öğretmen ve aidat mevzumuz...

kahvekokusu32

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2014
513
230
arkadaşlar dün o kadar çok ağladım ki... daha önceki konumu okuyanlar bilir, okula bağış yapmam ve akabinde okulun tekrar sınıfın genelinden para talep etmişti bununla alakalı öğretmenle bir tartışma yaşamıştık,dün değil önceki gün öğretmenimiz sınıfın geneliyle bir toplantı yaptı. toplantıda yine okula iki dönemlik aidat ücreti yatıracaksınız dedi, sınıftaki bir başka velide biz okul açılırken bağışımızı yaptık elimde dekontum var müdür beye gider söylerim dedi, bu defa öğretmen benim ismimi kullanarak aslı hanım oğlu mehmet için ödeme yapmayacağını söylüyor okulun temizliği için alınıyor bu para gidin aslı hanım müdüre de alın ağzınızın payını gibi birşey söyledi, ben şaşırdım tabii konuyla alakam olmadığı halde benden bahsedince, herhalde sene başındaki tartışmayı konu edindi dedim çıkışta soracaktım başı kalabalıktı. eve geldim üzüldüm 30 kişinin önünde yaptıklarına... aradım açmadı telefonunu. dün okul çıkış saatinde okuldaki çocukların tümü ile veliler bahçedeydi. bizimkiler sırada, çocukları oradan verirken öğretmenimize konuşabilirmiyiz acaba 5 dk dedim. bana insanlara aldırmadan bağıra bağıra dünkü konuysa konuşmak istemiyorum, ben sizinle para konusu konuşmak istemiyorum, yeter kapatın konuyu die el kol hareketleriyle gayet yüksek sesle etrafa aldırmadan beni susturdu, bende ayse hanım beni bi dinlermisiniz diyorum dinlemeyeceğim bu konuyu diyo, ondan bahsetmiyordum dedim.. arkadasımda yanımda ayşe hanım yanlış anladınız sizinle yanlış anladığınız birşey konusacak dedi. bu defa konu başkaysa gidin sınıfta bekleyin dedi. gözlerimden yaş nasıl aktı sınıfa gidene kadar.. akabinde geldi, başladım ağlamaya ayşe hanım siz beni neden sürekli yanlış anlıyorsunuz dün ben ağzımı açmadım toplantıda diyorum sizdiniz diyo, değilim diyorum hala bağış kağıdım var dedin ya diyo, ayşe hanım ağzımı bile açmadım sizin toplantınız boyunca diyorum, söyleyen arkadaşın ismini söyledim telefon açıp bayanı çağırdı o da ben söylemiştim dedi, bu defa ha o; ha sen zaten ikinizde aynı şeyi düşünüyorsunuz dedi, bende ayşe hanım zaten dünkü 30 kişinin içinde beni zan altında bırakmanıza yeterince üzülmüştüm bugünde kalabalıkta azarlamanıza ayrı üzüldüm dedim. hala o aidat paraları toplanacak, herkes verecek diyo. okul açılmadan gerekli parayı okul giderleri için verdik biz dedim, onlar hademe ile tuvalet temizliiğne gidecek diyo, ne yani dedim devlet zaten 2 hademe ile okula giderler için ödenek vermiyor mu veriyor, burdan karşılansın diyorum. o paralar eksiksiz ödenecek diyor... haksız yere ağzımı açmadığım halde dün çok üzdü beni.

bir öğretmene yakışmayan davranışlar bunlar...ben olsam imkanım varsa ya öğretmeni yada okulu değiştirirdim...
bulunduğum yere en yakın ilkokul orası oğlum 1, sınıfa bu yıl başladı, 20dk kadar yürüyoruz okula gitmek için. şu durumda servise verme imkanım da yok.

MEB maalesef her okula kadrolu hademe vermiyor, okul kendi bütçesinde gelen bağışlarla onların maaşını vermek zorunda ama bu öğretmeni haklı duruma getirmez, ben de öğretmenim ama maalesef meslektaşımın tutumu çok yanlış , ben olsam gider şikayet ederim ve çocuğumu da ondan alırım

MEB maalesef her okula kadrolu hademe vermiyor, okul kendi bütçesinde gelen bağışlarla onların maaşını vermek zorunda ama bu öğretmeni haklı duruma getirmez, ben de öğretmenim ama maalesef meslektaşımın tutumu çok yanlış , ben olsam gider şikayet ederim ve çocuğumu da ondan alırım
aslında sınıf değiştirmeyi dün düşündüm ama 1, sınıfa yeni başladı, daha çok küçük. arkadaşlarının bir çoğu anaokulundan olan sevdiği çocuklar. onu onlardan ayırırsam mutsuz olur.

okurken beni sinir bastı neden o kadar pasif kaldınız ki
vermeyeceğim deyin parayı gidin ilk olarak müdüre sonra mebe bilmem nereye şikayet edin geçin karşıya birde ağlıyorsunuz.

bulunduğum yere en yakın ilkokul orası oğlum 1, sınıfa bu yıl başladı, 20dk kadar yürüyoruz okula gitmek için. şu durumda servise verme imkanım da yok.

ozaman sınıfı değiştirmek için müdürle bir konuş istersen..çünkü öğretmen sana takmış durumda ben çocuğunada takar diye korktum..

okurken beni sinir bastı neden o kadar pasif kaldınız ki
vermeyeceğim deyin parayı gidin ilk olarak müdüre sonra mebe bilmem nereye şikayet edin geçin karşıya birde ağlıyorsunuz.
durumu açıklamak için gitmiştim zaten ama o kadar insanın içinde öyle bir tepki verince ne yapacağımı şaşırdım.

Yasal mıymış bu?
Anasınıfına falan mı gidiyor çocuğunuz?benim çocuklarda devlette ama bağış falan yapmadık.okul açılışında temizlik ücretinide gönüllü olan verecekti.
Ben olsam sorardım alo 147 ye.

Yine şikayet edersiniz o zaman . Toplamda ne kadar para merak ettim.
çok tutar değil 100 lira gibi cuzi bir miktar ama okul açılırken velilerin çoğundan 3,000 5,000 gibi bağışlar aldılar. okul açıldı bir hafta sonra 160 lira topladılar sınıf giderleri için.. şimdi yeniden istiyorlar. miktarında değilim sadece sürekli para konusundan sıkıldım. öğretmenin mecburi gibi çıkışmasından...

çok tutar değil 100 lira gibi cuzi bir miktar ama okul açılırken velilerin çoğundan 3,000 5,000 gibi bağışlar aldılar. okul açıldı bir hafta sonra 160 lira topladılar sınıf giderleri için.. şimdi yeniden istiyorlar. miktarında değilim sadece sürekli para konusundan sıkıldım. öğretmenin mecburi gibi çıkışmasından...
Siz verdiniz mi 3000- 5000 t? Biraz üstüne katsanız özel okula gönderirsiniz.

öğretmeni şikayet etmek hiç bir işe yaramıyor ,bizde 1. sınıfız ve sene başında müdür bu okul masraflı, altından kalkamamıyorsanız kayıt ettirmeyin dedi ve şuan paşa paşa her gelen parayı ödüyoruz sırf çocuğum mutlu diye

ben de öğretmenim ve meslektaşım adın sizden özür dilerim.. burda öğretmenlerle ilgili çok konu açıldı yorum yaptığım her konuda öğretmenin savunulacak tarafı vardı ama bunda yok..

X