nişanlıyla sorun

Vay be, 10000 tl bir nisana harcamak ha... Ilginç... :KK14:

Neyse konuya gelirsek, sen bu adam ile asla ve asla mutlu olamazsin. Ailesi fakir, hasta felan olsa yardim etse elbette normal. 4 maas giren bir eve 500-700 tl vermek nedir ya? Bu yasina gelmis halen para biriktirememis. Bak kendisi 10000 tl çekmis nisan için, kardesi nisanliyor bide onu yardim ediyor. Kardesi niye herkesten bagimsiz nisan yapmiyor?

Sana birsey söyleyimmi? Bu aile nisanlini kullaniyor, hemde çok iyi kullaniyor. Nisanlinda ana baba kuzusu oldugu için asla gözlerine açmaz. Velev ki simdi ikna ettin ve para vermiyor, emin ol ki yarin birgün kardesinin arabasina, evine yine kredi çekecektir.

Senin yerinde olsam nisani atardim. Bunu çok ciddi söylüyorum. Ömrün market harcamalardan, kiyafet harcamalardan kismak fakat kayinin senin sayende en yeni model araba ile gezdigini görmek ile geçeçektir. Ahanda surda yaziyorum.
böyle bir para mevzusundan aramı açmak istemiyorm ama onuda düzeltmek istiyorum nasıl yapabilirim

Karakter değiştirme işini mi? Bilmem, tüm borçların için şimdiden yani evlenmeden önce para işini hallet, zenginlikte gözüm yok ama borçsuz evlilik istiyorum deyin. 45 ooo lira biriktirebildiği an sorun kalmayacak, bakalım biriktirebiliyor mu? Yoksa her ay aileye para gitmeye devam ediyor mu?

Bana kalsa sen çalışmıyorsun ve karışamazsın dediği an yüzük havada süzülmeye başlamıştı.
resti çektim ayrılmak için değil düzelmesi lazım ama nasıl

E senin nişanlın da nişanı için para almamış mı? Şimdi onun nişanına yardım eder doğal olarak.

bizim burdada öyle onada anlatıyorum bak bizim burada böyle olur filan diye ama herşeyin farkında bence benim ağzıma laf vermemek adına böyle yapıyor birde yanlış anlaşılma olmasın ailesinin paradan haberi yok nişanlım kendi çekip vermek istiyor ailesi istemiyor tabi bu benim bildiğim belkide borçtan filan ağlıyorlar ona
eneeeem insanciklarin gunahini aldim ya :/ Rabbim affetsin beni, neyse
nisanlinda neden boyle yapiyor ama canim ya, geleceginizi dusunseya biraz, herkes ister anne babasina kardesine yardimci olmak ama once can sonra canan, insan once kendini kurcagi yuvayi dusunmeli
calisiyormusun, evlenince calisacakmisin bilmem ama madem oyle sende cirkinlesmekse adi evet cirkinles ve de ki.. madem sen meraklisin borc odemeye ben evlenince ailenin borcunuda odemek istemiyorum, dugun ve evimiz icin yapacagimiz borcun bir hesabini yapalim ustume ne duserse odeyecegim ama sen ailenin borcunu odeyeceksin bende evin hayir buna razi degilim de...
o'da seni anlayisla karsilamak zorunda, kendisi istiyor bunu, cok meraklisa odeyebiliyorsa odesin ozaman

Sende çalışmıyormuşun o krediyi nasıl ödemeyi düsünüyor nişanlın? Sana fesat vs yakıştırması yapacağına biraz takkesini önüne Alıp düşünmeli.bu adam ayda 5-6 bin tl kazanmıyor tahmin ediyorum.ileride kredi sıkıntısını yaşayacak olan sensin.başı sıkışınca beğenmiyorsan sende işe gir çalış kendi paranı harca diyecek emin ol

