olecek miyim :'( nolur bi akıl...

gonulpolat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2014
158
13
33
Meraba kizlar 2.5 aydir olecegimi hissedip nobetler geciriyorum pisikyatra gittim panik atak tanisi kondu ama yinede ikna olamiyorum nolur bi akil verin :'(

Endişelerini gidermek için doktora gideceksin.
Panik atağı çözen uzmanları araştır.
Birkaç seansla hallolduğunu söyleyen çok insan duydum.
Ben de panik atak geçirmiş biriyim.
Esas sıkıntını bulup onu yok etmezsen kurtulamazsın böyle mantık dışı düşüncelerden.

Meraba kizlar 2.5 aydir olecegimi hissedip nobetler geciriyorum pisikyatra gittim panik atak tanisi kondu ama yinede ikna olamiyorum nolur bi akil verin :'(

Haydaaa güzelimm neden kendine bu eziyeti çektiriyosun?
Tamam belki de senin elinde olan bişi değil fakat biraz da kendi kendine
ferahlık wermeye çalış böyle bu şekilde yaşayamazsın..
Kötü bir olay mı geçti başından ne oldu da sen 2.5 aydır bu durumdasın?
Doktor ne diyor peki_?
Allah dermansız hastalık vermesin, çok şükür ki tedavisi mümkün olan bir hastalık seninlkisi..

​Doktorunuz ilaç verdimi peki,annemde de var panik atak ilaç kullanıyor şuan eğer ilaç vermişse düzenli olarak kullanmanız gerek.

Ben panik atagi 3 ayda atlattim:)
Hic bir yere sigamiyordum nefesim kesiliyordu resmen korkudan. Bir banyoya girme sahnelerim vardi tam komedi. Camlar karsilikli acilicak ruzgar yapicak ben suya kafami sokarsam bogulmucam:)

Ilac tedavisi yardim ediyo ama bende cok agir hasarlar birakti malesef.
Hala ruzgar yapma zorunlulugu olmasa bile banyoda kapi kapaninca deliriyorum resmen.
Stres yaparsan daha cok ilerliyo hemen tedavi olman sart

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Haydaaa güzelimm neden kendine bu eziyeti çektiriyosun?
Tamam belki de senin elinde olan bişi değil fakat biraz da kendi kendine
ferahlık wermeye çalış böyle bu şekilde yaşayamazsın..
Kötü bir olay mı geçti başından ne oldu da sen 2.5 aydır bu durumdasın?
Doktor ne diyor peki_?
Allah dermansız hastalık vermesin, çok şükür ki tedavisi mümkün olan bir hastalık seninlkisi..
k
Dogum yaptgimin 37. Gecesi boyle oldum emzirdigim icin antidepresan kullanamyorum 1 aydir iyiydim aslnda dun aksam tekrar basladi acaba olecekmiyimde boyle oluyorm dye dusunuyorum hani insan olecegini onceden hissederms ya

ewet canım panik ataksın.. korkmana gerek yok endişelenme....

psikiyatriden yardım alıp ilaç kullanman gerekiyor...

benim annemde panik ataktı ölcem zannederdi hep, kapalı alanlarda duramaz, komşuya gidemez baya psikolojisi bozuktu sonra çok çok iyi bir doktır buldu ve bu illetten tamamen kurtuldu ilaç kullnarak....

bi de annem ew hanımı olduğu için çalışamasını önerdi çalışırsan bu durumdan kurtulur korkularını yenrsin dedi ve gerçektende etkili oldu....

kocaelinde yaşıyorsun galiba eğer istanbula gelebilme şansın varsa istanbulda ümraniye dewalet araştırma hastanedinde Fuat Torunn adında bir doktorwar annemi hep o takip etti çok da iyi bir doktor tawsiye ederim....

panık atak gecırmıs bırı olarak,ve ozellıkle o olum korkusunu cok yasamıs bırı olarak sana tavsıyem kendı kendını cok fazla telkın et.
doktora gittiginde sana ılac verecek ama bunlara cok güvenme onun yanında süreklı pozıtıf ve olumlu olman lazım..
bide duydugum ve uyguladıgım bişeyi söyliyim sana,
atak gelecegi zama kendını hıssettırır zaten bas dönmesi içinde uçuşan kelebekler falan ve ınsan o anda daha cok korkar atak gecırıyorum kalp krızı gecırıyorum vs. diye ıyıce panık olur
bu anda kendını serbest bırak ve ataga gel de,gel senden korkmuyorum de,bırak akışına vücudunu sarssın,şöyle bi yoklasın gitsin..
inan okadar etkılı oluyorkı,korktukça daha da artan bişey bu bence..

