nişanlıyla sorun

Bu yaşa getirdi de adam evleniyor farkındaysanız ve parası yok kredi çekiyor hazırda parası olsa neyse sağlıkla ilgili durum olsa neyse evde 3 maaş var bu konu sahibinin nişanlısı haricinde zaten 5 yıl bakmış 700 lira her ay para yollamış evlilik aşamasında olan birinden para istemek enden destek olmalarını geçtim bari para almasınlar
Iyi ozmn öyle devam etsin bakalım mutlu olabilcekmi ayrıca yarın obursugun kızın ailesine belki bir borç isteyecek ozmn nasıl olacak 35 bin liranın yanında bence 5 binliranin fazla zararı olmayacaktır benm düşüncem böyle 4 yıldır ben böyle mutlu oluyorum onun ailesi isteyince götürüp ben veriyorum benm kardeşim isteyince eşim götürüp veriyor olayı bukadar abartmaya gerek yok benm düğününde hiçbişey yardimci olmadı eşimin babası hala daha calismiyor ama arada benim kocamin hatrina var herkesin fikri kendine ben o arkadaş sormuş fikrimi söyledim

Sizin problemin nişanlılık süresinin uzamasıyla alakası yok. Para hesaplarını böyle sadece geleceğe yönelik yaparsanız öyle olur. Çalışmayabilirsiniz, o zaman paranın dert olmayacağı bir ilişkide sorun yaşamazdınız, çalışabilirdiniz ortak bütçe işlerini beraber hallederdiniz eşit söz hakkınız olurdu. Ama şimdiye kadar kabul ettiğiniz karakteriyle illa ki sorun çıkacaktı. Yapabiliyorsanız düğünden önce değiştirmeye bakın, bana kalırsa değişmez, kolay gelsin.

Son düzenleme:
nişanı biz yaptık sadece o ona düşen masrafları karşıladı atıyorum benim kıyafetim yüzüğüm uzaktaan geldiler yol parası ymek parası bohçaya alınacak şeyler vs vs o da kardeşine 2 bin liralık yardım yapıcakmış ki kardeşi evde söz yapıcak sadece abisi olarak ona hiç yardım edememiş öyle diyor

ok,anladim. evlilik arifesi olmayacak sey evet ama herkes gucu yettigince calisiyormus nisanliniz tarafinda , bence gereksinim olmasa durup durduk yere kimse kendini bu skintiya sokmaz, ihtiyac durimu soz konusuysa bunu problem etmeyin derim. borc odenir, rahatlik bollik gelir ama bu konular cok hassas kirginliklar unutulmaz, sizin icin soyluyorum bunlari, kavga edin ezdirmeyin parayi yedirmeyin de diyebilirdim ama bunun size hic bi faydasi olmaz ki

sen zaten cok sabirlisin ve bana gore cok fazlasina musade etmissin bile canim bu konuda samimiyetimle tebrik ediyorum ben dayanamazdim

birsey yapmayacaklar iyi hos, ustune yuk neden oluyorsunuz, dusuncesizligin bukadari, simdiye kadar cocugun parasini yemisler, dugun arefesinde bari bir rahat birakin hey Allahim

senin yerinde olsam yapacagim seyi yaziyorum, uygulayip uygulamamak sana kalmis
* once, tatli dille askim ben bu parayi vermene karsiyim vermeni istemiyorum bizde yuva kurucaz vs guzelce anlatirim, illada o parayi verecem diyorsa
* madem benim dusuncem, isteklerim sana bukadar onemsiz geliyor, beni dinlemiyorsun Yolun acik olsun, butun parani bundan sonra ailene ver 100 bin cek 100 bin ver zira o 100 bin bile yetmez onlara ben boyle bir iliskide evlilikte yokum
bunu yaparim

senin icin evlenincede durum degismeyecek sanirim, o yuzden ya es adayina tepkini koy yoksa omur billah kendi ihtiyaclarindan once onlarinkini karsilarsin

hastalik olur, fakirlik olur anlarim basimizin ustune ama boyle ota b.ka olmaz

Son derece haklisin. Ne bicim aileler var ben anlamiyorum. İnsan daha cok azim ederde aman oglum evleniyor kredi odemesin der. Ama ne olursa olsun o parayi ailesine verecektir. Sıkma yani bosuna canini
bu yüzden beni fesatçı konumuna filan düşürüyor bu beni canımı dahada sıkıyor bizim buralarda ailesi borç bulur yine yardım eder ama yok bunlarda böyle bir düşünce ben anlamıyorum yaa..hoş bu para muhabbetinden ailenin haberi yok benim nişanlım verecek o parayı...

