Öğretmenler biran önce aşılanmali.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öğretmen korona olduğunu bilse okula gelmezdi. Niye gelsin ki? Zaten virüsü kapan karantinaya giriyor. Bu arada öğretmenler aşılansa da çocuklar aşılanmayacak.
Biliyormuş arkadaşlara söylemiş çünkü galiba koronayim diye ki ertesi gün sisteme düştü.

Bir teste 250 lira veriyoruz zaten hanımefendi.
Öncelikli gruba tabii asi yapılacak.
Sonra cuzzi bı rakamla asi alınıp belki daha fazla asi gelirdi o zaman ülkemize ve şuan 50 milyon kişi asilanabilirdi.
Aradaki orantiyi umarım anlayabilirsiniz.

özelde teste 250 tl veriyorsunuz devlette yine ucretsiz. zengin ve fakir arasındaki uçurum, hatta artık orta sınıfla zengin arasındaki uçurum muazzam. bir de aşının ucretli olmasına gerek yok. devlet parası olmadığı için mi getiremiyor sizce aşıyı yoksa yeterince aşı olmadığı için mi? devletin kişi başı aşılama için 100 tl ye ihtiyacı olduğunu sanmıyorum ben.
50 milyon kişi aşılanamazdı nerede yaşıyoruz kaç aşı uygulayan sağlık personelimiz, kaç aşı depomuz var. bence devlet bu açıdan en doğrusunu yapıyor ucretsiz ve sıralamayla yaparak (öncelik sırası konusunda haklısınız, futbolcular, basın çalışanları bence de polis gibi öğretmen gibi sahada çalışan personelden sonra olmalıydı)

Belki bazı arkadaşlar beni linc edecek ama ben aşılama cetvelinin en baştan yanlış yapıldiğini düsünüyorum. Aşılamaya 95 yaş üzerinden başlandi daha 60 yaşa inilemedi. İş hayatinda atıl olan nüfusa yapilirken hergün otobüslerde gidip gelen çalışan kesime sıra gelmedi. Sadece öğretmen değil bankacı kargocu polis turizm vs vs önce onlar aşılanmalıydı. Bütün sektörler can çekişiyor ,üretim yok arz talebe yetişemiyor.herşey ateş pahası.

Gündemi çok takip edemedim.
Aşılanacak kişileri neye göre belirliyorlar? Benim bildiğim okullar açıldığında öğretmenler aşılanacaktı. Bir yandan da belli yaş grupları + kronik rahatsızlığı olanlar aşılanıyor. Şu an 60+65 grubu aşılanacak diye duymuştum. Kvm 56 yaşında ve sistemde aşı için gün verilmiş görünüyor. Hiç bir kronik rahatsızlığı yok ve kimliğindeki doğum tarihi de yaşıyla uyumlu. Kpm 58 yaşında ama onun için sistemde aşı görünmüyor. Gerçekten kafam karman çorman. Bir de şimdi futbolcular çıktı. Bir sezon da top oynamayı versinler.

Sevgili meslektaşım, bu kadar açıklayıcı yazsan da, ben seni çok iyi anlasam da malesef anlamak istemeyen anlamıyor. Ahlanıp vahlanma diye yazacaklar. Keşke 1 saat bizim ortamımızda dursalar, nöbet tutsalar. Fabrikayla, bankayla kıyaslamazlar belki o zaman.
Peki siz haklısınız, dünyanın en zor ve riskli işi ogretmenlik, biz bilmediğinizden cahil cahil konuşuyoruz işte.

