamadığını sordum. 1 saat kavga ettik o esnada annesi de ordayken nişanlımı aradım neden annesinin bizi sevmediğini en baştan söylemediğini, şu an onların evinde olduğumu, annesiyle yüzleştiğimi söyledim, şaşırdı ne diyeceğini bilemedi, tartışmayın filan dedi kapattım telefonu. Annesine tek sorunumuzun kendisi olduğunu bizim başka sorunumuz olmadığını söyledim en sonunda defol git dedi bana evden. İlginçtir ki telefonu kapattıktan sonra 1 kere bile aramadı beni nişanlım hesap sormak neden gittin demek için bile olsa. Sonuç olarak hissediyorduk ama kulğımla da duydum gerçekleri. Annesi içindekileri döktü ben aynı şekilde rahatladım. Fakat verilen sözlerin hepsi boş çıktı. Yüzükleri verirken çok kararlıydım, şimdi hakkını helal et olmadı tarzında mesajıma cevap bile yazmayınca kaçan kovalanır misali galiba pişman olduğumu düşünüyorum. Çok gel-gitlerim var yardım edin, bi çok iyi yaptığımı düşünüyorum, bi acaba arayacak mı, bi mantıklı düşünüp evlensek de olmazdı diyorum bi başka türlü. Bu arada o da ben de her yerden engelledik birbirimizi. 1 hafta oldu tam bu olaylar yaşanalı. Babam dün akşam nişanlımı arayıp sakın bi daha kızımın karşısına çıkma dedi, o da merak etmeyin öyle bişey olmaz zaten dedi ve şok oldum. Hala umudumun olma sebebi 1 hafta geçmesine rağmen düğün yeri iptal edilmedi. Annesiyle tartıştığımız esnada düğün yerini iptal edeceğini söyledi ben de hiç durmamasını da söylemiştim. Ne diyorsunuz arkadaşlar?
Kaç kurtar kendini yani okurken o kadına karşı ben bile kin besledim suan dediğin gibi annesi baskın karaktermis daha nişanlılıkta bunu yapan kadın evlendiginizde neler yapmaz ki. Bitmisken bence sen de kendi içinde bitir artık aramasını falan da bekleme arasa bile sen yüz verme sonra tekrar yaşamaya baslarsın o yüzden üzülmemek için uzak dur

Ayrica hediye karsindaki kisinin icinden gelerek alinir. Kendine hediye aldirmaya goturmek nedir ya. Cok komik geldi bana. Eve beyaz esya alinacaktir tamam kadin kullanacagi icin beraber uygun gorulen bir sey alinir ama normal bir hediye bu. Hadi askim bana hediye almaya gidelim?????

İyi ki ayrılmışsınız, bence birbirinize uymuyosunuz. En başta hatayı sen yapmışsın. Sonrasında da annesi ortalığı karıştırmış. Hediyenin değeri parayla ölçülmez.

ya bu kadar kısa sürede ilişkiyi nasıl bukadar basitleştirebildiniz bravo
bunların nedeni hep "beklenti" yüzünden bayramda beklenti içine girmişsiniz hediye adı üstünde yok 10 liralık falan diyorsunuz sizi düşünüp hediye getirmiş neden fiyatına takılıyorsunuz ki.. bide bunu dile getirip zorla kendinize hediye aldırmaya çalışıyorsunuz hiç yakışmamış
hayır damat adayı da araba su yakmıyor benzin yakıyor demiş oda ayrı bi durum
kınayı da kız tarafı yapar ...tutmuş kadına siz yapıyorsunuz dimi diye sormuşsun bunu sormak sana düşmez aileler konuşur bu durumları
çok fazla hata var senin kendine de çeki düzen vermen gerek bence bu iş zaten olmaz gibi ama ilerde karşına çıkacak insanlar için biraz kendini değiştir derim.. sen eş adayını tanımaya çalış nişanlılık döneminin tadını çıkarmaya çalış bırak bu konuları aileler aralarında halletsin kimseden de beklenti içine girme beklentin yüksek olursa hep hayal kırıklığına uğrarsın

Oğlumun nişanlısı olsaydın ayırmak için herşeyi yapardım. Nisanlim olsan senden kosa kosa kacardim. Sen de az değilsin.