Kredi siz evlendikten sonra ödenecekse evet haklısın. Be sana kötü bir haberim var o kredi bitecek başka kredi başlayacak. Eşin olunca da hep B6 konu yüzünden sorun yaşayacaksın. Bence sorun yaşanması gayet normal bir konu. Evliyim böyle bir benzeri bizde oldu hiç okadar gür sesim olduğunu bilmiyordum.
peki naasıl halletmeliyim bende gözünü korkutmaya filan çalışıyorum evli olsak boşanmalık bir durum filn diye çünkü herşeyi geçtim bana söz hakkı tanımıyor beni susturmaya çalışıyor daha birde paragöz fesatçı oluyorum sen karışamzsın ne demek yaaa

böyle bir para mevzusundan aramı açmak istemiyorm ama onuda düzeltmek istiyorum nasıl yapabilirim

Iyide mevzu aslinda sadece para degil ki, asil mevzu asir ana babaya baglilik bana sorulursa. Ayrica bir diger üyeye katiliyorum, bira para idaresini yapabilirsiniz. Ne demek 10000 tl harcamak bir nisan için? Niye herkesin yol parasini ödemis? Evet 250 tl bornoza harcamak gerçekten fazla mesela.

Yani nisanlin ile bile evlenmezsen, ilerde eger bu para idare seklin degismezse, çok maddi sorunlar yasarsin. Ilerdeki esin ana kuzusu olsun, olmasin..

CANIM NISANLILIK ZATEN BIRBIRINIZI IYI TANIMANIZ ICIN BIR SÜREC
e sende tanimissin artik
seni calistirmiyor ona ragmen benim parama karisamazsin diyor
ailesi dügüne katki yapmiyor onlara kredi cekiyor
bunlar dogru seyler degil...

iki kisi tam anlamiyla anlasiyorsa evlenir ama siz anlasamiyorsunuz farkindamisin?
gözden gecir derim bu iliskiyi nisanlinada söyle acik acik ben esya ve dugun borcu haric borc istemiyorum evlenince de
kabul etmezse kendi bilir
insanlar mutlu olmak icin evlenir evlenelimde ayni evin icinde rahat rahat hergün baskalari yüzünden kavga edelim diye degil

eneeeem insanciklarin gunahini aldim ya :/ Rabbim affetsin beni, neyse
nisanlinda neden boyle yapiyor ama canim ya, geleceginizi dusunseya biraz, herkes ister anne babasina kardesine yardimci olmak ama once can sonra canan, insan once kendini kurcagi yuvayi dusunmeli
calisiyormusun, evlenince calisacakmisin bilmem ama madem oyle sende cirkinlesmekse adi evet cirkinles ve de ki.. madem sen meraklisin borc odemeye ben evlenince ailenin borcunuda odemek istemiyorum, dugun ve evimiz icin yapacagimiz borcun bir hesabini yapalim ustume ne duserse odeyecegim ama sen ailenin borcunu odeyeceksin bende evin hayir buna razi degilim de...
o'da seni anlayisla karsilamak zorunda, kendisi istiyor bunu, cok meraklisa odeyebiliyorsa odesin ozaman
bilmiyorum belki onlarda dolduruşa geitiriyorlar paradan borçtan ağlıyorlar...benim kzıgınlığım ona zaten birde benim ağzımı kapatmaya çalışıyor ben onun gözünde fesatçı paragöz oluyorum...çalışmamıda istemiyor devlet işi olmadıkça doğuya taşınacağız doğudada hiç çalıştırmaz polis çünkü

Iyide mevzu aslinda sadece para degil ki, asil mevzu asir ana babaya baglilik bana sorulursa. Ayrica bir diger üyeye katiliyorum, bira para idaresini yapabilirsiniz. Ne demek 10000 tl harcamak bir nisan için? Niye herkesin yol parasini ödemis? Evet 250 tl bornoza harcamak gerçekten fazla mesela.

