Oğlumun sözde babası

Purpplee

Dünya kaç günlük deyip sarılmalı bugüne..
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
12.914
15.115
Merhabalar hanımlar, içim şişti yine burada buldum kendimi.Ben boşanma aşamasında biriyim,4 yaşında oğlum var.Babasi olacak şahsın üçüncü benim ilk evliliğim.Evet ilk evliliğimi iki kere boşanmış,nafakası olan,borc batağında sinirli sivri dilli biriyle yaparak aptallık ettim.Önceki eşinden 14 yaşında oğlu var 5 yıldır çocuk kendisiyle nafaka azaltma davası nedeniyle görüşmüyor.İki yıl aynı evi paylaştık eşyaları ben aldım evin bütün giderlerini de üstlendim.Bana dava sürecinde türlü cirkeflikler yapan(cimere şikayet,ceza davası, manevi tazminat davası vs),bugunku durumda 800 TL nafakayı ödemek istemeyen,mahkemeden indirim isteyen bir baba kendisi.Para harcayan biri değil, kredileri vardı onlar da memur zamlariyla artık kapanmış olmalı.Yine de asla çocukla ilişkilerine karışmadim,aksine kolaylastirdim.

Şubat ayında kira zammı ve kreşin yeni aidatı belli olacak.Dun mesaj attım nafakada cimrilik yapmayı bırakıp kreşe katkı yapman gerekiyor dedim cevap yok.Az önce de bu hafta sonu çocuk evde olacak haftaya gitsin yazdım.Haftaya yıl başıymış çocuksuz planı varmış (Evden çıkan biri değildir)yarın alsa daha iyi olurmuş ama duruma göre belki alırmış.Tmm dedim sen duruma bak gerekli yerlerden izinlerini al,yeni yıla çocukla girmende bir sıkıntı olur muymuş sor öğren sıkıntı olmazsa biz buradayız dedim, cevap yok.
Burada iki şeye birden kızıyorum.Biri çocuga maddi destek vermek istememesi bir diğeri de şu:Adam üç kere evlilik geçirmiş,iki ayrı kişiden iki çocuğu olan,birine 800 birine tahminen 3500 fln nafaka ödeyen,belki hala borcu girtlakta biri hala yıl başı planı yapabiliyor, bir kadınla belkide..Bu şartlarda hala birileriyle görüşebiliyor kim bilir.Buggsbunny de boşanma kesinlesmedi,daha kesinleşmesine 3-4 sene var diye dizini kırsın otursun ! Mahkemenin boşanma kararına itiraz edip uzatarak benim hayatıma ipotek koyabiliyor ama ben etik olmaz diye önüme bakamiyorum, adalete bak

Çok sinirliyim bu saatte kimseyi arayıp dert de anlatamıyorum iyi ki varsınız 😔

NOT: Nafaka artırım davasını dava kesinlesmeden yani 3-4 yıl boyunca açamıyorum yıllık Üfe Tüfe artışı olacsk sadece

Son düzenleme:
Ufe ve tufe farkli ama. Tufe daha dusuk oluyor keske sadece ufe yazdirsaydiniz.
Ilk cocuguna ihmalkar davranan adam sizinkinede aynisini yapar. Kendini baba olarak gormuyor. Hatta bekar hanimlara kamu spotu yapayim: cocuga verdikleri nafaka yuzunden kendilerini "sagilacak inek" olarak nitelendirip, aglayan erkek grubu var ya onlarin tamami babalik nedir bilmiyor. Gercekten baba olan insan cocugun giderlerinin zaten farkindadir. Bosandiktan sonra eşi müşkül duruma dusmesin, bir haftasonu cocuguyla disarida yemek yer belki bir ihtiyacini gorur, ekonomik kaygi hissetmesin diye 300 500tl de fazla yollar.

Sizin tek yolunuz nafaka arttirimini beklemek. Insallah kredilerini kapatmıştım. Adamin kendiliginden nafaka arttirmayacagi belli. Eger dava acacaginizi tahmin ederse kendini borclandirabilir. Daha fazla dile getirmeyin, adam duruma uyanmasin
Üfe Tüfe ortalamasında artış diye yazdı avukst.Sonradan dedim keşke Üfe mi yazsaydik, böylesi uzun vadede daha iyi dedi nasıl oluyorsa artık anlamadım.Kimi avukat artış hiç talep bile etmiyor bu kadarına şükrediyorum artık.
Nafaka miktarı borcundan etkilenmiyormus,direkt aldığı maaş miktarına bakiliyormus

ben en çok şeyi merak ettim,neden evlendiniz yani eleştirmek için sormuyorum onun 3.evliliğiymiş 2 kadından boşandıysa pek sağlam pabuç değil diye gelir benim aklıma mesela

Benimde böyle gelirdi aklıma.
İstisnalar elbette vardır ancak genel olarak kadınlar yuvasını kolay kolay yıkmıyor.

