Olanlar yüzünden ilişkiden soğudum. Ama işler cok ciddiye bindiği için vazgeçemiyorum

Herkese merhaba arkadaşlar. Hayatimda 1 buçuk yıldır biri var ve ciddi düşünüyoruz. Annemle tanıştırdım o da beni ailesiyle tanıştırdı. Şu an acayip baskı yapıyor aileler tanışsın adı konsun söz yapılsın falan diye. Ama ben son olanlar yüzünden ilişkiden soğudum. Herşeyi sorgulamaya başladım.
İlişkinin başında bana dedi ki benim durumum bu, evim yok kiraya gideceğiz. Kabul ettim. Daha sonra ev almaya karar verdik babam emekli olacak bi yerden de para gelecek bu kadar nakidimiz olcak kredi çekip alcaz dedi. Sevindim heveslendim. Ev bakmaya başladık, sonra bi gün yine şu an alamiyoruz babam emekli olmaktan vazgeçti, 2 3 ay sonra maaşı zamlanacakmış o zaman alacakmış dedi. Tamam dedim. Aradan 1 hafta geçti dedi ki babamla annem kendi oturdukları evi vereceklermiş onlar kendilerine ev alacaklarmış. Çok saçma geldi yinede sesimi çıkaramadım tamam dedim. En son geçen hafta yine babam emekli olcak arabayı satcaz ev alcaz dedi. Benim artik bu duruma baya moralim bozuldu. Sürekli karar değiştiriyosunuz ben bişeye alıştırıyorum kendimi, sonrasında başka bişey çıkarıyosunuz. Çocuk oyuncağı mı bu almıyosanız almıyorum doyin dedim. Tartıştık biraz. Sonrasında konuştuk beni ikna etti. Ben yine hayaller kurmaya ev bakmaya başladım. Ertesi gün geldi dedi ki babam emekli olmaktan vazgeçmiş hobi bahçesiyle arabayı satacakmış öyle alcakmış. Benim o noktada artik ev alacaklarına inancım kalmamıştı. Ertesi gün babasıyla tartıştığını, babasının hem hobi bahçesini hem arabayı vermek istemediğini, herşey senin mi olsun dediğini söyledi. Kiraya çıkcaz dedi. Sonrasında babasıyla sürekli tartıştığını dile getirdi. Babası en son söz olmadan hiç bişey almam demiş. Ben bunu hiç hoş bulmadım. Söz olsun garantilensin sonra ev mev almam kimsede sesini çıkarmaz diye düşünüyor galiba.Durumları çok kötü değil isteseler ev alabilcek güce sahipler. Araba zaten erkek arkadaşımın. Çocukluğundan beri çalışmış hobi bahçesini falan da ortak almışlar. Ben en başında kirada oturmayi kabul etmişken sonrasında bana sürekli hayaller kurup heveslendirip sonrasında böyle yapmaları zoruma gitti. Ister istemez onun ailesinden ilişkiden soğudum. Ama yinede onu yarı yolda bırakmamak adına söz yapmayı düşünüyorum. Ayrılsam bi ev için ayrılmış gibi olurum bunu da kendime yakıştıramıyorum. Yanliş mi yapıyorum lütfen yol gösterin
Belli ki sevgiliniz de magdur durumda kalmiş. Ama sozunun tutari olmali. Yine de her ikinizin davranişini yanliş buluyorum. Biz evlenirken kirada oturduk. Sonra çok fazla çalişdik kendi evimizi kendimiz aldik. Eşimin hep dedigi şey o ki 30 yaşina gelmiş adamim herseyde yetişkinim diyorum da kendime duzen kurunca mi anne baba eline bakicam? Ben hem okudum hem çalişdim. Herkes gunde bir şey giyerken ben biriktirdim çeyizlerimin bir çoğunu kendim aldim. Sizler de kendi duzeninizi kendiniz kurun. Emekli maaş, bahçe, araba onlarin bir zamanlar aldiği ozel mulkleri. Şimdi sat da bana ev al demek biraz tuhaf. Anliyorum hayat zor ama onceden insan kendini bunlara hazirlamali. Bu zamana kadar düşünmeyip ne de olsa emekli maaşi olacak diyerek rahat davraninca sonucu da boyle oluyor. Herşeyimizde ozguruz, bahimsiziz, kararlari biz veririz diyoruz da para konusuna gelince anne babamiz onlar diyoruz. 18 yaşi geçen herkes hayatiyla dair kendisi dusunmeli. Ailesinden destek almak başka, ailesine arkalanip hicbir yatirim yapmamak başka