Ben panik atagi 3 ayda atlattim:)
Hic bir yere sigamiyordum nefesim kesiliyordu resmen korkudan. Bir banyoya girme sahnelerim vardi tam komedi. Camlar karsilikli acilicak ruzgar yapicak ben suya kafami sokarsam bogulmucam:)

Ilac tedavisi yardim ediyo ama bende cok agir hasarlar birakti malesef.
Hala ruzgar yapma zorunlulugu olmasa bile banyoda kapi kapaninca deliriyorum resmen.
Stres yaparsan daha cok ilerliyo hemen tedavi olman sart

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Cnm emzrdigim icin ilac alamyorm sendede mi olecegm hissi vardi

k
Dogum yaptgimin 37. Gecesi boyle oldum emzirdigim icin antidepresan kullanamyorum 1 aydir iyiydim aslnda dun aksam tekrar basladi acaba olecekmiyimde boyle oluyorm dye dusunuyorum hani insan olecegini onceden hissederms ya

Öleceğini daha önceden hissetmez insan cnm yalnışın var bunu çıkar aklından..
Sen sanırım daha önceden de antidepresan ilacıda kullanıyormuşsun..
Bak öncelikle şunu aklından çıkarma, bunun tedavisi var ..
Herşey akafada bitiyor senin elinde anlatabildim mi..
Düzenli tedavini ol geçecek elbet üzülmee takmaa bu kadar...

Kimin ne zaman öleceğini Allah’tan başka kim bilebilir ki. Bu çok saplantılı bir duygu ve insana hayatı zehreder.
Belli bir tanı konulduysa eğer onun üstüne yoğunlaş. Kendini de telkin et bol bol.

ölümden neden bu kadar korkuyorsunuz küçük çocuklarınız mı var?

ayrıca biraz kendinize gelin etrafınızdakilere illahlah dedirtmeyin, siz öleceğim derken çok sevdiğiniz birini kaybedersiniz.ilaçlarınızı ihmal etmeyin

Cnm emzrdigim icin ilac alamyorm sendede mi olecegm hissi vardi

Eski konunuza baktım şimdi doktorun verdiği ilacı çöpe atmış aileniz,doktor sizin bebek emzirdiğiniz biliyordur o yüzden anne sütüne zararı olmayan milimi düşük bir ilaç vermiştir,çöpe atarak yanlış yaptığınızı düşünüyorum.Panik atak tedavisinde ilaç tedavisi önemlidir ve çoğunlukla ilaçla tedavi edilir o yüzden doktorun tavsiyesini dinleyin.:KK34:

panık atak gecırmıs bırı olarak,ve ozellıkle o olum korkusunu cok yasamıs bırı olarak sana tavsıyem kendı kendını cok fazla telkın et.
doktora gittiginde sana ılac verecek ama bunlara cok güvenme onun yanında süreklı pozıtıf ve olumlu olman lazım..
bide duydugum ve uyguladıgım bişeyi söyliyim sana,
atak gelecegi zama kendını hıssettırır zaten bas dönmesi içinde uçuşan kelebekler falan ve ınsan o anda daha cok korkar atak gecırıyorum kalp krızı gecırıyorum vs. diye ıyıce panık olur
bu anda kendını serbest bırak ve ataga gel de,gel senden korkmuyorum de,bırak akışına vücudunu sarssın,şöyle bi yoklasın gitsin..
inan okadar etkılı oluyorkı,korktukça daha da artan bişey bu bence..

Emzirdigim icn ilac kullanamyorm zaten dun aksam iki kez yataktan frladim uyrken oluyorm die herkes bsey olmcak sna dio.ama Siz nerden bleceksnz diorm icimden...:KK43:

bu rahatsızlığı yasayan birine yaklaşık bir sene bakmıştım durmunun ne olduğunu cok iyi anlıyorum tum pskiyatr ve dr kontrollerinde bulundum..aslında cok basıtt bir cozumu var içindeki tum herseyi silip atacaksın atağın geldiği zaman ilaç içmek yerine seni sakinleştirecek seyler yapacaksın.stresten uzak duracaksın..cok dr bağımlısı olmıcaksın..ve en önemlisi bir cok sey bunu tetikleyebilir ama dediğim gibi sen kendi dr un olacaksın en basit cozumu bu aslında cok ama cok geçmiş olsun arkadaşım..uyurken tutar genelde ozellikle sabaha karsı geceleri 5 civarlarında en sık yaşandığı saatlerdir

Son düzenleme:
k

bence seni bu kadar zorlayan lohusalıgın
eşinle aran nasıl
dogumun nasıl geçti

ölümden neden bu kadar korkuyorsunuz küçük çocuklarınız mı var?

ayrıca biraz kendinize gelin etrafınızdakilere illahlah dedirtmeyin, siz öleceğim derken çok sevdiğiniz birini kaybedersiniz.ilaçlarınızı ihmal etmeyin

Evet 3 aylk bi oglum var :KK43: kaynvalidem sylenmeye basladi bile bi dde esim

Doğumdan sonra olan bir durum gibi geldi bana bebeğiniz küçük ya bana bir şey olursa korkusuyla başlayan bir panik atak durumu tedavinizi aksatmayın :KK31:

anacım senın yesıl alanda yurumen lazım
bısılere kursa gıt
aklını dagıt
resım bılgosyar onparkmak ya da muzık vs
hayata tutun az senın canın sıkılmıs bu yuzdende bos zamnın mı var da bunları dusunuyosun

Emzirdigim icn ilac kullanamyorm zaten dun aksam iki kez yataktan frladim uyrken oluyorm die herkes bsey olmcak sna dio.ama Siz nerden bleceksnz diorm icimden...:KK43:

Ne zamandan beri böylesin? Anne olduktan sonra mı başladı mesela?
Yani ölümden korkuş nedenin çocuğunu bırakıp gitme korkusu mu?
Altında mutlaka belli bir sebep yatması lazım.

X