Yo ben bu forumda çoğu zaman öğretmenleri savundum, öğretmenler için az tartışmaya girmedim. Sosyal medyada gorduklerim falan hep mizmizlaniyor tabi bende gördüğüm kadarına yorum yapıyorum.
Okullar muhtemelen kapanacak zaten yeni açıldı ancak benim eşim sokağa çıkma yasağın da bile işe gidip kapalı fabrikada çalıştı, okullar tatil olsa bile o çalışacak, ben kapalı ofiste çalışıyorum, sıksik şehir dışı görevlerim oluyor, polis arkadaşlarım sokakta kim olduğu belirsiz insanlarla birebir temasta. Ama bu meslek gruplarından hiçbirisi ortalıkta bu kadar aşı diye dolanmiyor.
Siz de hakkınızı arayın neyi bekliyorsunuz?Ögretmenlerin bu duruma ses çıkarmasından daha doğal ne olabilir ?

Çünkü okullar kapatılmadi ve bulaştıran grup da öğrenciler. O yüzden öğretmenler asilanmaliydi. Siz eminim dikkat ediyorsunuzdur tedbir alıyorsunuz ama öğrenciler almıyor ve sınıfta birbirlerine ve öğretmenlere bulastiriyor. Okullar açık öğrenciler ulaşımı kullanıyor. Kapansa onların kalabalığı gidecekti en azından. O zaman öğretmenlere asi zorunluluğu olmazdı.
Birbirine tüküren, maskesini flütünü ortak kullanan/birbiriyle değiştiren hatta okula maskesiz gelen öğrencilerle kaynıyor okullar. 5 öğrenci ortak flüt kullanarak 14 kişinin korona virüse yakalanmasına sebep oldular mesela. Belirti vermedikleri için de farkında olmadan yayıyorlar, olayın ciddiyetini anlayamayacak kadar küçük yaşları çoğunun.

Sınıfta birbirlerine ve öğretmenlerine taşıdıkları gibi ailelerine de bulaştırıyorlar. Bir öğretmenin bir sınıftan virüsü kapıp başka sınıftaki öğrencilerini enfekte edip onların ailelerine bulaştırma olasılığı her an var. Olay sadece öğretmenlerin hastalanması/ölmesi değil. Okulların bulaşın çok yüksek olduğu, riskli yerler olması.

Yo ben bu forumda çoğu zaman öğretmenleri savundum, öğretmenler için az tartışmaya girmedim. Sosyal medyada gorduklerim falan hep mizmizlaniyor tabi bende gördüğüm kadarına yorum yapıyorum.
Okullar muhtemelen kapanacak zaten yeni açıldı ancak benim eşim sokağa çıkma yasağın da bile işe gidip kapalı fabrikada çalıştı, okullar tatil olsa bile o çalışacak, ben kapalı ofiste çalışıyorum, sıksik şehir dışı görevlerim oluyor, polis arkadaşlarım sokakta kim olduğu belirsiz insanlarla birebir temasta. Ama bu meslek gruplarından hiçbirisi ortalıkta bu kadar aşı diye dolanmiyor.
Pardon ben sosyal medyayi takip etmiyorum. Genelde gercek hayatta karşılaştığım ornekler uzerinden gittim, hicbir ogretmen arkadasim asi asi diye dolanmıyor ortalikta, hatta ciksa da olmam diyen bir kesim de var.
Benim esim de jandarma personeli ve emin olun su surecte en cok mesai yapan mesleklerden biri. Onlara asi cikti, cunku sart. Peki bana sart degil mi? 4 gun okula gidiyorum, 13 farklı sinifta ders anlatiyorum. Egitim, bu ulkenin guvenliginden daha mi onemsiz sizce?

Ay ne diyorsunuz kizlar 😱 beden boyle bir karar verildi ki? Kaldi ki ogretmenleri asilamakla bitmez ki, ogrencilerin de asilanmasi gerek 🤦🏼‍♀️
Bizim ilimiz mavi renkteydi. Tüm kademelere okullar açıldı. Şimdi ilimiz tupturuncu oldu, okulumuzda bu hafta 5 öğretmen covid oldu, daha karantinası bitmeyen de bi 8-10 öğretmen var. E çocuklardan bahsetmiyorum bile, dökülüyoruz okulcak. Ama ne okulu kapatıyorlar ne de bizi aşılıyorlar. Kaderimize terk edildik. Herkes paranoyak gibi davranıyor. Maskemi indirip su içemiyorum okulda.

