Nisanlinin yaninda aile siddeti

Kiz istemiyorum diye bağırmış biraz sanırım, nisanlida ağlamış biraz ailede ona kıyamamış, benim anladığım bu. İstemiyorsa kızının arkasında dursaniz keske elin oğlunun yanında kendi kızlarıni dovmusler. Nisanlida yapmayın etmeyin vs. Demiş
Şuna bak guya olgun olmalari gereken insanlar. Hadi diyelim zir cahil onlar oğlanın eli armut mu toplamış benim burda en cok agirima o giderdi. Kendi ailesi de dövse beni, nisanlim cekip alamayacak ellerinden demek ki, derdim.

Hangi devirdeyiz ya. Benim dedem kahvede kumarda kazanmış anneannemi babasından. Dedemle anneannem arasinda 12 yas var, bi de dedem boşanmış ilk karisindan anneannem duyunca bunu dedemin yaninda istemem demis babasi da tamam sen git falan demis dedeme, dedem gidince anneannem istemem ben o yasi büyük dul adami demis, babasi da istemiosun ha! deyip kafasina kocaman bi taş vurmuş baya iki gun aygin baygin yatmis sonra eli mahkum evlenmis. Aklima bu geldi 70 sene önceki olay. Yarabbi onda bile dedemin yaninda olmuo bu olay dedemi gönderip yalnizken kavga ediolar. Cok mu aceleleri varmis kızı oglanin yaninda dövecek kadar bari oglan gidene kadar sabretselermis. Ya sabir ya.

Ay anneannenize cok üzüldüm ya. Ne kadar aci. Maalsef bu kafada olan aile cok. Bahsettigim gelin benim gibi Almanyada dogup büyümüstü. Ama aileni secemiyorsun iste

Şuna bak guya olgun olmalari gereken insanlar. Hadi diyelim zir cahil onlar oğlanın eli armut mu toplamış benim burda en cok agirima o giderdi. Kendi ailesi de dövse beni, nisanlim cekip alamayacak ellerinden demek ki, derdim.
Valla ben hayatımda ilk defa böyle bir olay duyuyorum cok üzgün ve şaşkınım. Nisanlida pasif sanırım biraz.

Hangi devirdeyiz ya. Benim dedem kahvede kumarda kazanmış anneannemi babasından. Dedemle anneannem arasinda 12 yas var, bi de dedem boşanmış ilk karisindan anneannem duyunca bunu dedemin yaninda istemem demis babasi da tamam sen git falan demis dedeme, dedem gidince anneannem istemem ben o yasi büyük dul adami demis, babasi da istemiosun ha! deyip kafasina kocaman bi taş vurmuş baya iki gun aygin baygin yatmis sonra eli mahkum evlenmis. Aklima bu geldi 70 sene önceki olay. Yarabbi onda bile dedemin yaninda olmuo bu olay dedemi gönderip yalnizken kavga ediolar. Cok mu aceleleri varmis kızı oglanin yaninda dövecek kadar bari oglan gidene kadar sabretselermis. Ya sabir ya.
O dede sürünerek, inleyerek geberdi deyin lütfen. İlahi adalet yakasına yapıştı mı?

Son günlerde akrabalarınızla ilgili anlattığınız şeyleri ağzım açık okuyorum valla 😨 Gerçi benimkilerden de neler çıkar Allah bilir

nişanlının yanında dayak yiyen kızcağız, yarın nişanlısından da dayak yer. kıymeti yok demek ki der.

valla ne kadar sevsem de seveyim, allah göstermesin ama, eğer nişanlım aileme karşı beni korumuyorsa -ki aynı şeyi yaşasam nişanlım kolumdan tutar çeker beni, herkesi döver beni evden uzaklaştırır- ayrılırdım kendisinden. ve ailemden ayrı eve çıkardım.

çok üzüldüm ya.

Son düzenleme:
Aile damadı cok seviyor. Hatta kızın annesi kıza sen hastalıklisin seni kim alır demis damadı tuttuğu için.. (epilepsi hastası arkadaşımda)
Ay insana evladına öyle der mi ya içim burkuldu yeminle. Karma diye bir şey var bir gün öyle bi muhtaç olurlar ki o kıza kız da dönüp bakmaz o zaman derler biz ne ettik de ne bulduk diye

O dede sürünerek, inleyerek geberdi deyin lütfen. İlahi adalet yakasına yapıştı mı?
Normal köyde kendi halinde ölmüş gitmis o :). Dedem cok cekti ama kalp hastasiydi köyden şehre git gel git gel defalarca sogukta karda kista kamyon arkasinda falan 60 inda öldü pek gün görmeden. Köy dedigim de Elmadağ ankaraya 40 dk falan su an. Belki anneannemin ahı tutmuştur. Zaten ilk karısını sayıklar dururdu. Ölene kadar cebinde vesikaligini taşıdı. Arada cikarip anneannen mi güzel bu mu diyodu ahahah. Kadin da bir güzel bir güzel anneannem ekrem boranin esmeri gibi (8 bu kadin güzel diodum diger türlü allah tas eder vala. Dolu dizgin yaşamak isterken aslinda hiç yaşanmamış hayatlar... Yanlış insanlar iki taraf için de eziyet.

