Öğretmenler biran önce aşılanmali.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Geçen hafta korona olduğu halde okula gelen gereksiz bir öğretmen yüzünden temasli çıktım Allah'tan hiç yakinlaşmamistim o kişiyle. Evet sağlık çok önemli evet günde yüzlerce can kaybı oluyor ancak bunun yanında uzaktan eğitim adı altında verilemeyen eğitimle bir nesli kaybetmek üzere değiliz ,kaybettik.Cocuklar inanılmaz solgun mutsuz hayattan umutsuz yaşam enerjileri yok.Bir an önce ogretmenler aşılanmali ve okullar açılmalı ne demek futbolcular öğretmenlerden önce aşilanacak ?!Eğitimdeki bu çöküşü ve çocuklardaki hem psikolojik hem eğitim hem de öğretim anlamındaki bu boşluğu ilerleyen zamanlarda hem evde veliler olarak hem de okulda öğretmenler olarak çok net bir şekilde göreceğiz ve inanın toparlamak çok çok zor olacak .Lütfen öğretmenlerin aşılanmasına destek olun güvenli şekilde okullar açılsın heryer kapansin ancak okullar açılsın bir nesil kayboluyor buna göz yummayin. Diyeceksiniz ki eee çocuklara bulamıyor mu evet bulaşıyor ancak okullar kapalıyken çocuklar sokakta parkta bahçede zaman öldürüyor kapacaksa zaten oradan da kapıyor inanın canlı ders yapıyorum 40 kişilik sınıflarda gelen sayısı en fazla 4 5 kişi .Bir nesil kaydı gitti elimizden . ÖĞRETMENLER FUTBOLCULARDAN ÖNCE AŞILANMALI.
En ucuzu 1500 $ en pahalisi 30.000 $ olan yurtdışı asi turlarına katilmayan da ne biliiim?? Rusya, dubai, emerika sec begen al.Hem asini ol hem uc bes gun gez dolasssss! Biz pis fakirler de bekleyelim ki asi gelsin de okullar acilsin....

Bilmem hangi ilin dag köyündeki 80 yasindaki nineye asi goturulecegine fabrika iscisine, kamu emekcisine asi yapilsaydi biraz olsun ölümlerin onune gecilebilirdi. Yasa gore degil, yogunluga ve temas sıklıgina gore planlama yapilmasi gerekiyordu. Ben ogretmenim ve okuldan covid kaptim. Cunku ne kadar korunsam da maruz kaliyorum. Ama ise gitmek zorunda olmayan amcalar, teyzeler bir zahmet temastan kaçınabilirler. Torununa bakmak zorunda olanlar asi talep etseydi ya da baska bir cozum bulunsaydi. Okullar kapanacagina risk gruplari evlerinden cikmasaydi.
Birinci siniflari okutan meslektaslarimin her gunun sonunda sesleri kisilmis oluyor ama cocuklar hala okuma yazmayi ogrenemedi! Bu kayip nasil telafi edilecek?

Okulların bütün kademelerinde sosyal olarakta sıkıntılar var öğrenciler sosyalleşmeyi unuttu.
Evet arkadaş çevreleri kalmadı,dışarı çıkıp yarım saat nefes alma durumları kalmadı,yalnizlasti çocuklar.
İnternet bagimlisi olma yolunda sorunlar yaşıyor çoğu çocuk.yazik gerçekten bunu tamir etmek çok zor.

Kronik hastayım eşime de mesaj gitti yani bu aşıların neye göre sıralandığı gerçekten soru işareti, arkadaşım akciğer hastası ona mesela risk grubundasiniz diye bildiri gitmemiş e nabizdan, yani eşi de doktor ama kronik rahatsızlığından dolayı çalışamıyor aşi da yapmıyorlar bana çıkması normal bi durumda eşime çıkması anormal , arkadaşlarıma aşı çıkmaması daha da anormal ben bunu öğrensem bi bilenden çok iyi olur.
Bende bilmiyorum ama kronik rahatsızlığı olanlar aşılandı çevremde. Eşinizin e nabzinda rahatsızlık görünmüyor değil mi?

Bilmem hangi ilin dag köyündeki 80 yasindaki nineye asi goturulecegine fabrika iscisine, kamu emekcisine asi yapilsaydi biraz olsun ölümlerin onune gecilebilirdi. Yasa gore degil, yogunluga ve temas sıklıgina gore planlama yapilmasi gerekiyordu. Ben ogretmenim ve okuldan covid kaptim. Cunku ne kadar korunsam da maruz kaliyorum. Ama ise gitmek zorunda olmayan amcalar, teyzeler bir zahmet temastan kaçınabilirler. Torununa bakmak zorunda olanlar asi talep etseydi ya da baska bir cozum bulunsaydi. Okullar kapanacagina risk gruplari evlerinden cikmasaydi.
Birinci siniflari okutan meslektaslarimin her gunun sonunda sesleri kisilmis oluyor ama cocuklar hala okuma yazmayi ogrenemedi! Bu kayip nasil telafi edilecek?
Size kesinlikle katılıyorum. 105 yaşındaki yatalak sadece yatan, altını aldığımız , çorbasını içirdiğimiz anneannemi köyüne aşı yapmaya gitmişler. Yahu ne gerek var . Öğretmeni, esnafı, öğrenciyi aşılasana önce !
Öncelik 105 yaşındaki anneannem olmamalıydı.