sen zaten cok sabirlisin ve bana gore cok fazlasina musade etmissin bile canim bu konuda samimiyetimle tebrik ediyorum ben dayanamazdim

birsey yapmayacaklar iyi hos, ustune yuk neden oluyorsunuz, dusuncesizligin bukadari, simdiye kadar cocugun parasini yemisler, dugun arefesinde bari bir rahat birakin hey Allahim

* once, tatli dille askim ben bu parayi vermene karsiyim vermeni istemiyorum bizde yuva kurucaz vs guzelce anlatirim, illada o parayi verecem diyorsa
* madem benim dusuncem, isteklerim sana bukadar onemsiz geliyor, beni dinlemiyorsun Yolun acik olsun, butun parani bundan sonra ailene ver 100 bin cek 100 bin ver zira o 100 bin bile yetmez onlara ben boyle bir iliskide evlilikte yokum
bunu yaparim

senin icin evlenincede durum degismeyecek sanirim, o yuzden ya es adayina tepkini koy yoksa omur billah kendi ihtiyaclarindan once onlarinkini karsilarsin

teşekkür ederim canım böyle birşey dediğimde hemen önümü kesiyor ben paraya çok düşkün oluyorum onun gözünde vs vs. ama şunuda ekleyeyim ailesinin haberi yok bu paradan yani ailesi istemiyor benim nişanlım verecekmiş bu parayı ama öylede olsa demeleri gerekmezmi ya sen artık para gönderme para biriktir vsvs birde nişandada aldığım şeylere karışmazlar mı yok 25o liraalık bornoz almışım yok bilmem ne ya size ne siz mi aldınız diyeceksin ama demedim tabi...

bunu yaparim

birde en son dediğini yaptım rest çektim ama para yüzünden ayrılıyor oldum bakalım ne olacak

Vay be, 10000 tl bir nisana harcamak ha... Ilginç... :KK14:

Neyse konuya gelirsek, sen bu adam ile asla ve asla mutlu olamazsin. Ailesi fakir, hasta felan olsa yardim etse elbette normal. 4 maas giren bir eve 500-700 tl vermek nedir ya? Bu yasina gelmis halen para biriktirememis. Bak kendisi 10000 tl çekmis nisan için, kardesi nisanliyor bide onu yardim ediyor. Kardesi niye herkesten bagimsiz nisan yapmiyor?

Sana birsey söyleyimmi? Bu aile nisanlini kullaniyor, hemde çok iyi kullaniyor. Nisanlinda ana baba kuzusu oldugu için asla gözlerine açmaz. Velev ki simdi ikna ettin ve para vermiyor, emin ol ki yarin birgün kardesinin arabasina, evine yine kredi çekecektir.

Senin yerinde olsam nisani atardim. Bunu çok ciddi söylüyorum. Ömrün market harcamalardan, kiyafet harcamalardan kismak fakat kayinin senin sayende en yeni model araba ile gezdigini görmek ile geçeçektir. Ahanda surda yaziyorum.

Siz daha cok sorun yasarsiniz maddi acidan , sana sen karisamazsin dedigine gore .
Parasina karismani istemiyor!!
Ve ilerdede bu boyle gider , simdiden onlemini almazsin herzaman bumlafi duyarsin
" sen karisamazsin "..
Ayrica bence biraz dikkat etmelisiniz harcadiginiz paraya nisani kiz tarafi yaptigi halde 10 bin extradan harcanmis dugune kadar ucuk bir rakamla borc icinde kalmayin..

birde en son dediğini yaptım rest çektim ama para yüzünden ayrılıyor oldum bakalım ne olacak

seni seviyorsa ayrilmaz canim, sevmiyorsa zaten seni sevmeyenle isin ne.. nisan atmak birsey degil hamile, cocuklu bayanlarimiz bosaniyor bosver, bitecekse simdi bitsin

Allah doyursun paraya o aileyi zaten vermiste vermis cocuk daha ne istiyorlar, senin nisanlin banka mi bankamatik mi

Ben olsam ailesiyle bir araya geldigimde konusurdumda acik acik, isteyen fesat desin isteyen paragoz desin ne derse dedin
aranizda para mevzusu konusulmus ama nisanlim zaten borc cekecek, borcla evlenicez keske boyle olmasada sizede daha bol bol verebilse, ama zaten kendi borcu olacak en iyisi sizde kendiniz borc cekin, bedavaya gelin alinmaz hem de gulerek sakaya vurarak
utansinlar biraz utanma olur insanda, benim annem babam ac durur ne eder eder borc bulur evlendirir beni, oylede olmali