Normal köyde kendi halinde ölmüş gitmis o :). Dedem cok cekti ama kalp hastasiydi köyden şehre git gel git gel defalarca sogukta karda kista kamyon arkasinda falan 60 inda öldü pek gün görmeden. Köy dedigim de Elmadağ ankaraya 40 dk falan su an. Belki anneannemin ahı tutmuştur. Zaten ilk karısını sayıklar dururdu. Ölene kadar cebinde vesikaligini taşıdı. Arada cikarip anneannen mi güzel bu mu diyodu ahahah. Kadin da bir güzel bir güzel anneannem ekrem boranin esmeri gibi (8 bu kadin güzel diodum diger türlü allah tas eder vala. Dolu dizgin yaşamak isterken aslinda hiç yaşanmamış hayatlar... Yanlış insanlar iki taraf için de eziyet.
Üzüldüm kendi halinde ölmesine. Kızının başına taşla vuran bir zalimin taşlanarak ölmesi içimi soğuturdu sanırım.
Madem ilk karısı o kadar kıymetli niye boşamış ya. Bu eskiler de bi değişik.

Herkese merhaba🌸🤗
Kendim için değil cok sevdiğim bir arkadaşımın sorunu için konu açtım .
Arkadaşım 6 aydır nisanli, nişanlısıyla arada kavga ediyorlar, bir sebepten dolayı yine kavga etmişler, kızın annesi babası nişanlısını çağırmış hani neden böyle devamli kavga ediyorsunuz diye , kızda sinirlenmiş bağırmış çağırmış, annesi ve babası nişanlısının yanında kızı dövmüşler. Cok üzüldüm açıkçası ben 😔 bi nevi nisanliyi tutmuşlar, ama kizda hakli bana kalirsa.. arkadaşım suan kotu durumda ailesi ile konuşmuyor nisanli ile de konuşmuyor ne yapacağını bilmiyor.
Ne olursa olsun şiddet asla tasvip edebileceğim bisey değil.. Boyle olduğu için barisirsa bile omrunun sonuna kadar bu olayı unutamayacagini dusunuyor. Ezik hissediyorum diyor. Sizin fikirlerinize ihtiyacım var siz olsanız ne yapardınız?
Direk ilişkimi bitirip ailemin yanından ayrılıp kendime yeni bir iş ve hayat kurardım(biliyorum mesleği yoksa zor günümüz şartlarında ama) ailesindende fayda yok eş adayındanda çok üzüldüm durumuna arkadaşınızın yarın bir gün evlendiğinde boşanmaya kalksa 3.sayfalara konu olur çok zor

Böyle bir aile olamaz, kızları haksizda olsa baş başayken yada sözleri olarak uyarabilirlerdi, yazık olmuş yarın birgün kocasıda döver aile olarak sen ne yapıyorsunda diyemezler, adam sizde kızınızı gözümün önünde dövüyordunuz diyebilir , arkadaşınızin inşallah maddi gücü vardır ailesini ve o nişanlısını terk etsin onunla evlenip giderse herşey onun için çok daha kötü olur.

Arkadaşınız çekirdek ailesinden doğdu doğalı mobbinge maruz kalmış. Ruhsal, fiziksel hastalıklarının kaynağıda bu anlaşılan.. Kendi ailesinden şiddet gören bir kadın, aileden dolu dolu travmalarla büyümüş sinirsel olarak yıpranmış kendisi. Şiddet şiddeti doğurmuş.

Ve bunların karşısında pasif adam olmadık nişanlısı. Nasıl sahip çıkacak ileride? Nasıl koruyacak karım dediği insanı merak ediyorum. Arkadaşınızın bir an önce aile ve nişanlı müsveddesinden kurtulmasını dilerim. Travmalarından kaçmak üzereyken yeni travmalara yakalanmış. Çok zor.

Ben olsam nisanlımdan kesinlikle ayrılırdım, hem ayırmadığı icin hem de bir ömür bunu kullanıp hayatı zindan edeceği icin, e bu aile bosandırmaz da kesinlikle ayrılırdım. Param varsa da ailemi siler gecerdim ekonomik özgürlüğüm yoksa koca dayagından daha iyi der evde otururum kurtulmaya bakardım. Başkasıyla da evlenecek olsam ailemin yanında yükselmem evlenip ailemden eteğimi çekerdim.

Ailesiyle ne yapar, maddi durumu nedir ne degildir bilmem de. Evlenince %90 kocasindan da dayak yiyecek.

Resmen benim canım yandı.

Hala ne kadar cahil insan var şu toplumda gerçekten aklımı kaçırıcam.

Arkadaşınız hayatını kurtarsın biran önce. Ve bu kurtuluşu sakın o nişanlısında yada herhangi bir erkekte görmesin. Nişanlı artık gördü dönecek yeri yok herşeyi yapar o kıza kıyamam 😢 Başka adam arar hata yapar.

Aile zaten aile değil o konuya girersem ban yerim...

Ya bizde anneyizde nee biliyim bunlarda anne işte 😬

Gerçekten çok üzüldüm ya. İşte kafaları da çalışmıyor her manada insan damadının yanında iyiyi güzeli oynar. İğrenç insanlar.

Olay neymiş peki sadece merakımdan soruyorum kızını bırakıp eli tutacak kadar ne olmuş. Çok çok üzüldüm böyle insanlar anne baba olamaz olmamalı

X