Bence sevgilin senin de evi istediğini bildiği için bunu ailesiyle halletmeye çalışıyor. Asıl dengesiz babası gibi geldi Bi alırız diyor Bi oyalıyor sevgilin de tez canlılıkla gelip bütün kararları anlatıyor. Eğer seviyorsan ailenden ev falan istemiyorum biz kendimiz hallederiz Bi daha bu konu açılmasın istemiyorum de. Yok bu sebepten soğudum diyorsan da ayrıl. Yarı yolda bırakmalık Bi durum yok daha yolun başındasınız ne yarı yolu..

Herkese merhaba arkadaşlar. Hayatimda 1 buçuk yıldır biri var ve ciddi düşünüyoruz. Annemle tanıştırdım o da beni ailesiyle tanıştırdı. Şu an acayip baskı yapıyor aileler tanışsın adı konsun söz yapılsın falan diye. Ama ben son olanlar yüzünden ilişkiden soğudum. Herşeyi sorgulamaya başladım.
İlişkinin başında bana dedi ki benim durumum bu, evim yok kiraya gideceğiz. Kabul ettim. Daha sonra ev almaya karar verdik babam emekli olacak bi yerden de para gelecek bu kadar nakidimiz olcak kredi çekip alcaz dedi. Sevindim heveslendim. Ev bakmaya başladık, sonra bi gün yine şu an alamiyoruz babam emekli olmaktan vazgeçti, 2 3 ay sonra maaşı zamlanacakmış o zaman alacakmış dedi. Tamam dedim. Aradan 1 hafta geçti dedi ki babamla annem kendi oturdukları evi vereceklermiş onlar kendilerine ev alacaklarmış. Çok saçma geldi yinede sesimi çıkaramadım tamam dedim. En son geçen hafta yine babam emekli olcak arabayı satcaz ev alcaz dedi. Benim artik bu duruma baya moralim bozuldu. Sürekli karar değiştiriyosunuz ben bişeye alıştırıyorum kendimi, sonrasında başka bişey çıkarıyosunuz. Çocuk oyuncağı mı bu almıyosanız almıyorum doyin dedim. Tartıştık biraz. Sonrasında konuştuk beni ikna etti. Ben yine hayaller kurmaya ev bakmaya başladım. Ertesi gün geldi dedi ki babam emekli olmaktan vazgeçmiş hobi bahçesiyle arabayı satacakmış öyle alcakmış. Benim o noktada artik ev alacaklarına inancım kalmamıştı. Ertesi gün babasıyla tartıştığını, babasının hem hobi bahçesini hem arabayı vermek istemediğini, herşey senin mi olsun dediğini söyledi. Kiraya çıkcaz dedi. Sonrasında babasıyla sürekli tartıştığını dile getirdi. Babası en son söz olmadan hiç bişey almam demiş. Ben bunu hiç hoş bulmadım. Söz olsun garantilensin sonra ev mev almam kimsede sesini çıkarmaz diye düşünüyor galiba.Durumları çok kötü değil isteseler ev alabilcek güce sahipler. Araba zaten erkek arkadaşımın. Çocukluğundan beri çalışmış hobi bahçesini falan da ortak almışlar. Ben en başında kirada oturmayi kabul etmişken sonrasında bana sürekli hayaller kurup heveslendirip sonrasında böyle yapmaları zoruma gitti. Ister istemez onun ailesinden ilişkiden soğudum. Ama yinede onu yarı yolda bırakmamak adına söz yapmayı düşünüyorum. Ayrılsam bi ev için ayrılmış gibi olurum bunu da kendime yakıştıramıyorum. Yanliş mi yapıyorum lütfen yol gösterin
Oğlan sizden ayrilsın. Ne bu ev ev arkadas kimse size ev almak zorunda değil. Kiraya çikacak birikim yapacaksinız evinizi kendiniz alaaksinız ha alamıyorsaniz korada oturacaksinız. Istemezseniz de evlenmeyeceksiniz. Kp ler der genelde ev alirum vs yaslandikca sacmalayip sozler verip tutmazlar niye inandinızki buna. Inanmayacaktinız. Ayrica size ne oluyor daha irtada bisey yok ev alin bilmem ne ne cirkin muhabbetler. Ev kinusu olunca siz bilirsiniz deyip gecmeniz ayağinizi yorganiniza göre uzatmaliydinız. Maddi durumları orta ev alabilirler demissiniz. Insanlar yillarca biruktirdiklerini sizin gibi asalaklara mı verecrk pardon da. Madem oyle siz onlara ev alın. Hey allahım yaa

allah kayın aileninde hayırlısını versin. biz evlenirken eşimin tüm kardeşleri evden pay almıştı. Kayınpederimde en küçük benimki diye evin tamamını eşime vermişti. Ancak lafı olacak şeyler için baştan tamah etmeyin. biz evi istememiştik evde oturuyorduk tapu onlardaydı. bir anda durup dururken tapuyu vermişlerdi..

