Öğretmenler biran önce aşılanmali.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yok hayır, biz hani eş olduğumuz içindir diye dusunduk ama mantikli degilki
Benim eşim de kronik rahatsız. Nisanın başında aşı oldu ama bana çıkmadı. Neye göre yapıyorlar bunu anlamadım. Bana da çıksa iyiydi.

Kusura bakmayin asla hak vermiyorum size cunku yuz yuze egitime gecilmedi. Gecilse idi hakliydiniz. Ben pandeminin en basindan beri her gun ise gitmek ve insanlarla temas etmek zorunda olan bir meslege sahibim. Hic kimse bizi asilamayi dusunmezken, uzaktan egitimde ogretmenler de asilanmasin bi zahmet
Yüz yüze eğitime geçildi canım.
8.ve 12. Sınıflar aylardır hem kurs hem ders alıyor.bizim sınıf 27 kişilik mesajla.sinav olduğu için mecbur dersler işleniyor.ayrica üstüne uzaktan eğitim alıyoruz.

Yazılanları hayretle okuyorum . Covidin 65 yaş üstü öldürücülüğü çok yüksekken , hatta 80 yaş üstü covid olanların yarısı ölüyorken , bu aşı önceliklerine de ülkemizin en saygın hocalarından oluşturulmuş bilim kurulu karar vermişken , yaşlılara aşı önceliği verilmeseydi yargısına hangi bilimsel gerekçeyle varabiliyorsunuz .

Bu kararlar bilimsel ortamlarda tartışılarak alınıyor .
Tüm dünyada aşı önceliği sağlık çalışanlarına ve yaşlılara verildi . Herkes yanılıyor olamaz dimi ?

Gönül isterdi ki yeteri kadar aşımız olsaydı da hepimiz şimdiye karar aşılanmış olsaydık

Futbol fanatiğiyim. Milyonlarca eurolar kazanan futbolcuların devlet imkanlarıyla testler yaptırmasına da aşılanmasına da sinirlerim bozuluyor.

Bizim sitede de pozitif bir aile var, karantinadalar. Çocukları her gün bahçede diğer çocuklarla oynuyor. Doğu'da ve küçük yerlerde gördüğüm/öğretmen arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla çocuklar ya sokaklarda oynuyorlar, ailelerin çoğunluğu 8-10 çocuklu olduğu için başımdan gitsin diye bakıyorlar çocuklara ya da okula gidilmemesini bahane görüp çalıştırılıyor o çocuklar, bedava işçi muamelesi görüyorlar. Bilinçli aileler çocuklarını evden çıkarmıyor diyoruz ancak ülkenin geneline yayınca o bilinçli aileler %20'leri anca kapsar. 1 seneden fazladır bu salgın var, ancak araştırmalar çocukların %50'ye yakınının hâlâ herhangi bir şekilde eğitime ulaşamadığını gösteriyor.

Aşılanmasın demiyoruz. Ama öncelik onlar olmasaydı. Tam kapanma olmuyor , maddi imkan yok. Aşı yok, okullar kapalı. Eğitim bitmiş. En azından aktif iş hayatında olanlar aşılansaydı önce.
Aşı yok yani yeterli sipariş verilmemiş ki verilse de bizim gibi büyük nüfuslu ulkelerin tamamen aşılanması zaman alır elbette. Ama öncelik, ölüm riski en yüksek olanlara verilmeli tabiki. Zaten yaşlılar pandemi de dışarı bile çıkamadı yazık. Burada sorun yaşlıları aşıladılar değil de neden yetersiz aşı alındı ve neden hala üretime geçemedik olmalı. Paralarımızla hala araba alıyor, arsa ihalesi yapıyor, buzlu badem fantazileri yapıyorlarsa, soru sormayı ve sorunu yorumlamayı bilmediğimiz içindir.