Kredi siz evlendikten sonra ödenecekse evet haklısın. Be sana kötü bir haberim var o kredi bitecek başka kredi başlayacak. Eşin olunca da hep B6 konu yüzünden sorun yaşayacaksın. Bence sorun yaşanması gayet normal bir konu. Evliyim böyle bir benzeri bizde oldu hiç okadar gür sesim olduğunu bilmiyordum.

merhaba arkadaşlar düğün yaklaştıkça nişanlılık süresi uzadıkça gerçekten problemler sorunlar yaşanıyormuş bende sizinle yaşadığım olayı paylaşmak fikir almak istiyorum.. nişanlım yaklaşık 4-5 senedir çalışıyor ve her ay hiç aksatmadan 500 700 arası ailesine para gönderdi yardım etti hiç problem yok gayet normal ... daha sonra nişanımızın için kardeşinden 10bin para aldı ve bu şekilde nişanımızı yaptık takılar yol parası bohça kıyafet kuaför vs. bu şekilde nişanımızı yaptık ailesinin 1 kuruş yardımı olmadı yolda yedikleri yemeğe kadar nişanlım ödemiş 15 kişi filan geldiler ... buarada babası emekli kardeşi kuaförün yanında çalışıyor bir diğeri de bankada çalışıyor birde nişanlım o eve her ay para gönderiyor o eve 4 maaş giriyor az çok ve düğün takılarımızı nişan takılarımızının hepsini nişanlım aldı... konumuza geliyorum düğünümüzün aklınıza gelecek en ufak şey dahil hepsini nişanlım karşılayacak bunun için kredi çekecek 35 binlik filan yine düğünden 4 5 ay önce üstüne birde 5 milyarlık ailesine kredi çekecekmiş ailesine yardım yapacakmış 3 bin babasına verecekmiş 2 binde kardeşine verecekmiş(kardeşinin nişanına yardım olsun diye) bende kavga ettim ben asla istemiyorum böyle bir yardım ben yeni ev kurucam düğünümü kendim yapıcam bir kuruşluk faydaları olmayacak bana üstüne de ben onlara 5 bin vericem ben o krediyi yeri gelicek pazar masrafımdan kısıcam yeri gelecek istediğim bir şeyden geri kalacağım dedim vermek istemiyorum dedim bir hastalık olur bir ihtiyaçları olur başım üstüne ama bunu benim mantığım almıyor benim gönlüm yok verirsende bu para hayır getirmez onlara filan dedim o da sen benim aileme vereceğim paraya karışamazsın vsvs diye kavga ettik haklı mıyım sizce haksızmıyım gerçekten aklım mantığım almıyor birde bu yüzden fesatçı paraya düşkün biri oluyorum kızlar yardım edin
Genelde dugun zamani yaşanan şeyler sen ne dersen de hicbir işe yaramicaktir haklısın ama bu bence hepsi tarafından alınan karardır sadece kendini uzersin zamana bırak bakalim belkide vazgeçer

Tabiki haklisiniz. Yok ya. Valla o parada kuruş kuruş hakkiniz var. Onune gelene veremez. Evlenince sakin ola para islerini ona birakmayin, bu olay da size ders olsun yoksa borclardan beliniz doğrulmayacak baksaniza parasini dagitacak yer ariyor adam. Ve calismadiginiz icin de para konusunda laf soyleme hakkinizin olmadığıni dusunuyorsa gercekten evliligi bi gozden gecirin.
Ama yok oyle degilse kavga etmeden sakin sakin konusmayi talep edin, diyin ki bak askim biz evleniyoruz yani artik senin aldığın havaya bile karisirim ben, her seyimiz ortak olacak ve daha önemlisi çocuklarimiz olacak. Ailenin de maddi sorunu yok gördüğüm kadariyla bizden kötü halde değiller. Onlara para gönderip benim ileriki cocuklarimin nasibinden kismani istemiyorum de. Birikim yapalim biz aile olacagiz artik bekarkenki gibi harcayamazsin de

Bakin gercekten benim sevgilim de mesela suan annesine babasina hep para gönderir hatta en büyük hayali evlerine kalorifer sistemi yaptirmak. Ama ben ona tek kelime etmiyorum bu konuda hatta destekliyorum, babasi işsiz sonuçta. Ihtiyaclari var en büyük oğulları. Ama biz evlenirken de bunu yapsa sorun olurdu benim icin.