Vallahi biz evlenirken kp hemsehrimiz ama ildışında oturuyordu abisi de öyle bizim şehrimizde eskiden oturduklari evleri vardi abiye aldik buradada siz oturun dedi ben istemedim eski vs diye degil istemedim adamin malını yani ailemde istemedi sonra gelin evi begenmiyor diye bir ton laf ettiler anlaamdilar babam kendisine dediki evi veriyorsun ama sonra boyundurugun altina almaya kalkma dedi neyse esimle ikimiz 2 yandan evin kapisi penceresi mutfagi laminanti tuvalet banyo herseyi ikimz yeniledik nitekim korktugumz oldu adam sinirlendikce çıkın gidin vırt zırt küfürler havada 3 sene oturdum ve kendi evimi alarak çıktım evinden yaptigim masraf oturdugumu bile karsilamadi dimdik karsilarindayim ben oturmak bile istemezken insanlar ev al ev al nasil diyebiliyor ilginc niye dert ediyorsunz kapatn konuyu ilerde calisir aliriz deyin gecin kiraya suan gorusmuyorum hicbiriyle farkli sebeplerden hakli oldugumu biliyorlar anasinim babasinin ruyalarindan cikamiyorum kizin evde hakki var.. yok mu dünya var adamn evini saraya cevirdim abisi mesela hala oturuyor hatta satip yeni ev aldi ben bunlarin hicbirinin lafini bile yapmadan ciktim gittim esime o ev sizin falan diyorms umrumda degil boyle seylere maruz kalmayin dimdik durun kendiniz alin

Oğlan sizden ayrilsın. Ne bu ev ev arkadas kimse size ev almak zorunda değil. Kiraya çikacak birikim yapacaksinız evinizi kendiniz alaaksinız ha alamıyorsaniz korada oturacaksinız. Istemezseniz de evlenmeyeceksiniz. Kp ler der genelde ev alirum vs yaslandikca sacmalayip sozler verip tutmazlar niye inandinızki buna. Inanmayacaktinız. Ayrica size ne oluyor daha irtada bisey yok ev alin bilmem ne ne cirkin muhabbetler. Ev kinusu olunca siz bilirsiniz deyip gecmeniz ayağinizi yorganiniza göre uzatmaliydinız. Maddi durumları orta ev alabilirler demissiniz. Insanlar yillarca biruktirdiklerini sizin gibi asalaklara mı verecrk pardon da. Madem oyle siz onlara ev alın. Hey allahım yaa
Aynı konuyu mu okuduk?

Yani kirada oturmak niye bu kadar acite edici bı durum gibi anlatılmış ya baştan kiraya çıkmayı kabul etmiştim falan demişsiniz.
Yani kirada oturmak gayet normal bir durum pek çok insan böyle yapıyor zaten.
İlerde durumlar müsaitse vs evini alıyor yoksa da kirada oturmaya devam ediyor.

Sevgilinizi alın karşınıza kimseden bir kuruş istemiyorum birdaha karşıma böyle şeylerle gelme birgun öyle birgun böyle sözler istemiyorum.
Kendine güveniyorsan evlenmeye karar verelim yok güvenmiyorsan daha zamanı var diyebilirsiniz.

Ayrıca evde her ne yaşanıyorsa gelip size anlatması doğru değil.
Ailesi cok zengin bile olsa size ev almak zorunda değil.
Kimseden bir şey beklemeyin sonra üzülürsünüz.
Beklentiye gireceğiniz kişi sevgiliniz olsun sadece.
Ailesine maddi olarak bağımlı biri evliliğe hazır değil demektir bence.
Kendisi de çalışıyormuş vs diyorsunuz bu zamana kadar yatırımlarını ona göre yapmalıydı o halde.

Daha bir yola girmemişsiniz ki emin değilseniz devam etmeyin. Adam dengesiz bence de ikilem de kalmakta haklısınız.