Son düzenleme:
En baştan kayınvalidenin sizi sevmemesi için elinizden geleni yapmışsınız, sonra da sizi sevmediği için oturup ağlamışsınız.
Nişanlıyken iki bayram geçirdim, ikisinde de bir toka dahi alınmadı bana, sorun etmek de aklıma gelmedi. Gider kendim alırım yahu, onlardan gelene neden ihtiyacım olsun. Hee eğer akıl edip alsaydı da 10 lira 100 lira diye kategoriye koymazdım, hele ki "annemler size bana ucuz bişey aldınız diye kızgın" asla demezdim. Ki eğer aileniz o yüzden kızgınsa onda da hata var. Benim annem her iki bayramda da eşime - o dönemki nişanlıma- t-shirt aldı, ama bana alınmadı diye ne içerledi ne de beni doldurdu. Aileniz de sizin kadar hatalı.
Kına konusunda da organizasyonu neden erkek tarafı tutsun ki? Kınayı kız tarafı yapmıyor mu? Siz ona kına için şunu yapacaksınız dersen, o da canım isterse yaparım der. Aynı seviyedesiniz bence, çok fark yok. Ben çerezlerimi bile kendim yaptırdım, kendi istediğim gibi oldu. Zaten parasını nişanlımla ben veriyorduk, hiç de sorun yaşamadık, niye onlardan medet umayım 100 liralık çerez için?
Kız tarafı - erkek tarafı diye derin uçurumlar açıyorsunuz arada, sonra da o uçurumları aşamayınca neden ayrıldık diye yataklara düşüyorsunuz. Gidip kayınvalide ile çataçat kavga etmek nedir? Yaşıtınız mı arkadaşınız mı?
Nişanlınızın aklı varsa aramaz barışmak için, sizin de aklınız varsa ararsa eğer kabul etmeyin önünüze bakın. Olmaz o adamdan hiçbişey şu saatten sonra. Mütemadiyen nişanlanacak ve ailesi yüzünden ayrılacak, siz isteklerinizi karşılayacak birini bulup en azından kendinizi kurtarın.
Aynen katılıyorum hanimefendiye.

Annesi yüzünden nişanlısından ayrılan herifin yaptığı başka kızla (senle) nişanlanmak olmuş. Şimdi yine sen annesiyle tartışmışsın sence ne yapar

çok alaturka buldum düşüncelerinizi, davranışlarınızı. bayram hediyesi, kına yeri gibi şeyler için neden kendinizi bu kadar küçülttünüz... anladığım kadarıyla o aileyle aynı şehirdesiniz, annesi size hakaretler edip ağlattığında neden 2 saat nişanlınız gelene kadar orada ağladınız sorabilir miyim... bunu hiç anlamadım. beni hiç tanımadığım başka bir ülkede bile olsam o evde kimse tutamazdı... niye kadının evinde 2 saat ağlayıp başınıza gelip teselli etmesini beklediniz çok komik bu yaa ahaha :))

sizin garip tavırlarınız var ama, annem arabayla bir yere götürmesini istediğim nişanlım bana benzin muhabbeti yapsa o an biterdi benim için. herkes için bitmesi lazım. zaten bu çocuk ne sizi ne ailenizi sevmiş ne de en ufak değer vermiş... sana ve ailene gerçekten değer veren biriyle tanışırsan bir gün o zaman bu cimri odun herifin araması için beklediğin günlere çok yanarsın. ucuz atlatmışsın, ne arasın ne sorsun, ne de ararsa cevap ver. gerçekten bununla geçmiş olsun...

Yani nisanlim sana korkutuk asik degil, zaten 2. nisanlisisin adam alaismis nisanlanip.ayrilmaya , ana kuzusu bi adami alip koca yapacaksan sen simdiden bi norologdan randevu al sinir hastasi olursun, bi kendine gel ne arasin o adam seni, kes at, bulunmaz bursa.kumasimi. agirdan sat kendini. bi erkek icin gururunu ayaklar altina alma.

