Ölecek mi??

ya kıyamam :KK200: allah senden razı olsun.
3 yavru kedim 1 haftalıkken annesine araba çarptı.açlıktan ölmesinler diye netten biberon alıp beslemiştim.çişlerini ıslak pamukla yaptırmıştım.2 tanesi öldü.diğeri yaşadı.ama onu da vicdansız komşular uzak bi yere bıraktılar.tam ev kedisi değildi ama ben bebeğim gibi büyütmüştüm onu.kendim yemeden ona yedirirdim.hakkımı helal etmiyorum onlara.kim olduklarını da biliyorum.utanmadan söylüyolar bi de biz bıraktık diye.:KK62:insanların gözünü para bürümüş.sokaktaki af edersiniz bokun bile onlara faydası yoksa dönüp bakmıyolar.

senin paşa gayet sağlıklı bence.ama o boynundaki şeye anlam veremedim.
Ameliyattan sonra takildi koruyucu yakalik gozune darbe almasin diye :)

çok sevindim yediğine.Hayvanın gözündeki neşe kendini belli ediyor.Kemiklerin içindeki iliklerden çorba yapıp ekmek ile karıştırabilirsiniz.Fakat ekmek için dikkat edin malum içinde şeker var.Gözünu ılık çayla silseniz yardımcı olur mu diye düşündüm ama yarın kendi veterinerime sorup tekrar yazarım.
Gozu icin norsol ve vigamox damla kullaniyoruz her dort saatte bir .. Bir de bugun andazol diye bir ilac aldim ic paraziti icin iki tane yutturdum parazit varsa o da yapabilir bu belirtileri dedi veteriner diskisinda yoktu bir sey bu aksamlik ama belki yarin cikar..

Göstermiş oldugunuz çaba beni çok duygulandırdı. Allah katında ne büyük sevaba giriyorsunuz şu anda. Inşallah iyileşir bi an önce. bi fikrim olmadığı için yardımcı olamicam ne yazıkki, en azından internetten arastiriniz diyebilirim.

Bu arada
Gozu icin norsol ve vigamox damla kullaniyoruz her dort saatte bir .. Bir de bugun andazol diye bir ilac aldim ic paraziti icin iki tane yutturdum parazit varsa o da yapabilir bu belirtileri dedi veteriner diskisinda yoktu bir sey bu aksamlik ama belki yarin cikar..
Ben yarın kendi veterime sorup ilaçlar içinde muadilleri var mı diye sorarım.Bu arada eğerki sahibi birşey yapıp hayvanı almaya kalkarsa,karakola gidip hakkında suç duyurusunda bulunup uzaklaştırma çıkartabilirsiniz.Çok yakın bir tanıdığım sizinle aynı şeyleri yaşadı.Bir müddet çok temas etmeden sevmelisiniz kanımca.Hayvanlar kelimelerin anlamlarını değil ses tonlarına duyarlılık gösterir çünkü.Güven kazandıktan sonra yavaş yavaş herşey yoluna girer.

ya kıyamam :KK200: allah senden razı olsun.
3 yavru kedim 1 haftalıkken annesine araba çarptı.açlıktan ölmesinler diye netten biberon alıp beslemiştim.çişlerini ıslak pamukla yaptırmıştım.2 tanesi öldü.diğeri yaşadı.ama onu da vicdansız komşular uzak bi yere bıraktılar.tam ev kedisi değildi ama ben bebeğim gibi büyütmüştüm onu.kendim yemeden ona yedirirdim.hakkımı helal etmiyorum onlara.kim olduklarını da biliyorum.utanmadan söylüyolar bi de biz bıraktık diye.:KK62:insanların gözünü para bürümüş.sokaktaki af edersiniz bokun bile onlara faydası yoksa dönüp bakmıyolar.

senin paşa gayet sağlıklı bence.ama o boynundaki şeye anlam veremedim.

O ameliyat olunca takılıyo yaraya dokunmaması zarar vermemesi için...

Kesinlikle tavuk verme demişler ama hayvan başka bişey yemiyor yani benimde bir köpeğim var artık bakıyo hiç bişey vermiyoruz mecburen gidip mutsuz mutsuz mamasını kemiriyor.Tüyleri dökülüyor ve derisi kararıyor diye yasak bizede.Bizde peynir yoğurt filan veriyoruz.Bence sizde tavuk ille verilmicekse peynir yoğurt makarna filan gibi şeyler koyun önüne.Mutlaka yicektir diye düşünüyorum.Benimki hastalıklı bi dönem geçirdi tedavi süreci,zayıfladı mama yemedi israrla,bende valla yavrucuğuma patates kızarttım koydum önüne nefes almadan yedi.Gerçi bizimki pis boğaz ne bulsa yiyor affetmiyor yeterki mama olmasın marul bile yemişliği var ama,deidklerimi uygularsan en azından kilo alır vucudunu toparlar gücü artar.

Sahibini polisler tutuklamis yol ortasinda mahalledeki cocuklar oyle diyor..sonra gelmis guya sormus kopegi cocuklar bizim evi gostermis o da agaca baglasinlar gelip alacagim demis ama iki haftadir ne gelen var ne giden demek agaca baglasak cocuk hala bekliyordu agacta :) aklim almadi bu isi ama bu saatten sonra da cikarsa ortaya onu bilmiyorum hangi yontemle oldururum hayatta vermem.. Dovusturmus hayvani vucudu isirik yara bere icinde .. Dayagin alasini atmis hayvana dokununca havaya zipliyor korkudan surekli kabus gorup agliyor.. Asil hayvan insanlar valla..

:KK43: Şukur ki size denk gelmiş.

Cok tesekkur ederim hepinize yarin yedirmeye calisacagim ne olursa olsun ve yine boyle olursa bir yolunu bulup veterinere goturecegim .

Allah seni merhametten yaratmis ne guzel bi kizsin guzel insanlarla karsilas ins. Allah sifa vrsin kopeginede ins cabuk iyilesir hicbi bilgim yok zira odum kopar karincadan bile :)))

Boğazım düğüm düğüm oldu:KK43:

Minik iyileşecek bu gösterdiğiniz şefkatle, ona inandım..

Kemik suyuna haşlanmış pirinç ekleyip ve birazcık da ekmek doğrarsanız, yer diye düşünüyorum.. Kuru mama ya da konserveye alıştırılmamış,ev yemeği ile bakılmış bir minik demek ki.. O nedenle sizin mamayı yemek istememiş olabilir,keza makarnaya hayır dememiş..
Kıymalı, (yağsız)makarna yer mesela,hem protein de almış olur..

Allah herşeyi gönlünüze göre versin inşallah..

Habersiz bırakmayın olur mu..

Tavuk kesinlikle verme dedi gittğim veterinerlerin hepsi ve mamalarına dünyanın parasını verdim zaten bide öğrenciyim et alamıyorum nasıl et vereyim yaş mama daha hesaplı üstelik yaş mama et yemeğinden farksız bunu beğenip yemiyorsa başka şey yemez zaten sosis salam vs de yemiyor :KK43:

Çiğ beslemeyi deneyebilirsiniz. Çorbalık tavuk alırsanız maddi olarak da zorlamaz. Çiğ besleme (barf, raw) ile ilgili internette bir sürü kaynak bulabilirsiniz. Okuyun, içinize sinerse deneyin.

ASLA ama ASLA pişmiş kemik, hele de tavuk kemiği vermeyin. Normalde ekmek, makarna vs. de verilmemesi gerekir ama istisnai bir durum olduğu için yiyorsa kendini toplayana kadar verin.

X