"Gereksiz öğretmen" tabiri haricindeki cümlelere katılıyorum.

Size kesinlikle katılıyorum. 105 yaşındaki yatalak sadece yatan, altını aldığımız , çorbasını içirdiğimiz anneannemi köyüne aşı yapmaya gitmişler. Yahu ne gerek var . Öğretmeni, esnafı, öğrenciyi aşılasana önce !
Öncelik 105 yaşındaki anneannem olmamalıydı.
Bu gidisle sira bize gelmeyecek sanirim 😡

Bende bilmiyorum ama kronik rahatsızlığı olanlar aşılandı çevremde. Eşinizin e nabzinda rahatsızlık görünmüyor değil mi?
Yok hayır, biz hani eş olduğumuz içindir diye dusunduk ama mantikli degilki

Sağlıkçı eşleri olarak bizlerde 1 yıldır hergün temasaslılar ile temaslıyız. Hatta muhtemelen eşimden bana corona bulasti. 4 aydır hala iyiyim diyemiyorum.. Öğretmenler kadar konusulmadik. Neyse, buarada futbolculara verilsin sıralar bakalim..

Son düzenleme:
Sağlıkçı eşleri olarak bizlerde hergün temasaslılar ile temaslıyız. Hatta muhtemelen eşimden bana corona bulasti. 4 aydır hala iyiyim diyemiyorum.. Öğretmenler kadar konusulmadik. Neyse, burada futbolculara verilsin sıralar bakalim..
Yani benim bile birsuru alternatif geliyor aklıma, futbolcularda kulüplerde para su gibi, Çin'de dışardan gelenlere parayla aşı yapıyorlar mesela. Bu bile bir alternatif yani.

Ay yorumlar beni çok üzdü Ya! Yaşlılar, atıl insan mi gözünüzde?? Önce yüksek risk grubu aşılandı her ülkede. Ölmesinler diye... Yani enfekte olduğunda, atlatma şansı düşük olanlar, öncelik oldu. Futbolcuya, bakanlara falan veristirin ama yaşlılar da aşılansın bir zahmet en çok kayıp onlarda oluyor.

Kusura bakmayin asla hak vermiyorum size cunku yuz yuze egitime gecilmedi. Gecilse idi hakliydiniz. Ben pandeminin en basindan beri her gun ise gitmek ve insanlarla temas etmek zorunda olan bir meslege sahibim. Hic kimse bizi asilamayi dusunmezken, uzaktan egitimde ogretmenler de asilanmasin bi zahmet

Sağlıkçı eşleri olarak bizlerde hergün temasaslılar ile temaslıyız. Hatta muhtemelen eşimden bana corona bulasti. 4 aydır hala iyiyim diyemiyorum.. Öğretmenler kadar konusulmadik. Neyse, burada futbolculara verilsin sıralar bakalim..
Konuşarakta bir şeyi degistiremiyoruz

Ben şu kafayı da anlamıyorum
Hala bazı memurlar biz gittik öğretmenler neden uzaktan verdi bu eğitimi yada niye onlar önce asilansin gibi
Geçende kayseride bir okulda bir öğretmen virüs kaptı tüm sınıf ve diğer sınıflar karantinaya alındı eğitim yine aksadi su durumda uzaktan eğitim hem zorunlu hem öğretmenler öncelikle asilanmali.
Çünkü bazı işler aksasa da yürüyebilir
Sağlık ve eğitim kesinlikle öncelik olmali
Biri zaten fizyolojik ihtiyacımız diğeri de yaşam gerekliligimiz eğitim.
Hala öğretmen düşmanlığı çok saçma.
Öğretmenler asilanmadan sahaya surulunce yine karantina oluyor ve yine uzaktan eğitime geçiliyor
Öğretmeni aşılamadan yüzyüze eğitime geçilen yerler hep karantinadaki.

Ay yorumlar beni çok üzdü Ya! Yaşlılar, atıl insan mi gözünüzde?? Önce yüksek risk grubu aşılandı her ülkede. Ölmesinler diye... Yani enfekte olduğunda, atlatma şansı düşük olanlar, öncelik oldu. Futbolcuya, bakanlara falan veristirin ama yaşlılar da aşılansın bir zahmet en çok kayıp onlarda oluyor.
Aşılanmasın demiyoruz. Ama öncelik onlar olmasaydı. Tam kapanma olmuyor , maddi imkan yok. Aşı yok, okullar kapalı. Eğitim bitmiş. En azından aktif iş hayatında olanlar aşılansaydı önce.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X