Evlenip ayrılmış bir adamla birlikte olurken iyi düşünmeli, çok araştırmalı. Emin olmaya çalışmalı.

Bu devirde 3500 tl de verse yetmez, bence siz zaten bir çocuğum olsun diye evlenmişsiniz adama güvenliğinizden değil.
Umarım maddi durumunuz vardır ve o adama muhtaç etmeden yaşatırsınız, yolunuz açık olsun.
Sadece cocuk olsa başka evlenilecek kişiler de vardı ama herkes içine sinmiyor insanın,bu şahıs ne olduysa sindi icime yalanlarına inandım inanmak istedim belkide.
Öğretmenim çok şükür bugüne bugün ona muhtaç değiliz Allah ona ya da bir başkasina muhtaç etmesin

Benimde böyle gelirdi aklıma.
İstisnalar elbette vardır ancak genel olarak kadınlar yuvasını kolay kolay yıkmıyor.

Evlenip ayrılmış bir adamla birlikte olurken iyi düşünmeli, çok araştırmalı. Emin olmaya çalışmalı.
İkinci boşanmayı bana geç söyledi,yalanla başladığı için baştan birakmaliydim aslında

Hiç sıkma canını

Adamın ne halt olduğu belliydi zaten
Sen de biliyordun
İlk çocuğuyla da düzgün ilgilenmediğini ona da nafaka ödemek istemediğini
Nasıl bir baba olduğunu ya da olamadığını
Sürpriz değil ki
Sorumsuz , bencil biri

Senin de asıl istediğin annelik duygusunu tatmaktı bu evlilikte diye hatırlıyorum.
Çocuğunla huzur içinde yaşamaya bak
Nafaka , tazminat konusunda da hukuki haklarını sonuna kadar kullan. Asla gurur yapma

İkinci boşanmayı bana geç söyledi,yalanla başladığı için baştan birakmaliydim aslında

Hiç birimiz mükemmel akıl ile yaşamıyoruz hayatı. İlla ki yanlış yaptığımız ya da yanlış baktığımız şeyler olmuştur hepimizin. İnsanız, olur, yanılabiliriz.

Hiç sıkma canını

Adamın ne halt olduğu belliydi zaten
Sen de biliyordun
İlk çocuğuyla da düzgün ilgilenmediğini ona da nafaka ödemek istemediğini
Nasıl bir baba olduğunu ya da olamadığını
Sürpriz değil ki
Sorumsuz , bencil biri

Senin de asıl istediğin annelik duygusunu tatmaktı bu evlilikte diye hatırlıyorum.
Çocuğunla huzur içinde yaşamaya bak
Nafaka , tazminat konusunda da hukuki haklarını sonuna kadar kullan. Asla gurur yapma
Çocuk sahibi olmayı her zaman çok istemisimdir bu şahıstan başkası da olabilirdi ama bunun da bir ayrıcalığı yokmuş keşke başka kişileri degerlendirseydim elektrik olayına çok takılmadan

Olan olmuş ama 35 yaş geç değil ki ya
Ah bu toplum ve baskıları 🤦‍♀️
Yani 38-39 de evlenseniz bile çocuk gayet olur sağlıklıysanız

45 e kadar yolu var artık hayırlısı olsun
Bile bile lades
Dört kardesin en büyüğü benim, diğerleri birbir evlenince bana evde kalmış muamelesi yapıldı sürekli,keşke kriterlerimden bir tanesini bile elemeseydim cahillerin ağzına baktım baskıya dayanamadım.

Çocuk sahibi olmayı her zaman çok istemisimdir bu şahıstan başkası da olabilirdi ama bunun da bir ayrıcalığı yokmuş keşke başka kişileri degerlendirseydim elektrik olayına çok takılmadan
Boşver olan oldu artık
İnan bana erkeklerin çoğu sorumsuz
Anneler kadar düşünmüyor çocukları babalar

