öğretmen ve aidat mevzumuz...

Konu sahibi bi de bu öğretmeni secmek icin 3000 tl mi vermis :KK57: daha trajik o zaman durum...
Ben gecen sene devlet anaokullariyla gorustugumde aylik ucretin disinda kayit parasi olarak 250 tl istemislerdi sadece, 3000 tl falan şok oldum duyunca.

anaokullarında öyle bir durum yok evet ama ilkokul için var.. eğer tercih ettiğiniz bir öğretmen varsa bedelini alıyorlar çatır çatır.. konu sahibi 3 bine yakın verdik diye yazmıştı bir mesajında.. aslında her çocuğun sınıfı otomatik belli oluyor değiştirmek isteyende kesinin ağzını açıyor ..

arkadaşlar dün o kadar çok ağladım ki... daha önceki konumu okuyanlar bilir, okula bağış yapmam ve akabinde okulun tekrar sınıfın genelinden para talep etmişti bununla alakalı öğretmenle bir tartışma yaşamıştık,dün değil önceki gün öğretmenimiz sınıfın geneliyle bir toplantı yaptı. toplantıda yine okula iki dönemlik aidat ücreti yatıracaksınız dedi, sınıftaki bir başka velide biz okul açılırken bağışımızı yaptık elimde dekontum var müdür beye gider söylerim dedi, bu defa öğretmen benim ismimi kullanarak aslı hanım oğlu mehmet için ödeme yapmayacağını söylüyor okulun temizliği için alınıyor bu para gidin aslı hanım müdüre de alın ağzınızın payını gibi birşey söyledi, ben şaşırdım tabii konuyla alakam olmadığı halde benden bahsedince, herhalde sene başındaki tartışmayı konu edindi dedim çıkışta soracaktım başı kalabalıktı. eve geldim üzüldüm 30 kişinin önünde yaptıklarına... aradım açmadı telefonunu. dün okul çıkış saatinde okuldaki çocukların tümü ile veliler bahçedeydi. bizimkiler sırada, çocukları oradan verirken öğretmenimize konuşabilirmiyiz acaba 5 dk dedim. bana insanlara aldırmadan bağıra bağıra dünkü konuysa konuşmak istemiyorum, ben sizinle para konusu konuşmak istemiyorum, yeter kapatın konuyu die el kol hareketleriyle gayet yüksek sesle etrafa aldırmadan beni susturdu, bende ayse hanım beni bi dinlermisiniz diyorum dinlemeyeceğim bu konuyu diyo, ondan bahsetmiyordum dedim.. arkadasımda yanımda ayşe hanım yanlış anladınız sizinle yanlış anladığınız birşey konusacak dedi. bu defa konu başkaysa gidin sınıfta bekleyin dedi. gözlerimden yaş nasıl aktı sınıfa gidene kadar.. akabinde geldi, başladım ağlamaya ayşe hanım siz beni neden sürekli yanlış anlıyorsunuz dün ben ağzımı açmadım toplantıda diyorum sizdiniz diyo, değilim diyorum hala bağış kağıdım var dedin ya diyo, ayşe hanım ağzımı bile açmadım sizin toplantınız boyunca diyorum, söyleyen arkadaşın ismini söyledim telefon açıp bayanı çağırdı o da ben söylemiştim dedi, bu defa ha o; ha sen zaten ikinizde aynı şeyi düşünüyorsunuz dedi, bende ayşe hanım zaten dünkü 30 kişinin içinde beni zan altında bırakmanıza yeterince üzülmüştüm bugünde kalabalıkta azarlamanıza ayrı üzüldüm dedim. hala o aidat paraları toplanacak, herkes verecek diyo. okul açılmadan gerekli parayı okul giderleri için verdik biz dedim, onlar hademe ile tuvalet temizliiğne gidecek diyo, ne yani dedim devlet zaten 2 hademe ile okula giderler için ödenek vermiyor mu veriyor, burdan karşılansın diyorum. o paralar eksiksiz ödenecek diyor... haksız yere ağzımı açmadığım halde dün çok üzdü beni.
Burdaki öğretmenler bana kızmasın ama ben olsam o kadını rezil ederim terbiyesiz okumuşsun ama Ada'm olamamışsın deseydin !!kendini ne sanıyorsun da insanların içinde beni küçük düşürebiliyorsun deseydin !!Allah'a şükür ki savcı filan olmamış yoksa havasından hiç geçilmezdi ..sana başımdan geçen bi olayı anlatayım ben küçükken kızlar koşup şımarıyorlardı bende sakince dürüyor onları izliyordum hoca geldi bana vurdu !!neden vurdunuz dedim dinlemedi bile !!babam geldi öğretmenle tartıştı şikayet etti hatta hiç üşemeyip uğraşıp bizim okuldan başka okula sürgüne göndertti ..öğretmenlere saygım sonsuz ama bazı kendini bilmez burnu havada olanları da çıkıyor aradan işte ,sende git şikayet et o kadınkn haddini bildir..

X