Yani nisanlin ile bile evlenmezsen, ilerde eger bu para idare seklin degismezse, çok maddi sorunlar yasarsin. Ilerdeki esin ana kuzusu olsun, olmasin..
tabiki yapabiliriz ben zaten düğün borçlarımızı öderken her ay 2 2.5 bin borç öderiz diye hesap yapıyorum...

resti çektim ayrılmak için değil düzelmesi lazım ama nasıl

Valla devlet işi olmadıkça çalışmamı istemiyor falan diyorsunuz zaten, sen karışamazsın lafına öyle ya da böyle alışmak zorunda kalacaksınız. Karşınızdaki insanın karakteri bu yani. Bizim buralarda böyle yapılır laflarıyla öyle huy falan değiştiremezsiniz. Madem evleneceğiz bütçe işleri tamamen şeffaf olsun, hayatına şimdiden çeki düzen ver deyin madem. Aileme yardım olsun diye fazladan kredi çekeyim diyen adam olması bir yana, kendi de kardeşinden borç alıyor yani, şimdiye kadar biriktirmemesi ailesine yardım etmesi değil sorun. Çalışıyor ama aklı ermiyor hala demek ki para işlerine. Vereceği parayı yine evlenmeden önce versin düğün kredisine katmasın o zaman. Buna da şikayet edecek değilsiniz.

CANIM NISANLILIK ZATEN BIRBIRINIZI IYI TANIMANIZ ICIN BIR SÜREC
e sende tanimissin artik
seni calistirmiyor ona ragmen benim parama karisamazsin diyor
ailesi dügüne katki yapmiyor onlara kredi cekiyor
bunlar dogru seyler degil...

iki kisi tam anlamiyla anlasiyorsa evlenir ama siz anlasamiyorsunuz farkindamisin?
gözden gecir derim bu iliskiyi nisanlinada söyle acik acik ben esya ve dugun borcu haric borc istemiyorum evlenince de
kabul etmezse kendi bilir
insanlar mutlu olmak icin evlenir evlenelimde ayni evin icinde rahat rahat hergün baskalari yüzünden kavga edelim diye degil
off başıma ağrılar girdi kafam karıştı iyice...haklıykn birde haksızmış gibi muamele görmek çok kötü

Valla devlet işi olmadıkça çalışmamı istemiyor falan diyorsunuz zaten, sen karışamazsın lafına öyle ya da böyle alışmak zorunda kalacaksınız. Karşınızdaki insanın karakteri bu yani. Bizim buralarda böyle yapılır laflarıyla öyle huy falan değiştiremezsiniz. Madem evleneceğiz bütçe işleri tamamen şeffaf olsun, hayatına şimdiden çeki düzen ver deyin madem. Aileme yardım olsun diye fazladan kredi çekeyim diyen adam olması bir yana, kendi de kardeşinden borç alıyor yani, şimdiye kadar biriktirmemesi ailesine yardım etmesi değil sorun. Çalışıyor ama aklı ermiyor hala demek ki para işlerine. Vereceği parayı yine evlenmeden önce versin düğün kredisine katmasın o zaman. Buna da şikayet edecek değilsiniz.
nasıl vericek veremezki bir daha nişan borcunun 7bini vr ve düğünümüzede 5 ay var bnlar varken birde ailesine o parayı veremezki

Sende çalışmıyormuşun o krediyi nasıl ödemeyi düsünüyor nişanlın? Sana fesat vs yakıştırması yapacağına biraz takkesini önüne Alıp düşünmeli.bu adam ayda 5-6 bin tl kazanmıyor tahmin ediyorum.ileride kredi sıkıntısını yaşayacak olan sensin.başı sıkışınca beğenmiyorsan sende işe gir çalış kendi paranı harca diyecek emin ol
desin ya razıyım ben ona ben çalışmak istiyorum zaten o 3 senelik çekecekmiş krediyi o yüzden hiç sıkıntı çekmeyecekmişim bende 1 1.5 sene dişimi sıkıp düğün borcunu ödemek istiyorum sonrasındada birikim yapmak istiyorum ev için...

tabiki yapabiliriz ben zaten düğün borçlarımızı öderken her ay 2 2.5 bin borç öderiz diye hesap yapıyorum...

Iyide o konuda simdi bile söyleyebilirim ki evdeki hesap kesinlikle çarsiya uymaz. 2500 lira krediye harcamak çok fazla ayrica. Tabiki yine sen bilirsin de..

X