Daha yolun başında bile değilsiniz. İyi düşünün karar verin. İstemediğimiz soğudunuz biriyle sakın evlenmeyin

Cocuk cok mu gevsek agizli evdeki herseyi son dk bulteni gibi sana yetistiriyor
Adam su devirde niye bahcesini arabasini satsin ki zaten? Bence sevgilin zorluyor ailesini bana ev alin diye
Ben ailesinden degil sevgilimden sogurdum sahsen
Basta zaten kira demis sonradan ev alinirsa da supriz olur ne bu emekli olcak yok vazgecti yok olcak yok arabayi satcak bilmemne
Dengesiz

Bence babasının baştan beri birşey alacağı yok, sevgilin kendi birşeyler kurup hem sana hem babasına söylüyor. Babası ters tepki verince sana gelip yok olmayacak diyor. Babasının "herşey senin mi olacak" demesinden belli. Sonuçta adam birikimini yedirmek zorunda değil.

Ev almayı ben de çok istiyordum ama sonra ev fiyatları uçunca hiç ihtimal kalmadı. Evlenince kirada otururuz diye kendime kendime düşünüp konuyu kapattım gitti :KK53: Sonra nişanlımın ailesi ev almaya karar verdi. Tek çocuğumuz var tabii ki ev alacağız ne var bunda dediler. Ulan dedim ne iyi insanlarmış HELAL BE

Sonra vazgeçtiler ev fiyatları artmış çok :KK53: Ama bana ne zaten ben doğuştan fakirim. Bi yerden bedava ev gelmesi nası bi duygu bilmiyorum ki kaybedince üzüleyim amannn:KK14:

Şimdi herkes diyor çocuğun ailesi zengin şunları var bunları var ev de alsınlar. Tamam kardeşim zenginler ama bana mı zenginler napim ben benim olmayan parayı. Zaten dünyadaki tüm paralar benim olmayan paralar bıktım bu paralardan shsjaj

İşin kötüsü ben iyi kötü birikim yaptım üstüne kredi de çekebiliyorum ama almak istediğim evlerin yarı parasını ancak toparlayabiliyorum. Yarım evlik gücüm varmış. Karşımdan yarım evlik güç gelmiyor o yüzden yaşasın ölene kadar kiracılık :KK53:

Takmayın başkalarının paralarını ya boşverin moralinizi bozmayın. Almasınlar ev. Zaten baştaki plan kiraya çıkmaktı.

Ev almaları şart değil.
Ev için sizin bu kadar hayal kurmanız da enteresan geliyor.
Gelin ata binmiş ya nasip demiş.
Onlar alsın sonrası sonra konuşulur.
Kendi kazandığı paradan destek olmuş olsa bile kendi aile meseleleri.

Ama şurada sorun var. Her konuşulanı size aktaran bir sevgili var ve sürekli ailesinin sözüne göre adım atıyor.

Ya olay kayınpederin ev alıp almaması. satacağı arabada veya neyse nişanlınızın da payı olabilir ama o onların arasındaki sorun. Mesele ev alınıp alınmayacağı kayınpederin iki dudağı arasında. Siz eve bel bağlamayın farz edin ki yok, alınmayacak yani. Kayınpeder bir emekli olacağım diyor bir vazgeçiyor, arabayı satacağım diyor vazgeçiyor. Vazgeçebilir o bir şey değil de sizin buna bel bağlamanız yanlış. Siz evlenecekseniz kiraya çıkacakmışınız gibi düşünün. Bir de anladığım kadarıyla bunların aile içinde para ilişkileri çok karışık, Kim ne kadar para veriyor kimin üzerine alınıyor, bu işler karışık, yarın öbür gün sizin ortak paranız da bu karışık havuzun içinde batabilir... Lütfen sınırlarınızı sağlam çizin. Yok kredi çekip ödeyeceğiz vs.. diye bir şey diyorsunuz tam anlamadım ama dünyanın bin türlü hali var siz onlardan bir şey beklemeyin ama kendi paranızı da sağlama alın.

madem bitmiş sırf karşındakınin gönlü olsun diye söz yapanı ilk defa duyuyorum belli ki babası fikir değiştiriyor kafası karışık kiraya çıkacaksınız cevap basit

Sevgilinin babasının tek çocuğu sevgilin değildir.Ona ev alsın.Ev beklentisi nedir ? Kirada oturun ne olacak ?

X