O aileyle zaten olmaz, o çocukla evlensen de mahvolursun bunlar bi tarafa ama neden bir insan iki aylık tanıdığı-ya da tanımadığı- bir insanla nişanlanır anlamıyorum. 2 ayda besini öğrenebilirsiniz ki? Hadi neyse onu geçtim sanırım 29 yaşındasınız. Kendi arabanız var, neden karşı taraftan sürekli bir beklenti içindeyiz. Ben, bir çöp bile beklememe taraftarıyım. Her şeyi sevdiğiniz adamla siz yapın, neden bu işlere girip kınaydı, nişanlılık konuşup seviyenizi düşürüyorsunuz? 200 liralık elbiseyi başınıza kaktırıyorsunuz?

Şaka yapıyor olmalısın??? yaşlarınızı çok merak ettim öncelikle..

karşında annesinin lafıyla hareket eden kendi düşüncesiyle hareket edemeyen birisi var ve halaa mantıklı davranmaktan bahsediyosun?
evlerine gitmende çok tuhaf adama yüzükleri vermişssin daha ne diye gidiyosun? çocukta açık açık annem seni sevmiyo demiş. zaten çocukta biraz akıl olsa seni annesine ezdirmez hadi ezdirdi seni sevse hakkını helal et diye mesaj atan sen olmazsın o olur.
sana ve ailene değer vermeyen birine dönersen hayatın boyunca çok pişman olursun. o adam seni annesine hizmetçi eder sonra burda konu açarsın boşanmak istiyorum diye.

ayrıldığınız iyi olmuş.. evlenseydiniz, her gün ahh vahh geçerdin..
nişanlının da ne olduğu belliymiş, bak ilk nişanını da annesi yüzünden atmış..
aile bir yere kadar diyoruz ama bizim toplumumuzda evlilik aile ile de yapılmış oluyor.. aileyle de anlaşmak önemli.
sen aileden birisi ile anlaşama, evlilik hayatına da yansıyor ve huzursuzluklar çıkıyor..
hiç de üzülmeyin.. arasınlar diye de beklemeyin..