Bazi meslek gruplari ogretmenlerin asi konusunda gundeme getirilmesine tavir almis. Olaya onlarin cani can da bizimki patlican mi diye bir yaklasim gosteriyorlar. Haklilar. Calismak zorunda olan herkes oncelikli asilanmali ama neden ogretmenlerin konusulmasina bu kadar icerlenildigini cozemedim. kisaca "onlar da olsun, biz de olalim" demek varken, "niye onlar, niye onlar?" diye muhalefet olmak cok sacma geliyor bana. Kimse bize kara kaşımız kara gözümüz icin oncelik vermiyor (ki verilen bir oncelik de yok zaten), devam etmesi gereken cok cok cok onemli bir husus var ki, adi EĞITIM. Bu da su an sadece bizimle mumkun oldugu icin adimizi sıkca duyuyorsunuz. Verdigimiz bu yeni rahatsizlik icin ben kendi adima ozur diliyorum. Yaz tatilimizden sonra elestirilecek yeni bir konu daha cikti. Buyrun bol bol atip tutun.

Kusura bakmayin asla hak vermiyorum size cunku yuz yuze egitime gecilmedi. Gecilse idi hakliydiniz. Ben pandeminin en basindan beri her gun ise gitmek ve insanlarla temas etmek zorunda olan bir meslege sahibim. Hic kimse bizi asilamayi dusunmezken, uzaktan egitimde ogretmenler de asilanmasin bi zahmet
1 marttan beri çoğu yerde yüz yüze eğitime geçildi canım.

Benim eşim de kronik rahatsız. Nisanın başında aşı oldu ama bana çıkmadı. Neye göre yapıyorlar bunu anlamadım. Bana da çıksa iyiydi.
Eşiniz randevu aldığında size mesaj gelmedi mi

Özel kursa verecektim ben ama özel kursta uzaktan eğitim vermeye başlamıştı vazgeçtik.
Tabii herkesin durumu da olmayabilir.
Yazık birinci sınıflar da okul heyecanı yasayamadilar.
Geçen gün eşimle konustuk keşke asi paralı olsaydı o zaman herkes imkanına göre çaresine bakardı.
Yaşlılar zaten evde belirli saatle cikabilirdi.
Başka başka formüller olabilirdi.ama yapilmadi

kesinlikle katılmıyorum aşı paralı olsun ne demek, zenginler rahatça yaşasın, fakirler ucu ucuna denkleştirsin, hatta aile boyu aşı olmak için kredi çeksinler. aşıda önceliğe kızarsınız anlarım ama sosyal devlet olarak aşının paralı yapılması devlet olayına tumden ters.
önce öğretmenler, polisler, sahada çalışanlar aşılanmalıydı evet ama paralı olsun demek bana çok çok yanlış geliyor.

Haftanın 5 günü okula giden öğretmenler mi yüz yüze eğitim yapmıyor?
30 ya yakın öğrenciyle sınıfta ders veriyorlar siz de 30 a yakın kişiyle bir odada mi çalışıyorsunuz? Ne demek aşılanmasın? Gencecik öğretmen öldü biri şu an yoğun bakımda yaşları 40 42 arasında.

nasıl geçilmedi aylardır ilkokullar hatta daha öncesinden anaokulları yüzyüze eğitimde.
8 ler ve 12 lerde.

Yüz yüze eğitime geçildi canım.
8.ve 12. Sınıflar aylardır hem kurs hem ders alıyor.bizim sınıf 27 kişilik mesajla.sinav olduğu için mecbur dersler işleniyor.ayrica üstüne uzaktan eğitim alıyoruz.

1 marttan beri çoğu yerde yüz yüze eğitime geçildi canım.
Ay ne diyorsunuz kizlar 😱 beden boyle bir karar verildi ki? Kaldi ki ogretmenleri asilamakla bitmez ki, ogrencilerin de asilanmasi gerek 🤦🏼‍♀️

Sinovac , birinci faz . Eşiniz de oluyor mu , ben randevu alınca eşime de gitmiş,
Konuyu sabote etmek istemem ama eşim de yarın aşı olacak randevusunu aldı ama bana çıkmıyor aşı. Siz randevu alınca mı yoksa vurulduktan sonra mı açıldı eşinizin