Ya ben sizi anlıyorum..mutlu olmak için evlendiniz.maalesef olmadı, bence kötü bir insana denk geldiniz. Bosandiktan sonra kadınlar için bazı şeyler daha zor kabul edin etmeyin. Çünkü çocukla ilgilenen hep kadındır, bir kaç istisna dışında bu boule..erkekler hemen evlenir yada sevgili yapar genelde.. tamam ayrıldık, boşandık herkes kendi yoluna da ,herkes aynı oranda yıpranmadigi için ,daha fazla emek veren kişi yani siz kizmakta haklısınız .o belki başka bir kadınla beraber, ama o adama siz emek verdiniz. İns üzülüyor verdiği emeğe .ve sinir oluyor.ama bunun size ne faydası var.siz sinirlendikçe ve huzursuz oldukça çocuk da huzursuz olacak .emin olun eşiniz ,bir kadın varsa ona da bir süre sorna size davrandığı gibi davranacaktir.bu kadar tecrübeden sonra değişmeyen biri değişmez .sanmıyorum onun mutlu olacağını ..ama siz guclusunuz. Toplumu s..edin .😂 İşinizle yavrunuzla ilgilenin.degerinizi bilen biri çıkacaktır karşınıza .siz o beklentide değilsiniz belki ama ins sizi mutlu edecek biri çıksın .🙏

Üfe Tüfe ortalamasında artış diye yazdı avukst.Sonradan dedim keşke Üfe mi yazsaydik, böylesi uzun vadede daha iyi dedi nasıl oluyorsa artık anlamadım.Kimi avukat artış hiç talep bile etmiyor bu kadarına şükrediyorum artık.
Nafaka miktarı borcundan etkilenmiyormus,direkt aldığı maaş miktarına bakiliyormus
Allah yardimciniz olsun. Kendinizi uzmeyin. Kotu insanlar maalesef etrafimizda hrp olacak.

Ya ben sizi anlıyorum..mutlu olmak için evlendiniz.maalesef olmadı, bence kötü bir insana denk geldiniz. Bosandiktan sonra kadınlar için bazı şeyler daha zor kabul edin etmeyin. Çünkü çocukla ilgilenen hep kadındır, bir kaç istisna dışında bu boule..erkekler hemen evlenir yada sevgili yapar genelde.. tamam ayrıldık, boşandık herkes kendi yoluna da ,herkes aynı oranda yıpranmadigi için ,daha fazla emek veren kişi yani siz kizmakta haklısınız .o belki başka bir kadınla beraber, ama o adama siz emek verdiniz. İns üzülüyor verdiği emeğe .ve sinir oluyor.ama bunun size ne faydası var.siz sinirlendikçe ve huzursuz oldukça çocuk da huzursuz olacak .emin olun eşiniz ,bir kadın varsa ona da bir süre sorna size davrandığı gibi davranacaktir.bu kadar tecrübeden sonra değişmeyen biri değişmez .sanmıyorum onun mutlu olacağını ..ama siz guclusunuz. Toplumu s..edin .😂 İşinizle yavrunuzla ilgilenin.degerinizi bilen biri çıkacaktır karşınıza .siz o beklentide değilsiniz belki ama ins sizi mutlu edecek biri çıksın .🙏
Amin inşallah teşekkürler.Evet o bu eksileriyle kabul edilmeye değecek biri değil zaten kabul edip gelen olsa bile benden beterini yaşayacaktır ve dördüncüsü de bitecektir.Benim kızdığım şey beni niye serbest bırakmıyor,ben burada dediğiniz gibi çocuğa maddi manevi emek harcayayim,o çocuğu işine gelirse alsın,zevk sefa peşinde koşsun,elini de cebine atmasın, herkese de çocuğa ben bakıyorum desin.Neyseki geceki sinirim biraz geçti

Allah yardimciniz olsun. Kendinizi uzmeyin. Kotu insanlar maalesef etrafimizda hrp olacak.
Amin sağolun.Bu şahıs iyi koca da değil iyi baba da değil bunu kabul etsem iyi olacak ondan her şeyi beklemem lazım, sadık olmak zorunda da hissetmeyi bırakırsam daha iyi olacak sanırım 😒

Merhabalar hanımlar, içim şişti yine burada buldum kendimi.Ben boşanma aşamasında biriyim,4 yaşında oğlum var.Babasi olacak şahsın üçüncü benim ilk evliliğim.Evet ilk evliliğimi iki kere boşanmış,nafakası olan,borc batağında sinirli sivri dilli biriyle yaparak aptallık ettim.Önceki eşinden 14 yaşında oğlu var 5 yıldır çocuk kendisiyle nafaka azaltma davası nedeniyle görüşmüyor.İki yıl aynı evi paylaştık eşyaları ben aldım evin bütün giderlerini de üstlendim.Bana dava sürecinde türlü cirkeflikler yapan(cimere şikayet,ceza davası, manevi tazminat davası vs),bugunku durumda 800 TL nafakayı ödemek istemeyen,mahkemeden indirim isteyen bir baba kendisi.Para harcayan biri değil, kredileri vardı onlar da memur zamlariyla artık kapanmış olmalı.Yine de asla çocukla ilişkilerine karışmadim,aksine kolaylastirdim.