Siz de hakkınızı arayın neyi bekliyorsunuz?Ögretmenlerin bu duruma ses çıkarmasından daha doğal ne olabilir ?
Hak aramak konusunda keşke herkes hakkını arasa haklisiniz. Benim dediğim sürekli bir mızmız hali. Sanki dünya öğretmenlerin ustune yıkılmış tavrı.

Sevgili meslektaşım, bu kadar açıklayıcı yazsan da, ben seni çok iyi anlasam da malesef anlamak istemeyen anlamıyor. Ahlanıp vahlanma diye yazacaklar. Keşke 1 saat bizim ortamımızda dursalar, nöbet tutsalar. Fabrikayla, bankayla kıyaslamazlar belki o zaman.
Haklısın arkadaşım, aslında çok basitçe anlatmaya çalıştım ama sanırım kim bazı insanların gözünü kapatmış.
Keşke okullar açılsa her şey normale dönse de biz de bu insanlardan kurtulsak.

Pardon ben sosyal medyayi takip etmiyorum. Genelde gercek hayatta karşılaştığım ornekler uzerinden gittim, hicbir ogretmen arkadasim asi asi diye dolanmıyor ortalikta, hatta ciksa da olmam diyen bir kesim de var.
Benim esim de jandarma personeli ve emin olun su surecte en cok mesai yapan mesleklerden biri. Onlara asi cikti, cunku sart. Peki bana sart degil mi? 4 gun okula gidiyorum, 13 farklı sinifta ders anlatiyorum. Egitim, bu ulkenin guvenliginden daha mi onemsiz sizce?
Tabi ki değil, zaten bence bu sene toptan iptal edilip seneye sınıf tekrarları yapılmalı.

Geçen hafta korona olduğu halde okula gelen gereksiz bir öğretmen yüzünden temasli çıktım Allah'tan hiç yakinlaşmamistim o kişiyle. Evet sağlık çok önemli evet günde yüzlerce can kaybı oluyor ancak bunun yanında uzaktan eğitim adı altında verilemeyen eğitimle bir nesli kaybetmek üzere değiliz ,kaybettik.Cocuklar inanılmaz solgun mutsuz hayattan umutsuz yaşam enerjileri yok.Bir an önce ogretmenler aşılanmali ve okullar açılmalı ne demek futbolcular öğretmenlerden önce aşilanacak ?!Eğitimdeki bu çöküşü ve çocuklardaki hem psikolojik hem eğitim hem de öğretim anlamındaki bu boşluğu ilerleyen zamanlarda hem evde veliler olarak hem de okulda öğretmenler olarak çok net bir şekilde göreceğiz ve inanın toparlamak çok çok zor olacak .Lütfen öğretmenlerin aşılanmasına destek olun güvenli şekilde okullar açılsın heryer kapansin ancak okullar açılsın bir nesil kayboluyor buna göz yummayin. Diyeceksiniz ki eee çocuklara bulamıyor mu evet bulaşıyor ancak okullar kapalıyken çocuklar sokakta parkta bahçede zaman öldürüyor kapacaksa zaten oradan da kapıyor inanın canlı ders yapıyorum 40 kişilik sınıflarda gelen sayısı en fazla 4 5 kişi .Bir nesil kaydı gitti elimizden . ÖĞRETMENLER FUTBOLCULARDAN ÖNCE AŞILANMALI.
O kadar haklısınız ki harfi harfine kendim yazmış gibi hissettim.Hem veli hem öğretmen olarak çocuklardaki gerilemeye şahit oluyorum ve eğitimciler hariç hiç kimsenin bu durumun farkında ya da umrunda olduğunu da sanmıyorum.
Çocukların ıq su düştü ister kabul edin ister etmeyin.Virüs 3-5 yıl daha sürse evde oturmaya devam mı edecek cocuklar
Evde otursalar yine kabul ama bahçede, parkta ev ev oturmalarında hep birlikteler.Benim oturduğum site, bahçedeki çocukların birbirlerine bulaştırmasıyla sürü bağışıklığına geçti resmen.Okullar kapalıydı o zaman.Okullar açık olsa hemen okulları suçlayacaklardı.Hemen göze okullar batıyor ama okullara hes koduyla giriliyor,kurallara uyuluyor ve sınıfın yarısı geldiği için sosyal mesafeye de uyuluyor.
Okul deyince herkesin aklına pandemi öncesi dönem geliyor ama durumlar hiç öyle değil.
Özetle okullar kapanmamalı, kapalı kademeler de başlatılmalıdır.İstemeyen veli çocuğunu okula göndermesin, kimseye zorla bir şey yaptırılmıyor.