Sizin problemin nişanlılık süresinin uzamasıyla alakası yok. Para hesaplarını böyle sadece geleceğe yönelik yaparsanız öyle olur. Çalışmayabilirsiniz, o zaman paranın dert olmayacağı bir ilişkide sorun yaşamazdınız, çalışabilirdiniz ortak bütçe işlerini beraber hallederdiniz eşit söz hakkınız olurdu. Ama şimdiye kadar kabul ettiğiniz karakteriyle illa ki sorun çıkacaktı. Yapabiliyorsanız düğünden önce değiştirmeye bakın, bana kalırsa değişmez, kolay gelsin.
nasıl yapabilirim peki?

evlendikten sonra rahat yasamak istiyorsan..
simdi bir ise gir calis para biriktir biran önce kardesine olan borcu ödeyin!
sonrada makul bir dügün ve makul bir ev döseyin
evlenince calismaya devam et dügün esya masraflarini ödeyin
bu arada ailesine kredi cekmemeye ikna et edemezsende birak ceksin ama dügünden önce bitirsin kredi borcunu
1 seneye kalmaz bitirirsiniz kendi borclarinizi sonrada bir cocuk yaparsan istersen oturursun evinde missss :))

ok,anladim. evlilik arifesi olmayacak sey evet ama herkes gucu yettigince calisiyormus nisanliniz tarafinda , bence gereksinim olmasa durup durduk yere kimse kendini bu skintiya sokmaz, ihtiyac durimu soz konusuysa bunu problem etmeyin derim. borc odenir, rahatlik bollik gelir ama bu konular cok hassas kirginliklar unutulmaz, sizin icin soyluyorum bunlari, kavga edin ezdirmeyin parayi yedirmeyin de diyebilirdim ama bunun size hic bi faydasi olmaz ki
gereksinim yok yani benim nişanlım ev kirasını ödüyordu şuan iki kardeşini bu parayı çok rahat sırtlayabilirler

evlendikten sonra rahat yasamak istiyorsan..
simdi bir ise gir calis para biriktir biran önce kardesine olan borcu ödeyin!
sonrada makul bir dügün ve makul bir ev döseyin
evlenince calismaya devam et dügün esya masraflarini ödeyin
bu arada ailesine kredi cekmemeye ikna et edemezsende birak ceksin ama dügünden önce bitirsin kredi borcunu
1 seneye kalmaz bitirirsiniz kendi borclarinizi sonrada bir cocuk yaparsan istersen oturursun evinde missss :))
çalışmamıda istemiyor devlet işi olmadıkça ...

Nisana neden 10 bin harcandi yol taki kuafr falan tutmazmi luksune kacmadikca salonu falandami nisanlin karsiladi kiz yapmazmi ya nisani brnmi yabls biliyorm erkegn uzaktanda gelse 10 bin masrafi olmaz yani

seni seviyorsa ayrilmaz canim, sevmiyorsa zaten seni sevmeyenle isin ne.. nisan atmak birsey degil hamile, cocuklu bayanlarimiz bosaniyor bosver, bitecekse simdi bitsin

Allah doyursun paraya o aileyi zaten vermiste vermis cocuk daha ne istiyorlar, senin nisanlin banka mi bankamatik mi

Ben olsam ailesiyle bir araya geldigimde konusurdumda acik acik, isteyen fesat desin isteyen paragoz desin ne derse dedin
aranizda para mevzusu konusulmus ama nisanlim zaten borc cekecek, borcla evlenicez keske boyle olmasada sizede daha bol bol verebilse, ama zaten kendi borcu olacak en iyisi sizde kendiniz borc cekin, bedavaya gelin alinmaz hem de gulerek sakaya vurarak
utansinlar biraz utanma olur insanda, benim annem babam ac durur ne eder eder borc bulur evlendirir beni, oylede olmali
bizim burdada öyle onada anlatıyorum bak bizim burada böyle olur filan diye ama herşeyin farkında bence benim ağzıma laf vermemek adına böyle yapıyor birde yanlış anlaşılma olmasın ailesinin paradan haberi yok nişanlım kendi çekip vermek istiyor ailesi istemiyor tabi bu benim bildiğim belkide borçtan filan ağlıyorlar ona

nasıl yapabilirim peki?

Karakter değiştirme işini mi? Bilmem, tüm borçların için şimdiden yani evlenmeden önce para işini hallet, zenginlikte gözüm yok ama borçsuz evlilik istiyorum deyin. 45 ooo lira biriktirebildiği an sorun kalmayacak, bakalım biriktirebiliyor mu? Yoksa her ay aileye para gitmeye devam ediyor mu?

Bana kalsa sen çalışmıyorsun ve karışamazsın dediği an yüzük havada süzülmeye başlamıştı.

X