Şubat ayında kira zammı ve kreşin yeni aidatı belli olacak.Dun mesaj attım nafakada cimrilik yapmayı bırakıp kreşe katkı yapman gerekiyor dedim cevap yok.Az önce de bu hafta sonu çocuk evde olacak haftaya gitsin yazdım.Haftaya yıl başıymış çocuksuz planı varmış (Evden çıkan biri değildir)yarın alsa daha iyi olurmuş ama duruma göre belki alırmış.Tmm dedim sen duruma bak gerekli yerlerden izinlerini al,yeni yıla çocukla girmende bir sıkıntı olur muymuş sor öğren sıkıntı olmazsa biz buradayız dedim, cevap yok.
Burada iki şeye birden kızıyorum.Biri çocuga maddi destek vermek istememesi bir diğeri de şu:Adam üç kere evlilik geçirmiş,iki ayrı kişiden iki çocuğu olan,birine 800 birine tahminen 3500 fln nafaka ödeyen,belki hala borcu girtlakta biri hala yıl başı planı yapabiliyor, bir kadınla belkide..Bu şartlarda hala birileriyle görüşebiliyor kim bilir.Buggsbunny de boşanma kesinlesmedi,daha kesinleşmesine 3-4 sene var diye dizini kırsın otursun ! Mahkemenin boşanma kararına itiraz edip uzatarak benim hayatıma ipotek koyabiliyor ama ben etik olmaz diye önüme bakamiyorum, adalete bak

NOT: Nafaka artırım davasını dava kesinlesmeden yani 3-4 yıl boyunca açamıyorum yıllık Üfe Tüfe artışı olacsk sadece
Yazdıklarınızdan gayet akıllı biri olduğunuz belli. Ama sizin gibi akıllı bir kadının böyle bir adamla evlenmesi, bu adamın yılbaşı planı yapması kadar şaşırtmıyor beni. Neticede o da insan. Anormal olan bu adamı üç kere baba yapan kadınların var olması. Bunu sizi üzmek için yazmıyorum. Yani bu şaşırmıyorsak bence yılbaşına plan yapması, hayatını yaşaması ya da borç batağında iken bile sanki parası varmış gibi yaşaması da gayet sıradan kalıyor bunların yanında

Ah güzelim ah, ne güzellikler ne hayatlar bu rezil adamların iki dudakları arasında heba olup gidiyor, öyle beş para etmez adamları görünce öldüresim geliyo, bana yaşama hevesi bile bırakmıyorlar, okurken ne kadar sinir oldum bilemezsin.

Nafaka artırım davasıni dava netleşmeden açamıyorum prosedür olarak.
Sadakat yükümlülüğü devam ediyorsa onun için de geçerli.Yeniden ilişki istiyorsa beni özgür birakmaliydi.Benim de hayatımda biri olur çok rahat ama işte etik değil,boşanmadan koca buldu olur kadın olduğum için.Toplumun bakışını biliyoruz hepimiz
Dava sürecinde vs diye yazınca boşanma kesinleşmedi kısmını atlamışım afedersiniz. Neden boşanmıyor? Nasıl 3-4 yıl sürebilir ya. Yazık.

Henuz bosanmamislar ki. Istedikleriyle gorusebilirler mi bosanma surecinde?
Boşanmama kısmını atlamışım okurken, ama açık bir ilişki yaşamadığı ya da herkesin gözüne sokmadığı sürece nasıl ispat edilir?
Adam çocuksuz planım var demiş, sevgilimle dememiş. Zaten sevgilisi bile olsa arkadaş deyip işin içinden çıkarabilir diye biliyorum.

Ya boşver bu pislik herifi artık. Konularımı biliyorsun. Bendeki hiç yatılı almadı. Birkaç saat görüyor ayda bir. Sosyal medyada görüyorum bazen merakıma yenik düşüp, il il geziyor. Ben de 2 çocuğumun rızkı deyip kenara atıyorum. Bir de bebeğim var ya tuvalete zor gidiyorum. Ama almadığı zaman daha iyiyim. Ayda bir alınca bile gözüme batıyor sahte geliyor. Tamamen çıksa hayatımızdan daha iyi olacak gibi.
Bence sevgili olmasa da arkadaşça görüşebilirsin birileriyle. Zaten edindiğin tecrübeden ötürü hemen evlilik düşünmüyorsundur. Nafaka zaten şaka gibi. Biz de 2500 alıyoruz 2 çocuğa ama birimin kreşi 3500! Ocakta ÜFE oranında artış var dananın kuyruğu kopacak o zaman.

X