Birbirine tüküren, maskesini flütünü ortak kullanan/birbiriyle değiştiren hatta okula maskesiz gelen öğrencilerle kaynıyor okullar. 5 öğrenci ortak flüt kullanarak 14 kişinin korona virüse yakalanmasına sebep oldular mesela. Belirti vermedikleri için de farkında olmadan yayıyorlar, olayın ciddiyetini anlayamayacak kadar küçük yaşları çoğunun.

Sınıfta birbirlerine ve öğretmenlerine taşıdıkları gibi ailelerine de bulaştırıyorlar. Bir öğretmenin bir sınıftan virüsü kapıp başka sınıftaki öğrencilerini enfekte edip onların ailelerine bulaştırma olasılığı her an var. Olay sadece öğretmenlerin hastalanması/ölmesi değil. Okulların bulaşın çok yüksek olduğu, riskli yerler olması.
İste sorun burda. Buyuk orkestralar bile uflemeli calgilari arka siraya alip pleksi icinde tutarken, ogrencilerine flut caldiran ogretmenin hic mi sucu yok?

özelde teste 250 tl veriyorsunuz devlette yine ucretsiz. zengin ve fakir arasındaki uçurum, hatta artık orta sınıfla zengin arasındaki uçurum muazzam. bir de aşının ucretli olmasına gerek yok. devlet parası olmadığı için mi getiremiyor sizce aşıyı yoksa yeterince aşı olmadığı için mi? devletin kişi başı aşılama için 100 tl ye ihtiyacı olduğunu sanmıyorum ben.
50 milyon kişi aşılanamazdı nerede yaşıyoruz kaç aşı uygulayan sağlık personelimiz, kaç aşı depomuz var. bence devlet bu açıdan en doğrusunu yapıyor ucretsiz ve sıralamayla yaparak (öncelik sırası konusunda haklısınız, futbolcular, basın çalışanları bence de polis gibi öğretmen gibi sahada çalışan personelden sonra olmalıydı)
İnegöl devlet Hastanesi'nde kardeşim eşi kv ve 2 kişi 250 TL'den test yaptırdılar.aslinda paraları kısıtlıydı ama emin olduklari için test yaptırdılar çünkü ilaç almaları gerekiyordu.
Geçen hafta annemin çalıştığı kurumda kovid vakası çıkınca annem Eskişehir şehir hastanesinde 245 TL ye test yaptirdi.
Keşke zengin olsaydık da kredi kartiyla test ücretini odemeselerdi annemler.
Daha aşılar için anlaşma yapılırken kişi başı 100 TL'den bir anlaşma saglansaydi şuan diğer ülkeler kadar bize de asi gelebilirdi.hatta su aşılari kimse yaptırmayan ülke turistlere yapıyor ya öyle de olabilirdik belki.
2 ay depolar boş dururken parça parça aşılar gelebilir ve o sırada aşılama yapılabilirdi.personel yeterliliğimiz var ülkemizde.
Öncelik sırasında hem fikiriz zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X