Ay yorumlar beni çok üzdü Ya! Yaşlılar, atıl insan mi gözünüzde?? Önce yüksek risk grubu aşılandı her ülkede. Ölmesinler diye... Yani enfekte olduğunda, atlatma şansı düşük olanlar, öncelik oldu. Futbolcuya, bakanlara falan veristirin ama yaşlılar da aşılansın bir zahmet en çok kayıp onlarda oluyor.
Benim anneannemle asi oldu ama gerek varmiydi hayır.
Evden çıkmaz zaten.topluluga karışmaz.
6 ay bekleyebilir miydi evet beklebilirdi.
Sağlıkçılar eşleri öğretmenler öğrenciler emniyet mensupları öncelikli olabilirdi.
Aynı şekilde yaşlı bir halam var çok uzak bir köyde oturuyor.gelen giden olmaz.topluluga girmez.hemen aşılanması şart degildi mesala.
Ama öğretmenler ve öğrenciler topluluk halinde ve şuan enfekte olan çok fazla.durumu anlamak bu kadar basit aslında.
Tabii yaşlılarda asi olmalı ama bunun bir kriteri olmalı.

Okulların bütün kademelerinde sosyal olarakta sıkıntılar var öğrenciler sosyalleşmeyi unuttu.
Oğlum anaokuluna gidiyor. Oyun yok mesafeden dolayı arkadaşlarının ismini bile adam akıllı öğrenemedi. Öğretmeni sınıfta ki çoğu çocuğun böyle olduğunu söylüyor.

Ay ne diyorsunuz kizlar 😱 beden boyle bir karar verildi ki? Kaldi ki ogretmenleri asilamakla bitmez ki, ogrencilerin de asilanmasi gerek 🤦🏼‍♀️
Benim 5. Sınıfa giden yeğenim aylardır okula gidiyor.kasabada oturduğu için.
Kizim aynı şekilde 8. Sınıf olduğu için okula ve kursa gidiyor.
Yani okul var.

Haftanın 5 günü okula giden öğretmenler mi yüz yüze eğitim yapmıyor?
30 ya yakın öğrenciyle sınıfta ders veriyorlar siz de 30 a yakın kişiyle bir odada mi çalışıyorsunuz? Ne demek aşılanmasın? Gencecik öğretmen öldü biri şu an yoğun bakımda yaşları 40 42 arasında.
Ben daha fazla insanla ayni odada bulunuyorum, minimum 300 kisi kadar? Orgut dosyasinda avukat olarak her gun durusmaya gittim bakin her gun. Saniklar 225 kisiydi, avukatlari, askeri personel vs vs derken bence 400 bile olabilirdik
nasıl geçilmedi aylardır ilkokullar hatta daha öncesinden anaokulları yüzyüze eğitimde.
8 ler ve 12 lerde.
Ben acildigini bilmiyordum, az once ogrendim yukarda yazdim. Zaten acildiysa bile ogretmenleri asilamakla bitmez ki, yuzyuze egitim goren ogrenciler de asilanmali 😞

Ben daha fazla insanla ayni odada bulunuyorum, minimum 300 kisi kadar? Orgut dosyasinda avukat olarak her gun durusmaya gittim bakin her gun. Saniklar 225 kisiydi, avukatlari, askeri personel vs vs derken bence 400 bile olabilirdik

Ben acildigini bilmiyordum, az once ogrendim yukarda yazdim. Zaten acildiysa bile ogretmenleri asilamakla bitmez ki, yuzyuze egitim goren ogrenciler de asilanmali 😞
Keşke siz de asilansaniz öğretmenler de asilansa ve tüm çalışanlar. Ama böyle yazınca zaten bir öğretmen düşmanlığı var Yanlis anlaşılma oluyor. bakın sızın mesajiniza muhteşem emojisi koymuş biri mesela.

bizde onu diyoruz öğretmenleri bari aşılasalardı.
benim oğlanın öğretmeni 59 yaşında. çift maske siperlikle ders işliyor. tenefüslerde çocukların sınıftan çıkması yasak diğer çocuklarla temas olmasın diye kadın tenefüsde bile sınıfta çocukların başında. yazık günah. keşke aşılansa.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X