Merhabalar. 2 ay tanışma sürecinden sonra nişanlandık. Başta herşey güzel gibiydi. Fakat annesinin çok baskın bir karakter olduğunu bütün evin onun ağzına baktığını çok geçmeden anladık. Nişanlım daha önce de nişanlanıp ayrılmış ve yine eski nişanlısı annesiyle kavga etmişler sonra bitmiş. Aynı şey benim başıma geldi ve yine aynı sürede 3 ay içinde ayrıldık. Nişanımızdan 1 ay sonra kurban bayramı vardı ve bayramda bana Lcw'den 10 tl'lik penye almış annesi onu verdi. Ve bunu verirken de kusura bakma, sen bizim ilk gelinimiz olacaksın daha iyi şeyler layıksın tarzı hiçbir cümle etmediği gibi sanki sanırsınız bana dünyaları bağışlamış gibi davrandı. Ailem de bu duruma bozuldu. Dolayısıyla ben de. Nişanlımla bunu paylaştım ve annesiyle konuşacağını söyledi. Annesiyle konuştuktan sonra annesi de güya tamam telafi ederim ben kızıma demi. Daha sonra aradan bir zaman geçti bi gün nişanlımın ailesinin evinde annesi babası ve ben oturuyorduk, nişanlım yoktu o esnada evde. Konu konuyu açtı. Ailen bizi istemiyor mu hiç arayıp sormuyor dedi kadın. Ben de istemiyor değil ama zaten nişanlım da size bahsetmiş bayramdan dolayı kırılmışlar dedim. Ki nişanlımın annesiyle konuştuğunu, annesinin de ılımlı cevap verdiğ düşündüğüm ve bu olayı da hazmedemediğim için söyledim. Annesi o onun kendi düşüncesi dedi nişanlımdan için. Ben öyle bişey demedi dedi. Konu farklı farklı yerlere gitti yok nişanda kendime 200 tl lik elbise aldırmışım. Daha başka bir sürü şey. İnanılmaz sinirlendim, bu sözleri hazmedemedim, ki babası da orda öyle bostan korkuluğu gibi oturuyor arada bir susum filan diyor ama dinleyen kim.Bu olayı, bu konuşmaları sakın oğluma yansıtma yoksa işin rengi değişir dedi. O kadar sinirlendim, üzüldüm ki belki 2 saat nişanlım eve gelene kadar ağladım. Ki kolay kolay ağlayan bir insan değilim. Nişanlım da geldikten sonra ister istemez beni o halde görünce noldu diye sormaya başladı. Bu arada evde odada 2 saat ağladım yanıma gelen olmadı babasından başka tamam kızım halledicez merak etme diye tamam dedim ben de. Daha sonra meğer kadın nişanlıma benim rol yaptığımı, duygu sömürüsü yaptığımı söylemiş ki asla böyle bir insan değilim. Hatta tam tersi başkasının evinde ağlamak beni daha da kötü yaptı. Bir insan durup dururken hadi ağlayayım deyince ağlayabilir mi sizce? Daha bir sürü şey yaşandı bu 3 ayda. Babam devreye girdi vs.. Ailem mutlu olayım diye kestirip atmadı bu işi. Nişanlım da annesiyle bütün tartışmalarımızda bana hak verdi. Ailem destel olmasa da biz beraber yürüyeceğiz dedi boş vaadler vermiş meğer. Gerginlik gün geçtikçe azalması gerekirken arttı. En son geçen hafta kına yeri için annesini aradığımda, şurayı tutacağız diyecektim ki tutacağımız yerin evlerine uzak olduğunu söyledi ki evlerine 20 dk olan bir yer. Kına organizasyonunu siz tutacakmışsınız öyle dedi nişanlım dedim. Öyle bişey yok ben sadece kınayı ve çerezi getireceğim, eğer jest yapıp, insiyatif kullanırsam içecekleri de getiririm dedi. Tabi bunu duyunca 20 tane içecek için benimle bu şekilde konuşulmasına yine her zaman olduğu gibi kadına sinir oldum. Daha sonra nişanlımla yine her zaman annesinin söylediği şeyler yüzünden kavga ettik. Geçen hafta nişanlım beni evden almaya gelmişti bana bayramda 200 liralık yapmadıkları şeyi annesinin yerine telafi etmek için, ki üzerinden 3 ay geçmiş ve hep benim iteklememle. Annemi de o gün evimize 15 dk lık bir yere bırakmasını istedim ve bunun karşılığında aldıüım cevap yorgunum oldu nasıl yani dedim bu sefer de benzin yakıyor bu araba dedi. Bu arada o beni alacağı için bunu istemiştim yoksa Allah'a çok şükür ki benim de arabam var ona muhtaç değilim. Ama inanılmaz şaşırdım. Daha sonra aşağıya gelince Allah kahretsin inin bırakayım dedi ki inanın daha önce 1 kere bile bu tarz bişey istememiştim ondan. Tabiki bu sözler üzerine annem gelmedi ben de inmeyi düşünmedim bana hediye almaya gitmek için bile olsa. Kavga etmeye başladık. Yukarı çık dedim çıkmadı 1 hafta görüşememiştik kazak hediye almıştım hem sakinleşiriz hem hediyesini veririm diye düşünmüştü ama çıkmadı. Meğer o gün bunları daha sonradan öğrendim tabi annesiyle çok büyük kavga etmişler kadın beni istemediğini söylemiş bu işi bitir demiş o yüzden o kadar kızgınmış geldiğinde dolmuş bize karşı. Hiçbir zaman hep sıkıştırsam bile annesinin beni sevmediğini söylemedi, seviyor ama nesen böyle yapıyor bilmiyorum dedi ama tabiki herşey bana da aileme de çok tuhaf geliyordu. Yine kavga etmey başladık o sinirle götüedüm yüzükleri verdim. O da hiçbişey demeden gitti. Ertesi gün nişanlım evde yokken annesiyle konuşmaya gittim. Beni karşılama şekline bağlı olarak davranacağımın sözünü verdim kendime. Ben kapıdan girer girmem nefret ediyorum senden de annenden de çıkın hayatımızdan dedi. Bizim de kendilerinden nefret ettiğimizi söyledim mecburen tutamadım kendimi. 2. ye nişanlıdan ayırmaya nasıl vicdanın sızlamadığını sordum. 1 saat kavga ettik o esnada annesi de ordayken nişanlımı aradım neden annesinin bizi sevmediğini en baştan söylemediğini, şu an onların evinde olduğumu, annesiyle yüzleştiğimi söyledim, şaşırdı ne diyeceğini bilemedi, tartışmayın filan dedi kapattım telefonu. Annesine tek sorunumuzun kendisi olduğunu bizim başka sorunumuz olmadığını söyledim en sonunda defol git dedi bana evden. İlginçtir ki telefonu kapattıktan sonra 1 kere bile aramadı beni nişanlım hesap sormak neden gittin demek için bile olsa. Sonuç olarak hissediyorduk ama kulğımla da duydum gerçekleri. Annesi içindekileri döktü ben aynı şekilde rahatladım. Fakat verilen sözlerin hepsi boş çıktı. Yüzükleri verirken çok kararlıydım, şimdi hakkını helal et olmadı tarzında mesajıma cevap bile yazmayınca kaçan kovalanır misali galiba pişman olduğumu düşünüyorum. Çok gel-gitlerim var yardım edin, bi çok iyi yaptığımı düşünüyorum, bi acaba arayacak mı, bi mantıklı düşünüp evlensek de olmazdı diyorum bi başka türlü. Bu arada o da ben de her yerden engelledik birbirimizi. 1 hafta oldu tam bu olaylar yaşanalı. Babam dün akşam nişanlımı arayıp sakın bi daha kızımın karşısına çıkma dedi, o da merak etmeyin öyle bişey olmaz zaten dedi ve şok oldum. Hala umudumun olma sebebi 1 hafta geçmesine rağmen düğün yeri iptal edilmedi. Annesiyle tartıştığımız esnada düğün yerini iptal edeceğini söyledi ben de hiç durmamasını da söylemiştim. Ne diyorsunuz arkadaşlar?
Bunca olaydan sonra sağlıklı bir ilişkinizin olması mümkün değil gibi geldi bana. Hem çok erken nişanlanmışsınız hem de nişanlınız size değer vermiyor bence. Lafı edilmemesi gereken şeyler söylenmiş ama siz de yapmışsınız bunu. Tecrübe olur artık size de. Küçük hesaplar peşinde koşmayın ve hayatınızdaki insanların da koşmasına izin vermeyin :KK12:

Olaylarin tamamini okumadim.
Ancak şunu diyeyim. kadin 10 liralik Penye alsa ne almasa ne...
Evet hediye aldiginda insan mutlu oluyor ama bunu böyle bir zorunluluk dahilinde yok alindim yok kirildim demek ne kadar dogru?
Almazsa almasin.
Herkes kendi seviyesince hediye alir.
Diğer kisimlari okumadim yorum yapamayacagim.
Bi insanla mutluysaniz gereksiz yere bazi şeyleri ortaya dokmenin alemi yok.

Ben karşı tarafı değil tamamen sizi hatalı buldum.
Bazı şeylerin üstü adet ya o yüzden şeklinde örtülemez.
Bana 10 liralık şey aldınız ya ailem o yüzden kırgın.
Bunu nasıl söyleyebildiniz mesela.
Benim ederim en az 300 lira olmalıydı gibi bir kapıya
çıkıyor söylediğin şey.
Bayramdan 3 ay sonra almadıkları bayramlığı aldırmaya
götürecek kadar ileri gitmişsin.
Değer dediğin şey söke söke alınacak bir şey değil.
Karşılığı maddiyat hiç değil.
Kv nin yerine koydum kendimi tamamen hak veriyorum.
Böyle bir kıza da ailesine de asla saygı duymazdım.

X